Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Mar 2022 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
jeszcze jeden drobiazg - nie wiem, jak u innych, ale nie dotarł do mnie żaden mail już po złożeniu wniosku o K-ETA, choć minęły już prawie 24h. Sądziłem, opierając się na tym, co pisał LoyaltyLobby, że to kwestia minut (mimo, że po złożeniu wniosku był komunikat o max. 72h), a tu cisza. Na szczęście, po wejściu na stronę K-ETA i w zakładkę do sprawdzenia statusu zgłoszenia, jest tam już potwierdzenie akceptacji wniosku, które można sobie wydrukować. Niezależnie zatem od tego, czy mail z potwierdzeniem przyjdzie, można sobie to sprawdzać bezpośrednio na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 31 Mar 2022 18:04 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Ja otrzymałem potwierdzenie od K-ETA w ciągu godziny, z informacją, że wniosek o wjazd został zaakceptowany.
Jednakże nie otrzymałem żadnego maila związanego z tym procesem rejestracji testu/szczepionki... i tu zakładam, że proces zakończy się w momencie, kiedy zrobimy upload dowodu szczepienia oraz certyfikatu covid...
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 01 Kwi 2022 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Wylatuję do Seulu 14/04 i mam pytanie dotyczące formalności. Do kiedy je muszę zakończyć, tzn. K-ETą, rejestracja szczepionki, itp itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Kwi 2022 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Z tego, co wcześniej pisał @warsawghoster wynika, że sprawy szczepionki i testu są powiązane ze sobą, więc tą kwestię można załatwić do końca dopiero po zrobieniu testu.
A K-ETA jest do załatwienia w zasadzie w dowolnym momencie przed wylotem, byle zrobić to na tyle szybko, by zdążyli Ci to zaakceptować przed wejściem na pokład, żebyś miał pewność, że możesz lecieć.

Edit: no i czekamy na raport po przylocie do ICN, bo na razie wygląda na to, że będziesz tam pierwszym forumowiczem po z luzowaniu obostrzeń :)

Edit nr 2 (to nie żart z okazji 1.4):
a co sądzicie o tym, co jest na stronie koreańskiej ambasady w US?

https://overseas.mofa.go.kr/us-en/brd/m ... 042&page=1


Image

To samo jest powielone na sherpie.
Pytanie, czy to tylko kwestia braku aktualizacji danych, czy też rzeczywiście te testy są wymagane nawet po 1 kwietnia? Jeśli to drugie, to trochę do bani...

Edit 3: dziwne, nagle strony ambasad Korei się nie otwierają (US, GB, PL, innych nie sprawdzałem). Oby oznaczało to aktualizację m. in. w sprawie testów.

Edit 4: już działają. Niestety, na stronie ambasady w US informacja o testach po przylocie bez zmian :(

Edit: no nic... Jestem po konwersacji z FB visit korea. Potwierdzili mi te dwa dodatkowe testy :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Kwi 2022 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@tropikey od 4/1 wydaje sie ze:
- nie trzeba sie rejestrowac bedzie exemption, ale
- 2 testy po przylocie tak jak pisales (pytanie czy platne?)
https://ecck.or.kr/covid-19-update-march-11/
http://ncov.mohw.go.kr/duBoardList.do?b ... dGubun=23#
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 01 Kwi 2022 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Wygląda na to, że ten pierwszy test po przylocie jest za 80000 KRW (ok. 280 zł), więc do przeżycia.
Być może są też jakieś inne opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Kwi 2022 16:26 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Mam szczerą nadzieję, że nie macie racji... :shock:
Napisałem już do drugiej ambasady w tej sprawie, zobaczymy kiedy odpiszą... Jednakże chciałbym podkreślić, iż początkowo pisałem do ambasady w Polsce, i otrzymałem trzy w linki, w których nie było kompletnie nic napisane o testach po przylocie, a jedynie 48 godz. przed wylotem, szczególnie w tak absurdalnych cenach jak 280 PLN.
Dodatkowo, co wtedy z kwarantanną? Mam już zabookowany hotel po przylocie w czerwcu, czy to znaczy, że powinienem tam zostać przez pełną dobę? Przecież to absurd..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 01 Kwi 2022 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Na tripadvisorze jest gościu, który ląduje 4. kwietnia, więc będzie świeże info. Obawiam się jednak, że z tymi testami to jednak prawda.
Swoją drogą wypomniałem człowiekowi z Visit Korea, że powinni zmienić treść swojej strony, bo jest niekompletna i wprowadza w błąd (choć tak naprawdę, to trzeba było zajrzeć ciut głębiej do joinsherpa, a tam wszystko jest jak na tacy). Przeprosił, powiedział, że przekaże dalej...
Pal licho te 280 zł (tym bardziej, że za PCR obawiałem się wyższej kwoty). Gorzej, jak wynik będzie dodatni.
Teraz staram się dojść do tego, jak oni w ogóle tego pilnują. Jakaś aplikacja? Na razie nic nie znalazłem.
A co do testu po przylocie, to ludzie piszą o tym:
https://safe2gopass.com/index

Zarejestruj się na jakąś godzinę po przylocie i załatwione (hipotetycznie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Kwi 2022 17:07 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Z tego co czytam, oni oferują test za 270-280 PLN w opcji "promocyjnej", ale drugi test (6-7 dzień), należy zrobić już bez promocji (choć może antygenowy jest tańszy, przynajmniej powinien być). Jeśli by się okazało, że muszę zrobić dwa testy po 300 PLN, to z racji tego, iż podróżuję w parze, koszty nam rosną o dodatkowe 1200 zł, co z pewnością nie jest sympatyczne...

A dodatkowo, liczba nowych przypadków w Korei nie pomaga - 420 tys. wczoraj, w kraju, gdzie populacja wynosi 52 miliony ludzi.

Edit: Dodatkowo, Koreańczycy chwalą się taką piękną grafiką, i w sekcji "after arrival" nie ma nic o tych testach: https://overseas.mofa.go.kr/upload/se2/ ... 9f1964.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 01 Kwi 2022 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Fakt, omicron u nich szaleje. Mam jednak cichą nadzieję, że do końcówki kwietnia wypali się w dużym stopniu, tak jak to "normalnie" się odbywa.
Ty chyba biletu jeszcze nie masz, prawda? Jeśli tak, to Twoja sytuacja i tak jest komfortowa. Ja się za bardzo podjarałem brakiem kwarantanny i olałem skrupulatne sprawdzenie innych wymagań, więc gdy zadzwoniłem do LH, żeby zapytać o możliwość przełożenia mojego biletu (podróż w październiku z Kijowa), a oni się zgodzili (na Gdańsk), ucieszyłem się jak bobas, a rozsądek odstawiłem na bok. Ten powrócił dopiero dziś rano, no i się zaczęło...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Kwi 2022 17:23 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Ja mam już bilety na drugą połowę czerwca, wszystko zaklepane włącznie z hotelem w Seulu, ale mam przeczucie, że oni od kwietnia poluzują i nie będzie ani kwarantanny ani testów. W każdym razie, jeśli nie, to będę przekładał, z racji tego, że mam taką możliwość w mojej taryfie, to przełożę to na za dwa lata, ale wierzę, iż to nie będzie potrzebne.


Edit: @tropikey przeczytaj pierwszy akapit 8-) https://www.koreatimes.co.kr/www/nation ... 26591.html
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 01 Kwi 2022 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Zakładając, że ten wymóg testu po przylocie i potem po ok. tygodniu będzie działał nadal, zastanawiam się, czy i jak jest to weryfikowane?
Na FT znalazłem wpis kogoś z Korei wyraźnie sugerujący, że to kwestia względna:

"It depends on where your home address is, but for some jurisdictions it's possible to just slip between the cracks and not be badgered to get the 1-day and 7-day tests".

Pytanie zatem, czy to przypadkiem nie sprawa dość "wirtualna"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Kwi 2022 15:06 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Jestem w stanie to uwierzyć - przestudiowałem wczoraj regulacje koreańskie z punktu widzenia turysty z Australii - mimo obszernego tekstu, zaaktualizowanego 4 dni temu, nie ma ani słowa o testach PCR po przyjeździe, a jedynie maksymalnie 48 godzin przed wylotem.
To co mnie zmartwiło, choć nie jest to informacja potwierdzona, to fakt, iż na tej stronie napisano o ważności szczepionki - każda jest ważna jedynie 6 miesięcy - co pozwoliłoby mi to teoretycznie wjechać do Korei, ale na trzy dni przed wyjazdem, mój booster osiągnie ważność 6 miesięcy i nie wiem co wtedy :) Mam nadzieję, że to nie jest prawda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Kwi 2022 15:19 

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 476
niebieski
1 dawka J&J albo dwie dawki innych są ważne 180 dni od przyjęcia. Jeśli przyjąłeś trzecią to 180 dni nie obowiązuje.
Kod:
Definition of completed vaccination for those who will be exempt from quarantine due to the above measures; within 14-180 days of the second vaccination (once for Janssen) and those who have received third vaccinations in accordance with the World Health Organization’s (WHO) emergency approval vaccination completion criteria.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawghoster lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 02 Kwi 2022 15:28 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
I mam nadzieję, że to się potwierdzi - ja nawiązuję do tego: https://www.smartraveller.gov.au/destin ... blic-korea

Your vaccination status in Korea will expire 6 months after your last dose. Ensure you're up to date with your COVID-19 booster shots.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 02 Kwi 2022 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Wydaje mi się, że strona visit korea uzupełniła swoją zawartość, bo widzę tam teraz stronę, której wcześniej chyba nie było. Jest teraz dużo bardziej szczegółowa informacja:

https://english.visitkorea.or.kr/enu/TR ... D.jsp#tab2

Z tej informacji nijak (oprócz użycia słów typu "must") nie wynika, by wykonywanie tych obowiązków testowych było w jakikolwiek sposób wymuszane, czy monitorowane.
Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że jeśli przylatuje się na miejsce i nie ma się symptomów oraz nie zostanie się poproszonym o wykonanie testu, to można od razu ruszać dalej. Pytanie tylko, co się stanie, jeśli nie zrobimy tego pierwszego testu w ciągu 24h i potem kolejnego po kilku dniach. To jest największa zagadka...

EDIT: teraz już widzę, że w gruncie rzeczy to żadnych nowych informacji tu nie ma. To jest po prostu opis tego, co było już wcześniej na jednej ze strony wrzuconych przez @jaco027
Wątpliwości zostają ciągle te same... Dla przykładu, skoro niby "All travelers are required to take a PCR test within 24 hours after arriving in Korea", to po kiego grzyba piszą potem, że "Travelers who show signs of a fever (37.5 ℃ or higher), coughing, difficulty breathing, and/or other possible signs of COVID-19 upon entry to Korea must take a PCR test at the Arrivals Hall or the quarantine facility...".
Wydaje mi się, że ktoś tam się rozpędził i wpisał obowiązek testu po przylocie dla wszystkich, podczas gdy miało to dotyczyć tylko niezaszczepionych lub "objawowych". Miejmy nadzieję, że szybko się to wyjaśni.
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 02 Kwi 2022 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
podsyłam jeszcze jedno źródło informacji - grupa Polaków w Korei: https://pl-pl.facebook.com/groups/108511949259539/
Jest tam rozwijająca się dyskusja o zwrocie kosztów testów, który ponoć ma miejsce, ale są tam też zapowiedzi kilku osób dot. planowanego przylotu do Korei wkrótce, więc będą pewnie świeże informacje w sprawie procedury.

Swoją drogą, jakiś gość strasznie się tam wyżalił na to, że przyleciał przed 1.4 i trafił na kwarantannę. Z uwagi na czas podróży jego historia nie ma dla nas wielkiego znaczenia, ale tytułem ciekawostki, z jego opowieści wynika, że:
1) zostały tak potraktowane tylko 4 osoby z samolotu, rzekomo wybiórczo,
2) ponoć to ambasada KP przekazała mu informację, że już przed 1.4 może przylecieć bez kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 03 Kwi 2022 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Pojawiają się pierwsze relacje z przylotu po 1.4. Tutaj całość z wątku na FT:

"My family and I just arrived Apr 3 in the early AM. Both adults received negative PCR tests within 2 days of flying and generated a QR code. I missed the section entering my vaccinations on the form and submitted it anyway. Upon arrival at ICN we proceeded to scan the QR code at the health check. I was told the vacc info was missing and to try filling out form again. Fortunately after a couple of tries I was able to find where to enter the vacc info and uploaded a pic of vacc status which they accepted. Korea govt doesn’t require for kids under 6 which I had to tell them about after they repeatedly asked for my kids QR code. Upon arrival at hotel in Gangnam, we checked-in super early and stayed in a day room. Check-in staff did not mention or inquire about vacc status, QR code, or PCR testing. Around noon I initiated conversation with hotel staff about PCR requirement for foreigners. I gave them the testing location found on Google and called the clinic. Since I do not speak Korean, I asked staff to translate for me. They said the clinic closes in 30 minutes and we should leave right away if we want to take the test today. They called a taxi while I rounded up the family in the room. The drive took 10 minutes and we made testing time. We all got tested, even the infant! Since I read we have to quarantine in room until test results return, we had lunch and went to a convenience market before returning to hotel. Jet lag caught up to us and we fell asleep until midnight, where I am writing this now. I would say the Koreans are very helpful although there may not be as strict measure for testing and reporting afterwards. I hope this helps. We brought some store bought COVID tests and plan to take them on day 6-7. Have a safe trip!

Edit: the PCR test was free".

Poprosiłem autora wpisu, żeby doprecyzował, czy w ogóle ktokolwiek ze służb oczekiwał wykonania tych testów po przylocie (z postu zdaje się wynikać, że zrobili to w zasadzie na własną prośbę) oraz, czy musieli instalować jakąś aplikację kontrolującą te kwestie. Jak będzie odpowiedź, dam znać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 04 Kwi 2022 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Kolejna aktualizacja w oparciu o kilka relacji wjazdowych i wypowiedzi z różnych źródeł.
Wydaje się, że aktualnie sprawy powoli się klarują, choć oczywiście może się co nieco zmienić w najbliższych dniach. Z tego, co czytam:
1) test PCR po przylocie jest quasi obligatoryjny. Pasażerowie dostają informację (jakaś ulotka), że trzeba zrobić ten test oraz ten dodatkowy po tygodniu, a do tego jest komunikat, że nie przestrzeganie wymogów covidowych może być powodem deportacji, ale jednocześnie nie ma obowiązku instalowania żadnej aplikacji śledzącej, nie jest nigdzie wskazane, gdzie należy raportować wyniki testów, nie ma obowiązku wykonania testu po przylocie od razu na lotnisku,
2) jeśli ktoś decyduje się na zrobienie testu PCR po przylocie, nie ma sensu robić tego na lotnisku (najtaniej za 70k KRW), bo w publicznych placówkach jest za darmo (wg stanu na dziś),
3) wyniki testów PCR z punktu 2) trafiają do systemu,
4) jeśli ktoś decyduje się na zrobienie testu po tygodniu, to wystarczy antygen zabrany z domu. Jeśli jest negatyw nic z tym nie trzeba robić. Jeśli pozytyw... no to już każdy zdecyduje sam.

To na razie tyle. Odnoszę wrażenie, że pierwotne obawy mogły być na wyrost, ale trzeba obserwować sytuację i kolejne raporty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 04 Kwi 2022 16:41 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 360
Loty: 124
Kilometry: 227 163
niebieski
Otrzymałem dziś odpowiedź z ambasady koreańskiej w Wiedniu, niezbyt pomocne, ale wrzucam do dowodów - może kiedyś dojdziemy wspólnie o co tu chodzi :evil: :

1. Is it required to have a PCR test 1 day after arrival in Korea, and then 7 days after arrival?

Yes, please visit this link to inform you more about this quarantine exemption rule.

https://cov19ent.kdca.go.kr/cpassportal ... sByType.do

2. If so, do I need to stay in any quarantine or I can normally visit different places and sightseeing?

If your PCR test result is negative, you can normailly visit differnt places.

3. If so, is there any special place, where I should stay or just in the regular hotel?

About this question, we don't have any information about it.

4. If these tests are required, should I pay for it in Korea?

We don't have percise information on this question. But (unofficially) yes, I guess you have to pay in Korea
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group