Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kontrole na lotniskach
#1 PostWysłany: 01 Paź 2014 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Wiadomo, że przepisy wwiezienia do Australii są bardzo restrykcyjne. Ale pomiędzy poszczególnymi stanami też są jakieś bariery. Czy lecąc np. z Wiktorii do WA też są takie hopki z wypełnianiem deklaracji, karaniem itd? Czy ktoś może natknął się na stronę z wykazem takich niedozwolonych produktów.
Na Tasmanię mam (dzięki relacji @Kevina australia-wiktoria-australia-pd-tasmania-marzec-2013,217,33704&start=10) ale nic nie mogę znaleźć o innych stanach. chodzi mi o relacje TAS - NSW, NSW-Wiktoria i Wiktoria - WA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Paź 2014 16:05 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Sprawdź może strony lotnisk, pomiędzy którymi się będziesz przemieszczać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Paź 2014 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Zgodnie z sugestią sprawdziłam. Dalej nic :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Nie miejcie mi za złe ale podbiję. Zależy mi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2014 14:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
To napisz maila do nich. Zazwyczaj lotniska odpisują szybko na pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lis 2014 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Wkleję to jeszcze tutaj bo skoro sama założyłam temat i znalazłam odpowiedź to wypada go zamknąć wyjaśnieniem.
Tu jest przewodnik dla turystów wystarczy kliknąć na okladke i otwiera nam się przewodnik co wolno a czego nie wolno przewozić pomiedzy poszczególnymi stanami. Dodatkowo jest regularnie aktualizowany.Warto wiedzieć bo kary tutaj też obowiązują niebagatelne :evil:
http://www.quarantinedomestic.gov.au/whats-new.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Sty 2016 11:41 

Na trasie ADL-BNE kontrola standardowa, nawet się nikt nie przyczepił do tego, że miałam dwie sztuki bagażu podręcznego, wagi też nie sprawdzali ale zostałam wytypowana do kontroli pod kątem posiadania materiałów wybuchowych :D .
Poza tym przepuszczają płyny pow.100ml.-widziałam jak facet miał żel do golenia w dużym pojemniku.

Na lotnisku w Adelajdzie, w części już po kontroli bezpieczeństwa chodził sobie pan policjant z psem-taka dodatkowa kontrola.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2019 21:47 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 2
Witam Wszystkich serdecznie!
Założyłam ten temat, gdyż nie znalazłam na tym forum podobnego wątku, a że wybieram się we wrześniu do Australii a konkretnie do Perth, chciałabym się dowiedzieć jak wyglada kontrola na lotnisku w Perth przy wjeździe? Jakie są wasze doświadczenia? Czy zdarzyło się Wam być świadkiem (a może niestety sami tego doświadczyliście) aby odmówiono wpuszczenia do Australii? Od czego jest zależna taka odmowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Wrz 2019 10:44 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 6
Loty: 167
Kilometry: 328 327
@Katiaczka kiedy lecisz do Perth i jaki masz plan? Ja ląduję w Perth 18 września, chcę wynająć samochód i ruszyć na północ, powrót do Perth 30 września. Jeśli chciałabyś dołączyć to zapraszam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Mar 2023 01:39 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Lotnisko MEL. W trakcie lotu z SIN rozdają karteczki do wypełnienia deklaracji wjazdowej. Pierwsza pozycja to czy....posiadam dragi , lekarstwa itp ( zaznacz jak nie jesteś pewien TAK) zaznaczam TAK bo nie jestem pewny czy moje lekarstwa co mam z sobą są "przepisowe". Immigration oficer pyta co to jest co zaznaczyłem.....ja wyciągam z kieszeni piguły na serducho....on zaczyna się śmiać że nie musiałem tego tak opisywać . Zrobił parafkę swoją na deklaracji i witam w Australii . Deklaracje oddajemy w późniejszej kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group