Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2021 15:14 

Rejestracja: 11 Paź 2021
Posty: 1
Witajcie. OD 17.11 do 19.12 jestem w Kolumbii. Plan ogólny jest następujący:

Bogota
Neiva - pustynia Tatacoa 18-19.11
Salento, trekking Valle del Cocora 20-21.11
Pereira 21.11
Medellin 22-27.11
lot Medellin - Cartagena
Cartagena 28.11
Santa Marta 29-30.11
Tayrona Park 1-2.12
Minca 3-4.12
trekking 4-dniowy Ciudad Perdida 5-8.12
Palomino 9.12
lot Cartagena - San Andres 10.12
San Andres 11-16.12
lot San Andres - Bogota
Bogota 17-19.12

Miejsca na które raczej nie starczy mi czasu: Villa de Leyva, Mongui i wycieczka do Laguna de Tota, chyba, że warto jest zobaczyć kosztem pustyni Tatacoa?

Dni są podane orientacyjne. Ewentualne bilety zamierzam kupować na bieżąco, żebym mógł zostać, jeżeli spodoba mi się konkretne miejsce. San Andres nie jest obligatoryjny, zakładam, że jak zostanie mi trochę wolnych dni to z chęcią odpocznę na plaży. Będę wdzięczny za wszelkie rady, zwłaszcza, że z plecakiem lecę pierwszy raz i to jeszcze do Ameryki południowej. Zwyjątkiem wskazanych lotów, pozostałe odcinki chciałbym podróżować lokalnym transportem. Chciałbym sobie zostawić dwa ostatnie dni na Bogotę, tak żeby mieć luz psychiczny - nie chciałbym się spóźnić na samolot do europy ;)
Jeżeli będzie zainteresowanie to mógłbym spróbować zrobić relację z punktu widzenia nowicjusza w podróżowaniu z plecakiem.

Czy na prowincji są dostępne bankomaty? Ewentualnie ile gotówki powinienem mięc przy sobie? 500k COP, więcej?
Szczepienia. W związku z tym, że pierwotnie przygotowywałem się na Azję, to zrobiłem WZW typ A, Dur brzusnzny i wścieklizna. Chce jeszcze teraz zrobić żółtą febrę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 12 Paź 2021 10:38 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Twój plan wydaje mi się trochę zbyt napięty. Jednak przejazdy zabierają sporo czasu. Na twoim miejscu skreśliłbym San Andres. Ja w każdym razie tak zrobiłem.
Jeżeli chodzi o szczepienia - żółta febra jest potrzebna w praktyce wówczas kiedy planujesz pobyt w rejonach gdzie ona występuje endemicznie. W Kolumbii to część południowo wschodnia, gdzie raczej nie wybierasz się. Chyba, że szczepienie na żółtą gorączkę potraktujesz "inwestycyjnie" z myślą o przyszłych podróżach.
Dobrze jest pamiętać o kwestii szczepienia przeciw tężcowi. W zasadzie każdy z nas powinien być zaszczepiony na tę chorobę jeszcze w wieku szkolnym (to w Polsce obligatoryjne szczepienie), ale często zapomina się, że po upływie 10 lata należy przyjmować dawkę przypominającą.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2021 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Podzielam opinie kolegi powyżej, zbyt dużo naraz, ale myślę że praktyka sama zweryfikuje plan i coś z niego wypadnie, a gdzieś się pobyt wydłuży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Lis 2021 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
My lecimy na (prawie) miesiąc. Miał być miks, została sama Kolumbia (choć teraz widzę już covidowe ograniczenia więc przestaje się to podobać - ale bilety kupione więc co zrobisz...).
lot BER-BOG
(nocleg Bogota)
Lot Bogota-Pereira, ma miejscu 4 dni, różne atrakcje
Lot Pereira-Bogota, muzeum złota (?)
Botota-Neiva: 5 dni (Tatacoa a potem do San Agostin)
Neiva-Bogota: pociąg do kopalni soli
Bogota-Leticia - 3-4 dni w Leticji
Leticia-Medellin - Święta w Medellin i okolicy
Medellin-Cartagena - 4 dni nad morzem, Santa Marta, może Minca, zobaczymy
Lot Cartagena-Panama City, kilka dni u znajomych, powrót do PL.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Lis 2021 19:04 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Zaplanowałeś chyba za dużo Medellin, a na pewno zdecydowanie za mało Cartageny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Lis 2021 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Lot z Leticji do Medellin jest 23.12, w Medellin są polscy misjonarze wiec Boże Narodzenie raczej tam spędzimy a potem już możemy się relokować do CTG, tutaj jesteśmy elastyczni ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2021 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@rasz, @zawiert Ja mam zaplanowany wyjazd na ferie zimowe, więc czekam na jakieś relacje z waszej strony :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group