Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kopenhaga
#1 PostWysłany: 05 Lut 2013 20:58 

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 87
Aż dziwne, że nie ma jeszcze działu o Kopenhadze, w końcu jest to miasto idealne na tzw. city breaka, a dzięki lotom do Malmoe można tam całkiem tanio się dostać. Ponieważ miałem okazję być w KBH już kilkakrotnie pozwolę sobie podzielić się kilkoma obserwacjami.

Kopenhaga jest miastem drogim - żaden odkrywczy fakt to nie jest, więc podane przeze mnie poniżej miejsca pozwolą jedynie wydać mniej niż gdzie indziej, ale nie koniecznie zjeść tanio.

1. Pasha Kebab, Enghavevej 57, dzielnica Vestebro
Niedaleko od centrum, maks. 15 minut pieszo od Dworca Gł.
Klasyczny kebab na wiele sposobów, pizze, burgery. Lokal o ładnym wystroju, miło tam posiedzieć dłużej, a nie tylko zjeść i wyjść. Ceny zaczynają się od 40 Kr, za 60 Kr można się dobrze najeść, za 80 Kr to już pełen wypas.

2. King of kebab & pizza, Norebrogade, dzielnica Norrebro
Także blisko centrum, 10 minut mieszo od stacji Norreport.
Tutaj również duży wybór kebaba pod różnymi postaciami i wiele różnych pizz do wyboru. Do tego ciepła herbata gratis - w rogu stoi samowar, z którego każdy może korzystać do woli.

3. Wok On, Hojbroplads, samo centrum, tuż przy głównej ulicy miasta Stroget, dosłownie obok pomnika Absalona
Tzw. Chińczyk, gdzie samemu można złożyć danie. Krok pierwszy to wybór makaronu lub ryżu (kilka wariantów), krok drugi to wybór dodatków (kurczak, wołowina, krewetki, warzywa, pędy bambusa, grzyby itp.), krok trzeci to wybór sosu.
Za 60 Kr można złożyć zupełnie duży i smaczny zestaw.

4. China Box - dwa punkty na Stroget, jeden bliżej ratusza, tuż obok wielkiego sklepu z pamiątkami, drugi bliżej Kongens Nytorv, naprzeciwko sklepu Disneya.
Wersja dla bardzo oszczędnych - pudełko makaronu + kurczak+ warzywa + sos za 35 Kr. Danie na wynos z okienka, ale można też zjeść w pubie obok. Jest też powiększona porcja za 50 Kr

Ponadto co bardzo istotne - w 3/4 restauracji czy fast foodów jest tzw. "frokost menu" czy menu obiadowe. Przeważnie są to wybrane dania z karty, ale sprzedawane w godzinach 11-15 (czasem 11-16) w cenie niższej o ok. 15-20 Kr.

W Danii oczywiście bardzo drogi jest także alkohol, standardowa cena piwa na mieście to 50 Kr za 0,5 l. Nie jest to więc raczej kraj na "piwkowanie" do rana na mieście :) Jeśli ktoś jednak nie może wytrzymać bez piwa to polecam pub Strecker, na Stroget, bliżej ratusza niż Kongens Nytorv, oficjalny adres to Frederiksberggade 1, sprawdźcie sobie w googlach, bo nie ma tam żadnego charakterystycznego sklepu obok.

Codziennie między 15 a 18 mają tam Happy Hours i 0,5 l Tuborga lub Carlsberga kosztuje 30 Kr. Nigdzie taniej piwa nie znalazłem :) Co ważne - w poniedziałek Happy Hours trwają całą noc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#2 PostWysłany: 05 Lut 2013 22:54 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Jeśli chodzi tanie jedzenie to:
http://noma.dk/ :lol:
Jest całkiem sporo restauracji które oferują "all you can eat" w okolicach 60 koron - chińczyki gdzie czasem mona dosta te cakiem smaczne suzsi, różnego rodzaju arabsko-tureckie, czy pizzeri (w większości też tureckie). Po 16 i w piątki/soboty cena z reguły + 20 koron.
Ja mogę polecić tą knajpę:
http://www.herefordvillage.dk/ (niedziela-poniedziałek - 100)
Byłem jeszcze na pizzowym bufecie tutaj:
Astor Deep Pan Pizza
Vesterbrogade 7, 1620 København V
ale nie polecam.
Czasem coś ciekawego można też wypatrzyć na tutejszych zakupach grupowych, ale jak wszędzie - najczęściej bez rewelacji.
Najlepszym jednak pomysłem na tanie i smaczne jedzenie są różnej maści stołówki akademickie, a w szczególności ta:
https://foursquare.com/v/le-cannibale-k ... 0cbabf2f50
35 koron, wybierasz danie i jesz do oporu :)
W innych stołówkach są dwa systemy:
-szwedzki stół płatny od wagi
- 4-5 dań do wyboru, ceny 25-50 koron, duży facet sobie poje akurat ;)
Co do picia to jedyny który zapamiętałem ;) to The Moose, Sværtegade 5, 1118 København K. - samo centrum, 0,5 litrowe lane za 15 koron, 10x50g - 100 koron w sobotę - więcej ostatnio zapłaciłem w Krakowie :D , w inne dni ceny w okolicach 20 koron/0,5l. Tłum jak cholera, pełno studentów ze wszystkich zakątków świata i głośna muzyka, ale klimat jest. Było to parę miesięcy temu. Inna ciekawa opcja (piątkowa) to "fredagsbar" na uczelniach (najczęściej na stołówkach) - od 14-15 otwiera się studencki bar z piwem za 10-15 koron i odpowiednio niskimi cenami alkoholu.
W niektórych barach występuje też "all you can drink", najczęściej w czwartki - kosztuje w okolicach 100-120 koron i z reguły trwa od 18-20 do 24.
Ogólnie przy małym oriencie można całkiem tanio spędzić łykend (nastawiając się na low cost oczywiście bo miejsca z piwem za 100 koron też nie problem znaleźć ;))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#3 PostWysłany: 03 Lis 2013 03:27 

Rejestracja: 03 Lis 2013
Posty: 3
najstańsze piwo można dostać w "Studenterhuset" na Købmagergade 52, tuż obok Round Tower. jak sama nazwa wskazuje jest to bar studencki, dlatego nie należy spodziewać się szczególnie klimatycznego miejsca. codziennie (bodajże oprócz sobót) do 22 można kupić 2 piwa za 35 DKK.

od środy do soboty w "Francis Pony" na Klosterstræde 23 (po schodkach w dół) jest promocja i mozna kupić dwa (dobre) koktajle za 60 DKK. miłe choć bardzo niewielkie miejsce.

jedzenie na mieście jest drogie, najlepiej próbować załapać się na promocje brunchowo-lunchową np. do "Paludan bogcafe" (Fiolstræde 10-12, najtańsze poranne menu do godz. 14, menu lunchowe droższe o 20-30 DKK) czy "Riz Raz" (Store Kannikestræde 19, do godz. 16 za 79 DKK).

dla tych, którzy planują trochę dłuższy pobyt w kbh a budżet mają ograniczony polecam dumpster diving. dania jest freegańskim rajem, wiele ze śmietników nie jest zamykanych, z czego korzystają zarówno miejscowi, jak i przyjezdni. szczególnie można zaoszczędzić na pieczywie, które jest starszliwie drogie a codziennie wieczorem i tak ląduje w koszu (w danii nie sprzedaje siue pieczywa z dnia poprzedniego).
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#4 PostWysłany: 10 Gru 2014 02:18 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
W centrum miasta można znaleźć mnóstwo lokali z opcją ,,jesz ile chcesz'' za około 80-100kr. W przypadku kuchni śródziemnomorskiej , tureckiej itp. wychodzi drożej niż w pl. Natomiast taka możliwość za podobną cenę jest w restauracjach z sushi i tu już ,,opłacalność'' kształtuje się dużo lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#5 PostWysłany: 10 Gru 2014 11:35 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Byliśmy w polecanym wyżej RizRaz - całkiem smaczne jedzenie, duży wybór. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#6 PostWysłany: 23 Mar 2015 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Jeżeli ktoś chce zjeść coś niskobudżetowego (jak na Kopenhage oczywiście) to polecam Spigad'oro Italiano Due na ulicy Kompagnistræde 27, niedaleko Tivoli i Ratusza. Pizza od 49 koron, Panini od 40. Smaczne, dość duży wybór.
Załącznik:
Kopenhaga.jpeg
Kopenhaga.jpeg [ 79.92 KiB | Obejrzany 17276 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
midnight_visitor uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#7 PostWysłany: 23 Mar 2015 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Dobra opcja mogą być gotowe dania z sklepów Rema 1000.

Sałatki zaczynają od 15 DKK a kanapki są po 15 DKK. Porcje dość dobre no i smaczne do tego.
Mała puszka Calsberga za 6 DKK, słodkie bułeczki z cynamonem od 6 DKK a różne napoje od 2.5 DKK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#8 PostWysłany: 24 Mar 2015 12:27 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Teraz juz chyba w kazdej sieciowce sprzedaja gotowe salatki - moim faworytem jest kvickly, jesli jestes tam przed 12 albo tuz przed zamknieciem to jest duza szansa trafic na przecenione salatki po10-20 koron. Salatki naprawde dobre (te ciut drozsze sa z reguly z miesem), porcje takie ze ja 100 kilowy facet sie najadam.

Co do piwa to z reguly im wieksze opakowanie tym taniej (w przeliczeniu na litr ;)) - w 6paku jest drozej niz w 10paku itd. A roznice w tym samym sklepie za to samo piwo siegaja 200%. Dobra cena za tuborga/carlsberga to 10koron za litr - glownie przy kupnie skrzynki butelek, za puszki to z regult 11-12 koron za litr przy kupnie 10-20-24 zgrzewki, gdzie jedna pollitrowa puszka kosztuje z reguly 12-18 koron. Na puszki oczywiscie kaucja - np piwo 3 korony kaucja 1 korona :lol:

Co do taniego zarcia to jest jeszcze ikea (Gentofte) - bulka z parowka 5 koron, hotdog nabijany 10 koron, musztarda ketchup i cos tam jeszcze do oporu. Maja tam najlepsze kannelsnægle (ciastka z cynamonem) jakie kiedykolwiek jadlem, ceny nie pamietam ale jak na Danie to bylo tanio.

Zawsze zostaje tez mcdonalds/burger king z hamburgerami/cheesburgerami za 10 koron...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2015 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 106
JarekGdynia napisał(a):
Jeżeli ktoś chce zjeść coś niskobudżetowego (jak na Kopenhage oczywiście) to polecam Spigad'oro Italiano Due na ulicy Kompagnistræde 27, niedaleko Tivoli i Ratusza. Pizza od 49 koron, Panini od 40. Smaczne, dość duży wybór.


Zupełnie przypadkiem trafiliśmy wczoraj na to miejsce i również polecam. Pyszna pizza! Za ok. 100 koron zamówiliśmy naprawdę dużą pizzę i ledwo ją we dwójkę zjedliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#10 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
Warto wiedzieć,że w wielu barach z kebabami czy innymi daniami obniżają ceny wraz z końcem dnia. Im później przyjdziemy na posiłek, tym jest większa szansa,że zjemy taniej:)
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#11 PostWysłany: 01 Cze 2015 20:42 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja w Burger Kingu korzystałem ze zniżki za ankietę - na każdym paragonie drukował się adres i pole na numer ankiety - wypełniłem ją na ich wifi. Z takim kwitkiem dawali zestaw np. Long Chicken +frytki i napój za 40 (albo 35) koron. Cena wydaje mi się bardzo dobra. Nie wiem jak jest teraz, ale można spojrzeć na paragony leżące na stolikach (albo własny z zakupu burgera za 10 koron).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#12 PostWysłany: 15 Cze 2015 00:27 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 12
Ja myślę, że mogę polecić Restaurant Ankara przy Krystalgade 8.
Do 16:00 można najeść się na cały dzień, 49DKK i jesz ile chcesz, pieczone ziemniaki, wołowina, skrzydełka, lasagne, spaghetti, w zasadzie to wszystko na co można mieć ochotę :)

Jeden haczyk: trzeba zamówić napój, najtańszy to woda z cytryna 20DKK (około 0,5l)

Nie mniej jednak myślę, że jak na standard duński 69DKK, czyli ok. 38zł to nie jest dużo, tym bardziej, że raczej jedziemy na krótszą wyprawę.
Na miejscu spotkaliśmy grupę Polaków, którzy również chwalili to miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2015 16:24 

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 119
Loty: 1
Kilometry: 2 389
W restauracji Ankara podnieśli ceny. Obecnie "All You can eat" to 59 DKK + 20 woda z cytryną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#14 PostWysłany: 03 Wrz 2015 16:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
polecam Spigad'oro Italiano Due wymienione wyzej, blisko copenhagen downtown hostel. dobra pizza w polskich cenach. najlepsze ze obsluga to turcy albo syryjczycy udajacy wlochow..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#15 PostWysłany: 18 Gru 2015 12:29 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 236
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Dorzucę od siebie moje odkrycie - Aciaciavej. Studencki bar na kampusie Uniwersytetu Kopenhaskiego, niedaleko metro Frederiksberg. Warto się przejść szczególnie wiosną, bo w środku w zimie bywa ciasno. Raczej opcja dla budżetowego turysty, a nie klienta Nomy - ja bywam tam co piątek ;)

Ceny: piwko z kija w happy hour (18-19) jest za 10 koron, a poza nim 15 koron (Carlsberg) lub 20 koron (wszystkie inne).

Adres: Dyrlægevej 7 (ale uwaga: otwarty na pewno w piątki, w inne dni to bywa zamknięty)
https://www.facebook.com/acaciavej/?fref=ts
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#16 PostWysłany: 08 Lut 2016 22:26 

Rejestracja: 06 Lut 2016
Posty: 8
Widzę, że jest tu sporo amatorów tradycyjnej kuchni duńskiej - kebabów. :D Moim skromnym zdaniem, dwa najlepsze kebsy znajdują się na Nørrebro.

Pierwszy z nich to Divan. Zwykły, najzwyklejszy kebs, ale za to jaki dobry! O jakiej porze by się nie poszło, praktycznie zawsze są kolejki (dużo tubylców). Zawsze świeże składniki, dobre mięso. Niewielkim kosztem, bo za około 50 DKK można się porządnie najeść.

Druga miejscówka to Kosk. Najlepsze tureckie jedzenie jakie jadłam! Przepyszne szaszłyki grillowane, podawane z surówkami, plackiem durum. Jedna porcja zapełnia brzuch na cały dzień.

Są to miejscówki na ekonomiczne zapełnienie żołądka, ale są one oddalone od ścisłego Centrum.

Z bliżej położonych miejsc polecam najlepszego burgera w mieście od Banana Joe (Elmegade 18). Tanio i smacznie. Jedynym minusem jest to, że Joe otwiera swoje lokum jakoś w godzinach popołudniowych (zdaje się, że około 17) i często nie ma gdzie usiąść w środku, a jeśli jest, to jest to mało komfortowe.
Miejsce fajne, ale głównie w lato, kiedy można sobie usiąść przy stolikach rozstawionych na klimatycznej ulicy Elmegade.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#17 PostWysłany: 14 Lip 2016 09:49 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Zdecydowanie polecam lody w Vaffelbageren w porcie Nyhavn.
Najtańsze nie są, ale warte grzechU! ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#18 PostWysłany: 07 Wrz 2016 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Lunch: podpisuje się pod sałatkami z Rema 1000, cena 15 DKK, jakość dobra, jest widelczyk, najada się jednym pudełeczkiem.
Obiad: Polecam Jagger - smacznie, bardzo dobry stosunek ceny do jakości jak na danie za 85 DKK : hamburger+frytki+piwo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#19 PostWysłany: 13 Mar 2017 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Polecam moja ulubiona restauracje w Kopenhadze Krog’s Fish Restaurant, gdzie jadłem miedzy innymi najlepsza zupe rybna na świecie. Jedzenie jest smaczniejsze niz w przereklamowanej Nomie. Na pewno nie jest tanio, ale gotuja fenomenalnie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kopenhaga
#20 PostWysłany: 12 Lut 2018 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Riz Raz ?

Jedno wielkie nieporozumienie. Płacisz 99 koron i nakładasz na talerzyk ile się zmieści ... bez mięsa, bez sosów, same kiełki i inne sałatki. W lokalu kilka dziewczyn - wegetarianek ? Żadnego faceta nie uświadczysz. uciekliśmy czym prędzej.

Ktoś wspomniał o China BOX za 50 Koron - OK fajne , ale dużo , dużo lepsze - po schodkach na górę.

79 Koron i możesz zmieniać talerzyki do bólu... sushi, skrzydełka, nóżki z kurczaka - pieczone, w panierce, na słodko, na ostro. Makaron z warzywami, makaron z kurczakiem, wołowiną... ponadtko przeróżne sałatki i 3-4 rodzaje ryżu.

POLECAM !
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group