Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 05 Lis 2017 12:11 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Bagaże podręczne najczęściej ważą przy nadawaniu rejestrowanego. Jednak zdarzyło mi się ważenie przed kontrolą bezpieczeństwa (Treviso) i wyrywkowe kontrole przy wejściu do gate. Nie ma zasady, są przepisy i obsługa ma prawo je egzekwować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#562 PostWysłany: 05 Gru 2017 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
MMX-WAW W6 20.11.2016 wylot 8:25
- kolejka do security: 2 minuty
- kontrola wymiarów podręcznego: tak (oddzielna kolejka dla pasażerów W6 przed security)
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 17 Sty 2018 21:01 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
11.01 Katowice Agadir
- kolejka do security: tak
- kontrola wymiarów podręcznego: tak (ludzie mieli w wiekszosci jeden podreczny 55cm plus mala torebke/worek i kazdy musial sie zmiescic max w 1 walizce, wiec byla walka pasazerow przed gate'm :D
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie

14.01 Agadir Wawa
- kolejka do security: nie
- kontrola wymiarów podręcznego: tak
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: tak
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 22 Sty 2018 20:40 

Rejestracja: 03 Sty 2018
Posty: 5
Witam,
Proszę aby osoby, które leciały w ostatnim tygodniu do/z Izraela aby napisały jak wyglądała kontrola bagażu w momencie kontroli, "boardingu" - na hali odlotów, przed wejściem do samolotu. Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off
WojtekGA uważa post za pomocny.
 
      
#565 PostWysłany: 01 Lut 2018 13:16 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
lot FR 1911
31. I. 2018
CDT - POZ -


Lotnisko Castellon ... security - dziwna - nie zdjalem paska oficerskiego, butow, nie kazali mi zdjac grubej bluzy z kapturem, troszke poogladali sterty lekow ktore pokupilem w Hiszpanii ale machneli reka.
Odprawa przed gatem - ... laska wywołuje do bordingu a ze samolot nie wyladowal jeszcze nawet to nikt sie nie rusza. Po 2 czy 3 wezwaniu sama gonic zaczela po hali odlotow od pasazera do pasazera sprawdzac bording karty i je oklejac :-)

kolejki do security: nie było
kontroli wymierów: niet
kontroli wagi: niet

boarding w 14 minut - rekordowy podobno wg obslugi:D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Lut 2018 20:36, edytowano w sumie 1 raz
Poznań to POZ, nie PZN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 23 Mar 2018 02:10 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Wrzucę moje ostatnie spostrzeżenia:

(03-06-18)

SJU-JFK:

Ekspresowa kontrola bezpieceństwa pod warunkiem skorzystania z X-Raya (Us-style) i posiadania jedynie bagażu podręcznego. W praktyce od wejścia do T2 do gate'u 8 minut. Naprawdę - brak jakichkolwiek kotnroli wagi/wymiaru/zapachu/płynów - 173 ml rumu przeszło!)

JFK-PIT:

T4:

Bardzo ciężka i nużąca przeprawa. Po transferze z T2 (cały czas Delta) długa molejka do security (około40 minut) plus mega dokłądne sprawdzanie bagażu (łączny czas security to około 90 minut!). Przy bramkach, jak zwykle w US luz zupełny, obawiam się, że i łoasia w podręcznym można wnieść. Zero płynów!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 03 Kwi 2018 15:42 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
29.03.18 r. Gdańsk - Endhoven
- kolejka do security: nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: tak ok. 40 minut

2.04.18 r. Eindhoven - Gdańsk
- kolejka do security: nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: tak ok. 35 minut
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 03 Maj 2018 03:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
22.04, FI622 na trasie EWR-KEF kontrola wymiarow podrecznego przy check-in, musialem wlozyc w metalowy szablon, pozniej dluga kolejka do security.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 08 Maj 2018 20:06 

Rejestracja: 04 Lis 2015
Posty: 26
lot BRS KRK 7 maj zabrano z podręcznego gift -kulkę z płynem i aniołkiem w środku :), z metką ,poniżej 100 ml. na bank. Zapomniałem do folii i żadne prośby nie skutkują , rozmowa z Polką też bez efektu.Paranoja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 08 Maj 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@taataah niestety sa kraje i lotniska, gdzie woreczki sa wazniejsze od samej zawartosci. ;)
Bylem z mama w MAN i rowniez sie doczepili, ze plyny powinny byc w woreczkach, ale pozwolili spokojnie zapakowac.
Przykre, ze Pani Polka okazala sie az taka nadgorliwa sluzbistka. :mrgreen:
W ZRH jeszcze nigdy nie pakowalem w woreczki i nikt sie nie czepial.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 09 Maj 2018 08:56 

Rejestracja: 09 Maj 2018
Posty: 13
Hej, mam do was pytanie, rzadko latałam tanimi liniami,po raz pierwszy będę lecieć WizzAirem, dla was pytanie może banalne, ale ja nie potrafie znaleźć na nie odpowiedzi.
W Wizzairze dopuszczalny jest tylko jeden bagaż podręczny+telefon komórkowy-czy jest to kontrolowane podczas Check-In czy przed boardingiem? Chodzi mi o to, że do Check-In z chęcią podeszłabym z małym plecakiem, żeby nie musieć szukać paszportów i dokumentów w walizce, tylko bardzo nie chce się zdziwić, że policzą mi to do bagażu. Plecak oczywiście mieściłby się później do walizki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#572 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@martuuuuu ja nie lecialem liniami WizzAir, ale mysle ze warto zapytac we wlasciwym watku:

wizzair-pytanie-o-bagaz,228,100500&hilit=WizzAir

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 09 Maj 2018 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
martuuuuu napisał(a):
Hej, mam do was pytanie, rzadko latałam tanimi liniami,po raz pierwszy będę lecieć WizzAirem, dla was pytanie może banalne, ale ja nie potrafie znaleźć na nie odpowiedzi.
W Wizzairze dopuszczalny jest tylko jeden bagaż podręczny+telefon komórkowy-czy jest to kontrolowane podczas Check-In czy przed boardingiem? Chodzi mi o to, że do Check-In z chęcią podeszłabym z małym plecakiem, żeby nie musieć szukać paszportów i dokumentów w walizce, tylko bardzo nie chce się zdziwić, że policzą mi to do bagażu. Plecak oczywiście mieściłby się później do walizki.

Jak lecisz tylko z podręcznym to nawet nie podchodzisz do check-in tylko od razu idziesz do security. Nie wiem z jakiego lotniska lecisz, ale w Katowicach często jest ktoś z Wizzaira przed podejściem do security i przygląda się Twojemu bagażowi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#574 PostWysłany: 11 Maj 2018 11:33 

Rejestracja: 02 Sie 2017
Posty: 10
Jak wygląda kontrola wizzair na lotnisku we Wrocławiu?
Mam bagaż podręczny o ok. 3-4 cm za wysoki (różnica o kółka...). Kombinować inny czy raczej będzie ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 12 Maj 2018 13:30 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
We Wrocławiu do tej pory nigdy nie spotkałam się z kontrolą wymiarów bagażu, co nie znaczy że nie może być teraz ten 1 raz. Dlatego, mimo braku kontroli, zawsze staram się mieć pasujący bagaż, żeby potem się nie zdziwić i nie płakać.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 21 Maj 2018 12:04 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Potwierdzam, leciałam z Wrocławia kilka razy, ostatnio 12 maja do Rzymu. Zero kontroli, zero kolejek, wszystko szybko i sprawnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 11 Cze 2018 21:02 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 1
Witam,za tydzień lecę z rodzinka na Maltę,będę miał kilka bagaży podręcznych i jeden bagaż rejestrowany.Sprawa jest taka ze jedna z moich walizek ma wysokość 55,szerokość 35 ale głębokość tak22-23cm.Raynair ma 55/40/20 wiec te 3cm przekracza na głębokości.Jak to jest z tym sprawdzaniem,lecę z Poznania.Dodam ze bagaże podręczne idą do luku razem z rejestrowanym ponieważ nie wykupowalem pierwszeństwa wejścia na pokład.Na pokład będę chciał zabrać laptopa jako ten mniejszy podręczny i tu tez pytanie czy to przejdzie.To mój pierwszy raz wiec poproszę o jakieś wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 11 Cze 2018 22:24 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Spokojnie, nikt sie nie czepi 3 cm :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 11 Cze 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
Kurde a ja z moim 80l plecakiem czasami 30kg wchodzę do Ryana i nikt się nie czepia :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 17 Cze 2018 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
12.06. WRO-BRI
- kolejka do security: nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola płynów: tak
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie

16.06. BRI-WAW
- kolejka do security: nie
- kontrola wymiarów podręcznego: nie
- kontrola płynów:nie (przeszły butelki wody w walizce)
- kontrola wagi: nie
- kontrola kart pokładowych i dokumentów: tak
- opóźnienie: nie
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group