Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Wrz 2015 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 776
Loty: 64
Kilometry: 89 673
niebieski
Na STN i DTM ostatnio również mnie tym macali, a mianowicie dłonie ;) Od razu pomyślałem, ze chodzi o narkotyki/m. wybuchowe - ale dzięki za to, że mogłem się tylko tego tutaj upewnić :D
_________________
Zapraszam na bloga - http://www.LikeToFly.wordpress.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 09 Wrz 2015 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja zawsze "piszczę" przez endoprotezę, więc prawie zawsze w ruch idzie "magiczna różdżka".
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Wrz 2015 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
No to wszystko jasne. Może rzeczywiście wytypowano mnie, bo zapomniałem wyciągnąć telefon z kieszeni i zapiszczałem na bramce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Wrz 2015 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Od jakiegos czasu to bardzo czesta praktyka. Na JFK wylapano mnie z kolejki jeszcze przed security i 'macali' tylko dlonie. Na NYO wszystko: dlonie, nogi, koszulke, plecak z zewnatrz i wewnatrz. W Warszawie podobnie, a w Poznaniu zawsze sprawdzaja tym laptopa i iPada.

Zastanawia mnie tylko co autorowi watku wyszlo ze cos wydrukowalo i spisywali dane? Normalnie przeciez wkladaja ten wacik do testera - zielona lampka i ide dalej. Tutaj tak jakby cos znalezli?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Wrz 2015 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Gdyby coś znaleźli, to pewnie poszedłbym na kolejną, dokładniejszą kontrolę.
Spisali pewnie dla statystyk, żeby się wykazać jak działają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Wrz 2015 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
U mnie w sierpniu Praga, Wiedeń i Sydney,
po cichu liczyłem na liberalizację zasad odnośnie płynów, a tu z czasem kontrole coraz bardziej dokładne. ;)

Może w moim przypadku to kwestia bojówek lub plecaka "taktycznego" :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 09 Wrz 2015 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Ostatnimi czasy 3 razy miziali mi tym papierkiem bagaz na lotnisku w Dublinie... Ciekawe czy jak polece w pazdzierniku to znow na mnie trafi... Troche mnie to zaczyna martwic, bo ciagle sprawdzaja niewlasciwa osobe 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:20 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 96
@kiew

Chodzi o gliceryne, która jest w kremach i która jest stosowana do produkcji materialow wybuchowych - lepiej nie smarować się kremami bezpośrednio przed kontrola bezpieczeństwa... a jak jest taka konieczność to trzeba przynajmniej dokladnie umyć ręce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 05 Gru 2015 22:33 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 84
Loty: 39
Kilometry: 83 532
W Alicante w listopadzie to samo.
Szczegółowa kontrola i pocieranie papierkiem - załapało się kilka osób w tym Rosjanka (tak na oko) po siedemdziesiątce...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 05 Gru 2015 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Na Heathrow zawsze mogę liczyć na kontrolę laptopa. Na Okęciu irytuje mnie brak skanera do butów, ale wacik nie poleciał w moją stronę ani razu. Za to w pamięci najbardziej utkwiło mi "mizianie" (swabbing) torebki z kosmetykami i elektroniki w Auckland. Kontrolerka robiła to tak szybko jak metodycznie i na dodatek zadała mi w międzyczasie parę pytań. Na koniec odważyłam się zapytać, dlaczego zostałam wytypowana, kończąc żartem: "Do I look like a terrorist?". Pani odpowiedziała pół-żartem pół-serio "And what does a terrorist look like?", dodając, że przez lata pracy nie poznała odpowiedzi na to pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 05 Gru 2015 23:47 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3242
srebrny
Moja koleżanka pracująca w security na lotnisku mówiła , że tekst "został Pan/Pani wylosowany do kontroli" to ściema - że zawsze są jakieś przesłanki do kontroli danej osoby. To było z 10 lat temu, może od tego czasu coś się zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Gru 2015 00:50 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
To przecież oczywiste, wystarczy lecieć gdzieś z Charleroi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Gru 2015 01:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Mnie najbardziej drażni (choć to się robi trochę OT), że z każdej podróży przywożę korkociąg, który na żadnym lotnisku w Europie nie jest problem. I ten korkociąg zawsze tracę, próbując go ponownie wywieźć z Polski. To się nazywa podwójne standardy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Testery te są rownież wrażliwe na substancje łatwopalne.
Moją narzeczoną wytypowali ostatnio w GDN do takiej kontroli - zapaliła się czerwona lampka. Pytali właśnie o styczność z materiałami łatwopalnymi a ze pracujemy z takimi w laboratorium to skaner to wykryl. Kontrola jaka odbyła się po tym trwała chyba z 10min. Wszystko zostało wyjęte z plecaka, obmacane, prześwietlone dodatkowo dwa razy. Nawet kartki w notesie kartkowali. Otwierali buteleczki z kosmetykami i wachali.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
mnie w połowie października testowali dwa razy w ciągu 1 dnia, rano WAW, popołudnie SVG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 06 Gru 2015 15:55 

Zydzi mi tym w Tel Avivie kazda brudna skarpete potraktowali i kazda pare majtek. A potem mi zabrali herbate kupiona w Turcji, poniewaz byla zbyt drobno pocieta.
Góra
 PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Gru 2015 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 170
Loty: 36
Kilometry: 32 327
Taki tester ostatnio widziałem we WRO - sprawdzana była zawartość walizki starszej pani, która prawdopodobnie leciała gdzieś z wnuczką na moje oko... Była bardzo zdenerwowana, ale przypuszczam że bardziej samym lotem niż całą procedurą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Gru 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
W Poznaniu ostatnio pocierają już tylko iPada i komputer. Mnie nie :D Co ciekawe Pan który to robi, jak mu podesłała mojego iPada Pani sprzed komputerka krzyknął do niej 'Aga, tylko te co pikają, a nie wszystkie', na co Aga odpowiedziała: 'przecież ten pikał - nie słyszałeś?' :D Tak więcej wygląda na to że juz coś w tym skanerze się sprawdza i typuje sprzęt do 'pocierania'.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Lut 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Testery tego typu porównują pobrana próbkę z wzorcami. Jako wzorzec może być brane każda substancja np. narkotyki, materiały wybuchowe itp. Jest to podobne urządzenie jak takie co obwiewa z mikrocząsteczek na ubraniu osobę i potem je wyłapuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lis 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Powrót z Dubaju przez Frankfurt. No to docieram na Terminal 1 i zaliczam po kolei każdy "czekpoint": nadanie bagażu rejestrowanego, kontrola paszportowa (pieczątka EXIT date), kontrola bezpieczeństwa, dotarcie po gate i kontrola karty/paszportu przed wejściem do strefy, z której wsiadamy do samolotu. I tutaj niespodzianka. Po sprawdzeniu karty pokładowej przechodzi się obok pracownika Security, ten patrzy na karę pokładową i robi jedną z 2 rzeczy:
a) każe iść dalej
b) spisuje coś z tej karty i prosi na bok na kontrolę narkotykową (?) - ubranie, telefon i klawiatura laptopa zostały pomacane jakimś wacikiem, który następnie był analizowany przez jakieś urządzenie.

Wychodzi na to, że na podstawie karty pokładowej była podejmowana decyzja odnośnie tej kontroli. Jakiś pomysł o co tu chodzi? Jakiś tajny kod jest na karcie pokładowej? I raz jak byłem w Dubaju, to takiej kontroli nie miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group