Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2012 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Czy bilet 24h (czy to pojedynczy czy grupowy) obowiązuje od konkretnej godziny wyznaczonej przy kupnie, czy od pierwszego skasowania?

Czy system kasowania jest jednakowy?
tzn, da sie taki bilet skasować w metrze, autobusie, trolejbusie, pociągu?
Obawiam się, ze trzeba przy kupnie zadeklarować datę i ogdzinę od kiedy chcemy.

Może ktos to potwierdzić?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 07 Mar 2017 14:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2012 22:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 575
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Kupując w kasie masz wpisaną datę i godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2012 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Grrr... tego sie obawiałem, to dupa. Myślałem ze jak we Wiedniu, kupujesz i kasujesz kiedy chesz,
będę we Budapeszcie kilka dni i chciałem trochę pokombinować z tymi biletami, a tu z góry trzeba podać godziny :(

dzięki za szybką odpowiedź.

ps.
bo np zamiast kupować 3 x 24h, chciałem kupić 2x24 i w międzyczasie objechać na normalnym pojedynczym czy po prosu nie przemiszczać się, ale raczej nie narzucę sobie teraz godziny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2012 22:24 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Juz Ci odpowiadam :) bo wlaśnie 2 godziny temu wrocilem z Budapesztu :) Kupilem grupowy 24 godzinny za 3100 Ft. Przy kupnie biletu w kasie Pani wpisuje na bilecie godzine zakupu i tak jak u mnie bilet byl wazny od 10:12 do 10:12 nastepnego dnia. Pozdrawiam
ps. Cenną informacją, jesli lecisz z Krakowa, może byż to, że na terminalu 2 nie ma żadnego sprawnego biletomatu, a kierowca linii 900 również nie miał biletów na sprzedaż... i co... machnął ręką i kazał wsiadać wszystkim i pojechaliśmy za free... fajnie. Może też tak będziecie mieli :)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2012 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Dzięki.
Jakbyś jeszcze napisał o której mieliście lądowanie w Budapeszczie i potem w Krakowie? Punktualnie?
Jeżeli samolot przyleci planowo to ok której będę przed terminalem 2, żeby ktoś mógł mnie zgarnąć autem, lub taxi?
Ile czasu od lądowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2012 19:14 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Ryanair przyleciał z Krakowa do Budapesztu planowo, a po 10 min jesteś już przed terminalem. W drodze powrotnej leciałem Wizzem, który odleciał z 20 min. opóźnieniem, jednak dużo nadrobił w powietrzu, więc nie było tragedii. Normalny czas przelotu z Budapesztu do Warszawy to 1 godz 5 min, a z Krakowa do Budapesztu to 50 min. więc przy locie 50 minutowym nawet nie uruchamiają sprzedaży na pokładzie.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2012 15:44 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
U mnie Ryanair zdążył pohandlować przez te 50 minut. :) Łazili już z wózkami jak jeszcze nawet nie można było odpinać pasów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Maj 2013 18:25 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 5
Nie chcę nikogo namawiać do jazdy bez biletu, ale da się jeździć jako tako metrem w Budapeszcie bez sprawdzenia biletu, w tramwajach i autobusach częściej sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2013 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
jak leciałem WAW-BUD to lot trwał równo 45minut i zdążyli wszystko zaprezentować :)

co do kontroli - w ostatni weekend przez 2 dni tłukliśmy się wszystkimi środkami lokomocji i nie mieliśmy ani jednej kontroli w tramwajach, autobusach i HEVach, ale na 80% stacji metra trzeba było pokazać bilet przy przejściu "za żółtą linię"
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2013 21:42 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
To że kierowca machnął ręką, to nic nie znaczy. Jakby weszła do kontrola to by wszyscy dostali mandaciki... A na linii lotniskowej kontrole są bardzo często, z tego właśnie względu, że wiele osób nie ma biletów. A można je dostać w stoisku z gazetami w hali przylotów! Automat jest tam chyba permanentnie zepsuty - jak mieszkałem tam przez pół roku to ani razu nie działał...
A co do biletów... Rada zwłaszcza dla studentów: miesięczny w Budapeszcie kosztuje 3800ft. Czyli ciut więcej niż 24h:P Jak ktoś zostaje dłużej niż 2 dni to warto nawet kupić taki miesięczny i się na pewno bardziej opłaci:)
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Cze 2014 14:49 

Rejestracja: 06 Maj 2014
Posty: 18
Loty: 60
Kilometry: 165 201
debowy napisał(a):
A co do biletów... Rada zwłaszcza dla studentów: miesięczny w Budapeszcie kosztuje 3800ft. Czyli ciut więcej niż 24h:P Jak ktoś zostaje dłużej niż 2 dni to warto nawet kupić taki miesięczny i się na pewno bardziej opłaci:)


Pytanie zasadnicze - obowiązuje dla wszystkich europejskich studentów, czy tylko studiujących na terenie Węgier?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Cze 2014 15:05 

Rejestracja: 28 Cze 2014
Posty: 1
Co jazdy bez biletu - nie polecam. Mnie kontrowali tam co najmniej 3 razy na trasie lotnisko centrum. Automaty sa dwa oba zespute (jeden niby dzialal ale przyjmowal tylko monety) kierowca mnie skasowal 450 ft w druga strone skasowali 530 ft. Ogolnie trudno sie dowiedziec czegokolwiek. Polecam miec forinty ale w monetach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lip 2014 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
kevirek napisał(a):
debowy napisał(a):
A co do biletów... Rada zwłaszcza dla studentów: miesięczny w Budapeszcie kosztuje 3800ft. Czyli ciut więcej niż 24h:P Jak ktoś zostaje dłużej niż 2 dni to warto nawet kupić taki miesięczny i się na pewno bardziej opłaci:)


Pytanie zasadnicze - obowiązuje dla wszystkich europejskich studentów, czy tylko studiujących na terenie Węgier?

Czy ktoś jeszcze z was korzystał z biletu studenckiego miesięcznego po Budapeszcie?
Wedle tego linku honorują polskie legitymacje studenckie czy źle przeczytałem? LINK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Wrz 2014 12:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Podbijam pytanie, ktoś coś wie? Właśnie szukuję się na zakup miesięcznego i nie chcę wtopy :P (btw można je kupić na lotnisku?)


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 26 Gru 2014 03:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Wrz 2014 13:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Z tego linku wynika, że honorują, ale nie wierzyłbym mu bezgranicznie. Najlepiej znaleźć wykaz wymaganych dokumentów do ulgi i sprawdzić czy zagraniczne legitymacje nie tyczą się wyłącznie Węgrów studiujących zagranicą albo że jako zagraniczne uznają tylko karty ISIC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
czyli jeśli posiadam ISIC to będzie bez problemów? :P


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 26 Gru 2014 03:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:12 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Sprawdzone kilka razy, ISIC przechodzi bez problemu :D


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 26 Gru 2014 03:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Wrz 2014 14:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
p27 napisał(a):
Z tego linku wynika, że honorują, ale nie wierzyłbym mu bezgranicznie. Najlepiej znaleźć wykaz wymaganych dokumentów do ulgi i sprawdzić czy zagraniczne legitymacje nie tyczą się wyłącznie Węgrów studiujących zagranicą albo że jako zagraniczne uznają tylko karty ISIC.

Polska legitymacja studencka też jest honorowana, pytałem dokładnie o to pracownicę BKK i to potwierdziła. Bilety miesięczne są do kupienia też na lotnisku. Wszystko działa na 100%, żaden kontroler po okazaniu biletu nie prosił mnie o pokazanie polskiej legitymacji studenckiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 22 Wrz 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Potwierdzam, polska legitymacja jest honorowana i można bez większego stresu jechać jako "student". Dodatkowo jeśli ktoś chce jechać koleją to także można uzyskać zniżkę studencką na pociąg.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 26 Gru 2014 03:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Gru 2014 03:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Znacie stronkę, gdzie można zapoznać się z aktualnymi cenami biletów w Budapeszcie?
Rozumiem, że bilety dobowe obowiązują na wszystkie środki komunikacji (autobus, metro) oraz nie ma stref (np. przy okazji przemieszczania się do/z lotniska)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 101 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group