Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Egzotyczne owoce.
#1 PostWysłany: 05 Lis 2017 20:42 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jecie? Kupujecie? Lubicie?

Temat powstał bo wielką niespodziankę zrobiła dziś a właściwie robi od jutra Biedronka oferując bardzo egzotyczne owoce. Bardzo się ucieszyłem gdy zobaczyłem w sprzedaży pyszną, słodką żółtą Pithaję, którą 2 tygodnie temu jadłem w Kolumbii:) Owszem w Polsce można spotkać często różową/czerwoną , ale ona w smaku nie przypomina niczego, żółta jest przepyszna, ale jej nigdy wcześniej w Polsce nie widziałem. Cena to niestety 9.99zł za sztukę, ale warto. Oprócz tego w sprzedaży będzie jeszcze tamarillo, grandalia, figa indyjska, marakuje i coś jeszcze.

Image

Image

Jakie owoce jeszcze lubicie/polecacie? które jedliście?
 Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.

Temat postu: Re: Egzotyczne owoce.
#2 PostWysłany: 07 Lis 2017 13:38 

Loty: 1
Kilometry: 2 977
Witam, Jednym z moich celow wyjazdu do Tajlandii ( 2013 ) bylo sprobowanie jak najwiekszej ilosci egzotycznych owocow.
Na liscie znalazly sie m.in.: mango, pomelo, papaja, longan, durian, rambutan, pitaja ( dragon fruit ), langsat, mangostan i owoc o regionalnej nazwie <łała> - nie jestem w stanie okreslic "naszej " nazwy - owoc z zielona skorka, w srodku jaskrawy o smaku jablka z cytryna.. :)
Musze poszukac wiecej zdjec , jak na razie znalazlam tylko te dwa.
Pozdrawiam wszystkich owocozercow.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.

#3 PostWysłany: 07 Lis 2017 17:57 

Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
W biedrze sama Kolumbia:)

Image

Image
 Relacje PM off
ibartek lubi ten post.

#4 PostWysłany: 07 Lis 2017 18:42 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Miechunka peruwianska, jeden z moich ulubionych owocow i najbardziej smakowala mi w Burundi:

czy-ktos-wie-gdzie-zrobiono-to-zdjecie-pontony,18,100301&p=889125&hilit=owoc#p889125

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 08 Lis 2017 01:38 

platynowy
Durian przemycony z siatka innych owocow do hotelu na Phuket, hell yeah :-)

w zasadzie wszystkie owoce sa lepsze w kraju, gdzie dojrzewaja, a nie tam, gdzie przyplywaja zielone w kontenerach..
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#6 PostWysłany: 08 Lis 2017 02:23 
Awatar użytkownika

złoty
Smakowo bardzo mi podpasował salak, rambutan, liczi i oczywiście filipińskie mango. Durian jest smaczny, za to różowa pitaja to nie moja bajka, żółtej nie jadłem. A i tak z wszystkich owoców najbardziej lubię czereśnie i truskawki prosto z krzaka, moja ulubiona odmiana to elkat :geek:
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 08 Lis 2017 03:46 
Awatar użytkownika

platynowy
cypel napisał(a):
za to różowa pitaja to nie moja bajka, żółtej nie jadłem.

Nawet nie wiedzialem, ze nazywa sie pitaja, znalem pod nazwa "Dragonfruit" i mi bardzo smakowaly w Kambodzy.
Uwielbiam swieze, soczyste ananasy i mango, szczegolnie to z Azji Poludniowo-Wschodniej, najlepsze to jadlem w Vietnamie i Kambodzy, posypane chili, ale lubie tez mango lassi. :)
Poza tym uwielbiam swiezo wycisniety sok ze slodkich cytryn, ktory pilem w Iranie.
Chcialbym tez dodac kaki do mojej listy.
W Wenezueli jadlem tamarillo i owoce o niepowtarzalnym smaku o nazwie catoche.
Wyjatkowo samkowaly mi passion fruits, ktore jadlem w Tanzanii.
Z naszych owocow najlepiej lubie dzikie czeresnie, jezyny, jagody i poziomki.

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 08 Lis 2017 07:31 
Awatar użytkownika

HON fly4free
cccc napisał(a):
Chcialbym tez dodac kaki do mojej listy

Oj tak, kaki vel sharon są rewelacyjne :)
A z takich niedostępnych u nas, gorąco polecam popularny w Tajlandii long kong (szaro-brązowe kulki sprzedawane na gałązkach, które po obraniu ze skórki okazują się w środku białe lub kremowe i smakują przepysznie) oraz lulo. Ten ostatni owoc jedliśmy na Curacao, więc podejrzewam, że ma pochodzenie południowoamerykańskie. Wygląda jak mandarynka, ale wnętrze ma zupełnie inne.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 08 Mar 2020 19:01 
Awatar użytkownika

platynowy
Pyszne egzotyczne owoce, ktore jadlem na Socotrze. :)
Cena 1000 riali za woreczek.

Załącznik:
Socotra_Fruits.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:35 

@cccc
Wierzę na słowo, bo nie wyglądają zbyt apetycznie :lol:
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:37 
Awatar użytkownika

platynowy
@kieras86 rzeczywiscie duzo lepiej smakuja niz wygladaja, a fotke strzelilem na 2 dzien po zakupie. :)

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Proximic [Bot] oraz 8 gości