Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:09 
Awatar użytkownika

Loty: 97
Kilometry: 224 612
złoty
Właśnie zostałem deportowany z Kolumbii ponieważ nie posiadałem szczepienia na żółtą febrę, które jest wymagane po przylocie z Brazylii (pobyt powyżej 24h).
Nie pytajcie jak doleciałem do Bogoty, chyba, że na PW. ;)
Swoją drogą ciekawe doświadczenie. Będzie co opowiadać wnukom, jeśli się takowych doczekam. ;)
Na stronach MSZ widnieje informacja, że wjazd do Kolumbii odbywa się na takich samych zasadach jak z Polski, dla wszystkich krajów świata i tym się posiłkowałam. Nieprawda. Niestety nie zweryfikowałem tej informacji i tym samym moja podróż po Ameryce Południowej skróciła się o wizytę w Kolumbii.
8 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.

#2 PostWysłany: 15 Sie 2022 14:57 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Przykra sprawa :(
Na FT jest niestety sporo podobnych historii, choć raczej o odmowie boardingu, a nie o deportacji, więc przecierasz nowe szlaki :D
Z ciekawości, jak to wygląda w praktyce? Musiałeś coś płacić za lot z powrotem do Brazylii? Inne loty przepadły bezpowrotnie, czy dasz radę coś z nich jeszcze wykrzesać?
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 15 Sie 2022 15:27 
Awatar użytkownika

złoty
@tropikey Dwie godziny w pokoju zwierzeń ze smutnymi panami (choć nie do końca, bo smutni byli tylko w stosunku do deportowanych zbirów :D). Generalnie było miło, nawet te deportowane zbiry były sympatyczne. Generalnie dzień jak codzień w pokoju deportacji. ;) Następnie przydzielono mi bardzo fajną panią z LATAM, która zaprowadziła mnie na poczekalnię przy ostatnim gate. Wtedy dołączyła do nas kolejna miła pani z security, żeby mnie pilnować, abym nie uciekł. Okazało się, że pani z security właśnie straciła brata w wypadku samochodowym w Polsce. Prosiła mnie o pomoc i pytała jak się dostać do Polski i jak odzyskać ciało, bo są zdruzgotani i nie wiedzą co robić… Wiem - opary surrealizmu sięgają zenitu, ale to się dzieje naprawdę. Oczywiście zaoferowałem wszelką możliwą pomoc, w miarę możliwości. Panie były super miłe i pozwoliły mi kupić sobie coś do picia, to i im postawiłem ;). Zaoferowano mi powrót do Brazylii, albo przebukowanie terminów moich kolejnych lotów na trasie BOG-MAD-WAW. Do Brazylii wracać nie chciałem, więc przystałem na opcję powrotu do Europy. Zrobili mi BOG-MAD Iberią (jedyne dwie godziny oczekiwania) i do WAW oryginalnie LOTem. Lot Iberią A350 bardzo fajny, jednak nie to co AV. ;) Bycie miłłym się opłaciło, bo w pewnym pani security oddała mi paszport i powiedziała, że Iberia ma jakieś „ale” i mogą być problemy z wejściem na pokład i lepiej sobie pójdzie, żeby nie wiedzieli, że to ja ten deportowany. Ostatecznie wsiadam właśnie do LO343 MAD-WAW. Podobno mogę również w każdej chwili wrócić do Kolumbii i jedynie muszę posiadać szczepienie.
Jak się dostałem z GRU do BOG, to może kiedyś opiszę. ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 15 Sie 2022 17:35 

Loty: 896
Kilometry: 864 152
platynowy
benedetti napisał(a):
Właśnie zostałem deportowany z Kolumbii ponieważ nie posiadałem szczepienia na żółtą febrę, które jest wymagane po przylocie z Brazylii (pobyt powyżej 24h).
Nie pytajcie jak doleciałem do Bogoty, chyba, że na PW. ;)
Swoją drogą ciekawe doświadczenie. Będzie co opowiadać wnukom, jeśli się takowych doczekam. ;)
Na stronach MSZ widnieje informacja, że wjazd do Kolumbii odbywa się na takich samych zasadach jak z Polski, dla wszystkich krajów świata i tym się posiłkowałam. Nieprawda. Niestety nie zweryfikowałem tej informacji i tym samym moja podróż po Ameryce Południowej skróciła się o wizytę w Kolumbii.

To niestety kolejny przykład na to, że strona MSZ jest chyba ostatnim źródłem, na którym należy się opierać. Cóż, żyjemy w państwie upadłym...

#5 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:40 

Loty: 674
Kilometry: 1 013 880
niebieski
https://www.gov.pl/web/kolumbia/idp
"Z uwagi na zagrożenie zachorowaniami na żółtą febrę, występujące szczególnie w tropikalnych regionach kraju, władze kolumbijskie bezwzględnie zalecają wykonanie szczepień przeciwko tej chorobie co najmniej 10 dni przed planowanym terminem podróży. Przedłożenie zaświadczenia o szczepieniu może być wymagane przez władze graniczne podczas wjazdu do Kolumbii drogą lotniczą, morską i powietrzną, zwłaszcza w odniesieniu do osób udających się do regionów o wysokim ryzyku zachorowań."
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:47 
Awatar użytkownika

złoty
Wina jest po mojej stronie. Nie sprawdziłem dokładnie i przeczytałem tylko „Zasady wjazdu z innych państw”.

#7 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:53 
Awatar użytkownika

Loty: 524
Kilometry: 835 410
srebrny
@benedetti
Czy miałeś propozycję zaszczepienia na lotnisku czy rzeczywiście egzekwują termin 10 dni przed przylotem?
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 15 Sie 2022 19:55 
Awatar użytkownika

złoty
@sko1czek Nie było takiej propozycji, choć nawet panie mnie pilnujące stwierdziły, że powinna być taka możliwość.
Angola. Brazylia, Kongo, Uganda.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
j_a lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.

#9 PostWysłany: 15 Sie 2022 20:10 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@DMW: ten cytat dotyczy czegoś innego, niż problem, którym zetknął się @benedetti.
W jego przypadku chodziło o obowiązek posiadania szczepienia przeciwko żółtej gorączce w przypadku, gdy przybywa się do Kolumbii m. in. z Brazylii. Jest kilka krajów, które są na "czarnej liście" Kolumbii i jeśli przybywa się z jednego z nich, trzeba być zaszczepionym.
To natomiast, do czego odsyłasz, to rekomendacja (jedynie zalecenie, a nie obowiązek) dla osób przybywających do Kolumbii z jakiegokolwiek kraju, jeśli osoby te planują pobyt w tych rejonach Kolumbii, w których może występować zagrożenie zarażeniem się tą chorobą.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 15 Sie 2022 20:16 
Awatar użytkownika

złoty
@tropikey Tak, ale właśnie z tego względu powinienem był tego przypilnować. Byłoby też miło, gdyby linia lotnicza o tym przypomniała w mailu. Do mnie dotarło tylko to, że trzeba uważać przy wypadzie do Argentyny zwiedzać Iguazu i sprawdzić czy przypadkiem nie występuje ognisko. Ta Brazylia —> Kolumbia nie przyszła mi w ogóle do głowy no i takie są koszta ignorancji. No trudno. Nauczka na przyszłość i może komuś pomoże mój przypadek. :)
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#11 PostWysłany: 17 Sie 2022 14:14 

Czy szczepienie na żółtą febrę jest ważne w Kolumbii bezterminowo?
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 17 Sie 2022 14:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Według WHO szczepionka na żółta febrę jest dożywotnia.
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

[ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości