Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sty 2018 15:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Większość Sofii zwiedzimy przy pomocy 2 linii metra (czyli dojechać do Centrum przystanek Serdika/Сердика z dworca/lotniska)

Mapa metra

Image

Mapa/trasa metra w Sofii, przypomina język Bułgarski. Uważasz ze rozumiesz go, a jednak jesteś w błędzie ;)

Do tego 9 linii Trolejbusów, 93 linii autobusowych i 15 lin tramwajowych

Wyszukiwarka rozkładów: https://www.sofiatraffic.bg/en/common

Cena za przejazd to 1.6 BGN
Bilety kupimy w automatach albo u kierowców.

https://www.sofiatraffic.bg/en/transpor ... 702/tariff


Warto brać na uwagę smog w Sofii
Jak normy wykroczą, bilet na 24h za komunikacje w Sofii to 1 BGN

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bulgar ... 65871.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 15 Sty 2024 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Już zbudowali nową linię metra - zieloną.
Niebieska to teraz żółta w dużej części, a w kawałku pozostała niebieska :)

Na stacjach, gdzie peron jest obsługiwany przez 2 linie trzeba czytać, co jest napisane na pierwszym wagonie (stacja końcowa), nie ma żadnych tablic informujących, że teraz jedzie linia czerwona lub żółta.

Image
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2024 15:02 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Na peronach obsługiwanych przez dwie linie znajduje się informacja jaki pociąg przyjedzie następny i za ile minut się pojawi, dodatkowo jest też ona napisana po angielsku. Należy szukać małych tablic informacyjnych nad naszą głową przy krawędzi peronu, mogą się ona znajdować np. w połowie stacji.

Za komunikację miejską (metro, tramwaje, trolejbusy i autobusy) możemy zapłacić zwykłą kartą płatniczą przykładając ją do kasownika. Standardowy bilet kosztuje 1,6 BGN, w ciągu dnia nie zostanie nam pobrane więcej niż 4 BGN (koszt biletu dobowego). Należy pamiętać, żeby cały czas używać tej samej karty (raz w telefonie, a raz fizyczna, to dwie różne) i odbijać się przy każdym wejściu do pojazdu.

Na wielu przystankach są informacje kiedy odjedzie następny pojazd. Niestety czasami dane te nie pokrywają się z prawdą i wyglądają na rozkładowe.

Ciekawy jest przykład autobusu 66, który jedzie z ZOO w góry (kolejka nie zawsze działa), który wygląda jak autokar, ale nadal obowiązują w nim standardowe zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2024 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Ten 66 spod ZOO to mimo wyświetlania się na rozkładzie nie zawsze podjeżdżał pod przystanek chociaż ruszał z postoju 50m wcześniej. A rozkładów nie ma, są tylko "minutówki" i czekaliśmy wczoraj pod ZOO na 88 do Музейко (Muzeiko taka uboga wersja Centrum Nauki Kopernik) i wszystko jeździło tylko nie 88, które jak się okazało stało za zakrętem zepsute, a tablica przez 20 minut pokazywała odjazd 88 za 0 minut.

Co do wyświetlania na stacji metra, która linia akurat jedzie możliwe, że gdzieś są te informacje, jeśli są mój błąd, przepraszam. Podróżowałem z wózkiem i zawsze wsiadałem do pierwszego lub ostatniego wagonu, więc nawet nie przechodziłem przez środek peronu. Ale jednak nawet jeśli, to jest to bardzo ubogie i nie powinno tak to wyglądać, że najważniejsze informacje są gdzieś ukryte.

Bilet za 1.6 BGN faktycznie w teorii sumuje się do maksymalnie 4 BGN (dobowy), ale mi pobierało pierwszą opłatę z mojej karty w telefonie oraz pierwszą opłatę z mojej karty w telefonie żony (czyli ta sama karta PKO przypisana do dwóch osobnych portfeli Apple, czyli dla bułgarskiego MPK były to dwie inne karty) po pierwszym przejeździe, a potem nic, a po północy tez nic nie wyrównało.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group