Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2015 00:27 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
W najbliższym czasie lecę do USA służbowo. Zabieram służbowego lapsa ale że wyjazd nieco dłuższy to chciałem zabrać też swój prywatny. I tu mały problem - nie chcę mieć problemów na cle wracając (lecę przez FRA w obie strony). Dwóch kolegów z pracy leciało w ten sposób i jeden musiał się gęsto tłumaczyć niemieckim celnikom, drugi musiał płacić (fakt faktem że 2 lapsa kupił w USA, ale przewoził go bez dokumentów i pudeł) - powiedzieli mu że jak dostarczy dowód zakupu w UE to mu anulują. Można jakoś przeciwdziałać, żeby się celnicy nie mieli jak przyczepić? Mi na myśl przychodzi tylko zabranie polskiej faktury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#2 PostWysłany: 24 Lis 2015 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie popadaj w paranoje. Jesli komputery sa Twoje to nikt Ci kary nie nalozy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matiz lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2015 09:52 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Nie powinno być problemów. :) Ale jeśli poczujesz się dzięki temu bezpieczniej - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na wszelki wypadek zabrał dowód zakupu z PL. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matiz lubi ten post.
matiz uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2015 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Jeśli będą robić problemy, możesz zapytać na czym bazują swoje stwierdzenie, że laptop został zakupiony poza UE. Zawsze możesz uruchomić przy nich komputer i pokazać im datę stworzenia pliku na komputerze, np. sprzed pół roku udowadniając tym, że laptop należy do ciebie od dłuższego czasu. To powinno rozwiązać wszelkie wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
matiz lubi ten post.
matiz uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2015 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Wtyczkę europejską im pokaż :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
matiz lubi ten post.
matiz uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2015 22:49 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Dzięki za rady. Spinam się lekko przez to wykłócanie się kolegi z celnikami w FRA opisane w 1 poście. Ponoć gęsto musiał się tłumaczyć ;) Wezmę fakturkę razem z toną innych ważniejszych papierów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Na lotnisku we FRA są nawiedzeni i nieprzyjemni celnicy.
Najlepiej unikać tam transferu z USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:08 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
mezzo napisał(a):
Na lotnisku we FRA są nawiedzeni i nieprzyjemni celnicy.
Najlepiej unikać tam transferu z USA.

Też to słyszałem, ale akurat nie miałem zbytnio wyboru. Późna rezerwacja + akceptowalny czas przesiadki = wysokie koszty biletu a przez FRA było najtaniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lis 2015 23:47 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
matiz napisał(a):
mezzo napisał(a):
Na lotnisku we FRA są nawiedzeni i nieprzyjemni celnicy.
Najlepiej unikać tam transferu z USA.

Też to słyszałem, ale akurat nie miałem zbytnio wyboru. Późna rezerwacja + akceptowalny czas przesiadki = wysokie koszty biletu a przez FRA było najtaniej.

Kiedys widzialem film dokumentalny jak sie zasadzaja na tranzytowcow z Chin. Znaja numery seryjne elektroniki, daty produkcji itp. Trudno im wcisnac, ze np. z tym smartfonem to ty juz tam poleciales a nie tam kupiles.
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2015 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
wylatujac mozesz to zglosic w UC na lotnisku
pieczatka i spisz spokojnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matiz lubi ten post.
matiz uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:26 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
Raz wracalem z trzema laptopami + 2 ipady.
Nie robilem jakiegos wrazenia, ani na wylocie, anie na przesiadce. Oczywiscie laptopy w torbach, a nie w kartonach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
a wiesz ilu takich wracających zaliczyło breaka na cle?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Gru 2015 22:57 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
Wiele razy lecialem przez Frankfurt i jeszcze nigdy mnie tam celnicy nie kontrolowali. Ze Stanow pare razy mialem dwa albo trzy laptopy (prywatny, sluzbowy i czasami trzeci na prezent) i tez jakos nikt sie na mnie nie rzucil.

Jezeli korzystasz z tych komputerow od jakiegos czasu w razie kontroli zawsze mozesz sie zalogowac ipokazac jakies pliki czy katalogi utworzone przed wylotem do US, powinno starczyc.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Gru 2015 22:45 

Rejestracja: 14 Sie 2013
Posty: 18
Loty: 74
Kilometry: 171 207
Jutro wracam to się przekonam na własnej skórze ;) Elektronika zakupiona nie przekracza 430€ więc powinno być ok a lapki używane już w Polsce więc najwyżej będę się bawił w odpalanie ich. Dzięki za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Gru 2015 02:34 

Rejestracja: 27 Mar 2012
Posty: 253
niebieski
becek napisał(a):
a wiesz ilu takich wracających zaliczyło breaka na cle?


Moge sie tylko domyslac, ale w moim przypadku wszystkie byly juz uzywane, wiec nie mialem stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group