Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Kwi 2022 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No faktycznie, niezbyt pomocne. Więcej udało mi się dowiedzieć z różnych forów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 06 Kwi 2022 06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Świeży raport Polaka, który lądował 2.4:

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rafal.is lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 06 Kwi 2022 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
na stronie IATA, jest aktualizacja restrykcji wjazdowych z 04/ 04/ 2022.

https://www.iatatravelcentre.com/world.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Kwi 2022 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Coś tam mają raczej nieaktualne, co najmniej w sprawie obowiązku instalacji aplikacji - wiele osób lądujących po 1.4 potwierdziło mi, że nie ma tego obowiązku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Kwi 2022 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Zaszczepieni nie muszą instalować aplikacji. Tak tam jest napisane.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 06 Kwi 2022 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Racja... Rozpędziłem się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Kwi 2022 07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jeszcze jedna porcja informacji. Tak wyglądają dokumenty, które otrzymał na wjeździe jeden z przylatujących po 1.4:

Image

Image

Domyślam się, że to standardowy zestaw.
Cóż, sformułowane jest to jednak dość kategorycznie. Ten pierwszy dokument, to w istocie rodzaj decyzji - w tym wypadku nie byle kogo, bo min. sprawiedliwości (choć podpisuje zapewne jakiś urzędnik, a nie osobiście minister :D ), więc moja pierwotna idea, by może "zapomnieć" o pierwszym teście po przylocie, raczej odpada, chyba że jakiś inny polski "ułan" wcześniej przetestuje takie rozwiązanie :D .

Inna sprawa, że ta decyzja zdaje się być sformułowana jeszcze w porządku prawnym przed 1.4, bo nie jest zbyt dobrze skorelowana z "guidance'm". W decyzji jest mowa o zakazie opuszczania miejsca pobytu do końca okresu kwarantanny, podczas gdy tej kwarantanny - po spełnieniu wymogów - nie ma.

Zobaczymy, może wkrótce zmodyfikują te formularze i sprawa będzie bardziej klarowna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 11 Kwi 2022 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
@tropikey Nie wiesz może czy testy PCR na miejscu dla dzieci mogą być wykonane ze śliny albo z "płytkiego nosa", czy też zmuszają wszystkich do wymazu z nosogardzieli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Kwi 2022 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Niestety, nie mam wiedzy na ten temat. Spróbuj może zapytać na tej polskiej grupie na FB, której adres podałem wcześniej. Wydaje mi się, że widziałem tam wpis kogoś, kto wybiera się z dziećmi, więc może wspólnie to ogarniecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 11 Kwi 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Niestety ta osoba jeszcze nic nie wie :)
Napisałem na FB, FT, kilku subredditach, ambasady, do znajomych Koreańczyków - nikt nie wie. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Cóż, takie rzeczy przy świeżych regulacjach. A kiedy masz lot? Ja ląduje 22.4, to mogę zapytać na miejscu. A chyba dziś lub jutro miał też ładować ktoś inne z tego wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Kwi 2022 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Ja jeszcze nie mam biletów ;)
Najmilszy poniedziałek kusi, ale nie zdecyduję się jeśli nie da się uniknąć płaczu dziecka i krwawienia z nosa. :?

Edit: Córka przekonana. Lecę 17.04-30.04 (o ile ogarnę papierkologię) więc mogę raportować nawet wcześniej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Kwi 2022 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Wczoraj na stronie gov.pl pojawiła się aktualizacja dot. testów PCR po przylocie:
,,Od dnia 11 kwietnia test PCR po przylocie w przypadku przyjazdów krótkoterminowych (np. turystycznych lub biznesowych) może być wykonany tylko na lotnisku Incheon lub w upoważnionej prywatnej placówce medycznej. Test należy zarezerwować przed przylotem. Koszt testu to 80 000 wonów. Więcej informacji można znaleźć na stronach https://safe2gopass.com/index oraz https://www.airport.kr/ap_cnt/en/svc/covid19/medical/medical.do. Posiadacze wiz długoterminowych i rezydenci w dalszym ciągu testowani będą w publicznych ośrodkach zdrowia"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Kwi 2022 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Szersza informacja na ten temat jest tu (też zaktualizowana 11.04), zakładka "Entry process":

https://english.visitkorea.or.kr/enu/TR ... D.jsp#tab2

Co do testów na lotnisku, to najtańsza jest opcja za 70000 KRW. Różnica niewielka, ale zawsze coś.

Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-04-12 071444.jpg
Zrzut ekranu 2022-04-12 071444.jpg [ 66.57 KiB | Obejrzany 878 razy ]


Więcej szczegółów o tym teście jest w pdf'ie tutaj: https://english.visitkorea.or.kr/upload ... iation.pdf Co prawda, mowa jest tam o cudzoziemcach z Singapuru, ale podejrzewam, że po prostu rozszerzyli ofertę na pozostałych cudzoziemców, a pdf'u już nie zmienili.

Co do testów w placówkach medycznych poza lotniskiem, to póki co, wszyscy, którzy z tego korzystali mieli test bezpłatnie, ale oczywiście gwarancji nie ma, że za kilka dni, jak @bim-bam, czy za kilkanaście, jak ja, nie trzeba będzie zapłacić.
Lista placówek medycznych wykonujących testy poza lotniskiem jest tu: https://english.visitkorea.or.kr/upload/eng_content/COVID-19+Testing+Medical+Institutions(22.3.17.).pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 12 Kwi 2022 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Wprost piszą, że krótkoterminowi turyści powinno wykonać test na swój koszt - na lotnisku lub w prywatnej placówce więc pewnie będą tego pilnować.
Mi zależy żeby jak najszybciej się uwolnić od "kwarantanny" więc pewnie wykonam test na lotnisku. "Visit Korea" chat mi odpisał, że trzeba wtedy czekać na miejscu.
Co do testu za 70000, warto zwrócić uwagę, że otwarte od 10 więc jak ktoś przylatuje LOTem o 6:25 to trochę trzeba będzie poczekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Kwi 2022 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
m_budka napisał(a):
Mi zależy żeby jak najszybciej się uwolnić od "kwarantanny" więc pewnie wykonam test na lotnisku. "Visit Korea" chat mi odpisał, że trzeba wtedy czekać na miejscu.


Czyli, że miałbyś kiblować ileś godzin na lotnisku czekając na wynik testu PCR?
Coś ta informacja trochę dziwna, skoro można opuścić lotnisko bez testu i zrobić go dopiero w mieście, a na dodatek - jak piszą ludzie którzy tak robili - na wynik testu zrobionego w mieście nie trzeba czekać w punkcie testowym, tylko wrócić do siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Kwi 2022 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Chcę zarejestrować się na test PCR w jednej z klinik (klinika EONE Lab.. w Incheon - jest na wykazie zamieszczonym wyżej ) w punkcie testowania. Wg. ich lokalizacji, centrum testowania znajduje się w siedzibie firmy.

https://www.eonelab.co.kr/airport/reserve/en/main.asp

Rejestracji mi nie przyjmuję, wyskakuje pusty komunikat i tyle. Sprawdzałem w mozilli i explorerze - to samo. Mógłby ktoś sprawdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Kwi 2022 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Zwiedzać podobno nie można bez wyniku testu. Zameldowanie w hotelu od 16. Zostaje lotnisko :)
@bim-bam Strona mi działa, ale to chyba rezerwacja na testy przed *wylotem*?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
No to chyba lepiej z lotniska pojechać do hotelu, zostawić tam rzeczy (o ile faktycznie nie zameldują w ramach early check in, o który nie zaszkodzi poprosić z wyprzedzeniem), pójść/pojechać z hotelu do placówki medycznej na test, wrócić do hotelu i tam sobie poczekać na wynik, nawet gdyby trzeba było siedzieć gdzieś przy recepcji. Zawsze to wygodniejsze, niż jakieś ławki lotniskowe :)
A podejrzewam, że jak obok hotelu jest jakiś miły parczek, to też nikt się nie pogniewa, jak tam sobie człowiek usiądzie, skoro nie ma już obowiązku stosowania aplikacji lokalizacyjnej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
W dniu przylotu planowałem trochę podreptać po Incheon i wieczorem pojechać do hotelu w Seulu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group