Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Link do usługi CGNGateway: https://cgn.viaguide.com/via-guide/booking?lang=en
Tutaj umówimy się online na kontrolę bezpieczeństwa na konkretną godzinę


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2014 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Do centrum można dostać się U-Bahn. Bilet kupujemy na lotnisku w automatach- koszt 2,80 €. Podróz trwa 15 min (warto dodać, że automat na lotnisku przyjmuje tylko gotówkę oraz TYLKO kartę Maestro). Ogólnie jeśli chcemy płacić Visą albo MC to dużo punktów nie przyjmie płatności kartami Visa i MC.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Maj 2023 23:07, edytowano w sumie 1 raz
Dodanie wikiposta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2014 01:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
jocenty napisał(a):
Ogólnie jeśli chcemy płacić Visą albo MC to dużo punktów nie przyjmie płatności kartami Visa i MC.

Typowe w Reichu. Już nawet w restauracjach to może być problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2014 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Zapomniałem także dodać, że można płacić banknotami ale tylko o niewielkich nominałach. Jeśli ktoś będzie mieć 50€ to automat nie przyjmie płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Paź 2015 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Cześć,
Pierwszy raz wybieram się do Kolonii na weekend. Prosiłbym o wskazówki jak dostać się taniej niż taksówką do centrum miasta.
Pozdrawiam
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Paź 2015 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
http://www.koeln-bonn-airport.de/en/parking-arrival/bus-rail-services.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2015 13:31 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Tanim i szybkim sposobem na dostanie się do miasta jest miejska kolejka S-bahn. Cena biletu zależy od ilości przejechanych przystanków. Dojazd do dworca kolejowego kosztuje 2,80 euro. Z i na lotnisko jeżdżą linie S13 oraz S19. Czas przejazdu to 15 minut. Stacja kolejowa jest połączona z budynkiem lotniska, więc nie ma konieczności wychodzenia na zewnątrz, natomiast z dworca w stronę lotniska pociągi odjeżdżają z peronu 10.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Paź 2015 19:29 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Czytam informacje z Waszych linków, ale nie wszystko umiem zorganizować. Może zapytam tak: jaka opcja jest najkorzystniejsza dla 4-osobowej grupy? Potrzebujemy dostać się w sobotę z lotniska do Kolonii, powrót w niedzielę. Na którym przystanku w Kolonii wysiąść aby zacząć zwiedzanie (Katedra, muzeum, stare miasto, Neumarkt itp.)? Jeśli zdecydujemy się na bilet dla grupy - 5os, to która taryfa będzie nas obowiązywać w obszarze ww.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Paź 2015 20:09 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Nie wiem jak wyglądają ceny biletów grupowych, w każdym bądź razie bilet pojedynczy do Koln Hauptbahnhof kosztuje 2,80 euro. Właśnie najlepiej dojechać do dworca, który znajduje się w centrum miasta. Katedra stoi zaraz koło dworca, natomiast większość ciekawych miejsc do odwiedzenia jest na tyle blisko, że spokojnie można się poruszać po mieście pieszo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Paź 2015 21:15 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Na tej stronie http://www.kvb-koeln.de/german/tarife/t ... ruppe.html pod linkiem 2015: Tickets & Preise (barrierefrei) jest PDF z cenami. Na samej górze tabeli są jak sadzę strefy, tyle, że nie wiem, która byłaby dla nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Paź 2015 20:03 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
@dyzio1 znalazłem taką stronę z opisem stref: http://www.kvb-koeln.de/german/neue_tarife/tarifgebiete.html
Z moim niemieckim nie jest za dobrze, ale myślę, że do poruszania się po samej Kolonii lub Bonn (w tym podróży z/na lotnisko) obowiązują bilety z grupy 1b. To by się pokrywało z ceną mojego jednorazowego biletu (2,80 euro). Zgodnie z tym bilet grupowy dla 4 osób, kupiony w automacie powinien kosztować 10,40 euro.
Oczywiście nie bierz tego co napisałem za pewnik. Najlepiej niech potwierdzi to ktoś, kto zna j. niemiecki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2015 20:26 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
Runo-88 napisał(a):
@dyzio1 znalazłem taką stronę z opisem stref: http://www.kvb-koeln.de/german/neue_tarife/tarifgebiete.html
Zgodnie z tym bilet grupowy dla 4 osób, kupiony w automacie powinien kosztować 10,40 euro.


Też słabo u mnie z niemieckim, ale jeśli dobrze rozumiem, to 4erTicket jest biletem do 4 przesiadek (czterokrotym) a nie dla czterech osób ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2015 20:39 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
i tak i nie :) może być na 4 przejazdy dla 1 osoby 2x2 albo po 1 przejeździe dla 4 osób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2015 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Weżcie pod uwagę, że automaty na tej stacji na lotnisku nie przyjmuja kart Visa i MasterCard - tylko Maestro.
Tak więc parę euro w kieszeń na start.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2015 11:15 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Czy nasza Maestro np. z ING przechodzi w tym automacie bez problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2015 12:01 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Z tymi automatami to porażka jest. Byłem wczoraj. Są w sumie 4 z tego 1 popsuty. Kolejki dramatyczne. Ja stałem 20 minut a jak doszedłem to żadna z moich kart nie została zaakceptowana (podobno tylko niemieckie mogą być). Ok, myslę zapłacę gotowką-też nie bo miałem banknot 20-kupowałem tageskarte za 8,30. Nie da się, bo tylko 5, 10 akurat przyjmował i bilon. Tak więc słabo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2015 12:44 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 43
Przetestowane w dniu wczorajszym: płatności kartą nie sprawdzaliśmy, ale banknoty 20 euro, automaty przyjmują bez najmniejszych problemów. Nie przyjmują tylko banknotów 50 euro i powyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2015 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
To się zmienia dynamicznie dla każdego automatu osobno i jest zależne po prostu od tego czy automat w danej chwili będzie miał ewentualnie jak wydać z dużego nominału.

P.S. Też byłem wczoraj, jak wrażenia z karnawału? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2015 13:23 

Rejestracja: 08 Paź 2014
Posty: 22
Trzeba przyznać, że rozmach z tym karnawałem mieli niezły. W sumie tysiące poprzebieranych ludzi i niezłe pijaństwo. Pozytywnie w sumie to wyglądało, choć to chlanie w tramwajach i pociągach trochę przegięte. Kilka razy w tramwaju napastowały mnie :) podpite lachony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2015 17:29 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 200
MinioMinio napisał(a):
jak doszedłem to żadna z moich kart nie została zaakceptowana (podobno tylko niemieckie mogą być)

płaciłem maestro z pekao s.a. i git.
wcześniej próbowałem mastercard - ale nie chciał zjeść , tylko po niemiecku coś wypisywał ;-)
generalnie tam jest tak, że w dużej części miejsc nie akceptują kart, a jak już akceptują to tylko wybrane systemy płatnicze (np. tylko maestro)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 17 Lis 2015 16:27 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
W języku angielskim komunikacja publiczna opisana jest na stronie http://www.kvb-koeln.de/german/tarif/eng.html
Polecam tam pobrać VRS - Pocket Guide, gdzie wszystko jest świetnie wyjaśnione oraz dołączona jest mapa połączeń.

Niższe ceny dla biletu 4er można uzyskać kupując bilety na telefon, zamiast 10.80 EUR mamy 10.10 EUR i nie ma problemu z automatami.

Więcej informacji tutaj: http://www.kvb-koeln.de/handyticket/tickets.html
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group