Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Np. zielono-niebieskie autobusy Connexxion :) Żeby nimi jeździć, nie wystarczy bilet GVB, trzeba kupić bilet dzienny na cały region (13,50 euro) albo mieć OV-chipkaart.

EDIT: Bilet na Connexxion jednorazowy można też u kierowcy, oczywiście :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.


Ostatnio edytowany przez metia, 22 Kwi 2015 12:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Albo kupić u kierowcy ;) Ale autobusy connexion są dobre, jak się mieszka poza centrum (koło Zuid np. )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
No tak, można i u kierowcy. Zasugerowałam się tematem i wcześniejszymi postami o biletach na dłuższe okresy.
Z tym, że Connexxion jest z założenia autobusem długodystansowym, więc i jednorazowy bilet jest dość drogi.

Naprawdę Connexxion jest teraz czerwony? Wszystkie autobusy? Dwa miesiące temu jechałam jeszcze zielono-niebieskim ;)

-- 22 Kwi 2015 12:16 --

xladystarrrdustx napisał(a):
*UPDATE* czy chodzi o Connexxion? Jesli tak, to one nie sa juz zielone, tylko... czerowne :) I, co ciekawe, ja normalnie place za nie OV chipkaart (z logiem GVB, doladowywana w normalnych maszynach GVB). Mozliwe, ze jednorazowek / biletow papierowych nie honoruja. Wydaje mi sie ze w miescie to mniejszy problem, Connexxion raczej jezdzi poza miasto - np. do Zaanse Schans.
Wyglada na to ze intryga sie zageszcza...


OV-chipkaart działa w całym kraju, niezależnie od przewoźnika. Stawka jest zawsze ta sama, możesz ją doładować w dowolnym automacie. Dlatego odbijasz się nią normalnie. Ale jak wsiądziesz do Connexxiona na bilecie GVB (obojętnie, jednorazowy czy okresowy) i się zaczekinujesz, to automat będzie świecił na czerwono i nie przeczyta biletu. Sprawdzone ;)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nom, są różne kolory teraz. Zielono-czerwony. zielono-niebieski i czerwony który jedzie z AMS ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
metia lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
https://c1.staticflickr.com/9/8425/7830 ... 71e2_b.jpg - dzis rano do pracy na Noordzie takim wlasnie czerwonym jechalam! :lol:

Z watku wynika ze jestm okrutnie Amsterdamocentryczna :oops:

Ale wychodzi na to, ze wszyscy wszystko wiedza: w miescie bialo-niebieskim GVB, za miasto w Connexxion kupujemy bilety u kierowcy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
metia napisał(a):
Naprawdę Connexxion jest teraz czerwony? Wszystkie autobusy? Dwa miesiące temu jechałam jeszcze zielono-niebieskim ;)

Czerwone są autobusy multimetropolitarnego projektu R-NET. Należą do nich m.in. autobusy Connexxion jadące z Amstelstation w stronę Almere, z dworca w stronę Zaandamu, autobusy EBS (własność Mobilisu) z dworca w stronę Waterlandu, ale także metro (dlatego nowe metro ma takie barwy) i wybrane linie tramwajowe w Amsterdamie (ale GVB oporuje) i w Hadze.. Oczywiście ten projekt to przerost formy nad treścią i jeszcze większy bajzel, bo generalnie tam nie ma integracji i warto zwracać uwagę na barwy, a z drugiej strony nagle wrzucają różnych przewoźników do jednego worka i trzeba uważać, do czego się wsiada.
Na pozostałych liniach pozostają barwy przewoźników, czyli zielone dla Connexxion, czerwone dla Veolii, żółte dla EBS itd.


Cytuj:
OV-chipkaart działa w całym kraju, niezależnie od przewoźnika. Stawka jest zawsze ta sama, możesz ją doładować w dowolnym automacie. Dlatego odbijasz się nią normalnie. Ale jak wsiądziesz do Connexxiona na bilecie GVB (obojętnie, jednorazowy czy okresowy) i się zaczekinujesz, to automat będzie świecił na czerwono i nie przeczyta biletu. Sprawdzone ;)

OV-chipkaart to tylko nośnik, bardziej kluczowe, co na nim jest. Jeśli płacimy saldem to jest to tylko elektroniczny portfel i nie - stawka nie jest taka sama, każdy przewoźnik ma swoje stawki za kilometr, choć oczywiście są podobne. Do tego wszystkie bilety turystyczne (dobówki na przykład) są emitowane przez przewoźników, więc zupełnie niezintegrowane (a kiedyś dało się kupić dobówkę na cały kraj), z wyjątkiem tego Amsterdam Regio. Natomiast zintegrowane są miesięczne, ale też to mocno ograniczyli zastępując tzw. abonament narodowy abonamentami regionalnymi. O braku jakiejkolwiek integracji z koleją już nie wspominam.

Zeus napisał(a):
Albo kupić u kierowcy ;) Ale autobusy connexion są dobre, jak się mieszka poza centrum (koło Zuid np. )

No znalazłoby się parę miejsc, gdzie samym GVB dojechać jest co najmniej ciężko, choćby lotnisko. Na przykład SRA kombinowało swego czasu poograniczać 38, żeby w tym rejonie wystarczyły linie obsługiwane przez EBS.
Ale przynajmniej zabierają. U Ciebie na Krecie w obszarze działania koncesji miejskiej przewoźnik regionalny nie może przewozić pasażerów w relacji lokalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
xladystarrrdustx uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2015 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
obibok napisał(a):
OV-chipkaart to tylko nośnik, bardziej kluczowe, co na nim jest. Jeśli płacimy saldem to jest to tylko elektroniczny portfel i nie - stawka nie jest taka sama, każdy przewoźnik ma swoje stawki za kilometr, choć oczywiście są podobne. Do tego wszystkie bilety turystyczne (dobówki na przykład) są emitowane przez przewoźników, więc zupełnie niezintegrowane (a kiedyś dało się kupić dobówkę na cały kraj), z wyjątkiem tego Amsterdam Regio. Natomiast zintegrowane są miesięczne, ale też to mocno ograniczyli zastępując tzw. abonament narodowy abonamentami regionalnymi. O braku jakiejkolwiek integracji z koleją już nie wspominam.


Dokładnie rzecz ujmując, to stawka za przejazd składa się z basistarief (która jest taka sama w całym kraju i co rok ustalana) i taryfy kilometrowej. Taryfę kilometrową ustala się na region, ale różnice są niewielkie, średnio jest to ok. 15 centów za kilometr. Dla przeciętnego turysty/mieszkańca różnica jest niezauważalna - o to mi chodziło, kiedy pisałam o takiej samej stawce :) A jeszcze dokładniej rzecz ujmując, to działa to tak, że przy wsiadaniu na karcie blokowana jest tzw. instaptarief (4 euro dla komunikacji miejskiej, 20 euro na pociągi NS, 10 euro na pociągi innych przewoźników), a podróż rozliczana jest po check-uit. Jeżeli płacimy mniej, niż instaptarief, to kasa wraca, jeżeli więcej - ściągana jest brakująca kwota.

Ale to już szczegóły techniczne, a sama dyskusja o tym, czy OV-chipkaart jest fajna, czy nie, to trochę dyskusja akademicka i nie pasuje chyba w tym wątku. Ale można by założyć osobny wątek i się powymieniać doświadczeniami :)
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Kwi 2015 13:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Stawka może być też wyższa na liniach o podwyższonym standardzie (HOV). Np. w EBS na zwykłych liniach jest € 0,151 za kilometr, a na bizzlinerach € 0,181. Podobnie w Arrivie, gdzie dodatkowo w Qlinerach czy liniach do Keukenhofu instaptarief wynosi €10, a największe zróżnicowanie w zależności od rodzaju linii jest w regionie Duin- en Bollenstreek.
Warto też pamiętać, że basistarif nie jest naliczana przy przesiadce.

Co do pobierania instaptarief, to dla mnie kluczowa różnica między systemem niderlandzkim a londyńskim. Tu pobiera € 4,00, ale jak się rozmyślę i od razu wysiądę, to zwróci. W Londynie nie pobiera, ale jak się rozmyślę, to mi wetnie coś koło £ 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:47 

Rejestracja: 19 Cze 2015
Posty: 1
Jutro pierwszy raz jadę do Amsterdamu na dodatek sam chcę kupić bilet 2-dniowy ,w internecie nie mogę
się dopatrzeć jednej rzeczy jak mi się uda go kupić to przy pierwszym skasowaniu zaczyna się odliczanie
,czy muszę kasować (lub zbliżać nie wiem jak wygląda) go za każdym razem gdy wsiadam lub wysiadam ,czy
tylko na początku i pamiętać ,że kończy się za 48h. 2 pytanie z lotniska Schiphol do centrum to jedna dwie
czy więcej stref (jak 1-dna to ok. więcej to drogo może być)ogólnie chcę dojechać tylko z lotniska i wieczorem wrócić (dwa dni razem 4 kursy),po centrum to raczej spacer.
Z góry dziękuję za info.Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Cze 2015 13:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jeśli mówisz o bilecie 48-godzinnym GVB (bo u innych przewoźników nie jest ważny, czyli w grę wchodzi tylko linia 69 do Sloterdijku), to na lotnisku kupisz go w punkcie informacji turystycznej. Moment ważności należy zapamiętać, bo (o ile dobrze pamiętam) kasowniki GVB wyświetlają tylko po skasowaniu "Goode reis!". Kasować musisz przy każdym przejeździe, zarówno przy wsiadaniu, jak i wysiadaniu. Straszą, że w przeciwnym razie się zablokuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Sty 2016 11:39 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Mam do Was pytanie odnośnie dojazdu z Amsterdamu do kaukenhof.

Czy posiadając bilet dobowy GVB dojadę z centrum Amsterdamu do ogrodu? I potem tam tylko zapłacę za wejście?
Odnoszę się do zapisków na tej stronie: http://www.keukenhof.nl/en/plan-your-vi ... transport/
Mowa jest o autobusie 197 ale on chyba nie nalezy do GVB?
Planując podróże po Holandii czuje się jak głąb :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Sty 2016 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
197 jest operowane przez Connexxion, więc na bilet z GVB nie dojedziesz.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Sty 2016 13:03 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
Czy zostaje mi podjechać do centrum, kupić dodatkowo combo ticket (29euro) na dojazd do ogrodu z wejściem? Nie da się nic taniej wymyślić z transportem? Wejście do ogrodu to 16euro więc 13 euro za transport to masakra :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Sty 2016 13:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zaraz, przecież do Keukenhof się nie jedzie 197. Można pojechać pociągiem do Leiden i stamtąd autobusem 854 (Arriva, nie GVB), albo autobusem 858 (też Arriva) z lotniska (do lotniska pociągiem albo 197). Na te autobusy można było kiedyś kupić kombinowany bilet ze wstępem do ogrodu.
To oczywiście w sezonie, bo poza sezonem można kombinować z 361. No cóż, trudno coś sprawdzić, bo świat zdurniał i mapy oraz rozkłady znikają ze stron przewoźników. Zastępują je małpie wyszukiwarki i nakładki na Google Maps.
Połączenia i ceny można wyszukać na http://www.9292ov.nl .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Sie 2016 11:16 

Rejestracja: 16 Lis 2012
Posty: 19
Wybieram się na weekend (czwartek-niedziela) do Amsterdamu. Ląduję na Schiphol. Śpię w Ibisie na lotnisku. Czym najlepiej i najtaniej dotrzeć do centrum? Stąd już planuję piesze wycieczki. Poradźcie proszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Sie 2016 13:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W tym wątku na pewno coś znajdziesz:
z-lotniska-do-centrum-amsterdamu,1299,20278&start=80
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 25 Sie 2016 08:29 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@zoltex

Interesuje Ciebie tylko dojazd do centrum czy także przejazdy po mieście (można je spokojnie na piechotę zwiedzić ;) )
Jeżeli to pierwsze to z Schiphol do miasta jedzie linia 197 ( przystanek pod samym lotniskiem)
https://www.connexxion.nl/dienstregeling/lijn?id=M197 , bilety można kupić u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 07 Lut 2017 01:37 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Będę miał 2 noce w Ibis Schiphol, od soboty 11ej do poniedziałku czyli wylotu ok. 22ej.
I tak widzę, że najlepsze będzie Amsterdam Travel Ticket 72h za 26 eur. Wchodzi w to wszystko z GVB oraz Connexxion 197/N97.

72h w GVB kosztuje 17 eur ale widzę, że do centrum bez przesiadki się ciężko dostać. Autobus 69 a potem jakiś tramwaj więc już kombinowanie. 197 jeździ dość często więc wygodniej.

I pytanie czy ktoś miał podobny nocleg i jak sobie radził? Rozumiem, że jednorazówka na 197 to 5 eur nawet przy krótszej podróży niż lotniska, mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Lut 2017 08:27 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Też miałem taki problem (w innym hotelu, ale też lotniskowym), wykorzystałem Shuttle Bus, kursują dość często
Stwierdziłem że nie będę jeździł Connexxion, z GVB było dłużej i z przesiadką,
ale i tak wychodziliśmy rano i wracaliśmy dopiero na noc, także te pól godziny dłużej można przeboleć.
hotwire-zrealizowane-noclegi-opinie-i-problemy,81,79746?start=60#p670821


Nie wiem na ile aktualne:
https://www.tripadvisor.com/LocationPho ... th_Ho.html
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 07 Lut 2017 20:15 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
@‌rydzo‌
Ja kupiłam właśnie Amsterdam Travel Ticket, gdy byłam w grudniu. Obowiązuje on także na pociągi z lotniska do centrum, co bywa przydatne zaraz po wylądowaniu, czy w dniu wylotu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rydzo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group