Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 24 Lut 2017 12:24 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
A jeszcze lepiej mieć krewniaka z Niemiec, który odstąpi swoje eryki w cenie jaką by dostał w kantorze - w chwili obecnej u mnie w mieście 4,28 :D
A żeby nie było tylko spamu, to w końcu się zmobilizowałem i założyłem Kantor Aliora.
Inteligo nie obsługuje przelewów natychmiastowych, więc musiałem udać się do placówki. Tam jazdy, bo niechcący kliknąłem podobno Polinezja a nie Polska (próbując założyć w domu) i kobitka z banku nie mogła zmienić ręcznie. Dzwoniła na ichnią infolinię i też nie mogli jej zmienić. Namówiła mnie bym podpisał, że mieszkam w Polinezji (kod, ulica, miasto było ok), bo wtedy od razu będzie mogła mi zmienić na Polskę... oczywiście nie mogła tego edytować... To była sobota i miałem przyjść w poniedziałek, bo linia techniczna wtedy działa czy coś w tym stylu. Wróciłem do domu, sam zadzwoniłem i ogarnięty młody koleś zmienił mi od razu adres CUD!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#462 PostWysłany: 24 Lut 2017 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Ja od czerwca "walczę" z tym durnym bankiem, oczywiście w tym samym temacie. Zacząłem jeszcze jak była promocja z okazji EURO:D Próbowałem autoryzować z Raiffeisen i PKO BP, nie poszło. Zakładałem na dziewczynę - mbank nie poszedł. Potem wróciłem do tematu jakoś w listopadzie, Raiffeisen + Idea Bank nie poszły. W końcu poszedłem do placówki, tam oczywiście wszyscy zieleni - kantor? przecież to się przez Internet zakłada. W końcu założyli jakąś kartotekę klienta, oczywiście też dzwoniąc w trakcie na infolinię bo im coś się z państwem nie zgadzało. Tak btw. mają coś popsute i chyba jak się próbuje otwierać kantor to im się zaznacza zamieszkanie zagranicą, którego potem sami nie mogą zmienić na Polskę. Jak już dostałem numer klienta to próbowałem się zarejestrować uproszczoną metodą. Oczywiście nie poszło - komunikat, że mail już był wykorzystany i trzeba się skontaktować z infolinią. Zadzwoniłem, to był już 5 stycznia. Na infolinii zgłoszenie zostało przyjęte, ale niestety odpowiedni dział już nie pracował, przyjęli zgłoszenie i mieli oddzwonić w poniedziałek. Wtedy byłem już na wyjeździe, odrzuciłem. Ostatecznie tydzień później się upewniłem, że mogę kantor zakładać i sukces. Potem czekałem ze 2 tygodnie na kartę, ale kurde później dopiero zaczaiłem, że o kartę trzeba oddzielnie wystąpić z panelu. Wystąpiłem, w systemie wisi, że wysłana 13 lutego, sprawdzałem pół godziny temu skrzynkę - nie ma. Tak to w skrócie wygląda:) I niech mi ktoś powie, że tak powinno...
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 24 Lut 2017 20:46 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nie wiem, co Ci napisać, bo u mnie zakładanie konta przebiegło bez najmniejszych problemów, a karta przyszła po 3 dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 24 Lut 2017 22:13 

Rejestracja: 31 Gru 2015
Posty: 36
Czyli może nie ja kliknąłem tę Polinezję Francuską ;) hehe
Ja tam nie narzekam na razie, ogarnięty koleś tego samego dnia na infolinii zmienił mi miejsce zamieszkania (z tego co pisze @‌mzukowski‌ coś tam u nich nie halo chyba z adresami), kartę zamówiłem w sobotę, przyszła po 6 dniach dzisiaj. PIN ustaliłem, czas na batonik w markecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#465 PostWysłany: 25 Lut 2017 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
p27 napisał(a):
vistacash napisał(a):
W walutomacie w porównaniu z kantorem aliora spread i kursy są zdecydowanie lepsze ;)

Udowodnij. Z tego co widzę kurs sprzedaży EURO w Alior Kantor to teraz 4,316, a w walutomacie (po doliczeniu prowizji) 4,3155, więc szkoda zachodu z zakładaniem konta na walutomacie dla zysku wielkości 0,03%


spread w kantorze aliora to kilka procent, teraz jak patrze w przypadku EUR miedzy jednym kursem (kupna, sprzedazy) na drugim jest okolo 6gr, w walutomacie spread wynosi bardzo malo, roznica moze 1gr, dodatkowo obecnie kantor ma EUR po 4,33 walutomat po 4,31. Nie chce nikomu nic narzucac, ale zasugerowalem jak ja zawsze robie i uwazam ze wychodzi najkorzystniej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 26 Lut 2017 00:01 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Kursy weekendowe zawsze są mocno zawyżone. Normalny spread wynosi 0,5%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 26 Lut 2017 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
dobrze wiedzieć, bo nigdy nie miałem szczęścia jak chciałem wymieniać by kurs czy spread był lepszy w kantorze, ale będę obserwował ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 05 Mar 2017 00:47 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Używam Alior Kantor od zeszłego roku, jestem bardzo zadowolony, poza tym, że raz nie rozumiałem co było na bankomacie napisane w Mediolanie, to przewalutowałem podwójnie jeszcze z Karty Euro....

Pytanie: Czy Wypłacaliście kiedyś z bankomatu Euronet w Polsce euro? Zastanawiam się czy to działa na tym samym zasadzie, że bez dodatkowych opłat, czy jednak biorą prowizję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 05 Mar 2017 07:20 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
z tego co się dowiedziałem na infolinii to zrobi Ci podwójne przewalutowanie
z euro na PLN i z powrotem na euro

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
 
      
#470 PostWysłany: 05 Mar 2017 08:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Euronet wypłaca eur, ale ściąga pln


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
 
      
#471 PostWysłany: 31 Mar 2017 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 117
Loty: 17
Kilometry: 31 857
Któryś z banków umożliwia wypłacanie Euro z euronetów bezpośrednio z konta walutowego bez żadnego cfaniaczenia (dodatkowych opłat).

W Kantorze Aliora żywa gotówka tylko w oddziałach i zalecam się upewnić, mimo że jakąś tam kwotę powinni mieć zawsze i ogólna infolinia to potwierdza, to jednak tak nie jest, radzę zdobyć telefon do konkretnej placówki i się upewnić, zanim się wybierze na wycieczkę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
kszychkk lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 31 Mar 2017 12:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Bankomaty Euronetu wypłacają EUR, ale z konta pobierają PLN po swoim kursie. Wyplata z konta PLN to średni interes, a z konta EUR to już porażka. Bez względu na bank...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:55 

Czy ktoś może powiedzieć czy opłaca się posiadać -> https://online.citibank.pl/konta/konto-walutowe.html

oraz może mi wytłumaczyć to przeliczanie:

Przykład: Karta do konta podłączona do rachunku w PLN, wypłata 200 USD w USA. Transakcja zostanie rozliczona USD - USD – PLN.
Góra
 PM off  
      
#474 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:33 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
W Citibanku jak masz konta walutowe to masz do nich jedną kartę.
Tą kartę możesz samodzielnie w bankowości internetowej przepinać między poszczególnymi kontami walutowymi.
To fajna opcja bo przepięcie karty trwa kilka sekund i możesz przepiąć na przykład na USD i wypłacić USD w bankomacie w USA a za chwilę przepiąć na przykład na EUR i kupić przez internet bilety w EUR.
Oczywiście na każdym z tych kont walutowych musisz mieć środki no ale to oczywiste.
Jeśli masz kartę podpiętą do konta PLN a weźmiesz z bankomatu USD to bankomat wyda Ci USD, bank obciąży Twoje konto pobraną kwotą USD przeliczając je na PLN po mało atrakcyjnym kursie banku - czyli USD-USD-PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@kendi ma rację - sam korzystam i bardzo sobie chwalę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:41 

kendi napisał(a):
W Citibanku jak masz konta walutowe to masz do nich jedną kartę.
Tą kartę możesz samodzielnie w bankowości internetowej przepinać między poszczególnymi kontami walutowymi.
To fajna opcja bo przepięcie karty trwa kilka sekund i możesz przepiąć na przykład na USD i wypłacić USD w bankomacie w USA a za chwilę przepiąć na przykład na EUR i kupić przez internet bilety w EUR.
Oczywiście na każdym z tych kont walutowych musisz mieć środki no ale to oczywiste.
Jeśli masz kartę podpiętą do konta PLN a weźmiesz z bankomatu USD to bankomat wyda Ci USD, bank obciąży Twoje konto pobraną kwotą USD przeliczając je na PLN po mało atrakcyjnym kursie banku - czyli USD-USD-PLN.


Dzięki za info, czy to przewalutowanie przegrywa np z kantorem aliora lub revolutem?
Góra
 PM off  
      
#477 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Przewalutowanie po kursie banku to mniej więcej 5%.
Czyli jak w NBP kurs USD masz 4PLN to bank sprzeda Ci tego dolara mniej więcej za 4,20PLN.
W kantorze Alior kupisz USD w okolicach 4.04 PLN.
To oczywiście tak w sporym uproszczeniu ale skala oszczędności to ok. 4%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 26 Kwi 2017 12:16 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Czy ja wypłacę gdzieś w Tajlandii na lotnisku USD, mając kartę walutową WBK mastercard w USD?
Wiem jak to brzmi, ale nie miałem nigdy karty walutowej. WBK pisze, że opłata za wypłatę USD z bankomatu w innym państwie niż PL to 2,5 USD.

Czy mam jakichś specjalnych ATM USD w BKK szukać, czy jak to wygląda technicznie?:)

Pozdrawiam,
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 26 Kwi 2017 14:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Nie wiem, czy w Tajlandii są bankomaty wypłacające inną walutę niż THB, a jak są, to czy obciążają kartę w USD (tak jak u nas, bankomaty Euronetu mimio, że wypłacają w EUR, to obciążają kartę w PLN po swoim kursie).
Jeżeli natomiast będziesz wypłacał THB, to transakcja zostanie przeliczona z THB na EUR po kursie MasterCard, potem z EUR na PLN po kursie sprzedaży waluty w BZWBK (+3,5%), a potem z PLN na USD po kursie kupna BZWBK (+3,5%). Do tego zostanie doliczona prowizja za przewalutowanie 2,8% i prowizja za wypłatę z bankomatu 2,50USD. Czyli ogólnie, karta USD BZWBK jest kiepska do takich rozliczeń, lepsza była by karta EUR, w której nastąpiło by tylko przewalutowanie z THB na EUR po kursie MC + 2,8% prowizji za przewalutowanie i 2,50EUR za wypłatę z bankomatu.
Ale i tak oferta kart walutowych BZWBK jest słaba i nadają się tylko do transakcji w walucie karty/konta (ok. 10% prowizji przy karcie USD i ok. 3% przy EUR, bez prowizji za wypłatę z bankomatu).
Podobno wszystkie bankomaty w Tajlandi dodają jeszcze swoje 200THB do wypłat dokonywanych zagranicznymi kartami.
https://static3.bzwbk.pl/asset/z/a/s/zasady_karty_ludnosc_30603.pdf?_ga=2.265896207.1603452791.1493208576-1244012782.1493208515:
Cytuj:
11. Jeżeli transakcja przy użyciu Karty MasterCard walutowej w USD lub w GBP jest dokonana w innej walucie niż EUR, GBP, USD wówczas następuje przewalutowanie przez MasterCard na EUR według kursu obowiązującego w MasterCard, a następnie po Kursach Banku z dnia wprowadzenia do systemu Banku (przy przeliczaniu z jednej waluty obcej na drugą do przeliczenia stosowane są kursy tych walut w stosunku do PLN, czyli kurs sprzedaży dewiz waluty transakcji do kursu kupna dewiz waluty w jakiej jest obciążenie rachunku) na walutę Rachunku.
12. Jeżeli transakcja przy użyciu Karty MasterCard walutowej w EUR jest dokonana w walucie innej niż EUR, GBP, USD lub PLN wówczas następuje przewalutowanie przez MasterCard na EUR według kursu obowiązującego w MasterCard i obciążenie Rachunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 26 Kwi 2017 15:32 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Dzięki za odpowiedź. Jak tak patrzę na te wszystkie opłaty, to chyba najtaniej, choć może nie najbezpieczniej, to założyć konto walutowe w USD w Alior i wypłacić całość w placówce banku w Polsce i z tym pojechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szyderca87 oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group