Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Cze 2021 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dostałem dziś negatywny wynik testu PCR (Kolumbia jeszcze przez kilka dni go wymaga) i zacząłem się pakować. Byłbym niesamowicie wk...y, gdyby okazało się, że testów nie trzeba od jutra a mój był pozytywny. Ponieważ zmęczyło mnie zastanawianie się, czy o czymś nie zapomniałem, postanowiłem otworzyć piwo i zacząć pisać relację :)

Plan podróży: KRK - BLQ - MAD - BOG - MDE. Pomiędzy lądowaniem w Bolonii a lotem do Madrytu mam 2h przerwy i już tutaj cały plan może się posypać. Podobnie w Kolumbii ale jeśli nie zdążę na lot do Medellin, nie będę bardzo żałował i polecę następnego dnia.

Lot do Kolumbii Iberią w klasie biznes. Bilety kupione w marcu 2020 (dzięki @tropikey :) ). Pierwotny plan zakładał lot w listopadzie zeszłego roku we trójkę: ja , konkubina i niespełna półtoraroczna córka. Dopiero niedawno uświadomiłem sobie absurd tego pomysłu a przyglądając się codziennie zachowaniu małej T. upewniłem się, że w dniu, w którym kupiłem jej bilet, musiałem wypić o kilka piw za dużo. :) Chciałem przesunąć wylot na później ale wszyscy konsultanci Iberii byli nieugięci i pozwalali na zmiany w obrębie +- 10 dni. Prawdą jest też , że nie byłem chyba zbytnio przekonany do zmiany i podświadomie chciałem lecieć jak najszybciej. Rezerwacja została podzielona na dwie z prośba o zwrot pieniędzy za mające lecieć ze mną panie.

Na miejscu będę niecałe 5 dni. ;) Jak się domyślacie, nie zaplanowałem zbyt wiele i zbytnio nie przygotowałem się do wyjazdu. Uzyskałem jedynie kilka wskazówek od @wasil10 - dziękuję. Poza pobytem w Medellin, może uda się na chwilę wyskoczyć do Cartageny i przespacerować się po Bogocie.
Napisałem już kilka relacji na forum (ostatnią z Bangladeszu :D ) ale nigdy live.Trzymajcie kciuki. cdn.
Góra
 Profil Relacje PM off
25 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 04 Cze 2021 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Trzymam, nie tylko (swoje) kciuki, ale i (Ciebie) za słowo, czekając z niecierpliwością na ciąg dalszy :)

Piszę te słowa snując akurat plany, co do podróży przełożonej na listopad. Co chwilę zmieniam zdanie (to ponoć typowe dla "ryb"). Pytanie zatem, czy nie lepiej byłoby podejść na większym luzie, tak jak Ty :D ?

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2021 07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
"Kraków piekny, troche smierdzi a poza tym po staremu". No to zaczynamy. Po 4h snu nie czuje sie wypoczety. Mieszkam stosunkowo niedaleko lotniska i pierwszy raz od ponad roku jade autobusem. Miasto o tej porze jest puste. Ostatni lot mialem w pazdzierniku i pamietam, ze przez security przeszedlem dosc szybko. Mam nadzieje, ze podobnie bedzie tym razem, bo czasu nie mam zbyt wiele. Przystanek Zielony Dol - mamy takie w Krakowie. Przydalby sie jeszcze Poniedzialkowy Dol.ImageImage
Przejscie przez security zajelo minute. Kawa, papieros i boarding. Nikt nie pyta o test, PLF etc.ImageImageImage
Siedze juz w saloniku na lotnisku w Bolonii. Tu troche wiecej ludzi niz w Krakowie ale wciaz daleko do czasu sprzed pandemii. Szkoda, ze nie mam czasu, by wyjsc do miasta. Bardzo lubie Bolonie. Salonik jest na airside i bede musial ponownie przejsc security. Jest fast track ale obecnie nie ma to wiekszego znaczeniaImage
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2021 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
W saloniku bylem jedynym gosciem. Oferta uboga ale prosecco mieli Juz w samolocie do Madrytu. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Wróżę, że ta wycieczka skończy się dołem (środowym?), Kolumbia to nie miejsce na przedłużony weekend, a moja rada - daruj sobie Kartagenę. Medellin i Bogota są dużo ciekawsze
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Siedze juz wygodnie ( w sumie dwumetrowemu facetowi nigdzie nie jest wygodnie) w oczekiwaniu na start samolotu do Bogoty. Klasa biznes zapelniona w mniej niz 50%. Po dlugosci kolejki wnioskuje, ze w ekonomicznej podobnie.

Przed boardingiem nalezy sie wylegitymowac negatywnym testem PCR i pokazac kolumbijski formularz migracyjny check-mig, ktory nalezy wypelnic online nie wczesniej niz 24 i nie mniej niz 1h przed odlotem. Czeka mnie ok. 10h lot do Bogoty a potem jeszcze jeden do Medellin. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
O ile pamiętam (i o ile to aktualne), w C jest kilka MB internetu gratis w czasie lotu. Akurat na jakiś wpis na forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Moim zdaniem nie (chyba że od kwietnia się zmieniło). Igore - dla mnie długość rozłożonego fotela była wystarczająca, ale ty jesteś wyższy.

I zabierz alko,, bo Iberia nie jest zbyt hojna w czasie lotu

Na cavę przed startem nie masz co liczyć

Edit: too late na te rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2021 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
A to sknery... We wrześniu 2019 jeszcze dawali:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Cze 2021 04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jestem juz w Bogocie. W oczekiwaniu na samolot do Medellin racze sie kolumbisjka APA. Prawie sie zmiescilem na rozlozonym siedzeniu Serwis w C Iberii nie powala i rzeczywiscie alkoholu skapia. 2 posilki: lunch- do wyboru wolowina, losos lub warzywa. Na kolacje ravioli dla wszystkich. Smacznie. Darmowego wi-fi nie doswiadczylem. Wyplacilem juz pieniadze w bezprowizyjnym BBVA. Niestety nie znalazlem miejsca, gdzie mozna kupic karte SIM. W kolejce do kontroli paszportowej czekalem ok. 20 minut. Przepraszam za chaotyczny wpis. Nie wiem czy to ze zmeczenia czy przez wysokosc na jakiej sie znajduje (ponad 2600 m npm.) ale kreci mi sie w glowie.
ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Cze 2021 07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Lot Bogota- Medellin trwal pol godziny. Bilet kupilem 2 dni wczesniej za ok. 60 PLN. Psa na sasiednim siedzeniu dali gratis. Juz jestem w hotelu. Zmeczenie dalo sie we znaki, wiec z lotniska pojechalem taksowka. Dalem sie porwac do samochodu pierwszemu lepszemu taksiarzowi. Mial ladny dres, chyba to mnie przekonalo. Nie mialem pojecia czy wiezie mnie w dobre miejsce. Troche sie uspokoilem, uswiadamiajac sobie, ze moje narzady sa za duze dla Kolumbijczykow i nie beda miec z nich pozytku. Jadac od strony lotniska widac miasto jak na dloni. Zapowiada sie bardzo ciekawie. 2 noce spedze w hotelu Porton, ktory zarezerwowalem w jakiejs promocji placac 200 pln. Ide spac. Podczas sniadania zastanowie sie co robic dalej. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Cze 2021 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Widok dość surrealistyczny - samotna noga z psem. Byłby dobry tytuł dla obrazu :D

Możesz napisać, o której miałeś przylot do BOG, a o której lot do MDE? Też biorę taką opcję pod uwagę o ciekaw jestem, jak to wygląda w praktyce. Ja mam przylot (wg aktualnego rozkładu) dopiero o 19:30, ale jest potem jeszcze kilka lotów do MDE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Cze 2021 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Mam nadzieję, że relacje live są jakoś extra punktowane.
Miło kiedy włócząc się gdzieś daleko znajduje ktoś czas by dzielić się wrażeniami na gorąco.
Moja poranna kawka będzie dzisiaj z Kolumbia.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Cze 2021 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tia, psa. Jasne

igore napisał(a):
Psa na sasiednim siedzeniu dali gratis. Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2021 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@tropikey Planowo przylot mial byc o 20, praktycznie ladowanie pol godziny wczesniej. Na wszelki wypadek kupilem bilet na lot o 22.15 ale zdazylbym na 21,gdyby bylo trzeba. Lotnisko w Bogocie nie jest duze i dosc latwo sie po nim poruszac. Nie wiem ile normalnie trwa kontrola graniczna, pewnie troche dluzej niz obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Cze 2021 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
W koncu udalo mi sie kupic i doladowac karte. W niedziele i z moim hiszpanskim nie bylo to proste. Mialem tez problem z kupieniem biletu na metro, gdyz w dni swiete kasy pracuja od 9.15. Po uporaniu sie z problemami pierwszego swiata pojechalem metrem na stacje San Javier i wsiadlem do kolejki na La Aurora. Z gory widac biedniejsze rejony miasta, da sie slychac pianie kogutow i glosna muzyke. Miejsce przypomina mi troche favele w Rio, choc budynki sa tu lepiej zachowane. Teraz zwiedzam Comuna 13 a przed chwila odbylem arcyciekawa rozmowe na temat polskiego rapu, na ktorym w ogole sie nie znam. Medellin jest doprawdy bardzo ciekawe. ImageImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Cze 2021 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Kiedys niebezpieczna, dzis Comuna 13 jest barwna i otwarta dzielnica, czekajaca na turystow i ich pieniadze. Ja bardzo dobrze sie tu czuje Domyslam sie, ze w czasie niecovidowym jest tu mnostwo ludzi. ImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Cze 2021 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zaraz, zaraz... Tego "klopsa" to ja już gdzieś widziałem, nieprawdaż @pabien :D ?

Super pogoda! A niby pora deszczowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Cze 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mój klops był z Bogoty, jeszcze się nie zebrałem do napisania o Medellin, o Bogocie zresztą też :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Cze 2021 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1567
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Z tego co zauwazylem w Medellin pada wieczorami. W dzien bylo bardzo goraco i mimo iz chowalem sie przed sloncem jak moglem i tak spalilo mi kark i gebe. Teraz pada a ja wlocze sie po Poblado. ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group