Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2023 00:05 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
W razie gdyby ktoś poszukiwał informacji na temat Legolandu/Lego House, postarałam się jeszcze w miarę na bieżąco wszystko, co mi przychodzi do głowy, podsumować 😉

LOTY
RYANAIR – Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań
LOT – Warszawa
My lecieliśmy z Poznania, który ma genialne połączenie czwartek – niedziela. Na dodatek wylot w czwartek wieczorem, długi weekendowy wypad można więc ogarnąć biorąc tylko 1 dzien wolnego w piątek.
Ceny jak to w Ryanair dynamiczne, ale regularnie pojawiały się promocje za ok 70zł/odcinek. Nasze bilety kupione były z 5 miesięcznym wyprzedzeniem i do czasu wylotu nie widziałam na stronie Ryanair, żeby były tańsze.
Co ciekawe, w obie strony obłożenie ok 90%. Nie wydwało mi się, że to popularna trasa, oraz obstawiałam, że ¾ zajętych miejsc to będą rodziny z dziećmi, a tu wręcz przeciwnie, bombelki lecące do Legolandu były w zdecydowanej mniejszości.

ZAKWATEROWANIE
My od początku byliśmy zdecydowani na Hotel Legoland, więc zbyt wielu informacji o alternatywach nie posiadam. Tutaj również ceny bardzo dynamiczne, przy 2+2 noclegi w pokoju tematycznym Lego Friends wahały się między 2500 a 5500 PLN za 3 noce we wrześniu (w cenie śniadania). Sam hotel standardem już niestety nie grzeszy, oficjalnie gwiazdek 4, w praktyce moim zdaniem przeciętne 3. Śniadania średniej jakości, pokoje nie są klimatyzowane, brakuje nawet butelki wody na dzień dobry. Nadrabiają jednak wspomnianymi pokojami tematycznymi, uśmiech Bombelka na widok różowego do porzygu pokoju Friends bezcenny 😉
Na plus jednak bezpośrednie wejście do Legolandu, wygodny transport z lotniska, na korytarzach umieszczone różne Lego miniatrakcje (rzutnik z bajkami, kosze z Lego do układania, plus stanowiska z Nintendo Switch).
Na pierwszą wizytę w Legolandzie polecam, przede wszystkim ze względu na pokój, jednak gdybym miała wybrać się po raz kolejny, to rozważyłabym chyba Castle Hotel. Położony tuż obok, z zewnątrz też wygląda ciekawie, cenowo podobny i również ma pokoje tematyczne, jednak tam już bardziej księżniczkowo-rycerzowe 😉
W bliskiej okolicy jest też Camping Village, z domkami, parcelami. Zdecydowanie korzystniejsze cenowo, niż hotele, a lokalizacją mocno nie odbiegają, są ciut dalej, ale nadal bardzo blisko.

TRANSPORT Z LOTNISKA
Port lotniczy w Billund jest tuż obok Legolandu. Można się dostać tam pieszo, przez całą trasę prowadzi chodnik, odległość ok 3 km.
Kursują też autobusy linii 43, 144, 166, 944X
Koszt za 2+2 to 72 DKK, płatność u kierowcy tylko gotówką. W terminalu, tuż przy wyjściu z hali przylotów jest biletomat, gdzie można zapłacić kartą, konieczny zakup biletu na 2 strefy.
Podobno w linii z X na końcu jest możliwość płatności kartą, ale nie miałam możliwości zweryfikowania.
Wskazówka: bardzo często z tego samego stanowiska w bliskim odstępie czasu odjeżdżają autobusy tej samej linii w przeciwnych kierunkach, warto dobrze sprawdzić czy wsiadamy do właściwego 😉
Sydtrafik posiada również aplikację, przez którą podobno można bilety nabyć. Nam się nie udało przejść procesu płatności, wg opinii apki w Google Store byli też tacy, którzy płatności dokonali, ale biletu i tak wyświetlić nie mogli. Opinia aplikacji 1.8 trochę zniechęca, więc chyba nie warto sobie zawracać głowy.
Uber nie jeździ, ale alternatywna aplikacja DanTaxi oferuje przejazd z lotniska do Legolandu za ok 140-150 DKK.
No i czasami w autobusie się trafia bardzo uprzejmy Pan Kierowca, który jak słyszy, że jedziemy tylko do Legolandu/z Legolandu na lotnisko, to każe wsiadać za darmo. Miło.

LEGOLAND
W samym Legolandzie byliśmy we wrześniowy piątek. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona niewielką ilością gości. Właściwie do żadnej atrakcji nie musieliśmy stać w długiej kolejce, ewentualnie do tych najpopularniejszych czasami musieliśmy poczekać max 5 minut. Kolejki nie były więc ani trochę uciążliwe, bez problemu można też było znaleźć stolik w restauracjach (choć nie wszystkie były czynne).
We wrześniu w tygodniu park jest czynny w godzinach 10-18 (w weekendy do 19:00), lecz atrakcje otwarte są do 16:00 (w weekendy 18:00). Są też dni, w które jest zamknięte, polecam sprawdzić kalendarz przed zarezerwowaniem biletów lotniczych. Ze względu na wcześniejsze zamknięcie atrakcji, warto więc w pierwszej kolejności obskoczyć przejażdzki, a po zamknięciu spędzić czas w restauracjach, na placach zabaw, w Parku Miniatur.
Spotkałam się ze wskazówkami, żeby po wejściu do Legolandu kierować się najpierw na sam koniec i zwiedzać od końca, idąc w przeciwnym kierunku niż tłumy wchodzące głównym wejściem. Tutaj nie mam zdania, bo nie było tłumów, ale w szczycie sezonu może to nie być głupie.
Sam park jest wg mnie świetnym parkiem, żeby wprowadzić dzieciaki w świat parków rozrywki. Jest on zdecydowanie bardziej nakierowany na dzieci młodsze. Owszem, jestem przykładem, że i dzieci 30+ bawią się tam doskonale, jednak większość atrakcji jest zwyczajnie „łatwa”. Poza kilkoma przeciętnej grozy rollercoasterami, nie ma tam zbyt wielu hardkorów, które przyprawiają o stan przedzawałowy. Jest za to sporo atrakcji, na które już przedszkolak może wejść samodzielnie, może zapoznać się z tym, jak pewnego rodzaju atrakcje w parkach rozrywki działają, ale wciąż na łatwym poziomie trudności, co jest fajnym wstępem. Nie polecam jednak wizyty z dziećmi poniżej 100cm wzrostu, bo wówczas ilość dostępnych atrakcji będzie dla nich mocno okrojona, a wzrost jest sprawdzany bardzo sktupulatnie przez pracowników obsługi.
Sam motyw Lego pojawia się, ale nie powala. Spora część parku ma już oczywiście swoje lata, co niestety widać. Oczywiście powstają nowe obszary, jest kino 4D, jest całkiem nowe miasteczko Lego Movie, które wygląda bajecznie cukierkowo, ale nadal, jeśli patrzysz na to i na atrakcje tylko z perspektywy parku rozrywki, bez aspektu Lego, to szału nie ma.
Spędziliśmy tam piątek od otwarcia do zamknięcia, mimo, że nie było kolejek, to nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, których chcielśmy (ale z ulubionych spokojnie korzystaliśmy wielokrotnie) i nie czuję niedosytu, że nie wzięliśmy biletu 2 dniowego. W szczycie sezonu może być gorzej, tutaj pewnie rozważyłabym czy nie rozłożyć pobytu na 2 dni, lub też nie skorzystać z dodatkowo płatnej usługi Reserve and Ride, które pozwala dokonać rezerwacji na konkretną godzinę na najbardziej oblegane atracje.
Co do cen, bilety bardzo często można kupić w promocji 1+1 (dziecko gratis przy pełnopłatnym dorosłym), najbardziej popularne są chyba kody rabatowe dostępne w aktualnych katalogach Lego. Za 1 dniowy bilet dla rodziny 2+2 zapłaciliśmy ok 600zł (pełna cena za 2 dorosłych, dzieci za darmo).
W samym parku ceny, jak to w Danii, są wyższe niż w innych częściach Europy. Bufet obiadowy na terenie parku dla 2+2 to ok 450zł, hot dog lub inna podobna przekąska z napojami to ok 150-200 PLN dla tej samej grupy.
Ceny w sklepach Lego do przeżycia, przebitka na zestawy mniejsza niż dla porównania na polskich lotniskach 😉 Na szczególną uwagę zasługują też zestawy unikatowe, dostępne tylko w Legolandzie, legoświry zrozumieją 😉

LEGO HOUSE
Drugi dzień spędziliśmy w kolejnym z Lego parków, czyli Lego House. Tutaj zamiast szaleństwa fizycznego, szalejemy intelektualnie, dając upust swojej kreatywności, wprawiając swoje budowle w ruch i będąc wręcz nasyconym dostępną wszędzie interaktywnością.
Z promocjami na bilety tutaj gorzej, promocji 1+1 brak, znaczących zniżek również. Nasze bilety udało mi się kupić korzystając z promocji na stronie dansk.nl (https://www.dansk.nl/inspiratie/lego-house/#top) płacąc za 2+2 956 DKK zamiast prawie 1100 DKK kupując bezpośrednio na stronie. (wejście w sobotę, w tygodniu nieco taniej).

Tak jak Legoland był wg mnie po prostu ok, tak Lego House urywa sami wiecie co. Już od wejścia, widząc wielkie, składające się z ponad 6 milionów klocków drzewo, utwierdzamy się w przekonaniu, że mieli rozmach.
Lego House składa się z 4 tematycznych stref + muzeum. Powierzchniowo na pierwszy rzut oka wydają się niewielkie, ale i tutaj spędziliśmy dzień od otwarcia do zamknięcia, ale z tą różnicą, że tutaj chciało się więcej.

Strefa czerwona, to strefa kreatywności. Na środku imponujący, kilkutonowy wodospad z Lego, dla najmłodszych basen z Duplo, dla starszych strefa swobodnego układania, oraz strefa z żółtymi klockami, gdzie budujemy mosty, łącząc poszczególne jej „wysepki”. Z boku malutka biblioteka i kawiarnia, a także „Laboratorium”, w którym co kilka miesięcy zmienia się motyw przewodni. W naszym przypadku był to temat żółwi morskich, a właściwie tego jak sprawić, aby obniżać temperaturę piasku na plaży, aby rodziło się więcej żółwi chłopców (bo ciekawostka: temperatura piasku wpływa na ich płeć, im cieplejszy, tym większe szanse na samicę). Budujemy, opisujemy nasz wynalazek, umieszczamy go na wyspie żółwi. Bardzo ciekawy sposób na uświadomienie dzieciaków z jakimi problemami Ziemia się obecnie zmaga.
Strefa niebieska to trochę inżynierii. Najpierw budujemy swoje wyścigówki, które mogą ścigać się z innymi wyścigówkami na torze, albo wykonywać kaskaderskie skoki przez wąską obręcz.
W kolejnej sali na interaktywnej planszy stawiamy nasze budowle, patrząc jak na bieżąco dzięki nim miasto się rozwija.
Najciekawsza w tej strefie część, to RoboLab, gdzie za pomocą prostego kodowania sadzimy kwiaty, aby pszczoły mogły wyprodukować jak najwięcej miodu. Sesja wraz z krótkim wstępem przeprowadzonym przez pracownika Lego trwa około 15 minut, stanowisk również 15, ale we wrześniowy weekend tutaj również nie było probemu aby na najbliższą sesję wejść z marszu.
Strefa zielona trochę filmowa. Witają nas ogromne makiety, wzbogacone o światło i dźwięk, ilość szczegółów oczywiście robi wrażenie.
Kolejna sala to sala składająca się tylko z minifigurek do swobodnego układania i rekwizytów do nich. Nie macie pojęcia ile frajdy sprawiają próby odwzorowania Waszej ekipy z dostępnych elementów 😉
Na końcu Story Lab, gdzie w przygotowanych sceneriach możemy samodzielnie nakręcić film metodą poklatkową, wzbogacić go o efekty specjalne (i później już tylko czekać na Oscara 😉). Tutaj ponownie rewelacyjne wykonanie, efekt końcowy również prezentujący się fantastycznie. To była akurat ostatnia sala, którą odwiedziliśmy, bo zbliżało się zamknięcie, ale gdyby czas pozwolił na pewno spędziłabym tam zdecydowanie więcej czasu.
Oraz strefa żółta, flora i fauna. Zaczynamy od budowania własnego kwiata (jako fanka wszelkiej maści Lego bukietów byłam wniebowzięta), później budujemy rybę, której po zeskanowaniu dodajemy wirtualne oczy i zęby, po czym widzimy ją wprawioną w ruch na ekranie.
Na podobnej zasadzie działa też sala Critter Creator, tam na specjalnych płytkach budujemy postacie, które zeskanowane tanczą na ekranie w rytm grającej muzyki. Wciąga 😉

Na Muzeum zabrakło czasu, nad czym ubolewam, bo nie dość, że można w nim zobaczyć klasyki, które pamiętamy z Pewexów, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek o całym Lego świecie. Następnym razem.

Co sprawia, że całe doświadczenie jest jeszcze bardziej interaktywne, to dostępne w każdej sali stanowiska, które pozwalają upamiętnić nasze dzieła. Po zeskanowaniu opaski, którą przez cały pobyt nosimy na ręce, możemy zrobić sobie selfie z naszymi budowlami, umieścić nasze figurki na okładkach gazet, zobaczyć nagrania naszych tańczących postaci. Rodzice również mają masę frajdy oglądając wieczorem niezliczone ilości selfie, które nie wiedzieć kiedy natrzaskały tam sobie ich dzieci 😉 Co ważne: do ściągnięcia po wyjściu zdjęć i nagrań konieczne jest podanie numeru biletu plus numeru opaski, nie należy ich więc wyrzucać od razu po opuszczeniu obiektu. Tutaj, podobnie jak w Legolandzie, obiekt w niektóre dni miesiąca bywa zamknięty, ale aktualny kalendarz zawsze jest dostępny na stronie internetowej.

Ciekawym doświadczeniem w Lego House jest również restauracja MiniChef. Zamówienie w niej skadamy komponując wieżę z odpowiednich klocków Lego (każdy symbolizuje inne danie) i umieszczając je pod specjalnym ekranem. Nasze zamówienie również nie jest dostarczone w standardowy sposób – zjeżdża ono na taśmie w wielkim Lego pojemniku, a w nasze ręce przekazywane jest przez Lego Robota. Cena za 2+2 z napojami to ok 900 DKK, warto zrobić rezerwację (można to zrobić online przez stronkę Lego House), bo w godzinach szczytu szanse na wolny stolik właściwie żadne. Jedzenie smaczne, doświadczenie jedyne w swoim rodzaju.

I ot takie to moje któtkie podsumowanie przedłużonego weekendu, służę pomocą, gdyby ktoś miał dodatkowe pytania. Moja ogólna ocena:
HOTEL LEGOLAND:
Standard: 3/10
Ogólne wrażenia: 7/10
LEGOLAND:
7/10
LEGO HOUSE:
11/10, polecam każdemu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 28 Lut 2024 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@karpik

Pytanie uszczegóławiające bilet do Legolandu na 2 dni jest sens?? Chwalisz Lego House rozumiem, że wstęp tam jest oddzielnie płatny?

Widziałem kiedyś pakiety Legoland + nocleg ale teraz na stronie takich nie widzę.

Edit: znalazłem pakiety 1+1, ale wychodzi, że 2 dni Legoland i 1 Lego House trzeba oddzielnie kupić. Pytanie jak to zrobić jak najoptymalniej, dodam że plan jest na wakacje.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2024 11:50 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
@kubus571 my w Legolandzie prawie wcale nie staliśmy w kolejkach, albo staliśmy w bardzo krótkich, a i tak nie zaliczyliśmy wszystkich atrakcji. W sezonie więc może być jeszcze trudniej.
Z drugiej strony mnie osobiście większość tych atrakcji nie powaliło, więc gdyby założyć, że jeździmy tylko na tych top wybranych, to wydaje mi się, że w 1 dzień do ogarnięcia.

I tak, Legoland i Lego House to dwa osobne parki i dwa osobne bilety, nie spotkałam się z biletem dwudniowym, który pozwoliłby na skorzystanie jednego dnia z Legolandu, a drugiego z Lego House, w takim przypadku trzeba raczej kupić dwa osobne bilety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2024 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
1+1 jest dostępny na stronie Lego House. I ku temu się skłaniam. Muzeum jest w cenie Lego House?

I pytanie czy zamiast dwóch dni w Legolandzie nie lepiej 2 dni w Lego House? I wtedy kupować oddzielnie 2+1. tyle że w odwrotnej konfiguracji.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lut 2024 12:17 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
wg mnie zdecydowanie lepiej 2 dni w House i jeden w Legolandzie. W House w ogóle nie zdążyliśmy nawet zajrzeć do muzeum, a pod koniec dnia wiele atrakcji już zaliczaliśmy na szybko, chętnie spędziłabym tam jeden dzień dłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2024 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
2 noce w hotelu Legoland 1 dzień i Lego House 1 dzień w pakiecie za 5200pln, rodzina 2+2, dodatkowy dzień w Lego House kolejne 600zł
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group