Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 28 Kwi 2015 07:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja jeszcze dodam, że obok jest Hilton. Pobyt w nim może być atrakcją samą w sobie, a bywają fajne oferty; ostatnio na jakimś niemieckim portalu było 25 euro za noc. Ja w nim kiedyś nocowałem za darmo, bo dodatkowo zapomnieli obciążyć karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#42 PostWysłany: 28 Kwi 2015 08:48 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
ciacho_majonez napisał(a):
Ważne pytanie!

Lecimy do Kopenhagi z planem przeczekania nocy na lotnisku. Oczywiście chcielibyśmy spać na placu zabaw (nie mylić z Torp :D ). Mamy jednak ze sobą bagaż rejestrowany. Teraz przyszło mi do głowy: czy aby odebrać bagaż rejestrowany trzeba przejść przez tzw. drzwi w jedną stronę? Czy da się zostać na odlotach mimo konieczności odebrania bagażu rejestrowanego?


Robiłem 24/25.04 nockę na CPH (na placu zabaw oczywiście :) ) i jak przed 6 rano wychodziłem, to widziałem kilka sztuk bagażów leżących na taśmach, więc prawdopodobnie ktoś zostawał w strefie na nocce. Szanse, że ktoś ukradnie bagaż są raczej niewielkie, już prędzej ochrona się nim zainteresuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 28 Kwi 2015 09:04 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
obibok napisał(a):
Ja jeszcze dodam, że obok jest Hilton. Pobyt w nim może być atrakcją samą w sobie, a bywają fajne oferty; ostatnio na jakimś niemieckim portalu było 25 euro za noc. Ja w nim kiedyś nocowałem za darmo, bo dodatkowo zapomnieli obciążyć karty.


Obibok - a kojarzysz na jakim portalu była ta oferta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Kwi 2015 09:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Może roomer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Kwi 2015 09:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Znalazłem ten link. Teraz jest 533 i 553 zł, wtedy było odpowiednio 106 i 124 zł. Szkoda że zrobiłem wrzutki od razu - miałem zamiar i wyleciało mi z głowy. Biję się w pierś...

http://www.hotelscombined.com/Hotels/Se ... panded%3D0
Góra
 Profil Relacje PM off
kimoh lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 28 Kwi 2015 09:55 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
spoko, widzę, że na mój termin cena i tak jest 1300 zł za noc :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Maj 2015 16:29 

Rejestracja: 26 Gru 2014
Posty: 65
Witam,

wybieram się na szybkie zwiedzanie miasta 23-24.06, plan następujący:

przylot 23.06 o godzinie 23:55, krótka drzemka, rano do miasta, zwiedzanie i powrót o 20:50 ;)

Jeśli ktoś się wybiera w tym czasie i chce razem gdzieś się rozłożyć na lotnisku to zawsze raźniej :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 04 Maj 2015 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ja robię dokładnie taką samą wycieczkę 16-17 maja.

Pod warunkiem, że nie opóźni mi się powrót z GDN bo w sobotę robię jednodniówkę WMI-GDN-WMI, potem 1:20 przerwy i WMI-CPH-WMI :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Maj 2015 09:04 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Uzupełniając mapkę z poprzedniej strony,

między gates D1-D4 mamy takie oto kanapy i stoły do spania :D
"stoliki" z miękkimi pufami generalnie są przytwierdzone do podłogi, ale zdolna osóbka wyjmie je z uchwytów i przestawi gdzie jej się podoba :)
zakładaliśmy tutaj na forum, że lot z WMI będzie ostatnim w tym rejonie ale jeszcze później są 1-2loty, także przez chwilę jest się niczym atrakcja w zoo dla ludzi wysiadających z samolotu:D








ps. potem uzupełnię post o zdjęcie siedzeń w transfer center

Załączniki:
2a.jpg
2a.jpg [ 212.07 KiB | Obejrzany 7447 razy ]
1a.jpg
1a.jpg [ 233.82 KiB | Obejrzany 7447 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:07 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Runo-88 napisał(a):
ciacho_majonez napisał(a):
Ważne pytanie!

Lecimy do Kopenhagi z planem przeczekania nocy na lotnisku. Oczywiście chcielibyśmy spać na placu zabaw (nie mylić z Torp :D ). Mamy jednak ze sobą bagaż rejestrowany. Teraz przyszło mi do głowy: czy aby odebrać bagaż rejestrowany trzeba przejść przez tzw. drzwi w jedną stronę? Czy da się zostać na odlotach mimo konieczności odebrania bagażu rejestrowanego?


Robiłem 24/25.04 nockę na CPH (na placu zabaw oczywiście :) ) i jak przed 6 rano wychodziłem, to widziałem kilka sztuk bagażów leżących na taśmach, więc prawdopodobnie ktoś zostawał w strefie na nocce. Szanse, że ktoś ukradnie bagaż są raczej niewielkie, już prędzej ochrona się nim zainteresuje.


hmmm ląduję na terminalu 2 z bagażem rejestrowym tuż przed północą - żeby zabrać bagaż muszę wyjść ze strefy przylotów i nie mogę już do niej wrócić, ale czy wtedy mogę przejść do strefy odlotów i tam spać, czy o tej godzinie już się tam nie da wejść? temat pilny, bo lot za 7h :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:26 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@kimoh Możesz zostać w tej ogólnodostępnej części terminala. Tak myślę. My w końcu zrezygnowaliśmy z rejestrowanego i zostaliśmy w przylotach.

Aczkolwiek warunki do spania w odlotach są mocno średniawe w porównaniu z tymi w przylotach.
Góra
 Profil Relacje PM off
kimoh uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:29 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
dzięki za info, moją drugą opcją jest odebranie rejestrowego dopiero rano, pytanie tylko czy ochrona mi nie zgarnie bagażu i przy okazji nie da jakiejś kary za zostawienie bagażu bez opieki :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:30 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jak wychodziliśmy po nocce to leżały jakieś bagaże na taśmie - ewidentnie z jakiś nocnych przylotów. Ale czy ktoś się nim nie zaopiekuje to nie masz gwarancji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Maj 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4005
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@ ciacho_majonez

Jest dokładnie tak jak mówisz - tak wyglądało to wczoraj rano

-- 18 Maj 2015 12:13 --

Byłem i ja, nocowałem więc pozwolę dodać sobie trochę swoich uwag.

Lądując Ryanairem wysiadamy do gate F
To "najbiedniejszy" gate lotniska w Kopenhadze.
Tylko dla lowcostów - chyba tylko jeszcze Easy Jet tam staje.
I jako jedyny gdzie zasuwa się po płycie a nie wysiada rękawem.

Wychodzimy, przechodzimy przez halę F, wjeżdżamy schodami na górę i idziemy (3 minuty) korytarzem do dalszej części lotniska.
Hala F absolutnie nie nadaje się do nocowania.

Oprócz opisywanych już miejsc (plac zabaw itp.) można zanocować sobie w cichym końcu każdego gate - ja wybrałem sobie miejsce przy gate A17.
Dwie zsunięte miękkie ławki (ale nie te z deską) dają w sumie łóżko o wymiarach ok. 2,5 x 0,8 metra.

Jak się tam pojawiłem ok. 0:30 to nie było już nikogo, ruch się zaczął ok. 5:20-5:30 (pojedyncze osoby).
Niestety wadą jest brak gniazdek blisko foteli/ławek - ja najbliższe miałem przy takiej "wyspie" z kabiną gdzie była toaleta ale odległość (ok. 10 metrów) wykluczała zaśnięcie i zostawienie tam urządzeń do ładowania.

Załączniki:
IMG_1191.JPG
IMG_1191.JPG [ 175.8 KiB | Obejrzany 7318 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Maj 2015 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 125
Loty: 502
Kilometry: 514 566
Mogę polecić ciche miejsce, w którym udało mi się przespać 7 godzin w spokoju (od 00:30 do 7:30). Gate A12, na samym jego końcu, za ostatnią tajemniczą czarną kostką (która jest toaletą). Tym sposobem jesteśmy zasłonięci od reszty gate'u i korytarza z przechodzącymi ludźmi. Cicho i przytulnie, leżanka jest miękka. Najlepiej sprawdzić, o której jest odlot z tego gate'u (u mnie był 8:50, a obok w gate 11 8:20, także spokój przynajmniej do 7:00). Jak budziłem się o 7:30 to i tak byłem odgrodzony od reszty pasażerów, którzy oczekiwali gdzieś w dalszej części poza zasięgiem wzroku. Jedyny dyskomfort to info z głośnika raz na jakiś czas, ale to tak od 5:00 dopiero.
Rano, można wejść do "kostki", w środku dwa pomieszczenia łazienka i wc. Można zamknąć główne drzwi i korzystać z całej przestrzeni sanitariatu (przebieranie, mycie, podładowanie telefonów w gniazdku).
Spacerkiem z sektora F gdzie ląduje Ryanair to będzie jakieś 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
GolemXIV lubi ten post.
GolemXIV uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:12 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 112 829
Po przespanej nocce na CPH, mogę z czystym sumieniem polecić spanie na tym dużym lotnisku. Sam przed wylotem zastanawiałem się czy będzie tam odpowiednie miejsce, cisza i spokój aby kilka godzin się przespać. Nie zawiodłem się. Miejsc do zdrzemnięcia się jest sporo, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście najlepiej się się położyć (sam tak spałem) na leżankach pomiędzy siedziskami. Myślę, że warto mieć jakiś cieplejszy strój, bo w nocy nie jest zbyt ciepło :).
Podsumowując, jeżeli ktoś się jeszcze nad tym zastanawia to zdecydowanie polecam :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Cze 2015 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Byłem i spałem. I to najlepiej ze wszystkich razy na lotniskach do tej pory.
Spałem na tych "kanapach" przy transfer center. Dostawiliśmy dwa podwójne fotele które stały obok i można powiedzieć, że wyglądało to jak łóżko. Jak przyszliśmy to obok tych kanap leżały 2 koce. Poduszki zabraliśmy ze sobą. Jest tam na pewno ciemniej niż na placu zabaw ponieważ światło jest przygaszone. Spałem 7h i ani razu się nie obudziłem w nocy. O 6 otwierają chyba punkty w transfer center i pewnie zaczyna się trochę ludzi kręcić ale jak dostawiliśmy te fotele to zasłaniały nas także nie ma problemu z przechodzącymi ludźmi.

Przy jednodniówce polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Lip 2015 01:54 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Czy cokolwiek z tych miejscowek, o ktorych piszecie (np. plac zabaw, trampoliny, transfer center) jest dostepne na landside? Generalnie czy znajde tam jakies dobre miejsce do spania (tzn. bez oparc) nie bedac pasazerem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 06 Lip 2015 05:53 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Kafar napisał(a):
Czy cokolwiek z tych miejscowek, o ktorych piszecie (np. plac zabaw, trampoliny, transfer center) jest dostepne na landside? Generalnie czy znajde tam jakies dobre miejsce do spania (tzn. bez oparc) nie bedac pasazerem?

Nie wydaje mi się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 06 Lip 2015 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Nie widziałem takich miejsc dla nie pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 94 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group