Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 27 Kwi 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@jotpol zalezy na jakiego Urzednika trafisz i zrozumie o co Ci chodzi ;), ale powinno przejsc.
Dla pewnosci mozesz zapytac w konsulacie.
Jordania to easy kraj.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#282 PostWysłany: 28 Kwi 2018 00:33 

jotpol napisał(a):
Pytałem już w innym wątku ale w sumie ten wydaje się odpowiedniejszy...
Chcę przylecieć do Ammanu i wylecieć z Ejlatu. Oczywiście chcę uniknąć pieczątki wyjazdowej z Jordanii na przejściu Aqaba-Ejlat.
Skoro nie będę miał wyjazdowej to nie mogę mieć też wjazdowej (chyba). Czy na lotnisku w Ammanie dadzą mi pieczątkę na kartce?


Te pieczątki są do .... wróciłem w poniedziałek i robiłem podobną trasę z Paphos do Ammanu i przejściem z Akaby przez Eilat jechałem przez Jerozolime ,Tel Aviv i powrót do Wrocławia. Pieczątek w paszport dostałem ze 3 i bardzo miłe panie po Izraelskiej stronie nie stwarzały żadnego problemu. W Ammanie dostaniesz pieczątkę w paszport. Jeśli chcesz na kartce to od razu mów ,ale dla mnie to nie ma znaczenia. Stereotyp wszystkich opisów dotyczących pieczątek ,wjazdów i wyjazdów z tymi pieczątkami do Izraela można powoli chować sobie gdzieś.
Góra
 PM off  
      
#283 PostWysłany: 28 Kwi 2018 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ale tu przecież nie chodzi o problemy z wjazdem do Izraela.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 28 Kwi 2018 00:44 

A o co chodzi? Wychodząc pieszo przez przejście Akaba-Eilat przywalą mu 2 pieczątki w paszport a Izrael nie stwarza żadnych problemów.
Góra
 PM off  
      
#285 PostWysłany: 28 Kwi 2018 00:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
chodzi o problemy z wjazdem do innych krajow z pieczatka izraela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 28 Kwi 2018 00:53 

Izrael nie daje pieczątek do paszportu. W każdym miejscu skanują stronę ze zdjęciem i dają małą karteczkę wielkości biletu osobno. Tych karteczek z ostatniego wyjazdu przywiozłem chyba pięć. Dla ścisłości popołudniowy wypad z Eilatu do Taby na 3 godziny nic nie kosztuje
Góra
 PM off  
      
#287 PostWysłany: 28 Kwi 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@andrzejdz Tak, wiemy, że Izrael nie daje pieczątek, ale nie o to było pytanie od @jotpol.

Tak na logikę, jak się ma pieczątkę wjazdową/wlotową to i wyjazdowa powinna być. A wiadomo, obecnie najłatwiej się wydostać z Jordanii do Izraela, więc on się staje "głównym podejrzanym". Ale czy w jakimś kraju sprawdzają to aż tak dokładnie to trudno stwierdzić.

Edit: Nie wiem jak teraz, ale kiedyś wklejali do paszportu wizę jordańską, myślę że może być problem z dostaniem tego na oddzielnej kartce.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 28 Kwi 2018 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@olus, dzis jest tylko pieczatka. :D
BTW sa kraje, gdzie dokladniej sprawdzaja wizy i pieczatki w paszportach, mimo iz zdarzaly sie przypadki, ze sie komus udalo. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 03 Maj 2018 12:08 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
cccc napisał(a):
@jotpol zalezy na jakiego Urzednika trafisz i zrozumie o co Ci chodzi ;), ale powinno przejsc.
Dla pewnosci mozesz zapytac w konsulacie.


Konsulat odpowiedział:
Cytuj:
Visa stamps are being stamped into the passport in general.
However, you can ask the consular officer at the airport regarding your question again when entering Jordan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 03 Maj 2018 20:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Będąc w Jordanii, gadałem z Anglikiem który robił trasę Tel Avvivv - Amman - Petra - Ejlat. Na przejściu King Hussein poprosił Jordanczykow o nie-wbijanie do paszportu
i wizę z stemplami dostał na oddzielnym papierku

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:23 

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 9
może ktoś kompetentny wyjaśni............

Byłem w Izraelu w listopadzie 2017 z żoną, w styczniu byliśmy w Izraelu z dziećmi (9, 10 lat) oba wjazdy/wyjazdy bezproblemowe. Teraz w maju byliśmy całą rodziną w Iranie ,a w lipcu chcemy wrócić do Izraela.....

Ze bezboleśnie się to nie odbedzie to już jestem pewien, ale mam pytania:
1. czy w trakcie rozmów rozdzielają rodzinę i np. niepełnoletnich rozłączą z rodzicami?
2. czy jeżeli upłynie zaledwie 2 msc od wizyty w Iranie całej rodziny jest możliwe, że w ogóle nas nie wpuszczą? albo nie wszystkich?
3. zamierzamy mówić prawdę- że byliśmy w celach turystycznych i nie kasować nawet zdjęć z telefonu, może jednak lepiej postapić inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
1. nie, razem będziecie
2. Jeden Jahwe wie
3. Oni wyczują ze kłamiesz, więc nie ma po co
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#293 PostWysłany: 07 Maj 2018 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
tomaszz napisał(a):
może ktoś kompetentny wyjaśni............
2. czy jeżeli upłynie zaledwie 2 msc od wizyty w Iranie całej rodziny jest możliwe, że w ogóle nas nie wpuszczą? albo nie wszystkich?

Wg. auswaertiges-amt.de dot. "Israel: Reise- und Sicherheitshinweise" pobyt w Iranie nie jest powodem odmowy wjazdu, ale nalezy sie liczyc z pytaniami dotyczacymi tego pobytu.
Kod:
Ein- und Ausreisepraxis
Vorherige Reisen in arabische Staaten oder nach Iran stellen per se kein Einreisehindernis dar.
Sollten im Reisepass Visa arabischer Staaten oder von Iran vorhanden sein, so ist jedoch bei der Einreise mit einer Sicherheitsbefragung durch israelische Sicherheitskräfte zu rechnen (Ausnahme: Jordanien und Ägypten).
https://www.auswaertiges-amt.de/de/auss ... eit/203814

tomaszz napisał(a):
3. zamierzamy mówić prawdę- że byliśmy w celach turystycznych i nie kasować nawet zdjęć z telefonu, może jednak lepiej postapić inaczej?

Oczywiscie ze prawde, a zdjecia miejsc, objektow i atrakcji turystycznych w komorce nie maja znaczenia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 22 Maj 2018 08:37 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Z mojej obserwacji wynika, że to chyba kwestia szczęścia, na jakiego strażnika granicznego się trafi. Tydzień temu byliśmy z żoną na 5-dniowej wycieczce do Jerozolimy. Obydwoje mamy pieczątki z Maroka, Turcji, Azerbejdżanu, a do tego wizy z Iranu. Zarówno przy wjeździe, jak i wyjeździe, NIKT na lotnisku nie przeglądał paszportów szukając zakazanych pieczątek. Szybki skan głównej strony, pytanie o cel podróży i jesteśmy w Izraelu. Całość zajęło dwie minuty. Kontrola przy wylocie mniej skrupulatna jak w Polsce - po raz pierwszy nie ściągałem paska, butów, tylko skan bagażu, metalowe przedmioty obok. Strażniczka zeskanowała paszport, spytała tylko czy ktoś nam coś dał, czy sami pakowaliśmy bagaż i do widzenia. Żadnych przesłuchań. Przestraszony opowieściami byłem na lotnisku 3,5 godziny przed odlotem, z taką odprawą mogłem być godzinę przed. Jednak jak mówię, może to kwestia szczęścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 07 Cze 2018 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
W moim przypadku w ostatni poniedziałek również obyło się bez jakichkolwiek problemów ale z krajów arabskich lub muzułmańskich mamy w paszportach pieczątki tylko z: ZEA, Tunezji i Malezji. Do tego dwie osoby z nami miały całkowicie nowe paszporty. Po przylocie zero pytań, na wylocie 2 pytania młodziutkiej dziewczyny o bagaż i nasz stopień pokrewieństwa oraz jak długo się znamy. Tyle; biała naklejka na paszporty. Przenieśliśmy płyny powyżej 100 ml w trakcie kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 25 Wrz 2018 03:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W ten weekend zero pytan o pieczatki arabskie, zreszta paszportu przy wjezdzie i wyjezdzie nikt nie przegladal, mimo ze na odwrocie, gdzie przybili sticker z numerem widniala spora nalepka DXB Smart Gate z Emiratow ;), ktorej specjalnie nie odklejalem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 31 Paź 2018 14:12 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Przeczytałem ten zachęcający temat. Wkrótce lecę do Ovdy. Spodziewam się, że będzie "fajnie".

- w 2014 byłem z Izraelu, z buta poszedłem (Eilat) do Jordanii, po 3 dniach wróciłem - powrót przez Izrael (wszystko ładnie odnotowane w paszporcie)
- w 2017 byłem w Iranie (piękna wiza w paszporcie)
- no i creme de la creme, biorę teraz ze sobą drona, bo dron od tego jest żeby ładne miejsca nagrywać (mam czasowe członkostwo w ichniejszym klubie modelarzy, specjalnie nawiązałem kontakt i nawet jakieś basic ubezpieczenie mam wpisane w papier).

Czuję że mnie przemaglują.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 31 Paź 2018 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@b79 powinno byc spoko, chyba ze dasz poznac po sobie, ze sie boisz. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:40 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Wróciłem, więc mogę napisać już jak wygląda przyjęcie w Izraelu z wizą irańską. Pani z kontroli granicznej była uśmiechnięta dopóki kartkując paszport nie zatrzymała się na wspomnianej wizie. Wyszła na 10 minut, wróciła z drugą, która zaprosiła mnie do pokoju. Oczywiście emocje wzrosły, ale faktem jest, że dla nich są to security questions i nie ma miejsca na serdeczność, jest za to czysty profesjonalizm i duży dystans.
No więc dostałem dużą kartkę papieru i musiałem drukowanymi podać imię ojca, imię dziadka ze strony ojca, mail prywatny, mail służbowy, wszystkie moje numery telefonów oraz daty pobytu w Iranie (chcieli znać dokładnie, na pewno pomyliłem się podając). Oprócz tego rozmowa, pytanie o charakter pobytu w Iranie, gdzie spałem, gdzie byłem, czy kogoś tam znam itp, itd. Oprócz tego wypytała mnie czym się zajmuję zawodowo. Powiedziała że teraz to sprawdzi i mam czekać na zewnątrz - krzesełko. Potem przyszły trzy inne dziewczyny (zaskakujące, że do takiej pracy oddelegowane są młode osoby, ledwie dwudziestoparolatki) i zaproszono mnie do drugiego pokoju. Usiadły za mną, z mojej lewej i prowadząca rozmowę przede mną. Odpytywanie i chyba obserwacja mowy ciała. Tym razem dłuższa rozmowa, trochę czepiania się szczegółów, pytanie np. dlaczego byłem na Qeshm Island, co tam takiego jest i ostatecznie czy podobało mi się w Iranie :) Tak. W międzyczasie po hebrajsku wymieniały uwagi. Zostałem ponownie poproszony o wyjście, poczekałem jeszcze ok. 20 minut na krzesełku i You are welcome, dostałem zieloną wizę na karteczce. Zajęło to 1.5h, oczywiście autobus już dawno pojechał, na szczęście był wkrótce inny.
Dla mnie zaskakujące że nikt nie zajrzał do mojego bagażu (a miałem aparat fot., gopro, drona - wszystko nagrywające). Na moją niekorzyść był też fakt, że sam przyleciałem - mój kompan miał dolecieć dopiero za 3 godz. innym lotem (z Krakowa), ale jego imię i nazwisko też odnotowano (nie miał problemów).
Przy wylocie też padały pytania o Iran, ale tu już wszystkich ostro trzepali. Trafiło na mnie i miałem przeszukanie bagażu. Sporo emocji, ale warto było :)
Aha, w Eilacie przy płocie lotniska nie wolno robić zdjęć. Tak mnie to zaaferowało, że aż podjechał pan z karabinem i musiałem paszport pokazać (oczywiście znalazł Iran), a potem pokazywać co nagrałem.
Myślę, że wywołałem też małą zadymę przy granicy z Egiptem (Princess beach), bo tam dron to chyba niespotykana rzecz. Przypłynęły dwa kutry (jeden na sygnale) oraz przyjechała policja na kogutach, z tym że my już wracaliśmy autem do hotelu. Nie to że uciekaliśmy, po prostu godz. 17 i ściemniało się już. Nie wiem czy to przez nas, ale faktem jest, że coś się działo.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#300 PostWysłany: 15 Lis 2018 02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@b79, dzieki za Feedback, czyta sie jak powiesc sensacyjna.
Te mlode dwudziestolatki chcialy Cie tylko przestraszyc, przynajmniej masz co wspominac. :D
Ladne chociaz?
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group