Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Relacja miesiąca w styczniu to:
Ankieta zakończyła się 11 Mar 2015 22:00
1) Albania, Macedonia (19-27.10.14)- autostopowa przygoda
2) Chile - Patagonia
3) Meksyk Riviera Maya & Yucatan
4) Od "Miss Saigon" do "One night in Bangkok"
5) Salam Alejkum Maroko - 6 słonecznych dni w listopadzie
6) Zimny raj - Svalbard - fotorelacja
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Kwi 2015 12:11 

Tak sobie pomyślałem: w/w otoczka (opóźnienia, liczba głosujących, brak zgłaszania relacji) generalnie skłaniają do refleksji, że coś robimy na siłę (może nagrody za mało wpływające na wyobraźnię, a może te darmowe wycieczki z Rainbow tu przenieść przynajmniej nie będzie np. tego cwaniactwa z kopiowaniem)
Góra
 PM off
sobo lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 12 Kwi 2015 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Na siłę nie robimy! Chcemy go na forum i uważamy za bardzo fajny i potrzebny. Po prostu tak się złożyło, że osoba odpowiadająca za ten odcinek forum- czyli ja, od stycznia miała strasznie dużo na głowie poza forum. Teraz sytuacja się unormowała i mam nadzieję, że wszystko wróci do normy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 12 Kwi 2015 15:04 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mała frekwencja wśród głosujących to efekt małej dostępności informacji o konkursie. Gaszpar ogłasza konkurs 8 marca, po czym przez 4 dni, dopóki gosiagosia 12 marca nie podbije tematu, informacja o konkursie jest w praktyce niewidoczna. Oczywiście ona gdzieś tam w odmętach forum jest, ale trzeba ją specjalnie szukać, bo nie ma jej np. na pierwszej stronie fly4free, na pierwszej stronie forum fly4free, na profilu facebookowym fly4free. Chyba nie powinno być tak, że ogłoszenie ogólnoforumowe staje się widoczne dopiero, gdy ktoś z użytkowników zlituje się i podbije temat ;-) W zasadzie użytkownik powinien tylko mieć informację o konkursie dostępną i zagłosować bez podbijania. Aktualny mechanizm prowadzi do tego, że informacja o konkursie, w którym biorą udział wartościowe relacje jest w praktyce widoczna przez kilka minut raz na kilka dni, podczas gdy informacja o konkursie Rainbow Tours na prace plastyczne wątpliwej jakości jest widoczna przez cały czas od kilku miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 12 Kwi 2015 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Każde ogłoszenie konkursowe jest ogłoszeniem globalnym i wisi podpięte we wszystkich działach przez cały czas trwania konkursu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Kwi 2015 16:00 

Gaszpar napisał(a):
Każde ogłoszenie konkursowe jest ogłoszeniem globalnym


jak to dumnie brzmi: GLOBALNE!
A na poważnie, skoro jest tak dobrze wygląda na papierze to czemu jest tak jak teraz? (Grzegorz40 trafnie podał w czym problem i chyba można to technicznie rozwiązać lepiej)

A można coś traktować poważnie
http://www.fly4free.pl/wiosna-z-rainbow ... y4free-pl/
choć osobiście uważam, że na to nie zasługuje w tej formie co teraz (mam świadomość, że najłatwiej jest narzekać, ale 1-są też inni moderatorzy, nie tylko Gaszpar potrafi w wolnej chwili zamieścić zebrane relacje z miesiąca do konkursu 2- nie uważam, że w tej formie można napisać, że "bardzo nam zależy" i "Chcemy go na forum i uważamy za bardzo fajny i potrzebny".)
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Czy tematów z ogłoszeniami, w tym konkursów nie można umieszczać na "tablicy ogłoszeń", która będzie widoczna po zalogowaniu (tylko nieprzeczytane tematy)? Po zapoznaniu się z ogłoszeniem użytkownik odklikuje przeczytane i już.
Nie wiem na ile to jest skomplikowane z technicznego punktu widzenia, ale w łatwy sposób pozwoliłoby zapoznawać się użytkownikom z ogłoszeniami, to byłby jeszcze lepszy wymiar tej "globalności"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
A nie sadzicie ze problem lezy tez w tym ze wiekszosc ludzi nie glosuje bo nie ma czasu czytac wszystkich relacji? A nie czytajac wszystkich nie mozna obiektywnie zaglosowac. Mi tez czasem zdarza mi sie nie oddac glosu, bo nie zdazylem wszystkiego przeczytac w danym miesiacu. Niektore relacje na forum to kilka godzin czytania... Wiec nie przesadzalbym z brakiem informacji, nie mowie ze jest to idealnie robione, ale nie tylko to jest powodem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:38 

szymonpoznan1 napisał(a):

Niektore relacje na forum to kilka godzin czytania...


można prosić o przykład takiej relacji? (no chyba, że liczysz piksele w zdjęciu, wtedy nie ma sprawy)....
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Pierwszy z brzegu: dookola-ameryki-polnocnej-za-mile,210,62094 - dokladne przeczytanie i obejrzenie wszystkich zdjec zajelo mi ponad 3h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:52 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
@szymonpoznan1
Tylko że to jest relacja tygrysa, a one już nie biorą udziału w głosowaniu na relację miesiąca, bo są zbyt dobre :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Kwi 2015 17:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Przecież przy każdej relacji jest licznik odsłon, więc ktoś to jednak czyta. Nawet uwzględniając, że jedna osoba wchodzi kilka razy, to i tak czytających jest o wiele więcej niż głosujących
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:19 

Czasem tekst jest czytany przez roboty google. Roboty to nie ludzie i nie można ich brać pod uwagę ale w statykach odsłon figurują .
Góra
 PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:28 

Higflyer napisał(a):

tekst jest czytany przez roboty google.


że też ku niezadowoleniu wielu te "roboty google" jeszcze nie mogą głosować... ;)

skoro jest tak dobrze jeśli o relacje (sam mam wrażenie i zresztą mi też napisano, że czepiam się), dlatego też z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy z relacjami....
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:34 

Roboty google są coraz inteligentniejsze. Zadajesz pytanie google i masz coraz trafniejsze odpowiedzi, roboty wszystko czytają bardzo uważnie.
Góra
 PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:44 

Po przeczytaniu tekstu roboty głosują i im więcej tekst ma głosów tym jest wyżej w wyszukiwarce.
Góra
 PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Kwi 2015 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Sprawdźmy więc co na to google: http://bit.ly/1FN0v4F
Dość nieoczekiwany zwycięzca ;)

A na poważnie: na początek może po prostu pilnować terminów. Rozumiem, że zebranie relacji do konkursów nie jest łatwe, ale może znajdzie się kilka osób, które wspomogą moderację podpowiadając listę relacji zakończonych w danym miesiącu.
Gdyby podzielić się działami to nie będzie tak dużo pracy. Mój post można traktować jako zgłoszenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 12 Kwi 2015 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
@wojtkow dzięki za zgłoszenie. Gdyby ktoś jeszcze chciał wspomóc konkurs zapraszam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 12 Kwi 2015 19:15 

żeby nie było, że tylko się czepiam, oczywiście jak tylko mogę się przydać to również zgłaszam "akces" czy też chęć pomocy
Góra
 PM off  
      
#39 PostWysłany: 12 Kwi 2015 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Proponuję więc poczekać kilka dni na innych chętnych, a następnie niech Gaszpar podzieli działy między chętnych (tak, żebyśmy nie robili 2x tej samej roboty).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 12 Kwi 2015 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
to i ja chętnie się zgłaszam do pomocy, jeżeli będzie ona potrzebna.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group