Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hej,

Komisja Europejska sonduje możliwość zniesienia irytującej (i w obecnych czasach zbędnej) 90 letniej zaszłości jaką jest dwukrotna w ciągu roku zmiana czasu na terenie całej Unii Europejskiej.

Ankiety dla obywateli państw członkowskich (dostępne we wszystkich językach UE, także w polskim) dostępne są jedynie do 16 sierpnia 2018 pod adresem:

https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=PL

Zachęcam do wypełnienia ankiety. Dodam tylko ze swojej strony, że dwukrotna zmiana czasu w ciągu roku to coś, co mocno mnie irytuje, podobnie jak to że zimą po wyjściu z pracy/uczelni po 15:45 w grudniu i styczniu JEST JUŻ CIEMNO!

Gdyby zlikwidować tę zmianę i pozostawić czas letni cały rok, mielibyśmy zimą po pracy/zajęciach na uczelni/szkole o godzinę dłużej naturalne światło słoneczne, a co za tym idzie lepsze samopoczucie i mniej zimowych depresji. Co sądzicie?

Podajcie dalej!
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A jak ktoś nie lubi wstawać jak jest ciemno? To może być dość depresyjne budzić się w ciemnościach.
Wiesz, że właściwy dla naszego położenia jest czas zimowy, a nie letni? Chcesz wrócić do odpowiedniej dla naszej strefy i długości geograficznej godziny, czy jednak dokonać permanentnej(tak irytującej) zmiany czasu?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 13 Sie 2018 00:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
zrobione, tez mnie ta zmiana denerwuje
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Ja proponuję zdrowy i uczciwy kompromis zwany również pół na pół czyli likwidację wiosennej zmiany czasu i pozostawienie jesiennej w niezmienionej formule.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Sie 2018 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Pabloo napisał(a):
A jak ktoś nie lubi wstawać jak jest ciemno? To może być dość depresyjne budzić się w ciemnościach.
Wiesz, że właściwy dla naszego położenia jest czas zimowy, a nie letni? Chcesz wrócić do odpowiedniej dla naszej strefy i długości geograficznej godziny, czy jednak dokonać permanentnej(tak irytującej) zmiany czasu?

Pytanie, co cenisz sobie bardziej? Zależnie o której wstajesz, zimą i tak może być ciemno niezależnie od tej zmiany. Natomiast dla mnie istotną wartością jest dodatkowa godzina światła słonecznego "wieczorem", tj. w wolnym czasie po zajęciach/po pracy gdy ma się więcej opcji na zewnątrz.

Uzasadnij dlaczego uważasz za korzystne gdy zimą w Polsce jest ciemno już ok. godziny 15:30 czy 16:00? :shock:

Pozostawienie czasu zimowego cały rok jest fatalne także z tego powodu że latem (w wakacje) raczej wolimy mieć dzień "o godzinę dłużej", nieprawdaż? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 13 Sie 2018 05:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Też wolałbym, żeby jeśli już, pozostał czas zimowy.
Przynajmniej w lecie słońce wstawałoby nawet przed czwartą i można byłoby jeszcze wcześniej wyruszać w Tatry czy Alpy. ;) A rano, oprócz z reguły stabilniejszej pogody, można się nimi delektować bez tłumów.
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Sie 2018 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
W czerwcu/lipcu robi sie jasno właściwie o trzeciej nad ranem. Nie wyobrażam sobie za bardzo, po co w dzisiejszych czasach miałoby robić się jasno o drugiej w nocy, a ciemno o 20 w czasie najdłuższych dni w roku. To już jednak nie czasy kiedy większość społeczeństwa pracowała na roli i zasypiała z kurami. ;)

Mnie osobiście zmiana czasu nie przeszkadza (te bajki o dostosowywaniu się przez dwa tygodnie mnie śmieszą, nie znam nikogo kto codziennie chodzi spać i wstaje o dokładnie tej samej porze), ale jeśli już jakiś czas miałby obowiązywać cały rok, to tylko czas letni - dostosowany do funkcjonowania ludzi w 2018 roku (a nie tylko do kilku dni urlopu w górach).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Sie 2018 07:57 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Na północy Polski, gdzie jest najdłuższa długość dnia, w czerwcu słońce najwcześniej wschodzi o 4:10, a zachodzi ok 21:30.
Wiec dla czasu zimowego byłoby to 3:10 i 20:30, a nie 20ta jak piszesz.

Poza tym jesli zakładasz ze godzinę przed wschodem jest już jasno, to czemu nie założysz tego samego dla godziny po zachodzie?
Widzę, ze łatwo jest manipulować danymi, żeby uzasadnić swoją tezę, ale bądź przynajmniej uczciwy w tym, co piszesz.

A BTW zobacz sobie na Chiny gdzie obowiązuje jedna stefa czasowa i jakoś ludzie sobie z tym radzą, nawet jak w lecie słońce zachodzi po 19tej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2018 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nadal jak dodasz tę godzinę, to przede wszystkim wschód słońca o 3 rano to ogromny bezsens i marnotrawienie światła słonecznego.

Manipulacja? Stwierdzenie "ludzie jakoś sobie radzą" to może nie manipulacja, ale argument... kiepski. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
sranda napisał(a):
BTW zobacz sobie na Chiny gdzie obowiązuje jedna stefa czasowa i jakoś ludzie sobie z tym radzą, nawet jak w lecie słońce zachodzi po 19tej.

Temat bardzo ciekawy, dodam tylko jeden mały offtopowy kamyczek do ogródka, odnośnie wspomnianych Chin. Jednolity czas na terenie całych Chin rodzi wiele problemów. Wystarczy przebywać w prowincji Sinciang (położonej najdalej na zachód). I owa różnica między realnym czasem, a tym urzędowym, daje się mocno we znaki. Kiedyś było to prostsze: obowiązywał logiczny system pięciu stref czasowych odpowiadających naturalnemu układowi.

Stan aktualny jest taki, że część z miejscowych (Ujgurzy) niekiedy ignoruje czas pekiński. Bo rozpoczynanie pracy o 11:00 jest naprawdę uciążliwe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2018 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Tak tylko formalnie. W krajach UE (pomijając zamorskie terytoria Francji, Holandii) mamy 3 strefy czasowe więc tego problemu by nie było :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2018 15:19 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 978
niebieski
Dodatkowa godzina "jasnego" popołudnia zimą brzmi fajnie, ale jak widzę, że wschód słońca mielibyśmy mieć w grudniu ok. 8:45 to chyba tak średnio. Mi tam zmiana czasu nie przeszkadza i myślę, że jakby ją usunęli to też bym przywyknął.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2018 20:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Tak naprawdę z uwagi na położenie, Polska (I np. Slowacja rowniez) powinna byc w tej samej strefie czasowej co Rumunia I Litwa, a nie takiej samej jak Hiszpania, czy Francja, położone znacznie bardziej na zachód.

Wtedy pewnie nie byłoby dyskusji czy przyjąć na stałe czas letni czy zimowy, bo byłby to naturalny czas odpowiadający długości geograficznej.


Ostatnio edytowany przez sranda, 14 Sie 2018 05:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Sie 2018 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
sranda napisał(a):
Tak naprawdę z uwagi na położenie, Polska (I np. Slowacja rowniez) powinna byc w tej samej strefie czasowej co Rumunia I Litwa, a nie takiej samej jak Hiszpania, czy Francja, położone znacznie bardziej na zachód.
...

Może trochę inaczej: to Hiszpania nie powinna być w tej samej strefie co kraje środka Europy. I kiedyś tak było! Zainteresowani na pewno znajda przyczynę zmiany, która zaszła w pierwszej połowie ubiegłego wieku.

A co zmiany czasu: ja jestem za tym żeby nie zmieniać czasu na letni tylko 2 razy do roku zmieniać czas na zimowy, bo wtedy się dłużej śpi ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 15 Sie 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Nie przepadam za zmianą czasu i uważam, że lepiej gdyby był jeden stały czas bez względu na porę roku. Osobiście uważam, że lepszy byłby czas zimowy, który jest naturalnym czasem strefowym dla Polski. I tak wstawanie rano po ciemku przez blisko pół roku jest dla mnie wystarczająco męczące. Zamiana tego na jakieś 3 miesiące wstawania przy świetle dziennym to byłaby dla mnie zmiana na gorsze. Godzina dłużej dziennego światła zimą po południu nie robi mi różnicy. Za to godzina krócej dziennego światła rano różnicę mi robi.
Ankiety nie wypełniłam, bo potem to rząd danego kraju ma decydować jaki to będzie czas, czyli np. letni, czy zimowy, albo dowolny inny np. przesunięty o 30 minut względem czasu strefowego :D . A ja nie lubię wybierać w ciemno ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Sie 2018 17:15 

Biorąc pod uwagę, że to w Polsce uruchomiono pierwszy pulsarowy (dokładniejszy od atomowych) zegar na świecie, to chyba nas powinni pytać, która jest godzina :)
Góra
 PM off
Antares lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Sie 2018 18:57 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Zdecydowanie czas letni! Godzina dłużej jasności wieczorem (czy zimą popołudniem) byłaby wspaniała. Rano źle się wstaje bez względu na to czy jest jasno czy ciemno :P
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sie 2018 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mocny temat zastępczy. Szykują się jakieś poważniejsze „poprawki” w tle. Gawiedź będzie się spierała czy przesunąć słonko w lewo czy w prawo, a tymczasem cichaczem...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Sie 2018 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Pomimo faktu, że czas zimowy jest naszym czasem naturalnym - nie wyobrażam sobie pozostawienie go na stałe, a tym samym skrócenie latem dnia. Pomyśleć, że już nigdy nie miałoby być jasno do 21.00 - 21.30, tylko słońce zachodziłoby o 20.00?

Jak tu korzystać z uroków lata?

Za czasem letnim przemawia też fakt, że zimą wychodząc z pracy lubię jednak złapać chociaż godzinę światła. Inaczej zostaną nam lampy antydepresyjne, jak w jednym z odcinków "Przystanku Alaska" ;)
Image
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 15 Sie 2018 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Dla mnie sprawa jest banalnie prosta - wstawanie rano jest samo w sobie na tyle bolesne i chu.... że to czy za oknem jest jasno czy ciemno kompletnie nie robi mi już różnicy, natomiast dodatkowa godzina światła dziennego po południu/wieczorem zdecydowanie robi robotę.
Poza tym dla zdecydowanej większości społeczeństwa ta ewentualna dodatkowa godzina jasności rano przypada na czas zajęty (szykowanie się do pracy/dojazd/początek pracy, szkoła) a ewentualna dodatkowa godzina jasności po południu/wieczorem przypada na czas wolny, co potencjalnie stwarza zdecydowanie większe możliwości do jej praktycznego wykorzystania.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 145 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group