Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Lut 2017 20:29 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@‌livien‌
Decyzja podjęta. Kupimy Travel Ticket na 3 dni. 9 eur więcej niż bilety GVB ale dużo lepszy gdy nocleg w Ibisie.
197 jeździ nawet co 10 min. Prosto do centrum. Bez kombinowania z busem 69 i przesiadkami.
Poza tym jakby shuttle bus nie pasował to można sobie tym podjechać na lotnisko czy do hotelu ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#42 PostWysłany: 19 Kwi 2017 22:49 

Rejestracja: 28 Paź 2015
Posty: 5
anka_ww napisał(a):
Czy zostaje mi podjechać do centrum, kupić dodatkowo combo ticket (29euro) na dojazd do ogrodu z wejściem? Nie da się nic taniej wymyślić z transportem? Wejście do ogrodu to 16euro więc 13 euro za transport to masakra :twisted:


Czy udało Ci się może opracować jakiś przebiegły plan dojazdu do Keukenhof?
Chciałam tam jechać prosto z lotniska Schiphol, ale potem wrócić do centrum Amsterdamu. Zastanawiam się, czy bilet "Return + Entrance Amsterdam", który jest dostępny na stronie http://ticketing.wheretocard.nl/keukenh ... anguage=en mi to umożliwi.

Te 29 euro to faktycznie najtańsza opcja, tylko nie wiem, czy mogę wystartować z lotniska, a nie z centrum.

Dzięki za informacje!
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 19 Kwi 2017 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
-- 19 Kwi 2017 23:17 --

Możesz wystartować z lotniska - autobus 858. Z centrum Amsterdamu jedzie się z przesiadką na Schiphol (najpierw 197, a potem 858 właśnie).

Szczegóły:
https://keukenhof.nl/en/plan-your-visit ... d/or%20bus

-- 19 Kwi 2017 23:31 --

anka_ww napisał(a):
Czy zostaje mi podjechać do centrum, kupić dodatkowo combo ticket (29euro) na dojazd do ogrodu z wejściem? Nie da się nic taniej wymyślić z transportem? Wejście do ogrodu to 16euro więc 13 euro za transport to masakra :twisted:


tuptup napisał(a):
Czy udało Ci się może opracować jakiś przebiegły plan dojazdu do Keukenhof?
Chciałam tam jechać prosto z lotniska Schiphol, ale potem wrócić do centrum Amsterdamu. Zastanawiam się, czy bilet "Return + Entrance Amsterdam", który jest dostępny na stronie http://ticketing.wheretocard.nl/keukenh ... anguage=en mi to umożliwi.


13 euro za transport to i tak niedużo w tym przypadku. Sama podróż ze Schiphol do Keukenhofu na OV-chipkaart to 4.80-4.90 euro w jedną stronę (a podróżowanie na karcie OV jest tańsze niż na biletach jednorazowych a nawet dziennych). A z transportem z centrum Amsterdamu to już będzie powyżej 13 euro RT nawet na OV-chipkaart. Po prostu transport w Holandii jest drogi jak na nasze warunki finansowe.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 20 Kwi 2017 08:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Coraz gorzej. A jeszcze niedawno, gdy koncesję na ten obszar miało Connexxion, dało się tanio dojechać na Buzzerach.
Teraz jeszcze możliwa taka opcja, jakby ktoś chciał w pakiecie więcej
https://touristdayticket.nl
A już najlepsza to jest akcja z tym biletem "Amsterdam & Region Travel Ticket" (ostatnio do oferty włączyli kolej, przez co cena poszła w górę). Na mapkach i podpowiedziach turystycznych pokazują Kekenhof i linię 858, ale przecież ją obsługuje Arriva, która w ofercie nie uczestniczy. I bądź tu mądry...
Góra
 Profil Relacje PM off
metia uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 20 Kwi 2017 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@‌obibok‌
W warunkach Amsterdam & Region Travel Ticket jest następujący zapis:
Cytuj:
Tickets are also accepted on Arriva bus 858 from Amsterdam Airport Schiphol to Keukenhof Gardens from 23 March to 21 May 2017.

Czyli jest ok :)

Turist Day Ticket też fajna opcja, dzięki, że mi o niej przypomniałeś. Wśród znajomych co rusz się ktoś o Amsterdam pyta, a ja jeżdżąc na OV karcie nie jestem już aż tak bardzo na bieżąco :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 20 Kwi 2017 16:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
O, dzięki. Nigdzie nie mogłem tego znaleźć. To sporo zmienia, bo jeśli ktoś i tak chce mieć ten regionalny, to wówczas drogi dojazd do kwiatków ma praktycznie gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Maj 2017 15:27 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Hey, czy dobrze łapię, że teraz najkorzystniej chcąc także dojechać do Keukenhof Gardens jest "Amsterdam & Region Travel Ticket" 3dni/33,5E a jak tylko w obrębie AMS to 3dni/26E? Lecę chyba jako jeden z pierwszych w czwartek na nowej trasie KTW-AMS Transavią, opiszę po powrocie. Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 02 Cze 2017 10:34 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
tuptup napisał(a):
anka_ww napisał(a):
Czy zostaje mi podjechać do centrum, kupić dodatkowo combo ticket (29euro) na dojazd do ogrodu z wejściem? Nie da się nic taniej wymyślić z transportem? Wejście do ogrodu to 16euro więc 13 euro za transport to masakra :twisted:


Czy udało Ci się może opracować jakiś przebiegły plan dojazdu do Keukenhof?
Chciałam tam jechać prosto z lotniska Schiphol, ale potem wrócić do centrum Amsterdamu. Zastanawiam się, czy bilet "Return + Entrance Amsterdam", który jest dostępny na stronie http://ticketing.wheretocard.nl/keukenh ... anguage=en mi to umożliwi.

Te 29 euro to faktycznie najtańsza opcja, tylko nie wiem, czy mogę wystartować z lotniska, a nie z centrum.

Dzięki za informacje!



@‌tuptup‌ koniec końców kupiłam combo bilet z transportem do Keukenhof: spod muzeum w centrum jechałam busem na Schiphol, potem przesiadka w busa prosto do ogrodu, powrót tą samą trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off
tuptup lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:26 

Rejestracja: 28 Paź 2015
Posty: 5
anka_ww napisał(a):

@‌tuptup‌ koniec końców kupiłam combo bilet z transportem do Keukenhof: spod muzeum w centrum jechałam busem na Schiphol, potem przesiadka w busa prosto do ogrodu, powrót tą samą trasą.



Dzięki :) ja już też po wyprawie. Pojechałam prosto z lotniska (bilet combo), a wracając, na tym samym bilecie po prostu przesiadłam się w autobus do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 19 Sie 2017 18:06 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 353
niebieski
Chciałbym dorzucić 3 słowa dotyczące kart OV.

- Karta, jak wszyscy wiedzą, kosztuje 7,5EUR. To jest kwota absolutnie niezwrotna, w zamian dostajemy błyszczącą kartę ważną 5 lat
- Saldo z karty jest zwracalne bez żadnych kombinacji (o ile jest go mniej niż 30EUR) w dowolnej kasie jakiegokolwiek związku transportowego. Można to zrobić wygodnie na Schipholu tuż po wyjściu z peronów - idziemy do żółtoniebieskich kas NS, dajemy kartę miłemu panu, dostajemy z powrotem kartę i to co na niej było w błyszczącej gotówce, minus jedno euro opłaty tansakcyjnej.
- Biletomaty NS pobierają 0.50EUR haraczu za płatność Visa/MC, niezależnie od tego czy kupujemy bilet, OV-kartę, czy doładowanie. Nie da się w jednej transakcji (=za jednym haraczem) kupić kilku kart OV. Bez haraczu można płacić Maestro (tylko kto z nas takie ma), albo monetami (płatność 30EUR bilonem to jak wiadomo sama przyjemność). Banknotów nie chcą.

Z uwagi na bałagan panujący wśród holenderskich spółek transportowych, warto moim zdaniem odżałować te 7.5 EUR na kartę, jeżeli mamy zamiar korzystać podczas wycieczki z usług więcej niż jednego przewoźnika.

Dodatkowo, jak ktoś znajdzie informację o nowości pt. 'Karta OV w telefonie z Androidem' która to jest powoli wprowadzana i ucieszy się na myśl uniknięcia opłaty za plastik, to niech natychmiast przestanie się cieszyć - usługa dostępna jest jedynie dla posiadaczy holenderskiego abonamentu komórkowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 09 Wrz 2017 17:23 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
W październiku wybieram się do Amsterdamu, lecz miejsce do spania mam zarezerwowane w Almere. Pytanie, jaki bilet najlepiej kupić i ile mnie to będzie kosztować? Z tego co widzę to głównie pociągi tam jeżdżą, a będę kursował z 6 razy z Amsterdamu do Almere i w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 09 Wrz 2017 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Trasa Almere-Amsterdam tylko pociągiem. Podróż w jedną stronę to koszt 6 euro (12 euro tam i z powrotem) + do każdego biletu 1 euro za jednorazową chipkartę na której będzie bilet + 0,50 euro za płatność kartą kredytową. Czyli minimum 13,50 dziennie, plus komunikacja w Amsterdamie oczywiście.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 09 Wrz 2017 20:34 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Można to zrobić biletem Amsterdam & Region Day Ticket. Wtedy wyjdzie za wszystko 18,50.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzybek92 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 10 Wrz 2017 16:13 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
A na co taki bilet obowiązuję?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 10 Wrz 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
A google nie działa?
https://en.gvb.nl/amsterdam-region-travel-ticket
https://en.gvb.nl/files/arttovroutemap2017-webpdf
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
Grzybek92 uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 10 Wrz 2017 16:43 

Rejestracja: 13 Paź 2016
Posty: 44
Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Wrz 2017 00:23 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
metia napisał(a):
A google nie działa?

Google jak google. Ja pisałem swoją podpowiedź z komórki, będąc za granicą. I posiłkowałem się wpisami... kilka postów wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group