Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Wrz 2016 02:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Na kontrole w dzień się nastawiam, ale czy ktoś miał przyjemność być skontrolowanym w autobusie nocnym? Podejrzewam, że trzeba by mieć spore szczęście, ale może się mylę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
#22 PostWysłany: 25 Wrz 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Nigdy nikt mnie nie kontrolował, zarówno w dzień, jak i w nocy
Edycja: ok, przypomniałam sobie kontrolę właśnie w tym 'lotniskowym' autobusie (chodzi mi o miejski)
Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo


Ostatnio edytowany przez invasion, 25 Wrz 2016 09:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Wrz 2016 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
tydzień temu w Belgradzie:

chciałem miejskim pojechać na wylotówkę i łapać dalej stopa. Pytam pierwszej lepszej osoby co i jak z biletem. Odpowiedź: "można kupić u kierowcy, ale nie kupujcie, rzadko są kontrole". No to ok, przejechaliśmy kilka przystanków, potem przesiadka w następny autobus i zonk. wchodzimy i akurat kontrola w środku. no to spoko. gadka, "my nie wiemy co i jak, my turysty. Gdzie można kupić bilet?" - kanary odpowiedziały, że u kierowcy. Przeciskam się do przodu do kierowcy, a starszy Serb na migi, ale stanowczo wytłumaczył, żebym się nie wydurniał, bo przecież oni i tak na następnym wysiadają. (zastawił mi drogę do kierowcy :P).
Góra
 Profil Relacje PM off
asmowscy lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 25 Wrz 2016 09:31 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Przez 4 dni pobytu w Belgradzie kupiliśmy tylko bilety Lotnisko-Zeleni Venac-Lotnisko
potem przez 3 dni jeżdziliśmy bez :lol: tramwajami i autobusami
Bardziej z lenistwa niż z chęci oszczędzania bo bilety są tanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 10 Paź 2016 19:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Przez 3 dni jedyna kontrola była w autobusie lotniskowym. Natomiast w kwestii nocnych sprawa wyglądała tak, że na Placu Republiki (gdzie startują nocne) kierowca wpuszczał do środka i tam sprzedawał bilety. Co ciekawe w środku nie było kasowników, a bilety 24h/72h/120h na nocne nie obowiązują. W następne dni wybrałem już kurs ostatnim dziennym (23:45 z zeleni venac) - bardzo popularny wśród mieszkańców Belgradu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Maj 2017 18:33 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Ani razu nas nie sprawdzali.
Co śmieszniejsze, w autobusach wjeżdżających do/ wyjeżdżających ze strefy 2 (góra Avala) kierowcy nie chcieli nam sprzedać biletu, machali ręką i kazali iść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Lip 2017 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Byłem w Belgradzie chyba z 15 razy (czasem na 2 dni, czasem na 6) i jeszcze nigdy nie widziałem kontroli, czy to w moim autobusie czy stojącej gdzieś na przystanku. Mam tą plastikową kartę z dwoma biletami na niej i jakby co to to będzie mój argument :mrgreen: Dla pechowców - mandat opiewa na kwotę 20 euro.

Przy okazji ciekawostka, na przystankach nad rozkładem jazdy jest kod *cyferki*cyferki# - dla każdego przystanku inny, po wpisaniu którego powinna przyjść informacja nt czasu oczekiwania. Problem w tym, że z serbskiego numeru był problem z połączeniem, a jak już dostałem info to było nieprawdziwe :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:30 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
Kontrole może są rzadko ale jadąc 72 na lotnisko stali na trzech przystankach i dwa razy sprawdzali bilety. Grupa z Niemiec miała problem z kartą bo się okazało, że pomimo wykupienia biletu na karcie skończyła się jego ważność. Mandat 1000 dinarów. W mieście w ciągu jednego dnia kierowcy trzy razy stwierdzili że nie warto abym wydawał na bilet :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Sie 2017 21:33 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 17
Loty: 117
Kilometry: 292 554
Mnie i partnera skontrolowano 2 razy- za pierwszym razem mieliśmy bilety, więc wszystko OK, za drugim razem chcieliśmy kupić u kierowcy ale nie miał wydać, więc nam nie sprzedał. Zaczęliśmy się pytać ludzi czy ma ktoś rozmienić kasę, nikt nie miał i wszyscy w autobusie nam zaczęli mówić, że no problem, mamy powiedzieć w razie kontroli, że kierowca nie miał wydać i będzie dobrze. Nie było, kobita była nieugięta, wysiadła z nami, tłumaczyliśmy jej sytuację, prosiliśmy itd., chciała wezwać policję :-) Udało się o tyle, że wystawiła nam jeden mandat zamiast dwóch i ten jeden mandato-bilet był ważny cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
Jak już kiedyś wspominałem każdy przystanek autobusowy ma swój unikalny kod, wpisując go do telefonu otrzymamy info o przyjazdach autobusów. Przetestowałem to w ten weekend i ( w odróżnieniu od poprzednich pobytów) działa. Dostajemy informację ile przystanków od naszego znajduje się autobus danej linii. Koszt 2.4 din - na nasze około 8 groszy (używając serbskiej karty)

natomiast tu: http://gsp.rs/dnevne_linije.aspx mamy spis wszystkich linii, trase jaką pokonują, w jakich godzinach oraz z jaką częstotliwością

Załączniki:
20170826_161218-1.jpg
20170826_161218-1.jpg [ 104.53 KiB | Obejrzany 6942 razy ]
Screenshot_2017-08-26-16-07-46-1.png
Screenshot_2017-08-26-16-07-46-1.png [ 51.14 KiB | Obejrzany 6942 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Antares uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 05 Gru 2021 22:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Update dla potomnych. Autobusy jeżdżą stosunkowo często. Dla mnie mocno pomocna była mapka autobusów, może się komuś przyda więc wrzucam link:
https://ontheworldmap.com/serbia/city/b ... rt-map.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Sty 2022 14:27 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Wczoraj chciałem zakupić bilety u kierowcy w autobusie linii 83. "Nie mam biletów, możecie siadać.". 2 przystanki później wsiada kontrola (zaskoczenie, bo to w końcu noworoczny poranek ;)) Wytłumaczyliśmy co i jak, kontrolerzy potwierdzili naszą wersję u kierowcy i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 22 Lut 2022 10:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jak było podane w temacie lotniskowym nikolau-tesla-airport-belgrad,1280,1178?start=80#p1262539, w autobusach i tramwajach zapłacimy również kartą MasterCard z paypassem. Bilet wciąż kosztuje 98 dinarów, jechaliśmy tramwajem 10 spod stadionu Partizana do Skadarskiej. Tylko taka uwaga: ja akurat miałem revoluta MasterCard, ale inne osoby w grupie Visę i chciałem kupić swoją kartą dla kilku osób - przyłożyłem więc kartę do czytnika kilka razy; za każdym razem potwierdzenie na wyświetlaczu, że odczytana, ale ostatecznie z revo ściągnęło tylko raz, co widać dopiero ze sporym opóźnieniem do rzeczywistego czasu transakcji (ok. 2 godzin). Wygląda więc na to, że w ten sposób można kupić jeden bilet na kartę - nie wiem co by było w przypadku kontroli :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lut 2022 10:14 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Zapewne nic...jak pamiętam, kontrolerzy nie byli zainteresowani kontrolą biletów zapisanych na karcie płatniczej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 22 Lut 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1552
Loty: 195
Kilometry: 364 321
platynowy
zgadza sie. nawet nie tyle nie sa zainteresowani co nie sa w stanie zweryfikowac, czy masz ten bilet kupiony kartą czy nie :) a druga sprawa jest taka, ze pomimo duzej liczby kontrolerow w Belgradzie to i tak szansa na mandat jest iluzoryczna. ludzie po prostu wychodzą na nastepnym przystanku ;) natomiast w nocnych sciagalnosc jest blisko stuprocentowa :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Mar 2022 00:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Doczytałem w warunkach tłumacząc na angielski: bilet rzeczywiście dla jednego pasażera, a po dokonanej płatności kartą, nie można przez 90 minut użyć tej samej karty do zakupu biletu. Jest też takie zdanie: "With a Mastercard PayPass card, it is not possible to choose a group ticket for several passengers".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lis 2022 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Wróciłem aktualnie z Belgradu parę dni temu więc podzielę się informacjami.

W kioskach nigdzie nie mieli biletów papierowych ani w autobusach/tramwajach/trolejbusach nie było kasowników do biletów papierowych.
W pojazdach komunikacji miejskiej są elektroniczne kasowniki, w których można kupić bilet za pomocą karty płatniczej ale TYLKO MASTERCARD/MAESTRO!.
Zasada: 1 Karta - 1 Bilet na osobę cena 98 RSD ściągało. Bilet ważny 90min. Przy zmianie autobusu/tramwaju/trolejbusu ponownie odbijamy i nie ściągnie więcej jeżeli zmieścimy się w 90min.
Nie da się kupić biletu grupowego na kartę płatnicza. Pomagają karty Wirtualne MasterCard (Revo, Zen itp.) dodane do Apple/Google Wallet dzięki czemu na tych kartach można kupić bilet dla dodatkowych osób jeśli jest się w grupie.
Podczas 6 przejazdów, 2 razy trafiły mi się kontrole kanarów.
Trzeba zwracać uwagę żeby kasownik był włączony. 2 razy musiałem wysiadać z tramwaju bo kasownik nie był włączony.
Po mieście sporo nowych autobusów, w tym Polskiego Solarisa w wersjach na CNG jak i 100% elektrycznych.

Z Lotniska do centrum Belgradu jeździ miejski autobus linii 72, przejazd trwa ponad 50min. Jest to strefa 2 ale tyle samo pobrało czyli 98 RSD, tyle samo pobierało w strefie 1 czyli po mieście.
W tej linii 72 z/na Lotnisko BEG można było kupić bilet u kierowcy za 150 RSD za gotówkę.
Więc nie ma sensu jechać za 300RSD tym małym busikiem A1 z lotniska, fakt jedzie o połowę krócej ale każdy wybierze co dla niego lepsze.
Cena 89RSD jak podaje Google i kasownik jest raczej dla posiadaczy kart miejskich a przy płatności MasterCard pobiera dodatkowe 9 RSD i wychodzi 98 RSD.
Fotka elektronicznego kasownika ;)

Załącznik:
Belgrad kasownik.jpg
Belgrad kasownik.jpg [ 110.27 KiB | Obejrzany 2620 razy ]
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Lis 2022 12:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
@Martinuss W pełni elektroniczny system biletowy funkcjonuje u nich już od kilku lat. Płatność za bilet jednorazowy kartami płatniczymi bezpośrednio do kasownika to raczej nowość. Wcześniej tak było i pewnie dalej tak jest, że jak się chce bilet na dłuższy okres czasu np. dobowy to trzeba pójść do najbliższego kiosku i zakupić specjalną kartę gdzie od razu jest on na nią wgrywany.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 20 Lis 2022 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3419
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
@KL_user kontrolerzy mają już czytniki czy dalej wystarczy pokazać KK MC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Kwi 2023 23:07 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 127
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Kontrolerzy mają czytniki. Ale tydzień temu chciałem pojechać z pętli Zeleni Venac do dzielnicy Zemun. Chciałem kupić bilet u kierowcy, daję mu kasę - macha rękoma, że nie ma biletów. Wtrąca się jakiś chłopak i dziewczyna, którzy tłumaczą mi, że kierowca nie ma biletów i mam po prostu usiąść i jechać bez. W razie kontroli kierowca i reszta pasażerów mnie usprawiedliwi. Na końcu skwitowali „Welcome to Belgrade”. I faktycznie na którymś przystanku wszedł kontroler. Tylko podszedł i powiedział, żebym się nie denerwował i dojechał sobie do miejsca gdzie chcę. Powiem Wam, że klimat miasta i ludzie miejscowi niesamowicie przyjaźni i bardzo pozytywnie nastawieni. W drodze powrotnej widziałem, że autobus ma czytniki kart MasterCard i zapłaciłem zbliżeniowo. Bilet 90 minut nadal kosztuje 98 dinarów serbskich, czyli jakieś 3,98 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group