Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 04 Maj 2017 23:33 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Piątek od 13:10 do poniedziałku 14:00 jesteśmy na Malcie, planujemy zwiedzić blue lagoon, sliema, valletta, kilka plaż w pobliżu noclegu mellieha, wybrać się jednego dnia na gozo, klify i coś jeszcze dorzucimy( nie wiem co bo zaczynamy układać plan) stąd pytanie czy warto w takim przypadku kupować 7 dniowy czy te 15 przejazdow wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#502 PostWysłany: 04 Maj 2017 23:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Kamil Lasek napisał(a):
czy warto w takim przypadku kupować 7 dniowy czy te 15 przejazdow wystarczy?

Nie 15 a 12 ;) Z tego co piszesz to sporo chcecie zobaczyć,dodatkowo jeśli chcielibyście korzystać z kursów tzw.nocnych to bezpieczniej zaopatrzyć się w tygodniowy, ale zdecyduj jak powstanie całkowity plan pobytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 05 Maj 2017 22:33 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
no rzeczywiście 12 hmm kurcze nie będę ryzykował czy pojadę w jedną stronę a w drugą już mi nie starczy itp, chyba się zdecyduję na ten tygodniowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 07 Maj 2017 19:37 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Czy wyjeżdżając z bugibby o 5.15 zdarze bez problemu na Salomon 7.30 . Zdarzało mi się juz stać w mega korkach na Malcie, w szczególności w Moście i Valettcie ale chyba o 5 rano powinno być ok ? wołam @‌bonieq2‌ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 08 Maj 2017 02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Komunikacji miejskiej o tej porze nie testowałem, ale jechaliśmy z Qawry taksówką i nie było żadnych problemów.
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 08 Maj 2017 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
@Ipkol - A czym bedziesz jechac? Taxi, shuttle bus?

O tej porze ruchu nie ma i powinno szybko pojsc.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 10 Maj 2017 12:21 

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 111
Tytułem uzupełnienia:
X3, które startuje z Bugibby o 05:15am dojechał na lotnisko o godzinie 06:25. Nie było korków więc należy przyjąć, że nie da się tej trasy zrobić tym autobusem szybciej niż 1h10min.
Trasę odwrotną tj. z lotniska do Bugibby w godzinach szczytu zrobiliśmy w 1h45min.
W zasadzie przy każdym przejeździe autobusem takim wąskim gardłem była Mosta - tam gęsto i często trafialiśmy na korki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 10 Maj 2017 15:44 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 15
Loty: 41
Kilometry: 53 490
W jaki sposób mogę dostać się z Lotniska na Malcie do San Pawl iL-banar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#509 PostWysłany: 10 Maj 2017 15:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ludzie,

Temat dotyczy transportu - komunikacji na Malcie.

Z/Do lotniska: lotnisko-malta,1290,985
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#510 PostWysłany: 05 Cze 2017 18:29 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 8
Byłam na Malcie w ubiegłym roku w połowie lipca i cały tydzień zwiedzaliśmy Maltę i Gozo
korzystając z komunikacji autobusowej i byłam pozytywnie zaskoczona,
wszystkie połączenia były na czas, autobusy klimatyzowane,korzystaliśmy z Google maps gdzie wyskakiwały nam bieżące połączenia autobusowe łącznie z godzinami. Przepełnień w autobusach jakichś strasznych nie było nie było i na wszystkich przystankach się zatrzymywali.
Tylko na Malcie jest tak, że jak jedzie twój autobus,
to trzeba na niego machnąć, bo inaczej na mniejszych przystankach się nie zatrzyma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 12 Cze 2017 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Nie zauważyłem żeby ktoś o tym pisał wcześniej.
Można sobie ściągnąć na telefon darmową aplikację "Tallinja"
Jest bardzo fajna. Wpisujesz skąd i dokąd chcesz jechać i wyskakują wszystkie dane, tzn: godziny odjazdów, przesiadki, numery autobusów, mapka trasy.
Za kilka dni wypróbuję apkę i podzielę się informacją o jej funkcjonalności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 14 Cze 2017 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
IMO częściej wygodniej było korzystać po prostu ze strony mobilnej przewoźnika. Apka nie do końca się sprawdzała.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Wróciłem z Malty. Z aplikacji Tallinja korzystałem przez cały pobyt.
Moja ocena.
Nie działała do końca tak jakbym sobie życzył.
Owszem pokazywała jak przejechać z punktu A do B. Wyświetlała trasy, przesiadki, numery autobusów ,godziny odjazdów, ilość przystanków, czas przejazdu i odległości.
Niestety nie pokazywała alternatywnej trasy, tzn. gdy jechałem z Valetty na lotnisko pokazywała tylko autobus jadący bezpośrednio przed terminal. A autobus numer 73 zatrzymuje się dosłownie 150 m od terminala i aplikacja już takiej możliwości nie uwzględniła.(Wcześniej napisałem przez pomyłkę nr 74)
Jadąc do Marsaxlokk wskazała mi, że numerem 82 też dojadę. Niestety była to nieprawda i musiałem się wracać.
Natomiast warto pamiętać, że numerem 85 również dojedziemy do Marsaxlokk, ale z innej strony.
Nie mniej, bardzo ją polecam.
W momencie gdy roaming został zniesiony i możemy korzystać z internetu praktycznie do woli, aplikacja jest bardzo przydatna.
Z pewnością gdy wrócę na Maltę, aplikacja będzie mi towarzyszyć.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez jajacekk, 30 Cze 2017 00:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ahdar lubi ten post.
ahdar uważa post za pomocny.
 
      
#514 PostWysłany: 29 Cze 2017 18:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Oj, nie powiedziałbym, że 74 staje 150 metrów od lotniska, chyba że ktoś chce wejść przez terminal towarowy Lufthansy. Co do tej wyszukiwarki, to słyszałem, że jest słaba, ale z drugiej strony to normalne w takich programach, że mają takie ograniczenia. Ja na przykład lubię "jakdojade", ale z reguły muszę sporo kombinować, zanim mi pokaże to co chcę. Wyszukiwarka nie zwalnia od myślenia, zwłaszcza na takiej Malcie, gdzie rozkłady są raczej orientacyjne. Ja tam wolę mieć zawsze w kieszeni wydrukowaną mapę tras i komplet rozkładów jazdy.
Aha, do Marsaxlokk generalnie jeździ 81 i jedynie raz na godzinę co trzeci kurs podjeżdża od zachodu jako 85, za to w niedziele wszystkie jadą jako 85. Tyle że znając MPT nie zdziwiłbym się, jakby po zmianie letniej niedzielne rozkłady nie były jeszcze wgrane w system. Jogibabu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 14 Lip 2017 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
2 dorosle + dziecko
jak to dziala?

wchodzac do autobusu przykladam karte do czytnika 3x
i przesiadajac sie na inny autobus w ciagu najblizszych dwoch godzin nie musze ponownie odbijac karty ?

Załącznik:
yy.JPG
yy.JPG [ 105.07 KiB | Obejrzany 2317 razy ]


ewentualnie corce kupie
Załącznik:
zz.JPG
zz.JPG [ 23.08 KiB | Obejrzany 2317 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 14 Lip 2017 09:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Przykładać trzeba w każdym chyba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 14 Lip 2017 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Tak, kierowca pilnuje :)
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 16 Lip 2017 17:37 

Rejestracja: 16 Lip 2017
Posty: 1
ahdar napisał(a):
Teraz jest trochę inaczej 5 € karta, 6 € wysyłka do Polski (1,14. € wysyłka na Maltę) i dodatkowo przy rejestracji (zamawianiu) karty musisz ją doładować kwotą 20 €. Więc przy jednorazowym wyjeździe nie opłacalne.

Niestety próbując zamówić kartę Tallinja do Polski wyświetla się komunikat, że jej cena to 25 euro....

Payment

Registration and Postal Charges

As of 1st February 2016, the following charges will apply when registering for your tallinja card:

Registration Charge - €25.00
This fee covers the cost of manufacturing and printing your new tallinja card. This fee also covers all the administrative effort involved in producing your card.

Postal Charge for local deliveries - €1.14
Your new tallinja card will be delivered by MaltaPost as a Registered Letter. This is the regulated postal rate for Registered Mail as charged by MaltaPost.

First-time, Minimum Top Up

Customers who are registering for the first time for a tallinja card must top up their account with a minimum of €20.00 for Adult, Student and Gozo Cards, and €10.00 for Concession and Child Cards. This credit may be used when travelling on the public transport network. The credit will never expire.

Total dues to be charged to your Debit/Credit Card: €26.14
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 16 Lip 2017 18:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W sumie z treści nie wynika, że chodzi o wysyłkę do Polski, a o samo wyrobienie. No cóż, mi się jeszcze udało praktycznie za darmo, ale zawsze byłem wrogiem tych wynalazków...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 16 Lip 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę podać namiary na priv.
Para Polska ma na Gozo taki fajny tur ( maja 2 terenówki z odkrytym dachem i cało dzienny tur objazdowy po wyspie z pokazaniem najciekawszych zakątków wyspy, do tego w gratisie woda do picia nie limitowana i taki mały grill gdzie dostaniesz jakis poczęstunek w postaci kiełbaski lub hot-doga, odbiorą cie rano z pod hotelu i z powrotem dostarczą pod hotel. Ostatnio kosztowało to E30 -35 za cały tur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 679 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 34  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group