Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:52 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 4
Witam,

Mam do Was pytanie, prośbę - ponieważ już 23.02 będę miał między lądowanie w Kopenhadze. Postanowiłem skorzystać z okazji i zamiast siedzieć bezczynnie na lotnisku, coś zobaczyć ... jeszcze nigdy nie byłem w Dani.

Ląduje Kopenhaga, Kastrup - 7:10 - myślę że o 8:00 wyjdę z lotniska.
Odlatuje również z Kopenhaga, Kastrup - 13:20 - zakładam że około 11:30 muszę być już na lotnisku.

Jak widzicie w Kopenhadze nie będę miał za dużo czasu bo ledwo około 3 godzin.
Trochę szperałem i z tego co znalazłem szybko do centrum miasta dostanę się metrem. Wymyśliłem coś takiego:

From: Lufthavnen st (Metro)
To: Kongens Nytorv st (Metro)

Na miejscu spacer Stroget, a później w drugą stronę do Amalienborg Slotsplads. Wracam do metra i znów lotnisko :)

Proszę o uwagi kogoś kto zna miasto, czy warto ? czy zdążę ? Może jakieś inne propozycję gdzie się wybrać ?
Cenne dla mnie będą wszystkie uwagi, w tym cena biletów metra :) znalazłem 16 Koron ale nie wiem czy to dobra cena/ nie mogę dojść do tego ile stref będę metrem przemierzał.../

Wiem że to będzie tylko spacer i nie mogę liczyć na "zwiedzanie" ale lepsze to niż siedzenie na lotnisku. :)

pzdr.
michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#22 PostWysłany: 07 Lut 2013 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
ja bym chetnie zobaczyl, nawet mialem taki zamiar bedac w Malmo (jednak 40€ za most samochodem w jedna strone zniszczylo nasze plany):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Christiania_(dzielnica_Kopenhagi)

mysle ze warto ;)
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image


Ostatnio edytowany przez p14c3k, 07 Lut 2013 14:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
noissss, metro jeździ często, szybko i sprawnie, bilet do centrum kosztuje 36 DKK na 3 strefy, bilet kupujesz w maszynie na terminalu, płatność tylko kartą
możesz pokręcić się po śródmieściu - ale szczerze - to miasto jakich wiele, mogę polecić właśnie Christiania, jako coś innego, poza tym okolica jest spokojniejsza, sporo kanałów, wody
wtedy musisz wysiąść jedną stację wcześniej na Christianshavn

niedaleko kolejowego dworca centralnego jest też fajny i masowo oblegany przez miejscowych park rozrywki Tivoli, ale wejściówka droga i czasu też masz nie za wiele
2, 3 godziny spokojnie wystarczą na poszwendanie się po centrum
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2013 22:41 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 44
Piękne miasto. Christiania warta zobaczenia (pamiętając, że mieszkający tam faktycznie nie życzą sobie robienia im zdjęć). Jeśli z jakiegoś powodu tam nie pójdziesz, to zobacz miasto od strony wody - pływają małe statki wycieczkowe (nie wiem jednak czy również w zimne miesiące).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Lut 2013 23:35 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
cypel napisał(a):
to miasto jakich wiele, mogę polecić właśnie Christiania, jako coś innego, poza tym okolica jest spokojniejsza, sporo kanałów, wody


Po pierwsze - zupełnie się nie zgadzam, Kopenhaga to nie miasto jakich wiele, Kopenhaga naprawdę jest inna, jak dla mnie np. dużo ciekawsza od Londynu czy Berlina.

Po drugie - nie rozumiem tej zbiorowej fascynacji Christianią, domyślam się, że chodzi o stragany z marihuaną i ludzi ją tam palącym bez skrępowania na ulicy. Na te atrakcje w zimie bym jednak nie liczył, komu by się chciało palić na zewn. w taką pogodę? (a jest tam ona przeważnie dużo mniej przyjemna niż u nas, wiatr!). W ogóle moim prywatnym zdaniem Christiania jest przereklamowana, byłem tam w stosunkowo ciepły dzień więc było kilka "stoisk" z zielskiem. Ponadto kilka grafitti, kilka jakiś zaniedbanych budynków i tłum turystów, głównie młodzieży "jarającej się" tym, że marihuana leży na legalu w zasięgu ludzkich oczu.

Jeśli chodzi o to co możesz zobaczyć to z pewnością może to być Stroget, ze stacji Kongens Nytorv możesz też pójść w przeciwną stronę na Nyhavn czyli chyba najbardziej znany obrazek z KBH uwieczniony na wielu pocztówkach.

Jeśli wolisz coś bardziej alternatywnego to na spacer fajną okolicą jest nabrzeże Christians Brygge i Kalvebodbrygge. Musiałbyś jechać z lotniska nie metrem tylko pociągiem i wysiąść na głównym dworcu Kobenhavn H. Spacer proponuje zacząć pod budynkiem Biblioteki tzw. Black Diamond, niezwykły futurystyczny budynek. Potem idąc wzdłuż nabrzeża zobaczysz mnóstwo nowoczesnych biurowców, hoteli i bloków mieszkalnych, do tego woda między nimi. Być może brzmi banalnie, ale wygląda bardzo efektownie. Chyba nie umiem tego dobrze opisać, ale na mnie ten widok zrobił duże wrażenie, możesz spróbować obejrzeć sobie tę okolicę na Google Street i sam uznasz czy warto.

Ciekawym miejscem jest też (choć może nie na pierwszy raz w Danii) Muzeum Narodowe i wystawa poświęcona historii Danii od czasów Wikingów (albo i wcześniejszych, już nie pamiętam) do czasów współczesnych (wstęp darmowy).

A w ogóle to też będę w ten weekend w KBH tylko na szczęście całe 2 dni :)

cypel napisał(a):
niedaleko kolejowego dworca centralnego jest też fajny i masowo oblegany przez miejscowych park rozrywki Tivoli, ale wejściówka droga i czasu też masz nie za wiele
2, 3 godziny spokojnie wystarczą na poszwendanie się po centrum


Tivoli w zimie jest zamknięte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2013 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
marr.85 napisał(a):
Po drugie - nie rozumiem tej zbiorowej fascynacji Christianią, domyślam się, że chodzi o stragany z marihuaną i ludzi ją tam palącym bez skrępowania na ulicy. Na te atrakcje w zimie bym jednak nie liczył, komu by się chciało palić na zewn. w taką pogodę? (a jest tam ona przeważnie dużo mniej przyjemna niż u nas, wiatr!). W ogóle moim prywatnym zdaniem Christiania jest przereklamowana, byłem tam w stosunkowo ciepły dzień więc było kilka "stoisk" z zielskiem. Ponadto kilka grafitti, kilka jakiś zaniedbanych budynków i tłum turystów, głównie młodzieży "jarającej się" tym, że marihuana leży na legalu w zasięgu ludzkich oczu.

nie mierz wszystkich swoją miarką
marr.85 napisał(a):
cypel napisał(a):
niedaleko kolejowego dworca centralnego jest też fajny i masowo oblegany przez miejscowych park rozrywki Tivoli, ale wejściówka droga i czasu też masz nie za wiele
2, 3 godziny spokojnie wystarczą na poszwendanie się po centrum


Tivoli w zimie jest zamknięte.

nie, teraz jest faktycznie przerwa do kwietnia, ale nie ze względu na porę roku, ja np. byłem w tamtym roku na koniec października a na stronie podają, że otwarte od 11 kwietnia do 23 września
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Lut 2013 13:18 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
cypel napisał(a):
nie, teraz jest faktycznie przerwa do kwietnia, ale nie ze względu na porę roku, ja np. byłem w tamtym roku na koniec października a na stronie podają, że otwarte od 11 kwietnia do 23 września


Grudzień, styczeń i luty jest zawsze zamknięte.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Mar 2013 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
W grudniu zamknięte??
A te specjalne świąteczne ekspozycje,mnóstwo kramików z ozdobami na święta,gorący gløgg i æbleskrive?
Własnie w grudniu tivoli jest najpiękniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Mar 2013 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
marr.85 napisał(a):
Po drugie - nie rozumiem tej zbiorowej fascynacji Christianią, domyślam się, że chodzi o stragany z marihuaną i ludzi ją tam palącym bez skrępowania na ulicy. Na te atrakcje w zimie bym jednak nie liczył, komu by się chciało palić na zewn. w taką pogodę? (a jest tam ona przeważnie dużo mniej przyjemna niż u nas, wiatr!). W ogóle moim prywatnym zdaniem Christiania jest przereklamowana, byłem tam w stosunkowo ciepły dzień więc było kilka "stoisk" z zielskiem. Ponadto kilka grafitti, kilka jakiś zaniedbanych budynków i tłum turystów, głównie młodzieży "jarającej się" tym, że marihuana leży na legalu w zasięgu ludzkich oczu.

to ze tego nie rozumiesz nie znaczy ze dla innych nie jest warte zobaczanie, przedstawiles rowniez swoja opinie na temat tego (jak powiedziles wczensiej) czego nie rozumiesz.

Powiem ze to jednak to cos wiecej niz stragany z zielskiem,, to pewien styl zycia, ludzi ktorzy stworzyli swoj autonomiczny system oparty glownie na wolnosci, kultura pozbawiona manupalcji ze strony mediow, reklam czy rzadu,, zupelnie inny swiat w stolicy Kopenhagi, powiedzilbym nawet, ze ewenement na skale Europy ,,
wiec skoro dla Ciebie byly to tylko stragany z zielskiem i kilka graffiti to jest to troche smutne,,

pozatym jest wiele miejsc w Europie gdzie bez skrepowania mozna sobie palic na ulicy..
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Mar 2013 23:21 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 9
Hej,

Wybieram się do Kopenhagii za miesiąc, oprócz wszystkich atrakcji, które już wymieniliście, chciałabym się dowiedzieć o jakiś centrach handlowych, galeriach, gdzie można kupić ubrania :) Mogą być to markowe sklepy, ale też niekoniecznie. Najlepiej w dzielnicy Frederiksberg - gdzie bedę się zatrzymywać. Ale jak będą gdzieś dalej, nie będzie problemu.

Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Mar 2013 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
wydaje mi sie ze to nie najlepszy kraj na zakupy,,
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Mar 2013 13:36 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 9
Wiem, niestety jest drogi, ale pomimo wszystko jak tam będę to chciałabym coś zgarnąć dla siebie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Mar 2013 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 164
Frederiksberg Centret
http://www.frbc-shopping.dk/butikker/

Możesz też podjechać metrem do Fieldsa
http://www.fields.dk/#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Mar 2013 14:22 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Polecam ten outlet: http://www.langelinie-outlet.dk/

Jak sama nazwa wskazuje jest to outlet, więc ceny niższe niż w klasycznym centrum handlowym. No i trochę dalej od centrum, choć tragedii nie ma (trochę na północ od pomnika Syrenki), ze stacji Osterport jeździ tam autobus, można też się przejść te kilkanaście minut.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 03 Kwi 2013 06:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
Lecę pod koniec kwietnia na cztery dni z Wawy do Malmö na południu Szwecji, ale moim głównym celem jest właśnie Kopenhaga. Próbował ktoś z forumowiczów przejechać tą trasę na stopa i z powrotem? Takie jest właśnie moje optymistyczne zamierzenie, teraz zastanawiam się tylko nad jego realnością, tzn o to jak ludzie w Szwecji/Danii będą reagować na samotnie podróżującego prawie 2 metrowego długowłosego wielkoluda. ;)

Swoją drogą lecę 23.04 Warszawa - Malmö i 27.04 Malmö - Warszawa, może ktoś będzie w Kopenhadze w tym czasie i chciałby połączyć siły w zwiedzaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Cze 2013 18:54 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
Wybieram sie do Kopenhagi na 3 dni (pt-nd) przy czym piatek od rana do niedzieli wieczor.

Czy warto kupowac Copenhagen Card na 72 godziny? czy rzeczywiscie z nia sa takie znizki? (pomijajac transport ktory rzeczywiscie jest wliczony) ale czy Kopenhaga wymaga korzystania z transportu publicznego i rowerow? czy odleglosci sa znosne i mozna zwiedzac pieszo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 01 Lip 2013 21:20 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 7
manio napisał(a):
Wybieram sie do Kopenhagi na 3 dni (pt-nd) przy czym piatek od rana do niedzieli wieczor.

Czy warto kupowac Copenhagen Card na 72 godziny? czy rzeczywiscie z nia sa takie znizki? (pomijajac transport ktory rzeczywiscie jest wliczony) ale czy Kopenhaga wymaga korzystania z transportu publicznego i rowerow? czy odleglosci sa znosne i mozna zwiedzac pieszo?


Moim zdaniem nie warto, choć to zależy, jakim typem podróżnika jesteś. Kopenhaga raczej wymaga korzystania z komunikacji miejskiej - jak przyjeżdżasz z lotniska to tutaj do centrum jest już kawałek. Z drugiej strony z dworca kolejowego wysiada się właściwie w centrum, zaraz przy Tivoli. W CPH jest dużo rowerzystów, ale my nie znaleźliśmy jakiejś super oferty cenowej na wynajem roweru. Kiedyś był fajny projekt - zlikwidowany rok czy dwa temu, kiedy rowery były darmowe, ale już po ptakach.

Co do zakupów - są tutaj dwie ciekawe marki, Vila i Monki, kobiety mogą być zainteresowane :D Mają swoje sklepy m. in. na Strogecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Sty 2014 23:50 

Rejestracja: 28 Wrz 2012
Posty: 153
Zbanowany
Był ktoś w oceanarium (Den Bla Planet)?
Poleci, odradzi, ewentualnie porówna do innych tego typu obiektów w Europie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Paź 2014 10:55 

Rejestracja: 24 Kwi 2013
Posty: 5
Co do oceanarium to nic specjalnego jak za cenę wstępu. Są lepsze, ale jak ktoś nigdy ni był w niczym podobnym to warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 08 Paź 2014 12:00 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Mi się podobało. Lepsze od londyńskiego, ale gorsze od barcelońskiego w mojej subiektywnej skali. Przed największym zbiornikiem (z rekinami, płaszczkami, mantami, itp. itd.) jest amfiteatr, w którym można przysiąść i zrelaksować się patrząc na "rybki"

Ciekawa jest też sama bryła budynku i możliwość wypicia kawy (albo wrzucenia czegoś na ruszt) z widokiem na Szwecję, żaglówki i lądujące na/ startujące z Kastrup samoloty.
Góra
 Profil Relacje PM off
sawiet lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group