Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lut 2013 12:46 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 2
Po pierwsze chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post na forum.

Wiem, że na temat bagażu napisano już dużo, jednak przedarłem się przez większość wątków w tym dziale i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Wybieram się Wizzairem/Ryanairem z Pyrzowic do Beauvais, zabieram ze sobą bagaż rejestrowany. Na forum wyczytałem, że suma wymiarów walizki/torby musi być mniejsza od 158cm. Mój bagaż to torba podróżna ze sztywnym dnem o wymiarach 95 na 35 cm, co daje 130cm, oraz wysokości 40cm - w sumie 170cm, czyli o 12 cm za dużo. W związku powyższym chciałbym zapytać praktyków czy mogę spokojnie i bezproblemowo nadać w pełni zapakowaną torbę czy też muszę załadować ją do odpowiedniej wysokości i np. owinąć linką, tak aby jej całkowite wymiary mieściły się w limicie?

W jednym z wątków spotkałem się z sugestią, jakoby bagaż rejestrowany nie był mierzony tak dokładnie jak podręczny, a jedynie ważony. Czy to jednak oznacza, że mogę nadać większy bagaż i być spokojnym czy też muszę liczyć się z możliwością dopłaty za nadbagaż w przypadku przekroczenia limitu wymiarów o te 10-12cm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 24 Lut 2013 13:12 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 222
s402 napisał(a):
Wybieram się Wizzairem/Ryanairem z Pyrzowic do Beauvais, zabieram ze sobą bagaż rejestrowany. Na forum wyczytałem, że suma wymiarów walizki/torby musi być mniejsza od 158cm. Mój bagaż to torba podróżna ze sztywnym dnem o wymiarach 95 na 35 cm, co daje 130cm, oraz wysokości 40cm - w sumie 170cm, czyli o 12 cm za dużo. W związku powyższym chciałbym zapytać praktyków czy mogę spokojnie i bezproblemowo nadać w pełni zapakowaną torbę czy też muszę załadować ją do odpowiedniej wysokości i np. owinąć linką, tak aby jej całkowite wymiary mieściły się w limicie?


Witaj. Skąd masz te limity?

Wizzair podaje w Regulaminie następującą informacje:

"Drzwi luku bagażowego umożliwiają przyjęcie bagażu o następujących wymiarach maksymalnych:

Szerokość: 1,499 m
Wysokość: 1,194 m
Długość: 1,715 m

Z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego nie może przekraczać 32 kg."

https://wizzair.com/pl-PL/useful_information/baggage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lut 2013 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A ze strony Ryanair:

Cytuj:
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze Ryanair nie przyjmują do przewozu sztuk bagażu o wadze powyżej 32 kg lub o wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości. To ograniczenie wagi nie dotyczy sprzętu ułatwiającego poruszanie się.

_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lut 2013 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Limit 158 cm (suma trzech wymiarów) jest, z tego co pamiętam, w Alitalii, ale raczej tego nikt nie sprawdza, jeśli przyjdziesz z normalnie wyglądającą walizką.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lut 2013 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
olus napisał(a):
ale raczej tego nikt nie sprawdza, jeśli przyjdziesz z normalnie wyglądającą walizką.

Image

:mrgreen:
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lut 2013 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
co do normalnego wyglądu to w tym przypadku możnaby się juz spierać :)
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Maj 2018 13:09 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Chciałbym odświeżyć temat i zapytać się czy kontrola wymiarow bagazu rejestrowanego jest regularna? Mam walizkę 81x61x32 i lot czarterowy, w TUI nie ma informacji o maksymalnych wymiarach lecz upierajac sie i wchodzac na stronę przewoźnika, maks. suma wymiarów to 158cm
Nie bedzie problemu?
Dodam ze to walizka twarda z puccini
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Maj 2018 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Najprostszy sposób podejście na najbliższe lotnisko i wciśniecie swojej walichy w stojak, jak się mieści to luz. Na lotniskach w PL nie miałem nigdy problemu, raz mnie zmuszono w SXF do dopłaty za rejestrowy bo wystawała rączka za stojak w walizce którą zawsze zabieram jako podręczny.
(lot Easy Jet, ale ponoć płacili premie pracownikom za wychwycenie bagażu nie spełniającego dokładnych wymiarów)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Maj 2018 13:56 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
@Dryblas chodzi mi o bagaż rejestrowany, ten nadawany do luku
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Maj 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@mussten, jesli waga sie bedzie zgadzac to przejdzie.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Maj 2018 14:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
W czarterach różnie to może być. Może się okazać, że chcą dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Maj 2018 17:18 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
@boots różnie można ten czarter odebrać, linie to Bulgaria Air (FB) więc znowu nie taki czarter. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2018 17:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Sam pisałeś, że to czarter.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group