Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Jak działa Chargeback


Do każdej złożonej reklamacji typu chargeback bank jako wystawca karty podaje kod przyczyny wniesienia reklamacji. Kod chargeback ma za zadanie ułatwić zdiagnozowanie błędu i poprawić satysfakcję obsługi klienta. Kody różnią się w zależności od wystawców karty. Przykładowo organizacja Visa przyczyny reklamacji zestawia w sześciu następujących grupach:

- przyczyny związane z nieotrzymaniem przez wydawcę obowiązkowych informacji od akceptanta – nieotrzymanie od akceptanta wystarczających dowodów dokonania transakcji, np. nieprzesłanie albo przesłanie fałszywego dowodu dokonania transakcji);
- przyczyny związane z podejrzeniem oszustwa (Fraud Codes) – np. posiadacz reklamuje transakcję, w której nie brał udziału, której nie autoryzował, brak jest podpisu posiadacza albo jego podpis jest sfałszowany;
- przyczyny związane z błędami w autoryzacji – np. wydawca otrzymał transakcję, która przekraczała limit dozwolony dla danej karty płatniczej, nastąpiła odmowa autoryzacji, a mimo to transakcja została przeprowadzona, upłynął termin ważności karty, numer konta przesłany do wydawcy nie zgadzał się z numerami kont obsługiwanymi przez wydawcę;
- przyczyny związane z błędami w przetwarzaniu (Processing Errors) – np. akceptant przesłał wydawcy dowód transakcji po upływie przeznaczonego na tę czynność terminu (30 dni), numer konta, które obciążono, jest innym numerem od figurującego na dowodzie przeprowadzenia transakcji, wydawca otrzymał tą samą transakcję więcej niż jeden raz w celu obciążenia konta posiadacza, wydawca otrzymał pisemną skargę posiadacza, stwierdzającą, że dokonał on zapłaty w inny sposób, w szczególności poprzez zapłatę gotówką, czekiem lub innym typem karty;
- przyczyny dotyczące zwrotu lub unieważnienia transakcji – np. akceptant był powiadomiony o żądaniu unieważnienia transakcji, ale mimo to obciążył klienta, przysłane towary lub usługi zakupione poprzez Internet lub drogą telefoniczną nie były towarami zgodnymi z zamówieniem, otrzymane towary były uszkodzone lub niezupełne, nie został dokonany zwrot zapłaty za towary lub usługi zwrócone akceptantowi;
- nieotrzymanie przez posiadacza dóbr lub usług, za które została dokonana zapłata.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Trzeba samemu przeglądać różne multiwyszukiwarki i konkretne re-directy. :) Nikt w masowej skali nie udostępnia takich informacji. Pozostają fora :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#622 PostWysłany: 25 Cze 2017 21:54 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 5
dzień dobry, nie jestem pewna czy pytam w odpowiednim miejscu, ale zaryzykuję...
czy ktoś wie na jakiej zasadzie działa odpłatność za WiFi na pokładzie samolotu? (w tym przypadku Alitalia)
na stronie jest napisane, że płatność tylko w dolarach - a więc musiałabym mieć kartę walutową z daną kwotą w dolarach, czy coś opacznie rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 25 Cze 2017 22:06 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@mabiyusha - działa jak każda inna płatność kartą w walucie obcej, czyli jeśli karta jest w USD, to pobierze z konta odpowiednią ilość USD, a jeśli karta jest w innej walucie (np. PLN) to kwota w USD zostanie przewalutowana na walutę karty zgodnie z zasadami banku wydającego kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#624 PostWysłany: 25 Cze 2017 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
połączysz się z WiFi, przekieruje Cię do strony gdzie musisz dokonać płatności, wybierasz tam pakiet, podajesz nr karty i tyle :)
Karta może być zwykła, w takim przypadku kwota zostanie przewalutowana z PLN na USD
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 26 Cze 2017 15:57 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 5
ojej, to wspaniale :D bardzo się cieszę. dziękuję za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#626 PostWysłany: 02 Lip 2017 15:45 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Cześć, czy na naszym super forum F4F jest temat przeznaczony aktualnym zniżkom jakie można uzyskać korzystając przy zakupie biletów lotniczych z rożnych kart debetowych, kredytowych MasterCard, Maestro, Visa itd???
Góra
 Profil Relacje PM off
kubasmen lubi ten post.
 
      
#627 PostWysłany: 02 Lip 2017 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
^ przydało by się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 03 Lip 2017 14:30 

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 1
Witam mam takie pytanie , w wizzair dokonalem rezerwacji pieniadze poszly w niedziele wieczorem tradycyjnym przelewem , powinny zostac juz zaksiegowane z tego co patrzylem na fale przelewow mojego banku i ich ,pytanie jak czesto im sie przedluza potwierdzenie do tych 5dni roboczych?
Przelewu na bank nie zwalilem ale 1 raz rezerowalem w ten sposob i trafilem na naprawde okazje i troche sie martwie :d ,z gory dzieki za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 03 Lip 2017 14:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Iruntheworld: spokojnie. Księgowanie u nich trochę trwa. Przelew w kwietniu robiony w niedzielę zaksiegowany był we środę późnym popołudniem w ich systemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 08 Lip 2017 09:48 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 10
Hej,

Planuje kupno biletów jednej z linii lotniczych ~4000PLN. Płacić kartą debetową w PLN czy zakładać specjalnie konto EURO i przewalutowywać kasę w internecie. Wstępne oszczędności ~70PLN ALE czytałem że u pośredników można płacić PLN? Może ktoś w skrócie przedstawić sprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#631 PostWysłany: 08 Lip 2017 11:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
najlepiej zaplacic karta kredytowa, przelewow w jakiejkolwiek walucie bym unikal...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 08 Lip 2017 15:22 

Rejestracja: 25 Cze 2017
Posty: 10
Hej,

Źle napisałem. W koncie Euro również chodzi o płatność Kartą debetową ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 18 Lip 2017 17:51 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Cześć, mógłbym prosić o odpowiedź w następującej kwestii? Chciałem się dowiedzieć, jak to jest z płatnością w tradycyjnych liniach lotniczych kartą kredytową Raiffaisen WDC. Jeśli mam podaną kwote w złotówkach, to zapłacę właśnie tyle czy będzie jakieś przewalutowanie i jak to w przypadku kk WDC zakończy sie bandycka prowizją? Pewnie już było takie pytanie, ale zdecydowałem się napisać, bo mam podbramkowa sytuację...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#634 PostWysłany: 18 Lip 2017 20:48 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Jeśli kwota jest podana w złotówkach to zostanie pobrana dokładnie taka suma w PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#635 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:16 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 9
Może głupie pytanie, ale dawno nie korzystałam z wizz. Czy mogę zapłacić swoją kartą kredytową za bilety jeżeli nie będę pasażerem? Chodzi o kupno biletu dla dwóch osób z rodziny. To w ogóle jest możliwe, czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#636 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Tak, jak za wszystko inne w internecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:29 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 9
-- 07 Sie 2017 18:20 --

Dziękuję :)

-- 07 Sie 2017 18:29 --

A jednak jeszcze jedno pytanie. Czy wizz pobiera jakąś opłatę za płatność kartą? Bo doszlam już do momentu wpisywania danych z karty i na razie nic takiego nie widzę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Nie pobiera.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#639 PostWysłany: 07 Sie 2017 18:57 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Chce kupić bilet w jedną stronę z Niemiec do Polski. Ryanair pokazuje mi cały czas komunikat, że mam zapłacić w Euro i liczy za 1Euro-4,51 zł. Czy można jakoś zmienić to Euro na PLN. Płace kartą debetową Visa z banku Millennium (konto złotówkowe).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 07 Sie 2017 19:28 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
mape napisał(a):
Może głupie pytanie, ale dawno nie korzystałam z wizz. Czy mogę zapłacić swoją kartą kredytową za bilety jeżeli nie będę pasażerem? Chodzi o kupno biletu dla dwóch osób z rodziny. To w ogóle jest możliwe, czy nie?


Kupić można, ale warto zapoznać się z tematem:
lista-linii-zadajacych-okazania-kk-przy-wylocie,181,113378
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 754 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group