Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1297 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 15 Paź 2019 12:21 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
Czy spotkaliście się w Ryanair z takimi sizerami? Tutaj ciężko będzie cokolwiek upchnąć.

Załączniki:
jet-blue-luggage-checker.jpg
jet-blue-luggage-checker.jpg [ 55.05 KiB | Obejrzany 7162 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
#682 PostWysłany: 09 Lis 2019 06:11 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Update do AirAsia i lotnisk w Azji:
DMK, HKT nie sprawdzali bagażu podręcznego wcale.
HKG u nas zero kontroli bagażu podręcznego. Natomiast babka miała 3 sztuki zamiast dwóch. Jedną wielkości i grubości koperty, obsługa kazała jej schować do torby.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#683 PostWysłany: 10 Lis 2019 22:53 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
EDI -WMI 10.11.2019 wylot o 9:00
-czas oczekiwania w kolejce do kontroli bezpieczeństwa 10min
kontrola wymiaru - prawie wszyscy i dokładna.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#684 PostWysłany: 26 Lis 2019 12:29 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 26
Leciałem Wizzem z Katowic do Rzymu 20.11. Wszystkie plecaki i torby które wizualnie przekraczały wymiary lądowały do sizera. Niektóre prawie dopchane nogą ale się zmieściły ;) Moje plecaki przekraczające wymiar wysokości o 8 centymetrów nie wzbudziły podejrzeń.
Lot powrotny z Ciampino to już nikt niczego nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:31 

Rejestracja: 02 Gru 2019
Posty: 2
Witam Wszystkich,

proszę o informację, poniewaz w lutym lecę do Aten z Katowic Ryanairem i mam wykupione po 1 bagażu 10kg do odprawienia dla 2 osób, czyli w sumie 20kg.
Czy sprawdzana jest wielkość walizki w takim przypadku przy oddawaniu bagażu, czy można zapakować 20kg do większej walizki?

Z góry dziękuję za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 02 Gru 2019 12:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Nie, nie można.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dariusz Linkiewicz uważa post za pomocny.
 
      
#687 PostWysłany: 02 Gru 2019 13:39 

Rejestracja: 02 Gru 2019
Posty: 2
Dzięki za informację
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#688 PostWysłany: 09 Gru 2019 22:20 

Rejestracja: 08 Gru 2019
Posty: 9
Bagaż podręczny lubią kontrolować w Pradze. Pan z obsługi chodził i na wyrywki wybierał ludzi do włożenia plecaków i walizek do stelaża. Leciałam Ryanairem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 26 Gru 2019 00:27 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 2
Czy to często praktyka że Ryanairem waży bagaż w Pradze ? Wybieram się w tamtym kierunku i nie wiem czy muszę bardzo uważać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 26 Gru 2019 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
musisz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#691 PostWysłany: 04 Sty 2020 02:03 

Rejestracja: 26 Gru 2019
Posty: 2
A jeżeli przekroczę wagę to jaka kara mi grozi ? Jest uzależniona od tego ile przekroczę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 04 Sty 2020 16:58 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ryanair wszystko Ci powie: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... zu-ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 04 Sty 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
A czy w Pradze nie są skanowanie bagaże przy gate?
Dawno nie lecialem z stamtąd więc nie wiem czy mnie pamięć nie myli. Bo jeśli tak to nie spieszyć się do gate tylko czekać na ostatni moment. Bo zazwyczaj wyławiaja ludzi z kolejki. A jak jest już koniec to chcą zamknąć odprawę aby czas się zgadzał o wsio. Pytam bo teraz będę od lutego latał co tydzień do Pragi i ciekawi mnie właśnie to sprawdzanie wyrywkowe rozmiarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 04 Sty 2020 19:15 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 366
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Na T2 klasycznie security na wejściu, przy gate tylko skanowanie kart pokładowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 146
Kilometry: 246 015
niebieski
W niedalekim czasie będę leciał liniami W6, FR, AC, LX, LH. Wszędzie wymiary bagażu podręcznego wynoszą 55x40x23 (Ryanair 55x40x20). Mam walizkę z Wittchen - Link o wymiarach 42x32x25. Dwa pierwsze wymiary mieszczą się w limitach z dużym zapasem, ale głębokość jest przekroczona o kilka cm. Rozumiem, że nawet nie mam co próbować lecieć z tą walizką ? Czy przeważnie puszczają takie walizki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 18 Sty 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@wojtekf93
przeważnie puszczają takie walizki
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
#697 PostWysłany: 21 Lut 2020 04:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7936
HON fly4free
LATAM , krajówka w Ekwadorze: przy odprawie kontrola wagi bagaży podręcznych, przy boardingu nikt nie zwracał uwagi, chociaż ze dwa razy był podawany komunikat o dopuszczalnym bagażu. Bez problemu można poza walizką kabinową mieć nieco większy plecak na komputer, akcesoria itp.

American Airlines: loty międzynarodowe-regionalne - brak jakiejkolwiek kontroli przy odprawie i wejściu na pokład, w razie czego można nadać bez opłat kabinówki pod gatem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 21 Lut 2020 05:20 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Probuj - jesli jest to pare cm, staraj sie jednak nie "afiszowac" ta walizka, tak zeby nie wywolywac wilka z lasu. Rzadko widuje, ze sie czepiaja, no chyba, ze kogos naprawde fantazja poniesie i w ramach podrecznego bagazu boardinguje sie objuczony tobolami ?, a drugi wariant pesymistyczny jest taki, ze ktos z obslugi bedzie mial zly dzien i chcac rozladowac emocje Ty staniesz sie kozlem ofiarnym, dlatego walizka dyskretnie za plecami i dasz rade. Nie napisales w sumie, co bedzie zawartoscia tej walizki, ale w sumie wole nie wiedziec ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 10 Kwi 2020 14:09 

Rejestracja: 10 Kwi 2020
Posty: 1
Nie ma co przesadzać z wielkością bagażu podręcznego bo może się okazać to bardzo kosztowna lekcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 11 Kwi 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wojtekf93 napisał(a):
W niedalekim czasie będę leciał liniami W6, FR, AC, LX, LH. Wszędzie wymiary bagażu podręcznego wynoszą 55x40x23 (Ryanair 55x40x20). Mam walizkę z Wittchen - Link o wymiarach 42x32x25. Dwa pierwsze wymiary mieszczą się w limitach z dużym zapasem, ale głębokość jest przekroczona o kilka cm. Rozumiem, że nawet nie mam co próbować lecieć z tą walizką ? Czy przeważnie puszczają takie walizki ?

Spoko wymiarowo przejdzie, ale z waga nalezy uwazac, LX czy LH to tylko 8 kg podrecznego, o ile pamietam.
Nie jeden raz mialem, ze przy check-in prosili o postawienie na wage podrecznego, a niekiedy sprawdzali wage wyrywkowo przed samym boardingiem.
Problem w tym, ze niektorzy pasazerowie przeginaja i coraz bardziej sie zaostrza.
Moga grzecznie zabrac do luku, ale maja prawo dodatkowo skasowac.
Lufa moze skasowac, o ile sie nie myle od 55 Euro, ale warto sie zapoznac z oplatami za kazdy dodatkowy kg.
Warto zabrac ze soba kk, ale nie debetowa, bo tylko w taki sposob mozna uiscic dodatkowa oplate, ktora de facto moze byc wieksza od rejestrowanego.
Mysle, ze warto zapoznac sie wczesniej z regulaminem, aby pozniej nie plakac z powodu przykrych niespodzianek.
Poza tym jest jeszcze jeden aspekt, o ktorym wielu pasazerow nie zdaje sobie sprawy, jesli bedziesz mial ponad norme, spadnie komus na glowe i ta osoba bedzie wymagala powaznej pomocy lekarskiej, dojdzie do trwalego uszczerbku na zdrowiu to moga byc powazne, finansowe konsekwencje.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtekf93 lubi ten post.
wojtekf93 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1297 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group