Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sty 2023 21:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Dziwne ze taki temat nie istnieje.
Przed latem, rozpoczną kursować nowe połączenie zagraniczne z Renfe. Będą to 2 połączenia, na pokładzie pociągach AVE
Barcelona-Lyon oraz Madryt-Barcelona-Awinion-Marsylia

https://twitter.com/Renfe/status/1615002602827141124
Góra
 Profil Relacje PM off
skrzat lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 28 Lut 2023 10:45 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Podpinam sie pod temat,
Czy ktos mial kiedys moze problem z zakupem biletu kolejowego na stronie renfe?
Takie cos mi wyskakuje

'Errors found:
The process cannot continue right now. We apologise for any inconvenience (G001-RS20)'

Any idea?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2023 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Jac

wieki temu, i gdy 3D secure nie było popularne w Polsce ale było w Hiszpanii, problemem na stronie RENFE były właśnie karty bez 3D secure.
Dzisiaj prawie wszystkie w Polsce już mają tego typu (bądź podobne) zabezpieczenie, ale, gdyby Twoja nie miała, to spróbuj takiej karty która ma.
Jeśli to nie jest problem, to nie mam innych pomysłów, ale choćby 'dla sportu' spróbuj innej karty
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KL_user lubi ten post.
Jac uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2023 12:19 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
Inna karta nie wchodzila w gre, ale pomogl Paypall :)

Btw uwielbiam hiszpanskie strony:
Wersja hiszpanska: 100% espanol
Wersja angielska: 20% angielski / 80% espanol

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
bigwalus2 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2023 14:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W 2024 roku, mają przywrócić połączenie kolejowe Madryt - Lizbona

https://www.ruetir.com/2023/03/renfe-kn ... in-lisbon/

https://www.lainformacion.com/empresas/ ... a/2883096/


Ostatnio edytowany przez Zeus, 20 Mar 2023 15:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2023 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
yyyy nic takiego nie wynika z tego artykułu.

Pomijając, że to połączenie chyba w ogóle zdaje się być bez sensu, zwłaszcza przy obecnej ilości połączeń lotniczych na tej trasie i ich cen.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2023 17:25 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@rw30 Dlaczego? To właśnie zupełny brak/śladowa ilość połączeń kolejowych przez granice obu krajów jest zadziwiający. Tutaj chyba w grę wchodzą trudne do racjonalnego wytłumaczenia złośliwości ludzkie typu Gorzów Wielkopolski kontra Zielona Góra.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2023 17:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Jeżeli cena nocnego pociągu (kuszetka) będzie dobra, to nie widzę problemu. Dla mnie byłoby to idealne, wieczór spisz w pociągu rano się budzisz i prosto na pastel de nata i kawę.

Tak jak popularny nocny z Madrytu do Barcelony, Estrella
https://es.wikipedia.org/wiki/Estrella_(Renfe)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2023 17:36 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
@Zeus Nie obraź się, ale masz nieaktualne informacje. Już dawno nie ma nocnego pociągu z Madrytu do Barcelony. I chyba na tej konkretnej trasie naprawdę nie potrzeby jego istnienia ponieważ jej pokonanie zajmuje obecnie tylko 2,5 godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Mar 2023 17:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Własnie chciałem dodać, dawno nie aktualny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Mar 2023 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
strasznie się to wszystko kupy nie trzyma

* 2 artykuły, z których jasno wynika, że przed 2025 nie ma szans na start tej linii, opatrzone dopiskiem forumowicza że 'połączenie ma być przywrócone w 2024'
* podanie linka do popularnego pociągu nocnego na innej linii, który jednak okazał się na tyle popularny, że został zamknięty (względnie) niedługo (4 lata) po otwarciu linii HSR na tej samej trasie
* podanie jako argumentu za sensownością linii nocnej że 'mi by pasowało, bo kawa i pastel de nata'

strzelę, że hiszpańscy & portugalscy podatnicy mają mieć odmienne zdanie nt. sensowności wydania kilkudziesięciu milionów € (a pewnie tyle kosztowała by brakująca linia HSR na trasie Badajoz - Elvas; jeśli wystarczająco uważnie przeczytałem artykuł, to chyba nawet jeszcze nie rozpisano przetargu) na budowę trasy, którą najprawdopodobniej i tak mało kto by jeździł, bo - tu trochę strzelam:
* większość ludzi z miejscowości przygranicznych po stronie hiszpańskiej woli jeździć do pracy / na zakupy do BAdajoz niż do tych wiosek tuż za granicą z Portugalią
* w Badajoz nie ma aż tyle atrakcji / miejsc pracy etc żeby ludzie po stronie portugalskiej woleli je znacznie od Lizbony, nawet jeśli do Lizbony mają dalej, ale gdzie Badajoz do Lizbony
* poza tym to i tak dość głęboka prowincja, więc większość ludzi ma samochody, a jeśli z jakiegoś powodu wymagany jest trasnport publiczny między którymiś miejscowościami, to na pewno jeżdżą już tam busy / autobusy

tyle o miejscowościach przygranicznych. Co do samego transportu między stolicami, czyli MAD-LIS, tu już w ogóle LOL., bo podróż tą linią między MAD a LIS, nawet jak już zintegrują sygnalizację & dobudują brakujący odcinek, ciągle będzie trwała 6 godzin, co, biorąc pod uwagę, że lot trwa ok godzinę, jest średnio atrakcyjne.
Co do ekologii to nawet się nie odniosę, wiadomo jakie zniszczenia powoduje budowa nowych linii kolejowych oraz ich późniejsze utrzymanie, ale w Europie AD 2023 liczy się tylko ślad węglowy wydzielony przez środek transporu na trasie. OK, spoko, niech będzie.

W ogóle mam wrażenie, że ludzie mają niewielkie pojęcie z jakimi kosztami wiąże się budowa (i późniejsze utrzymanie) linii kolejowej i o ile prostsze jest zarządzanie (dopłacanie bądź wycofywanie dopłat + dostarczanie niezbędnej infrastruktyry, czyli po prostu lotnisk) lotami, ale to raczej nie czas i miejsce na tego typu dyskusje.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 21 Mar 2023 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2023 12:09 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
W 2024 r. ma być gotowa budowana już linia kolejowa (pierwsza portugalska kdp) z Evory pod Elvas, co pozwoli - jak wynika z artykułu - na uruchomienie połączenia Badajoz - Lizbona w 1h 50min (na odcinku z Lizbony do Evory pociąg pojedzie istniejącą konwencjonalną linią, podobnie jak odcinek Elvas - Badajoz). Wytyczono już również ślad trasy Elvas - Badajoz dla kdp pod pociągi do Madrytu (taki pociąg ominie centrum Badajoz - zbyt ciasne łuki; znając Hiszpanię wytyczony zostanie przystanek pod Badajoz).

Kursowanie pociągu Madryt - Lizbona będzie zatem infrastrukturalnie możliwe w przyszłym roku, a czy zostanie uruchomione, pewnie będzie zależało od decyzji handlowych przewoźników. W takim przypadku pokonałby trasę:
Lizbona - Evora koleją konwencjonalną,
Evora - okolice Elvas koleją dużych prędkości,
okolice Elvas - Badajoz koleją konkwencjonalną,
Badajoz - Caceres - okolice Placencii koleją dużych prędkości (na małych fragmentach niedokończona, ale są obok czynne tory "zwykłe"),
okolice Placencii - Villalengua pod Toledo - Madryt Atocha koleją konwencjonalną.

Znając rozmach Hiszpanów w budowie kdp, infrastruktura będzie stale poprawiana, zwłaszcza że na innych kluczowych osiach już skończyli albo kończą rozbudowę.

I sprostowanie kliku tez @rw30
- Wiadomo, że udając się z Lizbony do Madrytu szybciej będzie samolotem, a pewnie i taniej. Ale już z Badajoz/Meridy/Caceres oferta lotnicza do Madrytu jest słaba i często droga, do Lizbony nie istnieje. Nie wspominając o korzyściach szybkich podróży krajowych na odcinku Lizbona - ok. Elvas.
- Koszt odcinka Elvas - Badajoz (10-15 km na oko) to pryszcz w porównaniu z całą trasą. Plus tak jak wspomniałem, nie trzeba jej budować, bo istnieje alternatywa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2023 02:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Potrzebuję biletów Alicante - Walencja na początek maja, ale możliwość zakupu kończy się na 15 kwietnia. Dodam, że jak sprawdzałem inne trasy to zakup biletów na maj jest możliwy. Wysłałem pytanie przez formularz na www, ale odpowiedzi brak. Nie znalazłem też informacji o utrudnieniach z powodu remontów itp. Oreintujecie się czy Renfe ma może jakieś rozkłady sezonowe i tutaj muszę jeszcze poczekać aż ogłoszą nowy "letni"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kashpir napisał(a):
Dodam, że jak sprawdzałem inne trasy to zakup biletów na maj jest możliwy.


nie, nie jest, tzn jest ale w dziwny sposób: jak sprawdzalem VLC <-> Barna, to po 15 kwietnia są tylko połączenia AVE przed Madryt
VLC <-> Alicante też właśnie tylko do 15 kwietnia są załadowane

chyba nie pomogłem, no ale dzielę się tym co wiem
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2023 15:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Zawsze można jechać autobusem Alsa. Czasowo niewiele dłuzej, są tanie promo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@dmirstek Alsa też jest brana pod uwagę, zwłaszcza że 2 osoby to u nich już grupa i promocyjne ceny. W międzyczasie otrzymałem odpowiedź od Renfe:
"We inform you that:
We inform you thay we already have available trains for that journey.
You can consult all the available trains on our website www.renfe.com"
Sprawdziłem, biletów na mój termin wciąż nie wyszukuje, przerzucając kalendarz okazało się, że można kupić bilety na jeden pociąg wyłącznie w piątki :? A mail przyszedł z noreply więc nawet nie ma jak dalej podyskutować w tym temacie. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2023 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
@Kashpir Co ciekawe w przeciwnym kierunku są każdego dnia: 3 w piątki i niedziele, a 2 w pozostałe dni tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Cze 2023 09:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
I powrót połączeń kolejowych Renfe z Madrytu do Marsylii i z Barcelony do Lyonu

Image

Image

Bilety od 29 eur O/W
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group