Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Cze 2013 21:43 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 23
Jak masz czas to wejdź na oba wzgórza, oba są piękne i oba są inne. Na wzgórze zamkowe koniecznie po zachodzie słońca - niesamowity widok, zwłaszcza podczas pełni:) Natomiast na Gellerta, wręcz nie wypada iść bez butelki jakiegoś węgierskiego wina! Po drodze jest mnóstwo ławeczek z widokiem na Dunaj i Peszt, gdzie można sobie usiąść, odpocząć i podelektować się winem (które na Węgrzech jest strasznie tanie!) a kolejkę bym omijał z daleka. jest droga (15zł), a normalne wejście zajmuje max 7 minut:)
W razie czego mieszkałem w Budapeszcie pół roku, więc chętnie odpowiem na pytania:) Piszcie tu, lub zapraszam na mój blog - link w stopce:)
_________________
Dębowy - współautor bloga kulinarno podróżniczego Kroniki Smaku
http://kronikismaku.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
toxic86 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 22 Wrz 2014 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Jeśli już mowa o kolejkach itp. to polecam wyciąg krzesełkowy (Libego) na wzgórze, z którego jest wspaniała panorama na miasto. Dodatkowo można wejść jeszcze wyżej na wieżę znajdującą się na Elizabeth Lookout gdzie bez pośpiechu można spoglądać na Budapeszt oraz okolice.

https://www.google.pl/maps/place/Elizab ... ecb8b8a93f

https://www.google.pl/maps/place/Zuglig ... 30841ebe0d

Bilet wyciągiem to 800 Ft (1300 Ft RT)

Aby dojechać pod wyciąg jedziemy z Nyugati palyaudvar właśnie w stronę Zugliget, Libegő. Kawałek przechodzimy pieszo od przystanku do kolejki.

https://www.google.pl/maps/dir/Zugliget ... d47.516558
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
jocenty napisał(a):
Jeśli już mowa o kolejkach itp. to polecam wyciąg krzesełkowy (Libego) na wzgórze, z którego jest wspaniała panorama na miasto. Dodatkowo można wejść jeszcze wyżej na wieżę znajdującą się na Elizabeth Lookout gdzie bez pośpiechu można spoglądać na Budapeszt oraz okolice.


Potwierdzam - piękna panorama na miasto, a do tego w ogóle bardzo przyjemne miejsce na krótki odpoczynek/spacer. Dodam tylko, że w okolice tego wzgórza można dojechać także kolejką dziecięcą - obsługiwaną (prawie) w całości przez dzieciaki - fajna atrakcja dla podróżujących z pociechami. Ja wjechałam na wzgórze właśnie tą kolejką a zjechałam wyciągiem krzesełkowym - bardzo, bardzo polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Wrz 2014 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Skoro już temat został odświeżony, polecam i Gellert-hegy, i Janos-hegy i Var-hegy - każde inne i każde ma swój urok.
Bilety okresowe nie obowiązują, ani na wyciąg krzesełkowy na G. Jana, ani na zębatkę na Wzg. Zamkowe - za to na Wzg. Gelerta bez problemu da się wjechać komunikacją miejską (do podejścia zostaje jakieś 5 min przez malowniczy park i dookoła Cytadeli). W ramach polecenia Budapesztu zalinkuję moją relację z pobytu w tym mieście: http://forum.wegierskie.com/Budapeszt-VIII-2013
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Wrz 2014 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 193
Raphael napisał(a):
Skoro już temat został odświeżony, polecam i Gellert-hegy, i Janos-hegy i Var-hegy - każde inne i każde ma swój urok.
Bilety okresowe nie obowiązują, ani na wyciąg krzesełkowy na G. Jana, ani na zębatkę na Wzg. Zamkowe - za to na Wzg. Gelerta bez problemu da się wjechać komunikacją miejską (do podejścia zostaje jakieś 5 min przez malowniczy park i dookoła Cytadeli). W ramach polecenia Budapesztu zalinkuję moją relację z pobytu w tym mieście: http://forum.wegierskie.com/Budapeszt-VIII-2013


Co do wyciągu na Wzgórze Zamkowe to jak byłem pierwszy raz to spodziewałem się "więcej" a tak z nadziei na "wwooww" zostało tylko "to wszystko?" Byłem niemiłosiernie negatywnie zaskoczony i jak później byłem ponownie w Budapeszcie to wchodziłem tylko na nogach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Paź 2014 08:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Ja w temacie Wzgórza Gellerta. Od niedawna w Bud można jeździc metrem linia 4 ,(M4). Jedna ze stacji, to Szent Gellert ter. Jednak chyba dobra jest raczej jako start do pieszej wyprawy pod gore.
Jeśli ktoś ma ochotę wjechać, proponuje pojechać na następną, Moricz Zsigmond korter. Wychodzimy z metra wyjściem D (nowa linia ma oznakowane wyjścia na ulice). 10m (slownie: dziesiec) od wyjścia jest przystanek autobusu 27 właśnie w naszą stronę ( na wzgorze). Kierunek Sans utca. Jedziemy dotąd, dopoki po prawo nie pojawi się Cytadela ( i drogowskazy do niej), zas autobus nie skreci w lewo. Cytadela (szczyt wzgórza) to nie ostatni przystanek. Proszę uważać. Jeśli komuś pomoże, to ten przystanek nazywa się Busulo juhasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group