Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:23 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 1
Hej, lecę niedługo z Bydgoszczy do Londynu Stansted, jako że nigdy jeszcze nie leciałam poza Schengen to mam pytanko - jak wygląda procedura kontroli paszportowej? Po kontroli bezpieczeństwa muszę udać się pod bramkę wyświetloną na ekranie i tam już będzie czekała na mnie ta kontrola paszportowa czy jak to wygląda? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Nie wiem jak to konkretnie wygląda na lotnisku w Bydgoszczy, ale podejrzewam, że podobnie jak na innych. Przykładowo w Modlinie to po kontroli bezpieczeństwa masz strefę ze sklepami, a potem przed podejściem do bramek, z których wychodzi się do samolotu, jest stanowisko kontroli paszportowej. Strefa wylotów poza Schengen jest fizycznie oddzielona od pozostałych stref lotów wewnątrz Schengen. Będzie dobrze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Najpierw przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa (tam gdzie płyny itp sprawdzają) a potem udajesz się do wyjścia (gate), gdzie aby dotrzeć będziesz musiała przejść odprawę paszportową.
Jak to wygląda w Bydgoszczy - nie wiem ale raczej się tam nie zgubisz ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Lotnisko w Bydgoszczy jest tak małe, że nie można się zgubić. Kontrola paszportowa jest zaraz za kontrolą bezpieczeństwa. Na Stansted też czeka Cię kontrola więc jeśli masz paszport to lepiej go zabrać i udać się do bramek na których można samemu przejść kontrolę. Omija się wtedy sporą kolejkę.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:13 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Do UK wlot najlepiej z paszportem, tak jak pisze @macq91
Pamiętaj że w ten sposób działają tylko paszporty biometryczne, a poznasz je po takim oto elemencie:

Edit: obrazek czysto dekoracyjny - Wiki mówi, że "ostatnie niebiometryczne paszporty w kolorze burgundzkiego wina straciły ważność w 2016" :D :D :D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
macq91 napisał(a):
Lotnisko w Bydgoszczy jest tak małe, że nie można się zgubić. Kontrola paszportowa jest zaraz za kontrolą bezpieczeństwa. Na Stansted też czeka Cię kontrola więc jeśli masz paszport to lepiej go zabrać i udać się do bramek na których można samemu przejść kontrolę. Omija się wtedy sporą kolejkę.

Jak wprowadzili kontrole ostatnio to była spora chryja bo ponad 50 osób nie zdążyło wsiąść do FRa. Wiec nawet na takim małym lotnisku można się "zgubić" w czaso-przestrzeni ;-)

Na żywo jest tak - przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa, schodami na górę do sklepiku i/lub na kawę, schodami (lub windą) w dół, kontrola dokumentów w budce i przejście do poczekalni (chyba że znowu coś przebudowali...). W poczekalni jest kiosk i mini-kawiarnia. Ceny 'lotniskowe' (5zl za małą wodę, 14zl za ciastko itp). To wszystko na małej powierzchni, clut większej od domu jednorodzinnego, ale trzeba przypilnować czasu, żeby zdążyć ze sprawdzeniem dokumentów, a nie utknąć w sklepie a potem w wielkiej kolejce. Po prostu trzeba brać poprawkę czasową, nie tak jak przy wylotach np LH, gdy na dół można zejść gdy się widzi przez okno pierwszych ludzi wsiadających do samolotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
@BrunoJ ostatnio trochę zmienili. 26 grudnia leciałem BZG-DUB i trzeba było przejść kontrolę paszportową a później dopiero można było udać się do sklepów czy saloniku na górze. Schody ruchome zostały oddzielone od tych budek kontroli granicznej szybami także nie ma możliwosci udania się tam bez przejęcia kontroli paszportowej. Ostatnio to zmienili bo jeszcze w październiku było tak jak piszesz.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Hehe, czyli jednak przebudowali. Akurat w końcówce roku już nie byłem. Przesuwali tę budkę i ogólnie kombinowali wokół tych schodów już kilka razy.
Będę za kilkanaście dni to nie poznam pewnie ;-)
Nie mniej powinno się dać przejść bez kontroli, dla tych lotów dla których nie jest ona wymagana (FRA)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:45 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
macq91 napisał(a):
ostatnio trochę zmienili. 26 grudnia leciałem BZG-DUB i trzeba było przejść kontrolę paszportową a później dopiero można było udać się do sklepów czy saloniku na górze.

Byłeś w saloniku? Na ich stronie jest napisane: "Salon BEL, usytuowany na pierwszym piętrze nowej hali odlotów w strefie Schengen to miejsce, w którym w komfortowej atmosferze można oczekiwać na wejście na pokład samolotu lub na powitanie przylatującego gościa. Wygodne kanapy i fotele pozwolą zrelaksować się przed podróżą i cieszyć panoramą pasa startowego i płyty lotniska."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
@BrunoJ zapomniałem dodać, że w tej szklanej ścianie są drzwi, które otwierają na loty w Schengen także Ci pasażerowie przechodzą bez kontroli paszportowej.
@krapio w saloniku byłem już dwa razy, nawet zamieściłem relacje na forum. Generalnie wystarczy poprosić panią w barze i otworzy o każdej godz. Nie jest to nic specjalnego ale lepsze to niż nic, szczególnie na tak małym lotnisku.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2018 22:07 

Rejestracja: 05 Paź 2014
Posty: 187
Loty: 63
Kilometry: 94 984
Chodziło mi o strefę non-schengen. Okazuje się, że tak naprawdę wszystko jest razem po odprawie paszportowej dla n-s.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sty 2018 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Salonik to pokój z boku na piętrze, przylegający do kawiarni. Na plus jest TV z satelity (Eurosport itp) i wygodne skórzane fotele. Ora widok na płytę, ale to z całego piętra. "Wyżywienie" trzeba zamawiać w barze. Dla *A limit wynosi, jeśli dobrze pamiętam, 45PLN, akurat żeby wypić kawę z ciastkiem lub kanapką, oraz małą butelkę wody na drogę. Oczywiście jakieś drinki itp też są.
Nie wiem czy ktoś pamięta, dawno temu salonik był na dole, z tyłu za tą małą kawiarnią, wchodziło się drzwiami koło kibelka ;-)
A jeszcze dawniej temu to stary "terminal" był wielkości obecnego salonika ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group