Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Dziś właśnie dotarł mail zatytułowany: Informacja o planowanym zakończeniu działalności Klubu Konesera.
Klub kończy działalność dnia 02.12 czyli za 6o dni, do tego czasu można spalić punkty np. na mile M@M.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 04 Paź 2016 07:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
No Alma cała konczy dzialalnosc. Niby w nierentownych punktach, jak widać wszystkie znane mi Almy były nierentowne
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2016 07:59 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Ej, właśnie, wie ktoś o co chodzi? U mnie wszystkie szynki włoskie są w cenach tych polskich 20-40 zł. No i praktycznie 0 dostaw do sklepu. Wie ktoś o co idzie czy trzeba się domyślać? Logicznie rzecz biorąc, jeśli nawet jakaś alma miałaby być nierentowna, to nierozpakowaną całą szynkę parmeńską /etc. ja bym przerzucił do innej almy a nie sprzedawał za grosze...

Przykre byłoby zobaczyć powtórkę bomi... :(
Carrefour u sąsiadów (SK) też już się zmył, nie żebym oczekiwał, ale w PL niedługo może zostać prosty dylemat względem gdzie iść na zakupy: Auchan czy Tesco (upraszczam zbytnio, fakt że są jeszcze dyskonty Lidl, Kaufland, Insekt, ... i lokalne sieci jak E.Leclerc, Społem, ...
Ale monopolu nie zdzierżę :(
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:47 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
nie trzeba niczego się domyślać, wystarczy poszukać w necie -> Kłopoty Almy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Paź 2016 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
biezace informacje dot. "Alma"
http://stooq.com/q/n/?s=alm

Załącznik:
alma.JPG
alma.JPG [ 22.86 KiB | Obejrzany 9014 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Paź 2016 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to byl moj ulubiony sklep
RIP
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Paź 2016 10:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no szkoda tej almy, dla mnie to wielkie zaskoczenie, taki sklep powinien rosnac jak na drozdzach, Polacy maja coraz wiecej kasy na
zakupy i stac nas na coraz lepsze np. jedzenie. wydaje sie ze ekspansja byla za ostra i bledem bylo wejscie do mniejszych miejscowosci.
no coz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Paź 2016 11:13 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Do poczytania nt. Almy https://strefainwestorow.pl/artykuly/20 ... zesem-almy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Paź 2016 11:32 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Płakać po nich nie będę. "Piotr i Paweł" jest dużo lepszy i ma atrakcyjniejsze ceny. [polityka ciach] Konkurencja w postaci luksusowych towarów masowo oferowanych od jakiegoś czasu w Lidlu i Biedronce robi swoje.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 04 Paź 2016 12:30, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Paź 2016 11:56 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Każdej dużej, polskiej firmy szkoda. Niestety, nie dostosowali się do zmieniających się warunków działalności, nastawiali sklepy w kiepskich lokalizacjach i tak to się skończyło. Mam nadzieję, że dokonają restrukturyzacji i się jeszcze podniosą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Paź 2016 12:15 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
Nie wiem ktory Piotr i Pawel ma lepsze ceny od Almy, ale ten przy wroclawskim WielkimFallusie ma o ok 1/5 wieksze ceny na wiekszosci produktów, ktorych szukam. Ceny warzyw i ich jakość pominę milczeniem...tak samo jak wybór i ceny serów. Nie umywa się do żadnej Almy sprzed kryzysu.

Alma również byla jednym z moich ulubionych punktów zaopatrzeniowych. Juz znałem na pamięc co i gdzie kupowac tam, żeby nie wyjśc jak Zabłocki na mydle.

A kryzys w A. coraz wiekszy mimo komunikatów o wznowieniu dostaw. Wielka szkoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
miek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Paź 2016 12:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Podobno członków klubu przejmie Aldi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Paź 2016 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Blisko fallusa masz jeszcze EPI.

Swoją drogą ktoś uzupełni lukę po Almie. Może właśnie to się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2016 20:15 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
@‌becek‌
A wcześniej chadzałeś do Bomi? ;)

Lokalizacje moim zdaniem mieli całkiem niezłe, przynajmniej te które znałem, ale tam się chyba nałożyło kilka spraw.
Moim zdaniem produkt/pomysł mieli całkiem niezły i nie wróżyłem im takiego końca...szkoda...można było w rozsądnych warunkach kupić fajne rzeczy.
Też uważam, że ktoś zajmie ich miejsce - bo na tego sklepy jest miejsce u nas rynku, jak pisze @michcioj.

Jeśli ktoś ma kartę klubu konesera to najwyższy czas wymienić punkty na M&M bo sądzę że może zabraknąć wkrótce pakietów mil...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Paź 2016 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie, Bomi nie kojarzę
widocznie obok nie było sklepu
ale ja nie mam M&M;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Paź 2016 20:36 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Był, właśnie w Europlexie, tylko kilka lat temu :D

To najwyższy czas zapisać się do M&M! ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2016 20:56 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Jurek Mazgaj po prostu przeinwestował i nie docenił konkurencji. Kilka lat temu właściwie tylko w Almie, Bomi czy Piotrze i Pawle można było kupić w miarę ekskluzywne spożywcze rzeczy, których nie było w popularnych marketach. Ale gdy zaczęły się pojawiać również w innych miejscach przy cenach 10-20% mniejszych, to mało kto chciał przepłacać w Almie. Sam przestałem tam robić zakupy już dobre kilka miesięcy temu.
Poza tym ceny owoców i warzyw mieli zdecydowanie przesadzone, mimo, że były dobrej jakości. A np. równie dobrze mi smakował arbuz z Carrefoura za 0,99zł/kg, co ten z Almy za 1,49zł/kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Paź 2016 23:40 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
No, ale Carrefour ostatnio coś nie inwestuje w Polsce (pomijam kategorię marketów otwartych całą dobę albo 4/5 doby i sprzedających wszystko poza gazetką z 20% marżą przy zatrudnieniu np. 8 pracowników całkowicie... To się jeszcze długo będzie bardzo opłacać - przynajmniej tak długo jak ten kraj przemierza regularnie wzdłuż i wszerz zgraja upitych po czubek nosa brytyjczyków czy niemieckojęzycznych chcących kupuć byle gdzie byle co).

Bomi miało więcej rozsądku przy różnicowaniu cen i można się było pozytywnie zaskoczyć niektórymi produktami jakości dobrej o cenie przeciętnej (jak np. w Tesco). A mimo to przegrali. Choć duma/honor/? im nie pozwoliła odejść bez walki, starali sie po upadku jeszcze udowodnić w Warszawie i Gdyni że delikatesy mają w PL wzięcie. W Wawie im nie wyszło kompletnie, ceny jak dla Mordoru ale w Gdyni sobie zaje radzili. No ale, czas zweryfikował...
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Paź 2016 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Upada żałosna sieć, nie mam żalu , sorry ale produkty w cenach 40-50 % drożej niż konkurencja
to po co tam chodzić na wycieczki ? może z 3 razy byłem tam na zakupach i 3 razy za dużo.
powód upadku - nie płacenie kontrahentom za towar
kasa wyciekła sobie tylnimi drzwiami jak w bomi pewno, w sumie nie ma co żałować ich

a ci członkowie klubu konesera to teraz sobie kupią ... za te punkty wodę mineralną może choć widziałem że mają jeszcze wina w sprzedaży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group