Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lizbona
#121 PostWysłany: 20 Paź 2016 15:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Sądząc po numerze i trasie to zwyczajna linia, więc pewnie tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Lizbona
#122 PostWysłany: 20 Paź 2016 19:23 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Tak, możesz. Jedyny problem byłby na bilecie miesięcznym nieobejmującym strefy L1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 05 Sty 2017 02:00 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nowe, trochę wyższe ceny (2017 rok) biletów na transport miejski w Lizbonie
http://infolizbona.pl/lizbona-nowy-tary ... a-miejska/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanko,

Czy na stronie cp.pt można kupić bilety na pociąg w cenach promocyjnych bez zakładania konta? Próbuję kupić bilety na trasie Albufeira-Lizbona po 10,50 euro ale niestety nie chce pójść bez rejestracji "myCP" i nie wiem czy da radę to jakoś obejść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 12 Sty 2017 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Do zakupu online trzeba założyć konto na CP. Bilety można zakupić ponadto przez aplikację mobilną, tam też konto wymagane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#126 PostWysłany: 18 Gru 2017 16:03 

Rejestracja: 20 Sie 2017
Posty: 3
Bilety dzienny w Lizbonie to koszt 6,15€ + 0,60€ za kartę. Bilet 24-godzinny w Lizbonie uprawnia do nieodpłatnego korzystania ze wszystkich wind oraz słynnego tramwaju 28, sprawdzone we wrześniu 2017 ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: ZAPPING
#127 PostWysłany: 31 Gru 2017 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
do tej karty w systemie ZAPPING:
- musi być oddzielna na bilety jednorazowe
i oddzielna na 24 godzinne?
Nie da się połączyć obu rodzajów biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Ktoś tu wcześniej pisał, że się nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 02 Sty 2018 16:03 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@trigosia

Żeby nabić na kartę inny rodzaj biletu, wpierw trzeba zużyć istniejący. Dwa różne bilety nie moga być na jednej karcie.

za stroną komunikacji miejskiej w Lizbonie http://www.carris.pt/en/7-colinas-and-viva-viagem/
Cytuj:
However, if you want to recharge your card with a different type of ticket, you must previously use all the tickets charged before.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 05 Sty 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
cypel napisał(a):
kanciapy powinny być pootwierane a na lotnisku to na 99%


a jeśli się ląduje o 1 w nocy? 23 stycznia (wtorek) - czy będzie gdzie kupić bilet by dojechać a lotniska na dworzec Oriente? ( w pobliżu mamy nocleg przed dalszą podróżą, pociągiem, do Portimao)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 05 Sty 2018 14:47 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
kupisz u kierowcy autobusu 208 (kierunek Oriente)

albo spacerek nocny, do którego zachęcam :D
https://www.google.pl/maps/dir/38.77002 ... m2!4m1!3e2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 05 Sty 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
RzorJ napisał(a):
Na stacji metra Rossio i lotnisko w automatach na pewno tylko opcje 5, 10, 15


Biletomat na lotnisku - gdzie go szukać? o 1 w nocy raczej chyba nie będzi eunktów z ludziem?
Czy w Portugalii nie ma papierowych biletów, tylko te, ładowane na kartę?
Bo już się pogubiłam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:20 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
W Porto zdarzyło mi się kupić u kierowcy bilet na przejazd, ale Lizbonie...sama się nad tym zastanowiłam. Pewnie inni bywalcy odpowiedzą. Na lotnisku LIS powinien być automat, mimo, że metro już nieczynne. Miłej podróży po pięknym kraju :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 05 Sty 2018 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@trigosia
Te karty w Lizbonie to są z papieru ;) z paskiem magnetycznym. Bilety jednorazowe na metro oraz dobowe kupisz w automatach, które są na stacjach metra. Przy lotnisku jest stacja metra, więc i automaty nadal powinny tam być. Nie wiem tylko czy zdążysz z niego skorzystać, bo o godzinie 1 w nocy metro jest zamykane.
Ważne, że w automatach kilka lat temu obowiązywała minimalna kwota doładowania karty w opcji zapping 5 euro. nie wiem czy dalej tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 05 Sty 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
-- 05 Sty 2018 21:15 --

wersus79 napisał(a):
kupisz u kierowcy autobusu 208 (kierunek Oriente)

albo spacerek nocny, do którego zachęcam :D
https://www.google.pl/maps/dir/38.77002 ... m2!4m1!3e2


Spacerek nocny, ok, ale nie z bagażami :)
Na spacerki, w tym nocne, będziemy mieć czas od 29 stycznia do 3 lutego (bo 29.01 z Portimao wracamy)

-- 05 Sty 2018 21:19 --

Cicha_Woda napisał(a):
@trigosia
Te karty w Lizbonie to są z papieru ;) z paskiem magnetycznym. Bilety jednorazowe (...).

no tak, źle zadałam pytanie :roll:
Powinnam zapytać czy oprócz doładowania tekturkowej karty z paskiem magnetycznym biletami elektronicznymi są też papierowe bilety jednorazowe.

PS
tak przy okazji. Mamy trzy karty, kupione rok temu. Czytam, że one są ważne tylko rok. Od daty pierwszego doładowania czy ostatniego rok temu?
Lądujemy w nocy, chcemy dzieci jak najszybciej położyć spać, by wypoczęły przed kolejnym etapem podróży (cztregodzinna podróż pociągiem do Portimao), więc chcemy jak najszybciej uporać się z zakupem biletów.
Chcieliśmy jechać taksówką, ale w kilku miejscach Netu wyczytałam, że można trafić na nieuczciwego taksówkarza.
I teraz jestem w kropce, a z Ubera nigdy nie korzystałam jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 05 Sty 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Papierowych biletów oprócz ww. kart nie ma, kartę doładowujesz jednorazowym przejazdem i po sprawie (1,45 euro, bez zappingu).
Karta jest ważna przez rok od momentu 1 doładowania, jak tydzień temu stałam na lotnisku w kolejce do automatu biletowego to ludzie wysiadający z metra (odlatujący, chyba z 15 osób) sami oddawali nam swoje karty do ponownego użycia. Kartę kupili 2 dni wcześniej, bo od razu sprawdziłam do kiedy jest ważna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
trigosia napisał(a):
Chcieliśmy jechać taksówką, ale w kilku miejscach Netu wyczytałam, że można trafić na nieuczciwego taksówkarza.
I teraz jestem w kropce, a z Ubera nigdy nie korzystałam jeszcze

Na nieuczciwego taksówkarza możesz trafić na wielu lotniskach. Kiedy parę lat temu mieliśmy opóźnienie i lądowaliśmy w Lizbonie ok. 1 w nocy, to też mieliśmy problem z taksówkarzem na przylotach - już mieliśmy torby w bagażniku i ruszaliśmy, gdy zaczął nas wkręcać, że stała stawka do miasta 20 euro i nie chciał jechać na taksometrze. Kazaliśmy się zatrzymać, zabraliśmy bagaże i zagadaliśmy z jakimś gościem z obsługi lotniska - ten poradził nam, żeby pójść na taxi na odloty. Tam od razu potwierdzili, że jadą na taksometrze, nasz kurs wyniósł coś ok. 7 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 06 Sty 2018 01:34 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@trigosia

zapoznaj się z moim wpisem o jeździe autobusem nocnym 208. Wsiądziesz do niego na tym przystanku, na którym wysiadłem. Bilet kupisz u kierowcy za 1,85 euro (nowa taryfa na rok 2018 na stronie carris.pt)

Z dziećmy oczywiście będzie wygodniej taxą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Przy ładowaniu Zappingiem pamiętajcie aby zabierać kartę Viagem z automatu dopiero po wydrukowaniu się pokwitowania ładowania, można się spotkać z taką sytuację, że należność z karty płatniczej zejdzie po wpisaniu PIN ale karta zappingowa nie zdąży się naładować!

1. połóż kartę zappingową na jej miejsce w automacie
2. wybierz kwotę doładowania
3. zapłać kartą lub gotówką
4. poczekaj na wydruk/pokwitowanie zapłaty i odbierz go z drukarki
5. zdejmij kartę zappingową
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 27 Lut 2018 23:20 

Rejestracja: 05 Lis 2016
Posty: 22
Jestem na świeżo po pobycie w Lizbonie. Moim zdaniem warto mieć dwie karty Viva-viagem jeśli przyjeżdżacie po południu. Kupujecie pierwszą zaraz przy lotnisku w metrze ( może ją dostaniecie od wyjeżdżających ) i doładujecie zapping za 3 euro ( przejazd metrem 1,38 euro, tramwaj, autobus 1,30 euro ) Starczy na dojazd i zorientowanie się co dalej oraz ewentualny powrót ostatniego dnia. Można ją też później doładować np na przejazd do Sintry.
Na pełne dni zwiedzania Lizbony warto mieć drugą kartę i ładować ją biletem na 24 godziny (6,3 euro) bo warto podjeżdżać metrem, tramwajami ( w tym 28 ) elevatorami pod górę na punkty widokowe a potem w dół dla skrócenia i zaoszczędzenia nóg oraz frajdy a także autobusami. Dzięki temu można zobaczyć naprawdę dużo miejsc i mieć przyjemność w docieraniu do następnych punktów widokowych. I nie obawiaj się - i tak będziesz miał jeszcze dużo podejść i schodów.
W dniu przeznaczonym na Sintrę należy albo :
1. doładować kartę zapping tak aby starczyło na tam i z powrotem ( 1,9 euro w jedną stronę ). Jeśli przy kasach lub automatach duża kolejka można doładować w kiosku po prawej stronie bramek .
2. Jeśli plany rozbudowane - warto załadować kartę ( musi być pusta czyli godzinowo wykorzystana) biletem kombinowanym Train&Bus.
Ale nie korzystałam więc nie znam szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off
mazzano uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group