Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2014 20:29 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Witam,
będę jechał niedługo z Sheffield do Liverpoolu, lecz nie jestem pewny o której uda mi się dotrzeć na dworzec w Sheffield. Bilet za GBP 13 jest ważny tylko na dane połączenie, by mieć możliwość jechania późniejszym pociągiem trzeba kupić bilet za GBP 25, co się średnio opłaca.
Jak jest natomiast z kupnem biletu na dworcu? Czy tam ceny są wyższe niż w Internecie? A może ktoś był na dworcu w Sheffield i się podzieli informacjami - są jakieś automaty do biletów?
Przewoźnik to East Midlands Trains.

PS: Są jakieś zniżki na ISIC? Na stronie przewoźnika nie widać.

Pozdrawiam, Konrad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 15 Sty 2014 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Jeśli zamierzasz kupować bilet na dworcu w dniu podróży, spodziewaj się, że będzie dużo drożej. Nie wiem jak dużo, bo nigdy nie zdecydowałem się tego przetestować na własnej kieszeni, aczkolwiek wyciągając wnioski z megapopularnej w UK strony o oszczędzaniu (http://www.moneysavingexpert.com) bilet na dworcu może być nawet 100% droższy. Jeśli nie wiesz, czy zdążysz na wcześniejszy pociąg kup w internecie bilet na późniejszy i najwyżej będziesz musiał trochę posiedzieć i poczekać :)

Link do obszernego artykułu na temat sprytnego (taniego) podróżowania pociągami w UK:
http://www.moneysavingexpert.com/travel/cheap-train-tickets
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2014 01:17 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
KondzikS napisał(a):
Witam,
będę jechał niedługo z Sheffield do Liverpoolu, lecz nie jestem pewny o której uda mi się dotrzeć na dworzec w Sheffield. Bilet za GBP 13 jest ważny tylko na dane połączenie, by mieć możliwość jechania późniejszym pociągiem trzeba kupić bilet za GBP 25, co się średnio opłaca.
Jak jest natomiast z kupnem biletu na dworcu? Czy tam ceny są wyższe niż w Internecie? A może ktoś był na dworcu w Sheffield i się podzieli informacjami - są jakieś automaty do biletów?
Przewoźnik to East Midlands Trains.

PS: Są jakieś zniżki na ISIC? Na stronie przewoźnika nie widać.

Pozdrawiam, Konrad.



Jako 'miejscowy' pozwole sobie odpowiedziec. Na dworcu w Sheffield jest kilka automatow. Znajduja sie na lewo od wejscia, pod elektroniczna tablica odjazdow. Mozesz w nich odebrac wczesniej kupiony bilet (musisz wskazac przy zakupie, ze chcesz go odebrac w Sheffield) albo kupic bilet. Bilet 'anytime' w automacie kosztuje tyle co w kasie, czyli £25,10. Mozesz go uzyc na dowolny pociag na trasie Sheffield-Liverpool, nie ma znaczenia jakiego przewoznika.
Jesli potrzebujesz wiecej informacji - pisz smialo ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2014 11:47 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
sawiet napisał(a):
KondzikS napisał(a):
Witam,
będę jechał niedługo z Sheffield do Liverpoolu, lecz nie jestem pewny o której uda mi się dotrzeć na dworzec w Sheffield. Bilet za GBP 13 jest ważny tylko na dane połączenie, by mieć możliwość jechania późniejszym pociągiem trzeba kupić bilet za GBP 25, co się średnio opłaca.
Jak jest natomiast z kupnem biletu na dworcu? Czy tam ceny są wyższe niż w Internecie? A może ktoś był na dworcu w Sheffield i się podzieli informacjami - są jakieś automaty do biletów?
Przewoźnik to East Midlands Trains.

PS: Są jakieś zniżki na ISIC? Na stronie przewoźnika nie widać.

Pozdrawiam, Konrad.



Jako 'miejscowy' pozwole sobie odpowiedziec. Na dworcu w Sheffield jest kilka automatow. Znajduja sie na lewo od wejscia, pod elektroniczna tablica odjazdow. Mozesz w nich odebrac wczesniej kupiony bilet (musisz wskazac przy zakupie, ze chcesz go odebrac w Sheffield) albo kupic bilet. Bilet 'anytime' w automacie kosztuje tyle co w kasie, czyli £25,10. Mozesz go uzyc na dowolny pociag na trasie Sheffield-Liverpool, nie ma znaczenia jakiego przewoznika.
Jesli potrzebujesz wiecej informacji - pisz smialo ;)

Nie ma możliwości wydrukowania biletu samemu w domu?
Hmm, czyli tyle co w Internecie, jeśli chodzi o bilet "anytime". Orientujesz się jak jest z biletami na konkretny przejazd? Na pewno są droższe? ;> Jeśli tak to mniej więcej o ile?
Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:35 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Bilet na konkretny przejazd jest dostepny jedynie online, przynajmniej w Sheffield. Byc moze gdzies sa jakies biura przewoznikow, ktorzy rowniez sprzedaja bilety, ale ja sie z takimi nie spotkalem. Jesli spoznisz sie na pociag - musisz kupic nowy bilet. W kasach i automatach kupujesz jedynie bilety anytime (ale tylko na wybrana date) i jedziesz dowolnym pociagiem na wykupionej trasie.
Przejdz sobie przez proces rezerwacji i wtedy bedziesz widzial jakie masz opcje odbioru biletu. Wydaje mi sie ze jest jedynie odbior w automacie (i to nie na wszystkich stacjach) oraz przesylka poczta. Nie wiem skad jedziesz, ale skoro masz malo czasu, to moze warto bilet odebrac wczesniej na innej stacji?
Mam nadzieje, ze pomoglem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:48 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Właśnie z czasem to ja mam największy problem :)
O 7:45 ląduję na Robin Hood, planuję zdążyć na autobus 91 do Doncaster Frenchgate Interchange o 7:58 (dojazd o 8:40), a następnie na pociąg do Sheffield o 8:51 (przyjazd o 9:17). Muszę być najpóźniej o 10:00 na dworcu w Sheffield.
Przystanek autobusowy na lotnisku jest na przeciwko wyjścia z terminala tak?
Czy w Doncaster też są automaty do biletów?
Jak dojść z Doncaster Frenchgate Interchange na dworzec? Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie, bo jak widzisz wszystko muszę mieć wyliczone co do minuty :P

Pozdrawiam,
Konrad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2014 13:01 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Robin Hood Airport to malutkie lotnisko z jednym terminalem. Zakladam, ze masz jedynie podreczny, wiec najwiekszy opor mozesz natrafic na odprawie paszportowej, bo czasami jest tylko jedno stanowisko. Musisz wiec wyprzedzic wszystkich rodakow i ustawic sie na czele ;) Przystanki masz 10 metrow od wejscia, blizej sie nie da. Ok 8 miasto zaczyna sie korkowac, ale badz dobrej mysli. Skoro w Doncaster masz malo czasu, to lepiej bilet odebrac w Sheffield. Musisz sam zdecydowac, bo jesli w Doncaster nie odbierzesz, to w Sheffield nie dasz juz rady!
Budynki dworca autobusowego i kolejowego sa polaczone, z latwoscia zauwazysz drogowskazy na 'train station' lub 'trains'. Nie wiem jak jest teraz, bo dawno nie jezdzilem tam autobusem, ale kiedys kursy z lotniska stawaly zaraz przy laczniku miedzy dworcami. Dworzec w Sheffield jest maly, w 5 minut obrocisz z peronu do hali glownej i z powrotem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Sty 2014 17:43 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Dzięki bardzo sawiet za dokładne info :)
Dzięki korpus, w takim razie chyba zaryzykuję i kupię przez Internet ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Dodam, że by odebrać bilet w automacie, trzeba mieć numer potwierdzający zakup biletu i kartę, której użyło się do zakupu biletu.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2015 14:31 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Dokładnie, gdy kupowałem te bilety przed rokiem i chciałem odebrać w automacie to tej karty nie miałem. W Doncaster wydano mi bilet w kasie bez karty, natomiast w Sheffield już nie chcieli, kazali dzwonić na jakąś infolinię. Niestety z moim poziomem języka angielskiego nie było to możliwe i musiałem kupić nowy bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:38 

Rejestracja: 29 Gru 2018
Posty: 13
Ile jest czasu na odebranie w automacie a wybranym dworcu kolejowym biletu zakupionego przez internet? Czy sa jakies limity czasu? Czy jesli kupie bilet w styczniu na marzec, moge go odebrac dopiero w marcu przed podroza? Albo moge go odebrac np. dwa miesiace przed podroza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2019 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Cytuj:
Your tickets will be available to collect from a self-service ticket machine within 15 minutes of making your booking. You can collect them at any time, but you'll need to make sure you have them with you before you travel.


Czyli od 15 minut po kupnie do momentu odjazdu.

Ja osobiscie odebralbym jak najwczesniej gdyz czasem moze byc tak ze bedzie kolejka do maszyny, maszyna moze nie dzialac itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Maj 2022 09:29 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Czy bilety na bliskie odcinki koleją też są dużo droższe w kasie? Obecna cena w Internecie za Birmingham - Warwick 8 funtów, Birmingham - Lichfield 6 f, Birmingham - Shrewsbury 11,20 f. To krótsze odcinki i cena w internecie na każdy dzień jest taka sama. Ile mogę zapłacić na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Maj 2022 11:41 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zaplacisz tyle samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Maj 2022 23:15 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Dzięki. Nie chce planować takich krótkich wycieczek, bo nie znam przyszłej pogody a jeden wypad chce zrobić pejzażowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Maj 2022 21:18 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Chce kupić bilet Londyn Birmingham na stronie linii https://www.avantiwestcoast.co.uk/A tam coś takiego:
Jeśli cos z tego zrozumiałam, to przysyłają bilet na maila ale bilet musze umieścić w jakiejś appce w telefonie i aktywować w dniu podroży. Mogę użyć tylko jednego telefonu. To wydaje mi się bez sensu. jak stracę telefon to stracę bilety. Albo się nagle rozładuje. Chyba druga opcja odbierz w automacie na dworcu lepsza. Tylko musze zachować kartę bankową. Tą chyba trudniej zgubić. Mocno porąbane. Czy ktoś może mi powiedzieć, jak druga opcja działa? Automat wypluwa bilecik bez przeszkód czy też tylko mnie opluje, bo się zepsuł? Jaki zapas czasu wziąć na odbiór w dniu wyjazdu? Czerwiec na London Euston ok 20tej. Czy mogę odebrać taki bilet w innym mieście? Gdziekolwiek, byle był automat.

Załączniki:
sgsgs.PNG
sgsgs.PNG [ 44.29 KiB | Obejrzany 1995 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 17 Maj 2022 21:54 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Odpowiadam, bo nikt nie odpowiedział. Chciałam kupić bilet firmy Avanti West Coast ale przebrnięcie przez ich stronę było koszmarem. Miałam też za dużo pytań i grzebałam w googlu. W końcu mnie z tej strony wywaliło i ponownie nie mogłam się zalogować. Poszukałam opinii o tej firmie i okazało się, że masę ludzi ma problem już z samym zakupem na tej stronie. Wzięłam inny pociąg z West Midland Railways. Tu już poszło gładko. Można odebrać ticket na 1700 stacjach z automatami. Ciekawostka. Różne strony na których byłam pokazywały mi czas kontynentalny a ja tego nie załapałam myśląc, ze to tamtejszy. Dopiero po zakupie okazało się, że bilet jest na godzine 6:53 pm. A ja widziałam wcześniej wszędzie 19:53. :) Do Londynu mam Flixbusa o 7:30 i się zastanawiam, czy to nie jest 6:30? Będę stacjonować koło Birmingham. Nie wiem czy dojadę na 6:30 :| Nie spodziewałam się, że zakup biletu kolejowego w Internecie może być tak pogmatwany. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Lip 2022 00:20 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Na dworcu w Birmingham na każdym ekranie komputerowym biletomatów było "out of service", czyli tak jak wcześniej pytałam, czy mnie automacik opluje, bo się zepsuł. Yes :D . Bilety odebrałam w kasie "ludzkiej". Nie wykorzystałam jednak z powodu strajku kolei. Po powrocie z Anglii wykłócałam się z West Midland Railway na maila. Tłumacząc, że informacja na bilecie "not refundable" nie obowiązuje jeśli ja chce jechać a oni strajkują. :evil: Wydrukowane bilety kazano mi przesłać pocztą do nich. Dzisiaj dostałam zwrot kasy na kartę. I tyle z tego zamieszania wyszło. Do Londynu pojechałam i wróciłam Flixbusem. Chyba jest tam mało znany, bo bilety powrotne na autobus kupione w ostatniej chwili nie były za drogie jak na Anglie. :)

Załączniki:
IMG_20220626_bilet.gif
IMG_20220626_bilet.gif [ 299.57 KiB | Obejrzany 1659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group