Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nicea - komunikacja
#1 PostWysłany: 08 Maj 2012 11:17 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 109
Widze, ze Kamil i pr0f, aktualnie tam są /byli więc mają aktualne info ;-)
Chodzi mi komunikacje do MONAKO i CANNES (autobusy z Nicei)
-sa w maju (tydzien festiwalowy) po 1 EURO ? I jak z ich czestotliwoscia ?
...w planie mamy tez MENTON, ANTIBE i MARSYLIE? To ostatnie to chyba pociągiem ?
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 08 Maj 2012 11:27 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Autobusy praktycznie wszędzie kosztuję 1 euro. Niezależnie czy jedziesz przystanek, czy 2 godziny. Na popularnych liniach (Cannes, Monako, Menton) kursują często. To doskonały sposób na komunikację po lazurowym, ale trzeba pamietac, że można postac w korkach. Wyjazdy sa punktualne, ale dojazdy - różnie. Dobrą opcją sa bilety dzienne (5 euro) lub tygodniowe (15 euro).

Z Nicei do Menton przez Monako jedzie autobus 100.
Z Nicei do Cannes przez Antibes jedzie autobus 200.
Bardzo polecam jeszcze linię 340/360 która kursuje do Luceram - podgórskiej, uroczej miejscowości.

Informacje o busach:

http://www.lignesdazur.com/ - komunikacja miejska w Nicei
http://www.cg06.fr/fr/servir-les-habita ... -horaires/ - trasy międzymiastowe

Odnośnie Marsylii - dotarłem tylko do Cannes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Maj 2012 11:39 

Rejestracja: 22 Paź 2011
Posty: 109
dzieki KAMILU :-)
Jeszcze jedno pytanko - a jak dostałes sie z lotniska w NICEI do centrum ?
Stamtad tez kursuje taki tani autobus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Maj 2012 12:00 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Tak, jest dużo autobusów do wyboru, zależnie od miejsca, do którego jedziesz. Koszt 1 euro. Ja akurat jechałem nr 23 spod terminalu 1, do którego przylatuje LOT. Jedzie do dworca kolejowego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Maj 2012 12:12 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
Niestety do Marsylii można dojechać tylko pociągiem, najlepiej sprawdź ceny i kup bilety na stronie TGV. Im bliżej daty wyjazdu, tym ceny dużo wyższe. Najlepiej kupować bilety dużo wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Maj 2012 14:10 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Byłem w Nicei dwa tygodnie temu, więc mam w miarę świeże informacje.

Jeśli jesteś dłużej i zamierzasz się przemieszczać, może się opłacać kupić bilet 7-dniowy za 15 Euro. Ale uwaga - obowiązuje on tylko w granicach samej Nicei, za dojazd do Cannes, Monako, Grasse trzeba dopłacić 1 Euro.

Z lotniska jeżdżą autobusy 98 (do nieistniejącego w tej chwili, tj. będącego w remoncie dworca autobusowego) oraz 99, który jedzie na stację kolejową. Bilet na te autobusy kosztuje 4 Euro i jest to jednocześnie bilet całodzienny, ale tak, jak tygodniowy, ważny w samej Nicei.

Oczywiście, tak jak wspomniał Kamil, można spróbować złapać inny autobus za 1 Euro. Ale różnie z tym może być. Ja chciałem tak zrobić w drodze na lotnisko i wsiadłem do autobusu, który na pewno się zatrzymuje przy lotnisku, bo już nim wcześniej jechałem. Ale kierowca odmówił mi sprzedaży biletu, gdy usłyszał, że tam jadę i odesłał mnie na ten za 4 Euro. Zatem najlepiej w takim przypadku powiedzieć, że jedzie się gdzieś indziej, a wysiąść przy lotnisku.

Autobusy do Monako jeżdżą dość często, chyba co 20 - 30 minut. Ale mimo to mogą być bardzo zapchane i na przystankach pośrednich mogą nie zabierać więcej pasażerów.
Do Cannes nie jechałem, więc nie wiem. Ale wszystko można sprawdzić na podanych stronach - można ściągnąć rozkłady poszczególnych linii w pdf.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Maj 2012 15:31 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
Sudoku napisał(a):
Byłem w Nicei dwa tygodnie temu, więc mam w miarę świeże informacje.

Jeśli jesteś dłużej i zamierzasz się przemieszczać, może się opłacać kupić bilet 7-dniowy za 15 Euro. Ale uwaga - obowiązuje on tylko w granicach samej Nicei, za dojazd do Cannes, Monako, Grasse trzeba dopłacić 1 Euro.


Coś w tym może być. Jak skasowałem tygodniowy w autobusie 100 do Monaco było ok, ale w drodze powrotnej w Monaco kasownik nie zatwierdzał mi już biletu.
Kierowca machnął ręką i przegonił nas wgłąb autobusu cobyśmy nie tarasowali wejścia :)
Wychodzi więc na to, że jechałem na gapę.
Za to w autobusie 82 do Eze kasownik łyknął bilet tygodniowy w obie strony.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Nicea - komunikacja
#8 PostWysłany: 08 Maj 2012 15:51 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Odnosnie biletow tygodniowych i okresowych jest tak jak piszecie.

Natomiast co do dojazdu na lotnisko, bylem 3 razy, raz jechalem busem 500 z grass, raz 200 z nicei i raz 23 z lotniska i za kazdym razem 1 euro.

Z lotniska jest tez wygodny spacer, chodnikiem wzdluz moza. Rekreacyjnie bez bagazu zajal mi 2h do portu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2012 22:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jadąc 500 z Grasse można spokojnie wysiąść przy lotnisku.

Ja właśnie chciałem jechać 500 z centrum Nicei i niestety powiedziałem kierowcy, że jadę na lotnisko i mnie przegonił.

Gdybym mu powiedział, że jadę do Grasse, mógłbym spokojnie wysiąść przy lotnisku, płacąc jedynie 1 Euro za przejazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Maj 2012 22:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Autobusy 98 i 99 ("lotniskowe") kosztują 4 euro, natomiast wszystkie inne zatrzymujące sie na lotnisku lub w jego pobliżu kosztuja standardowe 1 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Maj 2012 12:47 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 67
Witam,
Czy moze probowaliscie poplynac z Nicei statkiem na Iles de Lerins?
Jaki jest to koszt i ile trwa podroz?
Czy moze bardziej oplaca sie pojechac autobusem do Cannes i dalej statkiem poplynac?
Jak wam sie podobala wyspa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2012 15:04 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 67
14marcin napisał(a):
Witam,
Czy moze probowaliscie poplynac z Nicei statkiem na Iles de Lerins?
Jaki jest to koszt i ile trwa podroz?
Czy moze bardziej oplaca sie pojechac autobusem do Cannes i dalej statkiem poplynac?
Jak wam sie podobala wyspa?


Wróciłem już z Francji, więc odpowiem na swoje pytanie, może info będzie użyteczne dla kogoś.
Statek na wyspę z Cannes płynie ok 20 minut, kursuje co godzinę i kosztuje 12 euro w dwie strony.
Wyspa jest bardzo urokliwa, cisza spokój piękne kamienne płaże. Cudownie miejsca do opalania. Cała masa małych kamiennych zatoczek, w których można w samotności opalać się na półkach skalnych. Jedyny minus to brak piaszczytych plaż, przynajmniej ja takich nie znalazłem.

Najładniejsza piaszczysta plaża na jakiej byłem, to była plaża w Frejus. Jest to chyba jedyna plaża na odcinku Monaco-Nice-Cannes-St Raphael-Frejus nad którą nie górują hotele i nie ma przy niej drogi. Cisza i spokój, plaża znajduje przy wiekowym lotnisku (m.in. z niego Roland Garros wykonał pierwszy lot przez Morze Śródziemne do Afryki), częściowo przerobionym na park - cudowne miejsce - doskonałe na chwilę oddechu od gwaru Nicei i Cannes.
Najłatwiej się tam dostać na całodzinnym bilecie kolejowym, który uprawnia do przejazdów wszystkimi kolejami na Lazurowym Wybrzeżu, nazywa się Pass Isabelle i kosztuje 14 euro.
Trochę to jest, ale naprawdę warto wydać. Z Cannes do Frejus jedzie się ok 40 minut plus 20 minutowy spacer przez miasto na plażę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2013 17:42 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 1
Witam wszystkich,

jako nowy użytkownik (forum jakiegokolwiek) postaram się nie strzelić gafy i proszę o wyrozumiałość.
Jadę właśnie w czwartek 09.05.2013 do Cannes. Muszę tam byc na jeden dzień. Mam już lot do Nicei, ale pytanie brzmi, czy stamtąd są bezpośrednie połączenia do Cannes, czy musze najpierw Nicea, później Cannes?
Proszę o pilną podpowiedź.
Pozdrawiam
Piotr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Maj 2013 04:24 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Witajcie,
Planuje wyjazd na GP Monaco Formuly1 na 25-26 maja.Czy ktos moze zasugerowac mi jak najtaniej sie dostac do Nicei?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Maj 2013 07:46 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Monty napisał(a):
Witajcie,
Planuje wyjazd na GP Monaco Formuly1 na 25-26 maja.Czy ktos moze zasugerowac mi jak najtaniej sie dostac do Nicei?

No tak na ostatnią chwilę pewnie tanio nie będzie. Kwestia też ile osób się wybiera. Pewnie tanio wyjdzie lecieć do Bergamo i wypożyczyć auto. Na 4 osoby koszt auta to będą śmieszne pieniądze. Do Monaco jakieś 350km. Autostrady płatne, ale można je ominąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Maj 2013 14:48 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Dziekuje kolego:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2013 18:35 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Jak dostać się z Nicei do Mediolanu?Jest bezpośredni pociąg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lip 2013 18:46 

77kylo napisał(a):
Jak dostać się z Nicei do Mediolanu?Jest bezpośredni pociąg?

Nie daję 100 proc. gwarancji, ale z tego co sprawdziłem to czeka Cię przynajmniej 1 przesiadka. Sprawdź tutaj: http://www.sbb.ch/home.html wpisując Nice - Milano Centrale. Być może ktoś z forum zna inny sposób, jak na razie masz to ode mnie :) Pozdrawiam
Góra
 PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Lip 2013 21:34 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
a samoloty na takiej krótkiej trasie latają?Bo pociąg najkrócej to 4 godziny .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Lip 2013 22:13 

77kylo napisał(a):
a samoloty na takiej krótkiej trasie latają?Bo pociąg najkrócej to 4 godziny .

Bezpośrednich lotów nie ma
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group