Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2020 01:02 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Jeśli uważacie, że lepiej umieścić ten post w temacie o sytuacji covid w Tajlandii, to proszę o przeniesienie.

W końcu - dotarłem do Tajlandii. Właśnie jest godzina 5 czasu miejscowego, a mnie dopadł jet-lag :)
Wszystko zgodnie z tym, co opisane na stronie ambasady, stresu co nie miara, bo kwarantanna i lot muszą być wcześniej opłacone. Dokumenty wystawione na konkretną date i nr lotu, a test powinien być zrobiony max 72h przed wylotem. Przyznam, że aż spać nie mogłem tak mnie to stresowało.
Jak tylko dostałem wynik, to upewniłem się, że wszystko jest dokładnie tak jak to opisali i pozostało czekać :D
Lot Warszawa - Zurych - Bangkok.

Miałem troche dodatkowy stres związany z wpisaniem Polski jako 'high-risk country' przez Szwajcarię, ale na szczęście w dniu mojego wylotu zostaliśmy z tej listy usunięci.

Polska

Na lotnisku pojawiam się 3h, więc mam godzinkę do otwarcia check-inu. Przechadzam się do terminalu i widzę olbrzymią kolejkę na lot. do Kenii :) Jak widać ludzie podróżują pomimo utrudnień i niewiadomych, trochę mnie to cieszy.
Po około godzinie zostaje otwarte stanowisko. Idę oddać bagaż, Pani sprawdza dokumenty, a trochę tego jest
- certificate of entry - 0 zł
- test covid - 440 zł
- fit to fly certificate - 400 baht / 0 zł
- ubezpieczenie medyczne na covid na przynajmniej 100k USD - 0 zł
- potwierdzenie rezerwacji hotelu na kwarantanne - 33000 baht

Niektóre dokumenty jak np ubezpieczenie mam podwójne - jedno mam z diners club w PLN, drugie od przyszłego pracodawcy w USD. Wszędzie dawałem to z diners club dla testów, ale nikt się nie czepiał.
Miałem godzinę do startu boardingu, więc znowu rundka po lotnisku, śniadanie w McDonalds :) Tutaj niezły absurd, nie można zjeść przy stoliku, więc każdy je gdzieś na terminalu, ja sobie zjadłem na takiej platformie przy śmietnikach, nawet się do mnie ktoś "dosiadł" ;)

Chwilę przed boardingiem, zostałem wezwany do obsługi - stan przedzawałowy, w głowie najczarniejsze myśli,
ale okazało się, że jest mało osób i mnie przesadzili do tyłu.
Lot do Zurychu trwał 2h i minął szybko, troche sobie przysnąłem. Było mniej niż 30 pasażerów i każdy siedział sam, a przynajmniej każdy kto chciał to miał taką możliwość.

Zurych
Po wylądowaniu, niesamowite zaskoczenie. W Szwajcarii można siedzieć w restauracji :D Miałem 4h do następnego lotu, a więc kierunek salonik Aspire, jedyny otwarty z tych które obsługuje diners club :)
Załącznik:
salonik aspire.jpg
salonik aspire.jpg [ 214.99 KiB | Obejrzany 10383 razy ]

Ludzi tyle, że nie było gdzie usiąść, wszystko działało normalnie, w Polsce przez ostatnie 2 tyg nie wychodziłem z domu - dziwne uczucie.
Jak tylko pojawił się nr bramki, odrazu tam poszedłem. To była dobra decyzja - o czym poniżej.

Na godzinę przed boardingiem zaczęto sprawdzać raz jeszcze dokumenty pozwalające na wjazd do Tajlandii. Tutaj już nie było miło. Z tego co zrozumiałem, to pracownicy którzy to sprawdzają mają problemy jak wpuszczą kogoś kogo nie powinni. Ustawili 4 stanowiska, a na lot czekało około 150 osób. Ja się ustawiłem na samym początku, aby mieć to szybko za soba, a później już sobie obserwowałem. Kilka osób nie zostało wpuszczonych, a na twarzach widać było zdenerwowanie i niepewność. Przejście kontroli było zaznaczane pieczątką na boarding passie, która upoważniała do wejścia do samolotu.

Powyższa procedura opóźniła wylot o około 40 minut. W samolocie zostały zablokowane środkowe rzędy foteli, a ja na szczęście miałem całą 3 dla siebie co pozwoliło na w lot we w miarę komfortowych warunkach. Zamieniłem kilka słów z człowiekiem z drugiej strony przejścia i on już nie miał tak bezproblemowo jak ja. Opóźniły mu się wyniki testu, odwołano mu wcześniejszy lot, musiał prosić ambasadę Tajlandii o nowy certificate of entry , a jak sam mówił, 4h próbował się dodzwonić. Kolega leciał z USA i był już w podróży ponad dobę, ale mimo wszystko był wyluzowany. Pozazdrościłem mu podejścia.

Załącznik:
Screenshot_20201219-122937_SWISS.jpg
Screenshot_20201219-122937_SWISS.jpg [ 104.08 KiB | Obejrzany 10383 razy ]

Sam lot raczej standardowo jak przed pandemią - pełny serwis, przekąski, alkohole, 2 dania. Swoją drogą jedzenie nawet dobre :) Gdzieś w połowie lotu, pilnie szukano lekarza na pokładzie, ale chyba nikt się nie zgłosił i nic z tego w końcu nie wynikło.

Bangkok
Takiej ulgi na twarzach i radości z wylądowania w Bangkoku nie widziałem nigdy, a byłem tu już kilka razy ;) Niestety została jeszcze jedna - ostatnia kontrola wszystkich dokumentów, skierowanie na kwarantanne oraz kontrola paszportów.
Załącznik:
20201220_091413.jpg
20201220_091413.jpg [ 161.67 KiB | Obejrzany 10383 razy ]

Proces wygląda tak
Najpierw zostajemy usadzeni na krzesłach, a obsługa sprawdza czy mamy wszystkie dokumenty i układa, tak, żeby dalej wszystko szło sprawnie.
Później następuje pierwszy pomiar temperatury i sprawdzenie dokumentów przez osobę na stanowisku "Quarantine officer", tutaj dostajemy pieczątkę potwierdzająca wymóg kwarantanny oraz sprawdzane jest ubezpieczenie. Pani pytała co to PLN i ile to 600.000(kwota mojego ubezpieczenia) PLN w dolarach - oczywiście nic nie weryfikowała :)
Załącznik:
kontrola.jpg
kontrola.jpg [ 222.58 KiB | Obejrzany 10383 razy ]


W sumie w drodze z samolotu do immigration mam 5 pomiarów temperatury z czego 3 to kamery termowizyjne, ale obsługa nawet nie patrzy na ekrany :D
Całość trwała ok godziny, tutaj już problemów nikt nie miał i szło w miarę sprawnie, został ostatni przeciwnik czyli tajskie immigration :)
Nie wiem czemu, ale trzymali mnie tam dość długo i nawet kilka osób się zastanawiało co zrobić, ale w końcu przepuścili. Byłem i tak już tak zmęczony, że nawet się nie stresowałem, zresztą dostałem wizę w ambasadzie, więc czemu miał by być problem..

Teraz tylko bagaż, kupić kartę sim można wyjść na zewnątrz. Cała trasa z samolotu aż do wyjścia z terminala jest obstawiona przez pracowników i można iść tylko w jednym słusznym kierunku. Karty sim niestety nie kupimy, nie ma sprzedawców na trasie. Przy wyjściu czeka kilkanaście osób, pracowników hoteli. Każdy pasażer ma plakietke z numerem hotelu, więc szybko zostaje wyłapany i odstawiony na bok. Chwile później jest z nami jeszcze 2 ludzi, szybkie pryskanie walizki i jedziemy do hotelu :)

Załącznik:
wolnosc.jpg
wolnosc.jpg [ 402.26 KiB | Obejrzany 10383 razy ]

Załącznik:
samochod.jpg
samochod.jpg [ 85.35 KiB | Obejrzany 10383 razy ]


Opis kwarantanny zamieszczę w kolejnym lub 2 kolejnych wpisach, zależnie czy będzie o czym pisać, na razie jestem po pierwszej nocy.
Relację zakończy opuszczenie tego wspaniałego przybytku.
Góra
 Profil Relacje PM off
36 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 30 Gru 2020 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Coś tam się dzieje?? :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Gru 2020 08:25 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Chciałbym zacząć od małego sprostowania.
Dokumenty/formalności które wspomniałem jako wymagane do wjazdu dotyczą wizy NON-B, czyli biznesowej, bo i na takiej tutaj przyjechałem. Jeśli ktoś planuje przyjechać na wizie turystycznej to musi jeszcze mieć dodatkowo bilet powrotny i dowód opłaconych noclegów na cały pobyt. Jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany to polecam śledzić stronę ambasady, jest aktualizowana na bieżąco.

Warto przyjechać późno pierwszego dnia, wtedy dzień 0 jest krótszy.

Wstęp
Wszystkie hotele, które są dostępne na kwarantanny zostały wcześniej zatwierdzone przez tajski rząd i spełniają jakieś tam wymagania :) Wspólne dla każdej kwarantanny jest:
-15 dniowy okres trwania kwarantanny
-3 posiłki dziennie
-2 testy covid
-2 pomiary temepratury dziennie
-pielęgniarka dostępna 24/7 oraz lekarz dostępny w konkretnych godzinach
-zakaz alkoholu, jedzenia z zewnątrz

Cała reszta to już zależy od hotelu a do wyboru jest ich ponad 100. Większość hoteli i to 4 i 5 gwiazdek, wydaje mi się, że to forma ratowania największych graczy w branży.
Dla mnie najważniejsze były: niska cena, balkon, szybka odpowiedź ze strony hotelu i szybkie dopełnienie formalności :) Wybrałem kilka hoteli z listy i posłałem maile z zapytaniami. Dostałem sporo odpowiedzi o braku miejsc, niektóre hotele odpisywały po 1-2 tygodniach, a ten w którym załatwił wszystko w ciągu 2h. Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ potwierdzenie hotelu jest wymagane przez ambasadę, aby otrzymać certificate of entry. No a wiadomo jak jest, wszystko długo trwa, a czas do planowanego wyjazdu ucieka.
W tym przypadku były dostępne dwie opcje płatności.
Można było podać dane karty kredytowej na formularzu lub zapłacić przelewem. No ta karta to średnio mi się widziała, więc wybrałem przelew.

Kwarantanna
Oprócz standardowego wyposażenia w pokoju znajduję:
-prezent ze szpitala w postaci żelu/maseczek
-proszek do prania, płyn do mycia naczy, zmywak do naczyń
-miske do prania ubrań :D
-worki na śmieci
-zestaw kaw/herbat/cukru oraz zabielaczy do kawy
-40 butelek 0.5L wody
-naczynia i sztućce

Załącznik:
naczynia.jpg
naczynia.jpg [ 253.28 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
miska.jpg
miska.jpg [ 332.33 KiB | Obejrzany 9431 razy ]
Załącznik:
herbata.jpg
herbata.jpg [ 432.92 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
szpital.jpg
szpital.jpg [ 288.51 KiB | Obejrzany 9431 razy ]


Jestem Polakiem więc lubię "darmowe". Nawet jeśli tak naprawdę za to zapłaciłem :D Po inspekcji fantów idę na balkon i tutaj pierwsza wada tego pokoju.
Mam widok jak na nowoczesnym deweloperskim osiedlu!
Załącznik:
widok.jpg
widok.jpg [ 430.39 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Nie dość, że muszę oglądać sąsiadów, to oni muszą oglądać mnie :) Nie to jest jednak największym problemem, a jest nim brak słońca. Nie dociera tutaj wcale, jest ciemno i muszę używać oświetlenia przez cały dzień.
Z plusów - temperatura w pokoju jest w miarę niska i prawie nie korzystam z klimatyzacji.

Znajduję też folder z informacjami na temat tego co gdzie jak i kiedy. Co można, co trzeba, a czego absolutnie nie mogę robić :)
Załącznik:
kartki.jpg
kartki.jpg [ 247.2 KiB | Obejrzany 9428 razy ]

Załącznik:
kartki2.jpg
kartki2.jpg [ 298.69 KiB | Obejrzany 9428 razy ]


Jak widać wybór dań jest spory. Komunikacja z personelem hotelu odbywa się za pomocą popularnego w Azji komunikatora LINE. Każdego poranka zamawiam sobie jedzenie na następny dzień, a personel zostawia je na stoliku pod pokojem, co jest sygnalizowane pukaniem. Jeśli cokolwiek potrzebujemy, donoszą w kilka min. Można też korzystać z menu restauracyjnego, ale ceny są mało tajskie.
300-500 baht za wątpliwej jakości jedzenie - poczekam.
Puszka caoca-coli 60 baht.
Dobrze, że na codzień piję wodę. No i piwo. W domu piłem piwo, a tutaj alkoholu brak.
Widzę u sąsiada naprzeciwko butelkę whisky i 3 butelki coli. Przygotował się skubany.

Załącznik:
sniadanie.jpg
sniadanie.jpg [ 322.92 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
obiad.jpg
obiad.jpg [ 349.16 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
smieci.jpg
smieci.jpg [ 250.54 KiB | Obejrzany 9431 razy ]


Samo jedzenie, pomimo dobrych komentarzy w internecie ja oceniam na słabe/średnie. Porcje są olbrzymie, więc zjadam 20-30% i reszta idzie do kosza. Wszystko jest w plastikach których generuje cały worek w 3 dni. Do każdego zamówienia dostaje też owoc (arbuz/papaja/dragonfruit) oraz sok pomarańczowy z koncentratu. Sok jest absolutnie obrzydliwy i wylewam go za każdym razem. Rano dostaje kawę, wypijam, ale się nie cieszę, tzn też jest niedobra.
W wigilie za to dostałem w prezencie ładnie zapakowane ciastko :D

Wyczytałem w internecie, że można zamówić sobie zakupy z dostawą. Super, zapomniałem szamponu, a od hotelowego zaczynam już łysieć. Robie małe zamówienie z pobliskiego tesco i czekam na dostawce. Szampon, płyn do mycia, patyczki higieniczne, zgrzewka red bulla i czipsy.
Okazało się, że jakiegoś powodu mój hotel już nie pozwala na dostawy, o czym zostaje poinformowany przez telefon.
Miła Pani oznajmia, że oddadzą mi zakupy jak wyjdę na wolność - pierwsza myśl, niezła symulacja więzienia i to jak tanio!

- Ok, rozumiem, ale proszę dajcie chociaż środki czystości.
- Yes, Yes, no problem, we bring to your room.
- ขอขอบคุณ!!

Dosłownie za chwile puka człowiek z obsługi i wręcza mi wszystko co chciałem, ale nie to co zamówiłem, tylko z hotelowej kantyny(podejrzewam 7/11). Pewnie jeszcze będę musiał za to dopłacić.
Trudno, jestem skazany na hotelowe menu przez następne 14 dni.
Któregoś tam dnia mam robiony test na wirusa. Obawiałem się przypadkowej lobotomii, ale na szczęście jest niesamowicie delikatnie, można powiedzieć, że nawet przyjemnie :) Rano znajduję pod drzwiami zółtą opaskę, która oznacza nowe przywileje :)
Szkoda, że rozmiar azjatycki, ale może ręka nie odpadnie.

Załącznik:
opaska.jpg
opaska.jpg [ 237.88 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Piszę do obsługi i za moment jestem eskortowany na spacerniak! Co za emocje!
Załącznik:
korytarz.jpg
korytarz.jpg [ 309.31 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Jak widać Tajowie bardzo poważnie podchodzą do ochrony przed wirusem, wszystko jest zafoliowane, żeby nie trzeba było tego później spalić.
Załącznik:
folia.jpg
folia.jpg [ 217.95 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Winda dla personelu. Szkoda, że niezablokowana i często to ona właśnie przyjeżdża. Nikt się do tego nie stosuje.
Załącznik:
winda.jpg
winda.jpg [ 244.05 KiB | Obejrzany 9431 razy ]


Dla więźniów z mojego bloku(budynku) przeznaczona jest odgrodzona około 2 metrowym płotem część hotelowego parkingu. Na zewnątrz czuć magie świąt.
Załącznik:
spacerniak.jpg
spacerniak.jpg [ 456.38 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
spacerniak2.jpg
spacerniak2.jpg [ 580.94 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Załącznik:
swieta.jpg
swieta.jpg [ 443.35 KiB | Obejrzany 9431 razy ]

Zarówno ja i współosadzeni szybko zrozumieliśmy dlaczego na filmach więźniowie chodzą wzdłuż płotu. To jest najdłuższa trasa. Od teraz robie 10-20km dziennie dookoła parkingu.
Na szczęście nikt nie pilnuje ile się spędza czasu na zewnątrz, więc jak ktoś ma ochotę i się nie boi to może tam siedzieć cały dzień. Ja mam ze sobą playstation 5 i pracuję zdalnie, więc jakoś poza weekendami nie cierpię. Dni szybko mijają.
Jakby był alkohol to troche takie all inclusive :)

Jutro rano czeka mnie drugi test na koronę i jeśli wyjdzie negatywny to więcej się nie zmieni. Jeśli wyjdzie pozytywny natomiast to przymusowo trafię na izolacje w szpitalu.

Tak więc to już koniec relacji. W Tajlandii zapowiada się nowy lockdown. Sporo prowincji już wprowadziło ograniczenia z powodu ogniska wirusa wśród imigrantów z Birmy. Być może wyjdę stąd i będzie wszystko zamknięte, w sumie za specjalnie się z tym nie przejmuje i tak nie mam zamiaru na razie nigdzie podróżować.

Jeśli ktoś zdecyduje się jechać, to pamiętajcie, zabierzcie wszystko czego potrzebujecie i dajcie sobie czas na wybór dobrego hotelu, teraz już powinny pojawiać się opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
39 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2021 10:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
wow, nowy wymiar podróży :) dzięki za relację!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sty 2021 04:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 964
Loty: 197
Kilometry: 436 712
Tydzień temu wylądowałem w Wietnamie i widzę, że przeszedłeś podobny proces. W VN jest to chyba jeszcze nieco bardziej podkręcone (czas kompletowania dokumentów to około dwa miesiące, zgodę muszą wydać trzy różne instytucje) ale widzę bardzo dużo podobieństw. Myślałem czy szarpnąć się na opis tej orki na forum ale po Twoim wpisie już chyba nie ma to większego sensu. W każdym razie, doskonale rozumiem to uczucie gdy budzisz się w środku nocy i zastanawiasz czy wszystko ogarnięte, czy kwarantanna opłacona, czy wynik testu będzie o czasie itd. itd. Stres ogromny ale i przeżycie nie do zapomnienia ;) Gratuluję zawzięcia, wiem ile to kosztuje (kasy, czasu i nerwów).

p.
_________________
Moje relacje:


Ostatnio edytowany przez puhacz, 08 Sty 2021 04:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Sty 2021 11:18 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
puhacz napisał(a):
Myślałem czy szarpnąć się na opis tej orki na forum ale po Twoim wpisie już chyba nie ma to większego sensu.

No co Ty, nie odpuszczaj. Pisz relację! Niesamowite są te opisy podróżowania w czasach pandemii. Ciekawie będzie już po wszystkim do tego wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
puhacz uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Sty 2021 18:02 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
puhacz napisał(a):
Tydzień temu wylądowałem w Wietnamie i widzę, że przeszedłeś podobny proces. W VN jest to chyba jeszcze nieco bardziej podkręcone (czas kompletowania dokumentów to około dwa miesiące, zgodę muszą wydać trzy różne instytucje) ale widzę bardzo dużo podobieństw. Myślałem czy szarpnąć się na opis tej orki na forum ale po Twoim wpisie już chyba nie ma to większego sensu. W każdym razie, doskonale rozumiem to uczucie gdy budzisz się w środku nocy i zastanawiasz czy wszystko ogarnięte, czy kwarantanna opłacona, czy wynik testu będzie o czasie itd. itd. Stres ogromny ale i przeżycie nie do zapomnienia ;) Gratuluję zawzięcia, wiem ile to kosztuje (kasy, czasu i nerwów).

p.


2 miesiące.. Straszna sprawa. Tutaj proces był/jest bardzo szybki. Oczywiście wszystko zależy od obłożenia w ambasadzie, bo pracownicy zatwierdzają dokumenty i wydają wizy ręcznie. Ja sobie dałem 2 tygodnie, a miałem wszystko "ogarnięte" w 3 dni, z czego 2 czekałem na wizę. Jak by dawali wizy od ręki to bym się uwinął w 12h. Dodam jeszcze, że pierwotny termin wydania wizy był dużo bardziej odległy(co oznacza, że chętnych nie brakuje), ale zostało to przyśpieszone, ponieważ zaczynałem tutaj pracę z konkretną datą.

Co do relacji, to oczywiście, że opisz - prośba ode mnie, umieść też tam info skąd wziąłeś wizę, bo to zapewne zainteresuje zdalnych pracowników. W Tajlandii sprawa jest prosta - wizy turystyczne są dostępne dla wszystkich.

Mam nadzieje, że zrobią travel bubble w Azji południowo wschodniej i będzie się można spotkać na piwo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2021 00:09 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
Ciekawe z jakiego powodu nie można spożywać alkoholu? To by jednak trochę urozmaiciło areszt ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2021 04:42 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Myśle, że chodzi o pijanych ludzi :)
Ogólnie można sobie wnieść, nikt bagażu nie przeszukuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group