Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:14 

No wlasnie. Potrzebujemy czy nie? Chce wypozyczyc auto na 5 dni i przejechac trasa NY-Buffalo- (wlacznie z Kanadyjska strona)-Washington-NY.
 Relacje PM off
slaweko lubi ten post.

#2 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:35 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 285 616
Nie, zwykłe polskie wystarczy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#3 PostWysłany: 30 Lip 2015 08:55 

Super. Dziekuje za odpowiedz.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:00 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Różnie to jest - w zależności od stanu. Zazwyczaj polskie wystarczy, ale lepiej mieć ze sobą również międzynarodowe.
Mnie kiedyś zatrzymała policja w Montanie, to polskie wystarczyło, ale w kieszeni miałem również międzynarodowe.

Przykładowe info jednego ze stanów:
http://dmv.ny.gov/driver-license/drive-new-york-state
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:08 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
jak zamierzasz bardzo rozrabiać to lepiej mieć międzynarodowe
do spokojnej jazdy wystarczy nasze

#6 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:25 

platynowy
Na Hawajach prawo jazdy musi mieć napisy w języku angielskim, a ostatni wzór prawa jazdy w Polsce jest tylko po polsku. Więc lepiej mieć, raz przy wypożyczeniu samochodu zostałem poproszony o międzynarodowe.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:33 
Awatar użytkownika

Loty: 449
Kilometry: 706 263
srebrny
Doradzam wyrobić międzynarodowe i mieć przy sobie oba. Głównie ze względu na treść w języku angielskim- ułatwia procedowanie w wypożyczalni i w razie kontaktu z policją. Koszt wyrobienia przy ogóle kosztów wyjazdu za ocean- niewielki.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:38 

srebrny
jasiub napisał(a):
Na Hawajach prawo jazdy musi mieć napisy w języku angielskim, a ostatni wzór prawa jazdy w Polsce jest tylko po polsku. Więc lepiej mieć, raz przy wypożyczeniu samochodu zostałem poproszony o międzynarodowe.

nie musi. Wypożyczałem na trzech wyspach HI i zawsze polskie było OK.
Nie spotkałem się w żadnym z odwiedzanych stanów żeby ktoś pytał o międzynarodowe prawo jazdy, włącznie z policją i strażą graniczną na granicy z Kanadą.
Jedynie zaskakiwała ich informacja, że nasze prawo jazdy jest lifetime, czego wyraźnie zazdrościli ;)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:49 

platynowy
becek napisał(a):
jak zamierzasz bardzo rozrabiać to lepiej mieć międzynarodowe
do spokojnej jazdy wystarczy nasze

Mógłbyś wytłumaczyć, o czym piszesz?

#10 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:50 

platynowy
@opo , to że Cię nie prosili to nie oznacza tak jest zawsze. Mnie też zazwyczaj nie prosili, a raz tak. Sprawdziłem dokładnie i - dotyczy wszystkich stanów (bo to regulacja AAA):
Tourists may drive in the US for up to a year with a foreign driving licence, provided the issuing country is party to the 1949 Geneva Convention on Road Traffic (see art. 1 and art. 25 para. 1) or to the Convention on the Regulation of Inter-American Automotive Traffic (Washington, 1943); most countries are contracting parties. (...)

If your foreign licence doesn’t contain a photograph or is written in a language other than English, it’s wise (but not mandatory) to obtain an International Driver’s Permit (IDP). Always carry your foreign licence as well as your IDP. Without an IDP it may be necessary to obtain a certified English translation of your foreign driving licence, usually obtainable from your country’s embassy in the US.

Czyli rzeczywiście formalnego wymogu nie ma, ale po co narażać się na kłopoty.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 30 Lip 2015 10:12 

niebieski
Polecam wziąć ze sobą dwa prawa jazdy ale przede wszystkim i KONIECZNIE należy mieć prawo jazdy polskie.Kilka lat temu w LAX po wcześniejszej świetnej cenowo rezerwacji zgłosiłem się do biura wypożyczalni.Kiedy gość zobaczył moje międzynarodowe prawo jazdy (a niestety miałem tylko takie) tylko się zaśmiał mówiąc "no to nie masz auta".Żadne prośby nie pomogły.Ostatecznie auto wziąłem na prawko i paszport mojej żony jednak z uwagi na jej małe doświadczenie kierowałem przez 10 dni sam zdając sobie sprawę, że w razie jakiegokolwiek wypadku z mojej winy płacę za wszystko z własnej kieszeni.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 30 Lip 2015 10:33 
Awatar użytkownika

Loty: 90
Kilometry: 321 722
opo napisał(a):
jasiub napisał(a):

nie musi. Wypożyczałem na trzech wyspach HI i zawsze polskie było OK.
Nie spotkałem się w żadnym z odwiedzanych stanów żeby ktoś pytał o międzynarodowe prawo jazdy, włącznie z policją i strażą graniczną na granicy z Kanadą.
Jedynie zaskakiwała ich informacja, że nasze prawo jazdy jest lifetime, czego wyraźnie zazdrościli ;)

Ja też kilka razy wypożyczałem na Hawajach: Honolulu, Hilo, Kona, Kahului i i nikt nie pytał o międzynarodowe. Zresztą polskie prawo jazdy wraz z kartą kredytową służy jako dowód tożsamości w motelach. W USA paszportu używam tylko na lotniskach. Paszport trzeba tylko okazać wypożyczając samochód w Newadzie, w innych stanach wystarczy tylko polskie prawo jazdy.
 Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 28 Sie 2015 14:53 
Awatar użytkownika

złoty
Przy kilkudziesieciu wypozyczeniach NIGDY nie proszono mnie o miedzynarodowe. Zawsze wystarczalo polskie. Za pierwszym razem zrobilem miedzynarodowe i...mialem kilkadziesiat zlotych do tylu.
 Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.

#14 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:06 
Awatar użytkownika

Loty: 161
Kilometry: 283 042
niebieski
@jaco027

A ja wypożyczałem w USA dwa razy i w LA wymagane było przez wypożyczalnię międzynarodowe, także po prostu trzeba wcześniej ustalić jaka jest polityka wypożyczalni, z której zamierzamy wziąć auto.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 28 Sie 2015 15:15 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
HON fly4free
A ode mnie w tym roku w LA nie wymagali.

Ile ludzi tyle opinii.

Najlepiej sprawdz czy w stanach do ktorych jedziesz wymagaja, bo tu (https://www.usa.gov/visitors-driving) masz:
Cytuj:
If you are a visitor from outside the United States and Canada who plans to drive in the U.S., check with the motor vehicle department of each state you will drive in for its requirements. Some of the states will require an International Driving Permit (IDP) in addition to a valid license from your own country.

I tak samo sprawdz czy wypozyczalnia nie wymaga.

Tu Ci 20 osob napisze ze nie potrzeba, jedna ze potrzeba i co zrobisz?
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 28 Sie 2015 16:12 
Awatar użytkownika

złoty
Z kilkunastoletniego doswiadczenia dodam, ze w wiekszosci wypadkow w regulaminach wypozyczalni/posrednikow jest napisane, ze trzeba miec miedzynarodowe. Ostatnio zaczeli zmieniac na wpis, ze trzeba miec miedzynarodowe jesli oryginalne prawo jazy nie jest w alfabecie lacinskim: cyrylica, grecki, wszystkie "dziwne" alfabety/jezyki azjatyckie. Oni po prostu podchodza praktycznie do tematu, pracownik wypozyczalni ma zrozumiec komu oddaje samochod i tyle.
Ci co wypozyczali pewnie pamietaja jaka "fajna" jest procedura z podawaniem adresu zamieszkania. Pisze sie na karteczce co chce. I oni to tylko przeklepuja do swojego systemu. Rownie dobrze mozna wpisac cokolwiek.
PS. Przypomina mi sie jak po 2004 a UK najwiecej mandatow bylo wystawionych na Imie: Dowod, Nazwisko: Osobisty.
Jak ktos chce to rownie dobrze moze sie "bawic" z adresem w USA.

Ad meritum... dla mnie miedzynarodowe prawo jazdy w USA, to marnowanie pieniedzy i marnowanie czasu na zalatwianie. "Na oko" w 98-99% nie jest potrzebne. Ale oczywiscie ostateczna decyzja nalezy do Ciebie.

PSS. Ciekawsze jest namolne sprzedawanie dodatkowego ubezpieczenia. Znacznie bardziej oplaca sie brac ubezpieczenie od posrednika. Ale i tak przy odbiorze pracownik bedzie przekonywal, ze ono nie jest OK, ze tylko ich pokrywa w 100% szkode, itp, itd. W wypozyczalni kosztuje 20-50 USD/dzien (czesto wicej niz sam koszt samochodu), a u poserdnika 6-9USD/dzien. Ale tutaj jest proste wytlumaczenie, pracownicy wypozyczalni maja premie od sprzedazy i wypozyczalnia tez na tym glownie zarabia.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#17 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:05 

Loty: 540
Kilometry: 832 320
niebieski
jaco027 napisał(a):
...mialem kilkadziesiat zlotych do tylu.

35 pln :D
 Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.

#18 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:09 
Awatar użytkownika

złoty
DMW napisał(a):
jaco027 napisał(a):
...mialem kilkadziesiat zlotych do tylu.

35 pln :D

Latka temu bylo 2 albo 3 razy tyle :mrgreen:
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
bylo nie wyrzucac tego dokumentu jeszcze mogl sie przydac

#20 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:14 
Awatar użytkownika

złoty
Nie wiem jak teraz (bo z zalozenia juz nie wyrabiam miedzynarodowego prawaka) ale kiedys (lata temu) bylo wazneww tylko 6, czy 12 miesiecy. Tak ze de facto co roku teoretycznie trzeba bylo tracic czas i kase....
 Relacje PM off  

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości