Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lut 2017 21:31 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
W styczniu jechałem tym pociągiem. Fakt wlecze się okrutnie zwłaszcza na odcinku z Suboticy do Nowego Sądu ale mi się trafił zdeklasowany wagon serbski 1 klasy i były tam gniazdka. Poza tym ja za bilet tam i z powrotem zapłaciłem z Budapesztu do Nowego Sadu tylko 20 euro więc grosze Kolej serbska posiada bardzo wiele ciekawych promocji i ofert zarówno w komunikacji krajowej jak i międzynarodowej. Na podstawie swoich 10 letnich doświadczeń z podróżą po i do Serbii koleją napisałem artykuł o serbskiej kolei. Zapraszam tu : http://www.stacjabalkany.pl/serbska-kol ... odrozowac/

Mam nadzieję że znajdziecie tam wiele przydatnych informacji. Opracowywuje podobny poradnik o ukraińskiej kolei. Jakby ktoś poszukiwał informacji to chętnie się nim podzielę.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 15 Lut 2017 21:57 

@‌mmgg‌ Widzę, że się napracowałeś nad stronką i jest tam dużo ciekawych informacji. Mam nadzieję, że będziesz się udzielał w temacie Bałkanów/ kolejowym itp, bo jest to coraz popularniejszy kierunek. Witamy na pokładzie :)
Góra
 PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lut 2017 01:19 

Rejestracja: 10 Lut 2017
Posty: 8
Postaram się udzielić wszelkich informacji, podobny przewodnik opracowywuje o Ukrainie, a także opracowałem o serbskim jedzeniu, kolei w Czarnogórze, trasie kolejowej z Belgradu do Baru i o tym jak dojechać pociągiem tanio i za grosze z Polski do Macedonii i Czarnogóry, Nie wiem tylko czy by to kogoś tu zainteresowało ale korzystam ze swoich 10 letnich doświadczeń w podróżach na Bałkany, dostaje z profilu na facebooku, mnóstwo pytań zwłaszcza o podróż koleją po Ukrainie, więc stwierdziłem że po prostu to wszystko opiszę. Moge wrzucić jak skończę kolej na Ukrainie, z tym że to wyjdzie ze 3 razy dłuższe niż z Serbia. Tu także macie mnóstwo informacji ale może lepiej wszystko wrzucić jakoś naraz, tym bardziej że sporo osób lata teraz tanio czy do Niszu z Berlina czy do Podgoricy, nie mówiąc już że Ukraina jest rzut beretem. Ja jak 10 lat temu pierwszy raz jechałem do Czarnogóry z Polski 37 godzin pociągami to musiałem sam wszystko na własnej skórze sprawdzać i się uczyć:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Maj 2017 11:16 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
W lipcu wybieram się do Budapesztu, a stamtąd nocnym pociągiem do Belgradu i z powrotem.
Kilka pytań do osób, które jechały tą trasą:
Bilety rezerwować na stronie węgierskich kolei, serbskich kolei, czy też może kupować bezpośrednio przed odjazdem w kasach?
Jeśli dokonam rezerwacji przez internet (26 euro RT), to czy mogę w kasie dokupić kuszetki? Ile takie kuszetki kosztują?
Szczerze powiedziawszy strony internetowe za bardzo się nie rozpisują na te tematy i trudno znaleźć więcej informacji niż godziny odjazdów/przyjazdów i cenę biletu w klasie 2...
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Maj 2017 17:00 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 14
Runo-88 napisał(a):
W lipcu wybieram się do Budapesztu, a stamtąd nocnym pociągiem do Belgradu i z powrotem.
Kilka pytań do osób, które jechały tą trasą:
Bilety rezerwować na stronie węgierskich kolei, serbskich kolei, czy też może kupować bezpośrednio przed odjazdem w kasach?
Jeśli dokonam rezerwacji przez internet (26 euro RT), to czy mogę w kasie dokupić kuszetki? Ile takie kuszetki kosztują?
Szczerze powiedziawszy strony internetowe za bardzo się nie rozpisują na te tematy i trudno znaleźć więcej informacji niż godziny odjazdów/przyjazdów i cenę biletu w klasie 2...
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę :)


Bilet rezerwować na stronie kolei węgierskich. Możesz też kupić w kasie, ale w czasie szczytu przewozowego nie wiem, czy będą dostępne bilety w taryfie Special na kilka godzin przed odjazdem (nie ma jasnych wytycznych, co do zastosowania taryfy). Kuszetkę możesz dokupić w kasie lub u konduktora kuszetki, lecz tylko, jeżeli będą wolne miejsca. Strony się rozpisują, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na czytanie.

Zapraszam do lektury moich artykułów:

http://kolejnapodroz.pl/2017/05/02/pociag-budapeszt-belgrad-szczegolowe-informacje/ - informacje o pociągu Budapeszt - Belgrad
http://kolej.darlex.pl/serbia - Kolej w Serbii - przewodnik rozbudowywany od 2012 roku, na jego podstawie powstało mnóstwo podobnych artykułów o takiej tematyce na innych blogach podróżniczych i portalach.
Góra
 Profil Relacje PM off
ZENNNEK lubi ten post.
Runo-88 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:17 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Dzięki wielkie!
Twoje strony to źródło cennych informacji!
Część informacji, m.in. o koszcie kuszetek wyczytałem na internecie już po opublikowaniu mojego wcześniejszego posta :)
Nie ma co się zastanawiać, rezerwuję bilety przez internet :)
Kuszetkę chyba sobie odpuszczę, bo trochę droga, ale przede wszystkim nie widzi mi się spać spowity w dymie papierosowym...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Maj 2017 20:44 

Rejestracja: 01 Sie 2015
Posty: 14
Jeśli chodzi o serbskie kuszetki i sypialne, to przebolałbym brud, przebolałbym starość wagonów, bo całkiem wygodnie się śpi, ale tego dymu z papierosów po prostu nie trawię - po nocy spędzonej w takim wagonie ubranie zawsze było przesiąknięte dymem i nadawało się tylko do prania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Runo-88 lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 20 Cze 2017 17:45 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 30
Orientuje się ktoś czy muszę kupować miejscówkę na trasie Budapeszt-Belgrad?
Chciałem kupić dzisiaj na Mav bilety na nocny przejazd Budapeszt-Belgrad w ofercie Belgrad special za 15€ i mam dwie opcje do wyboru z miejscówką i bez... czy orientuje się ktoś jak to wygląda? obowiązkowo mam brać tą miejscówkę ? czy może lepiej kupić bilet w kasie w dniu wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 10 Lip 2017 08:40 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Właśnie wróciłem z tripu Budapeszt-Belgrad-Budapeszt nocnym pociągiem i...
... nie polecam!
Najpierw jedzie się pociągiem węgierskich kolei do serbskiej granicy, potem trzeba się przesiąść do autokaru, który nas wiezie do Suboticy, gdzie wsiadamy do pociągu serbskich kolei i zmierzamy do Belgradu. Teoretycznie wszystko jest zgrane, ale w praktyce spędziłem 1,5 godziny w środku nocy na dworcu na granicy w drodze powrotnej.
W międzyczasie mamy ze 3 kontrole biletów i 2 kontrole paszportowe, więc nocka jest całkowicie zarwana.
Pociągi w Serbii całkiem nowe i zadbane, ale fotele są niewygodne, natomiast pociągi na Węgrzech są stare i zniszczone, ale lepiej można się wyspać :-)

@criss88 wykupiłem rezerwację miejscówki i bez sensu wydałem 6 euro, ponieważ i tak każdy siadał tam gdzie chciał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group