Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Relacja miesiąca SIERPIEŃ 2019
Ankieta zakończyła się 23 Wrz 2019 19:31
1) Przy zapachu curry i palonych ciał
2) Karaiby Europy, norweskie Hawaje, Lofoty w porze deszczowej
3) Nie taki Tajwan straszny..
4) Charków - bogatsza (?) strona Ukrainy
5) Podróż do przeszłości
6) Z analogiem w analogowych państwach
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2019 19:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Image

Drodzy Użytkownicy!

W tym miesiącu wybierzecie zwycięską relację spośród 6 ciekawych relacji :) Życzymy dobrej lektury - nie zapomnijcie na koniec zagłosować w konkursie!

SYSTEM GŁOSOWANIA

Głosujemy na trzy relacje:

Gdy zaznaczymy "1" relacja otrzymuje 3pkt.
Gdy zaznaczymy "2" relacja otrzymuje 2pkt.
Gdy zaznaczymy "3" relacja otrzymuje 1pkt.


NOMINOWANE PRACE

1) Przy zapachu curry i palonych ciał
Autor: @Pietrucha
Link: przy-zapachu-curry-i-palonych-cial,215,141629

2) Karaiby Europy, norweskie Hawaje, Lofoty w porze deszczowej
Autor: @kubus571
Link: karaiby-europy-norweskie-hawaje-lofoty-w-porze-deszczowej,1507,144580

3) Nie taki Tajwan straszny..
Autor: @dialam
Link: nie-taki-tajwan-straszny,216,140737

4) Charków - bogatsza (?) strona Ukrainy
Autor: @Tom Stedd
Link: charkow-bogatsza-strona-ukrainy,1509,143916

5) Podróż do przeszłości
Autor: @pabien
Link: podroz-do-przeszlosci,1509,144071

6) Z analogiem w analogowych państwach
Autor: @watsky
Link: z-analogiem-w-analogowych-panstwach,215,143973

Regulamin konkursu: http://www.fly4free.pl/forum/regulamin- ... ,189,82550

Głosowanie trwa dokładnie 7 dni - czyli do poniedziałku 23 września do godziny 19:31.

W imieniu administracji i moderacji gorąco zachęcamy do czytania i głosowania.

Pozdrawiam,
Washington
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
Przy relacji nr 2 jest nieprawidłowy link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2019 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Bardzo mi (nam) miło, dziękuję za nominację :)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Wrz 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Dzięki za nominację i życzę wszystkim powodzenia.

@Washington faktycznie źle podlinkowana jest moja relacja, chyba że nominowana miała być inna ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2019 10:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@zuzanna_89 @kubus571 poprawione, dzięki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Miło mi, ale jednocześnie przykro, że bodaj 3 miesiące temu nie została doceniona moja najlepsza relacja (choć pisana rzeczywiście na żywo, stąd mająca sporo niedociągnięć).

w-poszukiwaniu-innych-swiatow,221,142359&p=1224006&hilit=w+poszukiwaniu+innych#p1224006
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Z relacji, które mi się podobały i które zgłaszałem do konkursu, żadna się nie znalazła :)

_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2019 11:49 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
o dziękuję, nie wiedziałam, że biorę udział, bo chyba nie zgłaszałam realcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2019 17:17 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
@dialam to nie Ty zgłaszasz a czytacze :) podobała się, więc kilka osób musiało zgłosić
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2019 19:02 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
@katka256 serio? A kiedyś nie bylo tak, że na koniec relacji się zaznaczalo opcje zgłoszenia do konkursu? W każdym razie, miło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Co tu tak cicho?

Gratulacje @watsky
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Wrz 2019 09:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Wyniki!

Miejsce 1:

Z analogiem w analogowych państwach
Autor: @watsky
Link: z-analogiem-w-analogowych-panstwach,215,143973

Miejsce 2:

Karaiby Europy, norweskie Hawaje, Lofoty w porze deszczowej
Autor: @kubus571
Link: karaiby-europy-norweskie-hawaje-lofoty-w-porze-deszczowej,1507,144580

Miejsce 3:

Nie taki Tajwan straszny..
Autor: @dialam
Link: nie-taki-tajwan-straszny,216,140737

Zwycięzca konkursu otrzymuje kartę podarunkową do Decathlon na kwotę 300zł, zaś wszyscy pozostali autorzy nominowanych relacji otrzymają do wyboru przewodnik/książkę podróżniczą.

Serdecznie gratulujemy relacji zwycięzcom i wszystkim autorom prac nominowanych :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:30 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
Super dziękuję bardzo za takie wyróżnienie
?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Wrz 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Dziękuję za głosy i gratuluję zwycięzcy. Jak widać po wynikach każdy głos jest ważny ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2019 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2016
Posty: 100
Loty: 34
Kilometry: 62 469
niebieski
Gratulacje dla wszystkich :)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich nominowanych. W mojej skromnej opinii, martwi frekwencja wśród głosujących (może też czytających). Bo liczba tworzonych relacji raczej niezmiennie trzyma ten sam poziom.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
BooBooZB napisał(a):
Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich nominowanych. W mojej skromnej opinii, martwi frekwencja wśród głosujących (może też czytających). Bo liczba tworzonych relacji raczej niezmiennie trzyma ten sam poziom.


Kliknąłbym „lubię to", ale tak jak w tym dziale z niewiadomych względów nie działają powiadomienia o nowych postach, tak i tego się nie da.

A szkoda, bo relacje z podróży na tym forum są nie tylko ciekawe i wciągające, ale wymagają też poświęcenia mnóstwa pracy i czasu przez autorów(o czym sam się przekonałem).
Potencjał „klikalnościowy", marketingowy i użytkowy dla forum i użytkowników tych relacji jest dużo większy niż niejednego specjalnie utworzonemu relacjom podróżniczym portalu, choć z niewiadomych względów prawie w ogóle się go nie wykorzystuje.

Warto zwrócić uwagę chociażby na ułożenie działu "Relacje z podróży" na forum. Wrzucony gdzieś obok "szukam towarzysza podróży" z subforami w jednej kolumnie. Sporadycznym forumowiczom lub zewnętrznym czytelnikom trudno na niego trafić.
Do tego fatalna klasyfikacja(i wyszukiwania), uniemożliwiająca często znalezienie wartościowych i pożądanych treści.
Wyróżnienie dla relacji na stronie głównej jest, ale nisko i również w niezbyt praktyczny sposób. Nie warto niektórych relacji (nie tylko zwycięskiej w roku) linkować na głównej(oczywiście w przypadku zgody autora). Choć to ostatnie pewnie niemożliwe, bo mniej się klika od 40 napisanych w tym samym czasie wiadomości o tanich biletach do Bergamo i nad Morze Śródziemne.

Zresztą forum i tak jest chyba już tylko mało istotnym dodatkiem, a to są niepotrzebne narzekania starych miłośników :|
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2019 07:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2019 21:00 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@Pabloo nie da się kliknąć "lubię" w globalnych ogłoszeniach (a takowym jest konkurs) z przyczyn technicznych
Dział relacji można by wyodrębnić, to nie problem, i myślę że niezły pomysł (ale najpierw przedyskutujemy go w węższym gronie).
Piszesz też o fatalnej klasyfikacji i wyszukiwaniu - mógłbyś rozwinąć tą myśl - co uważasz że powinno się poprawić?
Natomiast niestety nie zgodzę się z Tobą co do głównej diagnozy - relacje jako target dla szerszego grona czytelników się nie sprawdzą bo.. wymagają czytania tekstu przez dłużej niż kilka minut. Nadchodzi epoka człowieka postpiśmiennego. Dlatego też tak mało ludzi głosuje w comiesięcznych konkursach - bo żeby zagłosować trzeba najpierw przeczytać kilka dłuższych tekstów, co wymaga (w zależności od miesiąca) od kilku do czasem nawet kilkunastu godzin.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Paź 2019 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Washington napisał(a):
Dział relacji można by wyodrębnić, to nie problem, i myślę że niezły pomysł (ale najpierw przedyskutujemy go w węższym gronie).
Piszesz też o fatalnej klasyfikacji i wyszukiwaniu - mógłbyś rozwinąć tą myśl - co uważasz że powinno się poprawić?


Ta „fatalna" to może za mocne słowo, ale od słynnego wywiadu piłkarza warszawskiej Legii używana z pewnym przekąsem i uśmiechem 8-)
Chodzi mi o de facto brak możliwości wybrania/znalezienia wszystkich relacji po jakiejś cesze. Dla przykładu kto był/pisał w relacji o Filipinach albo Peru. Lub też bardziej szczegółowej jak „z kajakiem"( :) ) albo „Syczuan".

1
Tak, wiem że są tagi, ale po pierwsze niezbyt dobrze zaimplementowały się w działalności użytkowników, a chyba można ich użyć niewiele i to z istniejącej puli tylko państw, lotnisk i linii lotniczych(w jednej relacji można by wykorzystać ich co najmniej kilkadziesiąt). Więc ostatecznie mało kto z nich korzysta.
Wiele forów/stron wykorzystuje system tagowania, zamieszczając je nad/obok jakiegoś subforum lub subkategorii - na przykład obok miejsca gdzie tutaj jest „załóż nowy temat". Można wtedy wpisać/wybrać szybko i wygodnie(lub nawet dowiedzieć się o istnieniu) jeden lub kilka tagów.

2
Wiem, że istnieje forumowa wyszukiwarka, ale wydaje mi się, że jest zawodna. Po pierwsze wyszukuje tylko dokładnie takie hasło jak się wpisuje(bez innych końcówek, jak za pomocą google), a po drugie ma problem z więcej niż jednym słowem. Wiem też, że to pewnie wina silnika na jakim jest forum i można to trochę obejść posiłkując się odpowiednimi hasłami w google, ale łącząc to z de facto nieużytecznymi tagami, często bardzo utrudnia znalezienie pożądanych treści.

3
Ktoś powie: „Przecież w "relacjach" każdy kraj ma swoje miejsce w dziale, skoro szukasz Mozambiku, wejdź w Afrykę, a jak Grecji to w Europę, a następnie w Bałkany".
Tylko kolejnymi komplikacjami jest to, że większość z podróżujących i potem piszących relacje, po pierwsze
- podróżuje po więcej niż jednym państwie, a często też regionie i kontynencie;
po drugie
- nazywa relacje w sposób niepozwalający na określenie po tytule z jakiej części świata pochodzi(często nie jest możliwe też określenie tego nawet po pierwszym poście).

Skutkuje to tym, że chcąc odnaleźć przed własnym wyjazdem relację z przypuśćmy tych Filipin czy Grecji należy wejść w 5 różnych działów, przechodzić między kilkoma kolejnymi stronami działów i otworzyć w ciemno kilkadziesiąt, jeśli nie ponad sto relacji(do tego wypadałoby osobno wejść w społeczność przy stronie głównej, bo niektóre relacje są tylko tam, ale jaka jest relacja forum do społeczności i jak się tam odnaleźć już zupełnie nie mam pojęcia, więc zostawię ten wątek ;) ).


Washington napisał(a):
Natomiast niestety nie zgodzę się z Tobą co do głównej diagnozy - relacje jako target dla szerszego grona czytelników się nie sprawdzą bo.. wymagają czytania tekstu przez dłużej niż kilka minut. Nadchodzi epoka człowieka postpiśmiennego. Dlatego też tak mało ludzi głosuje w comiesięcznych konkursach - bo żeby zagłosować trzeba najpierw przeczytać kilka dłuższych tekstów, co wymaga (w zależności od miesiąca) od kilku do czasem nawet kilkunastu godzin.

Tak, zgadzam się że relacje nie są atrakcyjne dla szerokiego grona. Wydaje mi się tylko, że można by z nich trochę więcej „wycisnąć" jeśli chodzi o możliwy odbiór i dostęp do zainteresowanego i szukającego właśnie tego czytelnika. Choćby przez delikatny marketing w postaci takiego paska z relacjami jak na stronie głównej tu na forum oraz choć trochę większego rozreklamowania każdego z konkursów(albo raczej wyników).


Zdaję sobie sprawę, że wątki poruszane przeze mnie to trochę bezcelowe narzekanie, bo po części to kwestia techniczna, niezbyt łatwa lub niemożliwa do przejścia, a w sumie wydaje się, że rozwiązaniem mogłoby być zoptymalizowanie użycia tagów przez samych użytkowników. Chciałem jednak o tym wspomnieć, bo dla mnie tutejsze relacje są nieprzerwanie czytane i wykorzystywane w podróżach, a jednak zdarza się, że szukaniu odpowiednich treści towarzyszy lekka frustracja 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Paź 2019 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
A może by wydać książkę z relacjami?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group