Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lip 2021 18:45 

Rejestracja: 29 Sie 2020
Posty: 3
Mnie by jeszcze interesowal powrot z Kolumbii przez Francje do Berlina, czy wymagane sa testy czy covidowy paszport wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#82 PostWysłany: 13 Lip 2021 03:37 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
Nikt przy wyjeździe z Europy nie pytał ani o test ani o szczepienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 13 Lip 2021 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
też niedługo będę wracał z Kolumbii lufą i na ich stronie jest info, że zaszczepieni mogą lecieć bez dodatkowych obostrzeń, ale chętnie też dowiedziałbym się jak to wygląda w rzeczywistości od kogoś, kto wracał ostatnio z Kolumbii lub Peru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 19 Lip 2021 13:54 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 6
Czesc.

Wczoraj wrocilam z Kolumbii, lot przez Paname i Paryz do Berlina, jestem zaszczepiona, nie bylo problemow, oprocz tego, ze na lotnisku w Medellin odprawa trwala ok 30 min, poniewaz pani ktora obslugiwala sprawdzala przepisy na stronie Air France i innych, Trzeba tylko byc stanowczym, mowiac ze nie potrzeba testu a szczepienie jest wystarczajace - co zreszta jest prawda :) Finalnie nie bylo problemow, samoloty pelne pasazerow. Trzeba pamietac tylko o CheckMig i ewentualnej rejestracji w kraju do ktorego sie wraca.
Przepisy jakie maja linie lotnicze, a te ktore sa w rzeczywistosi roznia sie, poniewaz w Berlinie pani oczekiwala ze bedziemy miec CoronaApp bo tak ma w systemie, problem jest taki, ze nie jest to wymagane, a dodatkowo zeby uaktywnic ta aplikacje trzeba posiadac kolumbijski nr telefonu, takze ciezko...ale o tym nikt nie wspominal.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 19 Lip 2021 14:58 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 6
Oczywiscie radze posiadac ksiazeczke szczepien, a nie zaswiadczenie z IKP, bo w EU to predzej ale poza to nikt nie patrzy na to :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 19 Lip 2021 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
masz na myśli żółtą książeczkę ?, a przy okazji jakiś tip co warto zobaczyć, ew co nie, albo gdzie się nie da wjechać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 19 Lip 2021 21:12 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 6
Tak, żółta książeczkę. Nie spotkałam się z tym żeby cokolwiek było niedostępne, byłam w Medellin, Cartagenie i wyspach Rosario. Żadnych ograniczeń ale ludzie bardzo pilnują chodzenia w maseczkach(wszędzie, wewnątrz i na ulicy), na każdym kroku płyny do dezynfekcji itp. Nie zauważyłam ograniczeń w poruszaniu się transportem publicznym, jedynie chyba na stadiony nie wpuszczają(mecze kobiecej piłki noznej były w TV bez ludzi 🙂). Każde miejsce w którym byłam było świetne, więc polecam wszystko 🙂 jak coś to chętnie podzielę się wrażeniami jak masz pytania co do konkretnych miejsc
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 20 Lip 2021 03:15 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
@kostek966 ja jeszcze jestem w Kolumbii i byłem w Medellin, Guatape, San Andres, Cartagenie, Santa Marta i teraz jestem w Salento. Wszędzie można wjechać bez problemów, maseczki faktycznie obecne wszędzie. Cartagena bardzo fajna, strasznie gorąco i temperatura jest bardzo odczuwalna (duża wilgotność). Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pytaj tutaj lub na PW (lepiej tutaj, to może więcej osób skorzysta).
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 24 Lip 2021 11:47 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 178
niebieski
Informacyjnie o powrocie KLM BOG-AMS-BER i dalej samochodem do PL
Przy Check-In Pani zapytała o test - nie jest wymagany przy tranzycie co tez powiedziałem i było ok bez, musiałem tylko wypełnić niderlandzki formularz, ze mam tranzyt dalej z AMS. W AMS i BER nikt nie pytał o dowód szczepienia ani test, nawet o to czy zostaje w DE czy jadę gdzieś dalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 24 Lip 2021 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Najważniejsze żeby w Bogocie się nie czepiali, na razie jestem w limie i wszystko poszło sprawnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Raku90 lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 25 Lip 2021 23:16 

Rejestracja: 25 Lip 2021
Posty: 1
Wróciłem wczoraj. BOG-PTY-AMS-BER dalej autem do PL.
Na check-in mieliśmy dyskusje, konieczne było wezwanie supervisora.
Upierali się na pcr, my mieliśmy tylko certyfikaty szczepienia. Po wyjaśnieniu i krótkiej wymianie zdań wszystko przeszło na luzie.
W Panamie trzeba było wypełnić kwity na transit w NL.
Reszta gładko i bez problemu
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 02 Sie 2021 09:56 

Rejestracja: 30 Lip 2021
Posty: 4
Na cito ... wczoraj wróciliśmy z Kolumbi. 2 dorosły i 2 dzieci (13 i 7 lat), 3 zaszczepionych i młody wiadomo bez.
Trasa CTG-AMS-BER potem auto do PL.
W CTG na wejściu do terminala pytanie o test, odpowiedzieliśmy, że jesteśmy zaszczepieni i nawet nie sprawdzał. Przy check-in pytanie o test i ta sama odpowiedź i tu już przeglądał paszporty Covid-owe ale nie wyglądało, że jakoś specjalnie je ogarniał. Dopytywał o healt-declaration do NL i można było wypełnić na miejscu, my mieliśmy wypełnione on-line i pokazaliśmy potwierdzenie i to przeszło (wtedy już wiedzieliśmy, że w EU jakoś dotrzemy ;) )
W AMS na granicy EU/Schengen pytanie tylko dokąd jedziemy i zero pytań o COVID, Kolumbię nic... zero.
W BER zaskoczenie przy wyjściu z samolotu korek... wszystkich sprawdzali przy wyjściu z rękawa. Choć ta kontrola była taka pobieżna, zerknął tylko w paszporty Covid i nas puścił. Część ludzi stała przy desk-u i na coś czekała, ale już nie dopytywałem co i jak..

Co do obserwacji, w CTG generalnie sprawdzali i kazali wypełniać deklaracje do NL, ludzie pokazywali testy, ale nie dopytywałem się już o zasady co do transferu (byłem przygotowany na pokazanie wytycznych z NL, ale generalnie nie było jakieś napiętej atmosfery), w AMS na granicy EU/Schengen pojedyńcze osoby były weryfikowane, dopytywane ale nie widziałem jakiejś stresowej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 08 Sie 2021 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Update do powrotu z Kolumbii do Hiszpanii,
jak tydzień temu avianca przysyłała maile, że po powrocie czeka nas kwarantanna to nie wierzyłem,
teraz jest potwierdzenie na stronie polskiego MSZ, przy czym jest tak nieprecyzyjnie napisane, że nie wiem czy obywatele UE są zwolnieni czy nie, w każdym razie mam nałożoną kwarantannę, ale nikt nie sprawdzał nas przez 2 dni i rano wylatujemy do kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 08 Sie 2021 20:41 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Czyli jednak masz kwarantannę w Hiszpanii ? negatywny test robiony na lotnisku po przylocie cię nie zwolnił?

i wypuścili cię na miasto bez niczego? czy musiałeś podać im adres hotelu w którym się zatrzymałes

Daj znać jak będzie po powrocie do Polski - chyba że informujesz ich że wracasz z Hiszpanii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 09 Sie 2021 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Podałem inny hotel niż się zatrzymałem, ale mają maila i telefon,
dzisiaj rano bez problemu poleciałem do BVA, przy bramce sprawdzali certyfikat i dostałem kartkę do wypełnienia do Francji, po przylocie nikt nic nie sprawdzał w BVA, potem na wylocie do Polski znów tylko certyfikat, podobnie u nas,
Dzisiaj ktoś dzwonił z Hiszpanii do mnie, ale nie odebrałem
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Jakby ktoś przeoczył, to Kolumbia wprowadza podejście 'green pass'. OD 16.11.2021 wymagane zaświadczenie o szczepieniu w miejscach publicznych. :/
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 18 Lis 2021 12:58 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Czy w Kolumbii nadal (/ponownie) obowiązują maseczki na zewnątrz czy tylko transport/sklepy itp.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 21 Lis 2021 18:15 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
zawiert napisał(a):
Jakby ktoś przeoczył, to Kolumbia wprowadza podejście 'green pass'. OD 16.11.2021 wymagane zaświadczenie o szczepieniu w miejscach publicznych. :/

A to dziwne,bo wczoraj wróciłem z Kolumbii i przez te kilka dni (jak piszesz że od 16-stego)nikt i nigdzie nie wymagał od nas takowych zaświadczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 21 Lis 2021 21:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
-- 21 Lis 2021 20:31 --

marek2011 napisał(a):
Czy w Kolumbii nadal (/ponownie) obowiązują maseczki na zewnątrz czy tylko transport/sklepy itp.?


We wrześniu / październiku prawie wszyscy nosili , chociaż zależy to od regionu. W Amazonii zbytnio tego nie przestrzegają, ale w dużych miastach już tak.

Mój brat jest w Kolumbii obecnie i mówi że nic się nie zmieniło.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
marek2011 uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 22 Lis 2021 12:25 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Dzięki @SPLDER za informacje, w między czasie robiłem research i rzeczywiście - wygląda na to, że maseczki na zewnątrz niestety będą obowiązkowe , na razie formalnie do końca bieżącego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group