Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sty 2022 00:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Do tego w Azję najpewniej z poślizgiem uderzy omikron i to z niewiadomą siłą, ze względu na ich podejście do wirusa i jednak bardzo dużą ogólną restrykcyjność z jednej strony, a dużo mniejszy niż np. w Europie kontakt ludzi z wirusem z drugiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Lut 2022 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Właśnie mam zaplanowane fajne loty na lipiec WAW-NRT-KIX, NRT-ICN-HNL, HNL-LAX i LAX-WAW i nie wiem czy je rezerwować (za mile, więc flex za opłatą 200 zł, ale muszę to zrobić wszystko na osobnych rezerwacjach, więc w razie niepowodzenia opłata razy 4 od osoby).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2022 12:51 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A co to ma wspólnego z Koreą skoro na dziś Twój plan wysypuje się na 2 locie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2022 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Bo mogę zrezygnować z Japonii i zostać przy Korei. Nie mniej decyzja i tak i tak jest ryzykowna, ale jak rozumiem, sam transfer przez ICN będzie możliwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lut 2022 14:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Transfer tak ale NRT-KIX póki co jest niewykonalny dla obywateli RP
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2022 05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Jesli na osobnych rezerwacjach, to jakikolwiek tranzyt w Japonii jest niewykonalny, nawet jesli to bedzie z tego samego lotniska. Tranzyt przez Japonie musi byc na jednym bilecie, krotszy niz 24 godziny i z jednego lotniska.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Mar 2022 11:21 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Ktoś może był ostatnio w Korei i wie jak wygląda sytuacja?
Wiem, że mają wybory i mimo rekordowej ilości pozytywnych testów chcieli "luzować" obostrzenia, ale 7-dniowa kwarantanna dalej obowiązuje, a ja zastanawiam się tylko nad 1-dniowym stopem w Seulu w lipcu i nie wiem czy jest to wykonalne (trochę wróżenie z fusów, ale może ktoś ma aktualne info).
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Mar 2022 17:44 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Korea Południowa po raz pierwszy wpuści turystów zagranicznych bez kwarantanny od marca 2020 roku. Otwarcie Korei nastąpi 21 marca, a warunkiem uniknięcia kwarantanny będzie dowód zaszczepienia przeciwko Covid-19 i najprawdopodobniej negatywny test PCR-RT, nie starszy niż 48 godzin.

https://podrozezhubertem.pl/newsy/korea ... -turystow/
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 23 Mar 2022 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Dzieci do 6 roku życia są zwolnione z testów PCR przed wyjazdem. Natomiast jeśli dobrze rozumiem muszą zrobić test PCR po przyjeździe. Był ktoś może ostatnio i wie czy te testy są robione z nosogardzieli czy też jest opcja ze śliny? Młoda blokuje wyjazdy z grzebaniem w nosie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 25 Mar 2022 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Podsumowanie nowych regulacji wjazdowych do Korei Południowej:

https://loyaltylobby.com/2022/03/25/sou ... y-is-back/

Co do testu, to wygląda na to, że jednak PCR na max. 48h przed lotem będzie wymagany. To na szczęście mały problem :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 29 Mar 2022 11:23 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Z racji tego, że Korea się otwiera, postanowiłem napisać do ambasady i otrzymać potwierdzenie.

W ramach odpowiedzi, podesłano mi trzy linki, które by to potwierdzały:

1. https://overseas.mofa.go.kr/pl-pl/brd/m ... =17&page=2

2. https://overseas.mofa.go.kr/pl-pl/brd/m ... 121&page=1

3. https://overseas.mofa.go.kr/pl-pl/brd/m ... 126&page=1



Czyli wynika z tego, iż Polacy wizy nie muszą mieć, ale K-ETA trzeba przejść i zapłacić kilka euro (mi wyszło 20600 wonów- 15 euro za dwie osoby), zarejestrować szczepionkę w systemie szczepionkowym oraz zrobić test PCR na 48 godzin przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 29 Mar 2022 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Wygląda na to, że za 3 tygodnie będę to testował, więc dam znać, jak to wygląda w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 29 Mar 2022 12:22 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
tropikey napisał(a):
Wygląda na to, że za 3 tygodnie będę to testował, więc dam znać, jak to wygląda w praktyce.


Byłbyś tak uprzejmy, i wyjaśnił w jaki sposób rejestrowałeś szczepienie? Na stronie https://cov19ent.kdca.go.kr/ próbuję przejść przez proces, jednakże wyskakuje mi informacja, iż jest to tylko możliwe dla osób z zarejestrowaną szczepionką (a ja właśnie chcę swoją zarejestrować)...
PS. Planuję lot w czerwcu, ale zanim kupię bilety, aplikuję o wizę i te inne dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 29 Mar 2022 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Jeszcze się za to nie zabrałem. Wyjazd do Korei miał być w październiku, ale nagle dziś przeniósł się na kwiecień :)
Jak tylko to ogarnę, dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 29 Mar 2022 12:56 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Rozumiem, ja dziś od rana grzebię, także czekam również na Twoje obserwacje i doświadczenia.

Ja właśnie przeklikałem cały proces - bardzo nieintuicyjny, i mam kilka obserwacji:

- K-ETA - wniosek o pozwolenie na wjazd, kilka razy musiałem odświeżać stronę, żeby dokonać płatności (payment provider nie odświeżał się), ale w końcu poszło - wjazd został zatwierdzony po około godzinie, cena 15,60 euro dla dwóch osób

- https://cov19ent.kdca.go.kr/ - tu się rejestruje cały proces wjazdu, miejsce pierwszego pobytu (ja podałem hotel, gdzie mam rezerwację na pierwsze 3 dni) i jest to bardzo nieintuicyjne, i również aplikacja kilka razy mi się scrashowała, ale przeklikałem do końca - wychodzi na to, że certyfikatu szczepienia nie można zauploadować do 48 godzin przed wylotem, certyfikat testu PCR także musi być zauploadowany do systemu 2 doby przed wylotem do Korei.

I chyba tyle, zostaje kupić bilet i czekać do czerwca :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 29 Mar 2022 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Faktycznie, ten formularz do K-ETA jest nieszczególnie skonstruowany.
Na razie mam dylemat ze zdjęciem paszportu - ładowałeś je w ogóle? Z jednej strony, jest miejsce, w którym można (a może trzeba) je załadować, a z drugiej, bez tego również przechodzi do następnego etapu.
A jeśli załadowałeś tą stronę "bio" z paszportu, to czy faktycznie miała mniej, niż 300 kb? To strasznie mało, jak na taki obrazek. Nie wiem nawet, czy uda mi się zejść do takiego małego poziomu. Potem widzę, że jest jeszcze konieczność załadowania własnego zdjęcia, które ma mieć mniej, niż 100 kb. Jak rozumiem, udało Ci się taki uzyskać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Mar 2022 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@tropikey pomoge z konwersjami zdjęć ;-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 29 Mar 2022 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z góry dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Mar 2022 09:44 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
tropikey napisał(a):
Faktycznie, ten formularz do K-ETA jest nieszczególnie skonstruowany.
Na razie mam dylemat ze zdjęciem paszportu - ładowałeś je w ogóle? Z jednej strony, jest miejsce, w którym można (a może trzeba) je załadować, a z drugiej, bez tego również przechodzi do następnego etapu.
A jeśli załadowałeś tą stronę "bio" z paszportu, to czy faktycznie miała mniej, niż 300 kb? To strasznie mało, jak na taki obrazek. Nie wiem nawet, czy uda mi się zejść do takiego małego poziomu. Potem widzę, że jest jeszcze konieczność załadowania własnego zdjęcia, które ma mieć mniej, niż 100 kb. Jak rozumiem, udało Ci się taki uzyskać?


Nie ładowałem zdjęć paszportu, z racji tego, iż jest to opcjonalne - także po prostu wpisałem dane. Staram się ograniczać ekspozycje moich danych osobowych we wszelkiej maści instytucjach rządowych, choć czasem jest to trudne :)
Co do konwersji, jeśli używasz Macbooka, to możesz zmienić format zdjęcia (zmniejszyć liczbę pixeli) - w ten sposób to zrobiłem, w defaultowej aplikacji Macbookowej. Myślę, że w Windowsie rownież jest taka opcja. Wbrew pozorom, nie wygląda to bardzo źle :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 30 Mar 2022 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Dziś zgłoszenie na K-ETA poszło już bardzo sprawnie. Nic nie muliło, no i wiedziałem z grubsza, co wpisywać. Ba! Nawet udało mi się ładnie (i samodzielnie) skompresować zdjęcie :lol: . Taki ze mnie spec :lol:
Koszt 7,98 EUR.
Teraz trzeba poczekać do ok. 19.04, żeby zgłosić się zdrowotnie...
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group