Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cześć,


jak w temacie. W związku z przeprowadzką myślałem o założeniu konta w Irlandzkim banku, ale wymyśliłem że w sumie może lepiej założyć coś w stylu N26? co sądzicie? czy ktoś ma już? [niby w Polsce niedostępne, ale dla chcącego nic trudnego :) ]

thx & pozdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 01 Maj 2018 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Załóż normalnie konto w irlandzkim banku. Pracodawca najczęściej tego wymaga. AIB osobiście polecam. Jeśli chodzi o zbieranie mil przy użyciu kk to Irlandia jest w tyle za resztą Europy.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Maj 2018 21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
z grubsza to ja jestem swoim pracodawcą, więc ten warunek akurat odpada :)

dziękuję za rady nt. irlandzkich banków, ale nie o tym jest ten wątek : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Maj 2018 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@rw30 a rozważałeś monzo albo starlingbank?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Maj 2018 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie mam pojęcia co to za jedne, więc póki co nie rozważałem. A powinienem ? : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Maj 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2013
Posty: 348
Loty: 625
Kilometry: 828 085
niebieski
Ja posiadam konto w n26, uzywam go glownie do placenia w podrozach zagranicznych. Maja minimalnie gorsze kursy niz revolut oraz oplate przy wybieraniu z bankomatu za granica.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Maj 2018 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@rw30 obie instytucje są dla osób z adresem w UK
obie mają angielską licencję bankową i gwarancje do ichniejszej kwoty (nie wiem ile jest w UK)

@rw30 napisałeś o przeprowadzce i Irlandii, więc podałem ci najlepsze opcje w UK :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lis 2018 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Maj 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@skrzat - ja nei mieszkam w UK, wiec odpada
@FranekXVI - ja podrozuje o tyle o ile, jesli juz to raczej po krajach unii [dalsze podroze rzadko], wiec przewalutowania mi nie straszne. Opłat chyba nie ma przy wybieraniu do 5x w miesiacu, przynajmniej w krajach unii.
Raczej chodzi mi ogolnie o wygode uzytkowania i takie tam, bo chcialbym z tego korzystac jako z podstawowego konta osobistego.
Czy na wakacjach raz na rok przewalutuje mi jakieś rupie czy inne ciapaki po 0.05% drożej - bez znaczenia
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Maj 2018 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Ja posiadam juz prawie półtora roku i bardzo sobie chwalę współpracę. Posiadam konto black z kartą Mastercard Elite za 5,99€ msc z racji częstych podróży zagranicznych. Jako konto € spisuje sie super. Jedyny minus to nie można ustawić adresu do korespondencji i wysyłki karty w PL, ale oni działają narazie tylko w strefie €. Żona ma konto bezpłatne i też sobie bardzo chwalimy.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 03 Maj 2018 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 03 Maj 2018 23:21 --

cool_aka_romeo napisał(a):
Ja posiadam juz prawie półtora roku i bardzo sobie chwalę współpracę. Posiadam konto black z kartą Mastercard Elite za 5,99€ msc z racji częstych podróży zagranicznych. Jako konto € spisuje sie super. Jedyny minus to nie można ustawić adresu do korespondencji i wysyłki karty w PL, ale oni działają narazie tylko w strefie €. Żona ma konto bezpłatne i też sobie bardzo chwalimy.



co dodatkowego daje ta karta Elite? wiem że np ubezpieczenie, ale czy korzystałeś z niego czy tylko polisa 'zdaje się mieć dobre warunki' ? [czyli jak każde ubezpieczenie : ) ]

-- 03 Maj 2018 23:22 --

ta karta Elite jest kredytowa, tak? jaki limit?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2018 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
To zwykła karta debetowa ale po 6 miesiącach regularnych wpłat otrzymasz linie debetową. Elite chyba poza ubezpieczeniem, które ma świetne warunki chyba nie daje nic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
skrzat napisał(a):
@rw30 napisałeś o przeprowadzce i Irlandii, więc podałem ci najlepsze opcje w UK :)

Ale kolega @rw30 nie przeprowadzil sie do UK tylko do Irlandii (ROI) :idea:

@rw30, jak masz karte kredytowa w EUR, to samo konto N26 (Master Card DEBIT) wystarczy, a jesli nie, to rozwaz otwarcie konta rowniez w "normalnym" banku (AIB, BOI, Ulster).
Do zbierania mil M&M za platnosci - kk Lufthansy w EUR.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Maj 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hm, no, faktycznie, brak karty kredytowej w N26 to troche klopot. Poki co mam moja 'stara' z hiszpanskiego banku ale niedlugo bede z niej rezygnowal.
Ja z kredytowej na codzien praktycznie nie korzystam, ale raz na jakis czas jak trzeba wypozyczyc samochod to brak kredytowej to problem.
Chyba ze N26 + kredytowa z innego banku, ale to troche kombinacji.... to juz wole miec konto i karte w zwyklym banku.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lis 2018 14:30, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Maj 2018 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@rw30,
Inna opcja to np. N26 + standalone Avantcard (karta kredytowa Master Card, wczesniej to bylo MBNA Ireland)

https://www.avantcard.ie/credit-card
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Maj 2018 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
używałeś może tej karty kredytowej? czy to jest jakaś godna zaufania instytuacja to całe avantKard? drogie to ? : )

przemyślę to. z jednej strony wydaje mi się że lepiej [w sensie: wygodniej, łatwiej, mniej papierów, mniej umów, a to dla mnie jest jakiś czynnik] mieć wszystko w jednej organizacji / banku. Z drugiej pewnie N26 jest bardzo mało zbiurokratyzowane
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Maj 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Posiadam te karte od 15 lat jako backup, wszystko online, bez problemow.
MBNA Ireland nalezala do Bank of America, po przejeciu przez Avantcard nalezy do hiszpanskiego Evo Bank.
Oplaty to government stamp duty €30 na rok (podatek dla kazdej kk wydanej w Irlandii).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2018 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
p.wl napisał(a):
Posiadam te karte od 15 lat jako backup, wszystko online, bez problemow.
MBNA Ireland nalezala do Bank of America, po przejeciu przez Avantcard nalezy do hiszpanskiego Evo Bank.
Oplaty to government stamp duty €30 na rok (podatek dla kazdej kk wydanej w Irlandii).



wymyśliłem że zostawię sobie hiszpańskie konto [gdzie mam fajną kartę kredytową i darmowe przelewy międzynarodowe] a do tego zamówię kartę / konto N26 [by mieć darmowe wypłaty z bankomatów, a N26 będę zasilał z hiszpańskiego raz na jakiś czas ], i tym zestawem będę podbijał Irlandię :)

N26 już zamówione, pewnie za parę dni będzie
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Cze 2018 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no i mam

2 tyg temu w sobote zrobilem zdjecie siebie i dowodu i wyslalem. W niedziele dostalem maila ze zdjecie & dokumenty ok , konto zalozone, a karta bedzie wyslana.
Przedwczoraj, w srode, karta byla w skrzynce pocztowej. Co moge powiedziec: działa :)
Sama karta wydaje się nie być jakaś szczególnie twarda, wydaje się taka delikatna. Innych uwag brak, można płacić, bezstykowo i stykowo :) Ogólnie spox. Konto ma niemiecki IBAN.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 16 Cze 2018 07:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
rw30 napisał(a):
p.wl napisał(a):
Posiadam te karte od 15 lat jako backup, wszystko online, bez problemow.
MBNA Ireland nalezala do Bank of America, po przejeciu przez Avantcard nalezy do hiszpanskiego Evo Bank.
Oplaty to government stamp duty €30 na rok (podatek dla kazdej kk wydanej w Irlandii).



wymyśliłem że zostawię sobie hiszpańskie konto [gdzie mam fajną kartę kredytową i darmowe przelewy międzynarodowe] a do tego zamówię kartę / konto N26 [by mieć darmowe wypłaty z bankomatów, a N26 będę zasilał z hiszpańskiego raz na jakiś czas ], i tym zestawem będę podbijał Irlandię :)

N26 już zamówione, pewnie za parę dni będzie


Jak się ten hiszpański bank nazywa w którym masz konto? ;-)
BBVA?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Cze 2018 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Ing direct
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group