Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 17 Maj 2015 12:57 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ja bym jednak polecil wybrac sie do National Gallery of Denmark. Nie codziennie mozna zobaczyc za darmo Picassa, Matisse'a, Modilgianiego... nie wspominajac o wielu innych dzielach.
 Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 165 923
srebrny
Arekkk napisał(a):
Jaką "trasę" poleciałbyś na jednodniówkę? Przy założeniu, że nie jesteśmy wielkimi entuzjastami muzeów.

- START metro Nørreport
- Ogród Botaniczny Botanisk Have (**)
- Państwowa Galeria Sztuki Statens Museum for Kunst (**) (wt-nd 10-17, śr do 20)
- zamek Rosenborg
- żółte domy w Nyboder (Skt. Paulus Gade)
- forteca Kastellet
- Mała Syrenka Den Lille Havfrue
- Kościół Marmurowy Marmorkirken (pn-czw, sb 10-17, pt, nd 12-17)
- pałac Amalienborg
- kanał Nyhavn
- Giełda Børsen
- architektura placu Kongens Nytorv
- kanały dzielnicy Christianshavn (ul. Overgarden neden/oven Vandet) i "wolne miasto" Christiana (*)
- Wyspa Zamkowa Slotsholmen: zamek Christiansborg (wejście na wieżę wt-nd 11-21)
- Muzeum Narodowe Nationalmuseet (**) ul. Ny Vestergade 10 (wt-nd 10-17)
- Plac Ratuszowy Rådhuspladsen
- powrót: a) przez park Ørsteds (sporo rzeźb i ponoć najstarszy żelazny most(ek) w Danii) do stacji metra Nørreport b) ulicami Strøget do stacji metra Kongens Nytorv - META

Zakładam nie wchodzenie do zamku Rosenborg i pałacu Amalienburg (oba płatne, pierwsze czasochłonne, drugi nieciekawy). Pozostałe punkty są z wejściem darmowym (te, przy których napisałem godziny otwarcia), bądź niedostępne dla zwiedzających (Giełda).

(*) to może być nieco czasochłonne
(**) to może być bardzo czasochłonne, konieczne może być "odpuszczenie" sobie co najmniej jednej z tych rzeczy
5 ludzi uważa post za pomocny.

#63 PostWysłany: 18 Maj 2015 13:14 
Awatar użytkownika

Loty: 213
Kilometry: 349 956
niebieski
Witam,

Orientuje się ktoś czy stadion Parken otwarty jest w soboty? I czy jest jakiś tour stadionowy albo inna forma możliwości zwiedzenia? Z góry dzięki za info ;)

#64 PostWysłany: 18 Maj 2015 15:17 
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 531 465
platynowy
Arekkk napisał(a):
Raphael, dzięki za szczegółowe opisanie. Jaką "trasę" poleciałbyś na jednodniówkę? Przy założeniu, że nie jesteśmy wielkimi entuzjastami muzeów.

Moja marszruta z wczorajszej jednodniówki:

- pociągiem do Kopenhagen H (dworzec centralny)
- Tivoli (z zewnątrz)
- Plac Ratuszowy z okolicami (pomnik Andersena)
- deptakiem na wprost - nie pamiętam nazwy ale ta butikowa aleja
- te wszystkie place, kościoły i zabytki co są po drodze
- budynek giełdy
- Christianhavn - cała dzielnica wzdłuż kanałów - super okolica !
- Carlsberg (pociągiem do stacji Enghave - fabryka + okolica, uliczki Carstensgade i Kuchlersgade)
- Nyhavn (fotki, piwko + kręcenie się dookoła)
- fontanna (ta przed Syrenką)
- Syrenka
- Christiania
- Black Diamond/biblioteka + nabrzeżami dookoła
- Amager Strand (spacer po tej wysepce z plażą)
- powrót na lotnisko

Niektóre rzeczy trochę logistycznie porozrzucane, ale że miałem bilet dobowy to go wykorzystałem na maxa :D

W sumie 31 km na nogach nie licząc tego co komunikacją :D

Z lotniska wyszedłem o 8:30, wróciłem o 19

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#65 PostWysłany: 18 Maj 2015 15:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy ten bilet dobowy za 130 DKK obejmuje dojazd z lotniska czy oprócz niego trzeba kupić te dwa bilety za 37 DKK?
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 18 Maj 2015 16:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Jeszcze pozwolę sobie napisać o Christianii.

Przewodniki opisują to miejsce jako kultowe i z pewnością warto tam zajść będąc w Kopenhadze.

Jest to jakby połączenie Przewodnika młodego zielarza z anarchią, trochę podszyte alkoholowo-muzyczną atmosferą Woodstocku :D

Zrobiłem kilka zdjęć (ale musimy pamiętać, że dokumentowanie tego co się tam dzieje nie jest dobrze widziane).
Sprzedaż zioła odbywa się w ciekawie wyglądających straganach (okryte siatką maskującą z mają dziurką) przez ludków w kominiarkach i kapturach.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#67 PostWysłany: 18 Maj 2015 22:24 
Awatar użytkownika

platynowy
mordek napisał(a):
Czy ten bilet dobowy za 130 DKK obejmuje dojazd z lotniska czy oprócz niego trzeba kupić te dwa bilety za 37 DKK?

130 DKK kosztuje dobowy na wszystkie strefy.
Kupujesz dobowy na strefy 1-4 za 80 DKK

Odpowiedź jest w tym wątku: lotnisko-kopenhaga-kastrup-miasto,1305,6938&start=20

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#68 PostWysłany: 25 Maj 2015 15:10 

srebrny
polecam bilet za 130DDK na wszystkie strefy.

mozna dojechac do roskilde albo helsingor.
 Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 15 Cze 2015 00:17 

W Kopenhadze spędziłem 2 pełne dni, cała trasa na nogach, także jeszcze ja dodam swoje spostrzeżenia :)

- na lotnisku jest oczywiście do wzięcie darmowa mapka z całą mapą, co jest z pewnością ułatwieniem
- myślę, że jak ktoś chce zaoszczędzić na bilecie na metro, to polecam drogę do centrum pokonać wzdłuż ulicy Amagerbrogade. Odległość do ścisłego centrum to ok. 8km, jednak ciekawa architektura z pewnością zajmie czas, a centrum moim zdaniem zaczyna się już po 4 kilometrach :)
- w słoneczny dzień zdecydowanie polecam Kongens Have, gdzie można poleżeć na trawce z zimnym browarkiem. Miejsce wręcz wymarzone, gromadzi bardzo dużo Duńczyków
- miłym miejscem jest również okolica Amaliehaven, gdzie w na linii prostej umiejscowiony jest kościół Fryderyka, duża fontanna, oraz po drugiej strony wody Opera, która też jest bardzo atrakcyjna pod względem architektury
- Spacer wzdłuż portu, skąd można podziwiać futurystyczne budowle
- oczywiście Nyhavn, który obowiązkowo należy umieścić na kliszy ;)
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:55 

Loty: 6
Kilometry: 6 608
Raphael, widze ze wiesz co i jak jesli chodzi o zwiedzanie! :)
zakupilem bilety ostatnio na ryan airze za 2 jurki wiec jade :) na caly weekend. Moglbys cos dopisac do tego planu podrozy co zrobiles na 1 dzien ?
Macie moze jakies pojecie gdzie najlepiej sie zatrzymac ?
dzieki i pozdrawiam
Dawid
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 02 Gru 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 165 923
srebrny
Istotne jest też to, kiedy się jedzie i jaka jest pogoda - np. sens zwiedzania Ogrodu Botanicznego zimą czy jesienią jest umiarkowany, latem spory, a wiosną jest tam przepięknie. Jeśli lubisz muzea, to sugerowałbym poświęcić więcej czasu na jedno z nich, szczególnie jeżeli wyjazd przypada na jakąś bardziej chłodną niż ciepłą porę roku. Np. Galeria Narodowa zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

Nie odwiedziłem, a bardzo chciałem, muzeum Dieselhouse. Ludzie polecają też Carlsberg Museum.

Jeśli ma się trochę czasu do poświęcenia na zakupy, warto wejść do sklepu Magasin (Kongens Nytorv 13). Jest ponoć największy, najbardziej ekskluzywny, ale jak już coś jest w wyprzedaży, to można nabyć świetny towar w dobrej cenie.

#72 PostWysłany: 13 Gru 2015 00:30 

Loty: 6
Kilometry: 6 608
Hej wszystkim,
niebawem (koniec stycznia) sie wybieram do Kopenhagi (blac friday zadzialal niezle:)).
Bede jechal na weekend od pt wieczorem do niedzieli wieczorem.

Zostal juz tu rozpisany plan na 1 dniowke, prosilbym Was o porady/opinie jak zagospodarowac najlepiej czas gdy bede w Kopenhadze (pt wieczor-niedziela wieczor).

Dziekuje z gory za wszelkie sugestie i info!
pozdrawiam,
Dawid
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 30 Gru 2015 20:32 

niebieski
Prawdopodobnie będę miła kilkugodzinną przerwę między lotami w Malmo. Czy opłaca się spędzić kilka popołudniowych godzin w Kopenhadze pod koniec lutego? Przyjazd o 14.30. Odjazd o 19.30. Pytam głównie pod kątem tego, czy aby nie będzie ciemno o tej porze. :) Będę wdzięczny za podpowiedź.

#74 PostWysłany: 30 Gru 2015 21:19 
Awatar użytkownika

platynowy
Z Malmo jeszcze trzeba dojechać mostem, więc w Kopenhadze będziesz już praktycznie pod wieczór. Chyba nie warto bo wiele nie zobaczysz - do tego ciemno i zimno - średnia frajda.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
ciacho_majonez uważa post za pomocny.

#75 PostWysłany: 30 Gru 2015 21:41 

niebieski
@Arekkk

Ponadto, od 4.01.2016 r. musisz uwzględnić czas potrzebny na kontrolę dowodów osobistych przy przejeździe przez Most Oresund (ograniczenie przemieszczania się pomiędzy Danią i Szwecją przez imigrantów). Ceny biletów też mogą wzrosnąć, gdy przewoźnicy postanowią przerzucić koszt kontroli na pasażerów.

http://www.oresundstag.se/en/faq/infosi ... m-denmark/
http://www.thelocal.dk/20151228/danish- ... -to-sweden
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 30 Gru 2015 22:15 

niebieski
Dzięki za informacje. Podane godziny to przyjazd do Kopenhagi i odjazd Neptunbusem. O ile to w ogóle coś zmienia.

#77 PostWysłany: 06 Mar 2016 11:44 

niebieski
Update: zdecydowanie warto wyskoczyć do Kopenhagi na te kilka godzin! Nawet przy ciągle padającym deszczu.

Samolot z Warszawy wylądował kilkanaście minut przed czasem. Zdążyłem zatem na Neptunubusa o 13.00, a nie 13.30. Nie było żadnej kontroli na granicy. Kilka minut przed 14.00 byłem już w Kopenhadze. Powrót o 19.30, także do dyspozycji kilka godzin na spacer. Należę do tych, którzy potrafią bardzo szybko chodzić. Ostatnio wybieram raczej luźny, powolny krok. Tak było też tym razem.

Spokojnie obszedłem miasto, ogromny kawał miasta! Nie byłem za to w muzeum. Została mi jednak godzina wolnego czasu, więc gdyby ktoś przyspieszył kroku, to mógłby wyskoczyć jeszcze gdzieś. Np. Muzeum Narodowe było polecane przez praktycznie każdą napotkaną osobę.

Sama Kopenhaga jest ładna, ale typowo skandynawskie. Wszystko poukładane, jak od linijki, czyli dla mnie... lekkie nudy. :) Zdecydowanie urzekła mnie za to Christiania. Wcale nie ze względu na wiadomą substancję. Polecam to miejsce. Jest zupełnie inne od reszty miasta. Można poczuć ten klimat wolności.

Również zrobiłem kilka zdjęć, i to w tej strefie, gdzie są "obserwatorzy" pilnujący by nikt nie pstrykał. Nawet podbiegł do mnie gość z prośbą o skasowanie. Był trochę odurzony, więc z łatwością skasowałem ostatnie zdjęcie i przesuwałem pliki w drugą stronę, od początku. :)

Droga powrotna również trwa godzinę. Tym razem autobus został poddany kontroli. Pasażerami byli praktycznie wyłącznie ludzie spoza UE. Czynności sprawdzania paszportów potrwały... maksymalnie 2-3 minuty.

#78 PostWysłany: 12 Mar 2017 14:01 
Awatar użytkownika

Loty: 130
Kilometry: 306 283
A ja mam takie pytanie - co warto zobaczyć w Kopenhadze wieczorem/nocą? Mam przesiadkę, całkiem długą - bilety kupowałam pospiesznie, i jakoś nie zwróciłam uwagi na to, że zamiast okazji do zwiedzania muzeów itp. czeka mnie noc na lotnisku + może jakiś spacer po centrum...

Przylot 18.40 (w maju słońce zachodzi wtedy koło 21 więc jest szansa rzucić okiem na centrum "za widoku"), a kolejny lot dopiero 8 rano... I teraz pytania:
-czy metro jeździ całą noc (czyli czy powrót na lotnisko możliwy jest np. koło północy - żeby tam doczekać do rana?)
-jaka okolica będzie ciekawa na nocny spacer - ładnie oświetlona itd?
-ewentualnie - czy jakieś atrakcje są czynne do późnych godzin nocnych?

Z góry dzięki za pomoc :)

#79 PostWysłany: 12 Mar 2017 15:10 

Metro jeździ całą dobę. Ja bym może wybrał Christianshavn. Najpierw do Christiania, żeby zobaczyć ja za dnia, a potem nadbrzeże. W Christianie napić się piwa i zapalić (jedzenia nie polecam), a potem można z 'buta' przejść się piechotą po nadbrzeżu i dalej do Centrum i Nørrebro (tam jest taki śmieszny kanał i oświetlenie budynków fajnie odbija się na wodzie). Albo może w okolice Biblioteki Królewskiej? Albo Tivoli? W Kopenhadze ogólnie nie ma jakiegoś szału, ale wszędzie jest ładnie (poprawnie). Chyba faktycznie Christianshavn jest najfajniejszy wieczorem.
 PM off
migot lubi ten post.
migot uważa post za pomocny.

#80 PostWysłany: 13 Mar 2017 09:31 
Awatar użytkownika

srebrny
Pojechałbym do Nørreport i przeszedł z buta śródmieście kierując się w stronę Christianshavn. Dwie godziny i po zawodach. Kopenhaga jest beznadziejnie nudna, a duny mimo, że fajni i przyjaźni to się bunkrują w chałupach i knajpach, zero życia nocnego, ulicznego.
 Relacje PM off
migot lubi ten post.
migot uważa post za pomocny.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości