Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 10 Gru 2016 22:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Do lekarza po papier i bezstresu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 09 Kwi 2017 21:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Tureckie linie lotnicze pochwaliły się w internecie, że na pokładzie ich samolotu urodziła się dziewczynka. W przyjściu dziecka na świat pomagali pasażerowie i stewardessy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... etrow.html
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 20 Wrz 2017 18:30 

Rejestracja: 20 Wrz 2017
Posty: 1
mam kupione bilety do Chin na 20.X i mam podobną sytuację. Ciąża. obecnie 22 tydzień. Maż się nie zgadza na podróż.

Czy może wiecie czy coś się w tej sprawie zmieniło? Kupiliśmy w styczniu w promocyjnej taryfie. Niestety nie kupiliśmy ubezpieczenia wraz z biletami. Widziałam ze Qatar zmienił loty o pare minut. Moze to jest szansa na anulowanie biletów i pełny zwrot kosztów? . Doradźcie pls.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 20 Wrz 2017 18:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Nie wiedziałem ze słowo proszę jest tak długi ze trzeba skrót pls dodawać, ale cóż.

Jak zmienił o parę minut, to warto zadzwonić do Qataru i spytać się. Może się uda. Co do pierwszego pytania, polecam lekarza. On ci powie na 100%
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 20 Wrz 2017 20:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Zeus Ty chyba jeszcze nie wiesz jakie prawa ma mąż :P Nawet jak 3 lekarzy powie,że nie ma przeciwwskazań a On się nie zgodzi,to i tak nie poleci ;) Chyba,że zmieni współpasażera na jeszcze nie-męża,tyle, że teraz to już sytuacja trochę podbramkowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 21 Wrz 2017 00:13 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
joga napisał(a):
mam kupione bilety do Chin na 20.X i mam podobną sytuację. Ciąża. obecnie 22 tydzień. Maż się nie zgadza na podróż.

Czy może wiecie czy coś się w tej sprawie zmieniło? Kupiliśmy w styczniu w promocyjnej taryfie. Niestety nie kupiliśmy ubezpieczenia wraz z biletami. Widziałam ze Qatar zmienił loty o pare minut. Moze to jest szansa na anulowanie biletów i pełny zwrot kosztów? . Doradźcie pls.


Myślę, że dla męża problemem nie jest sam lot a cała podróż. Zależy gdzie lecicie jak np. do Szanghaju żeby zwiedzić miasto to raczej nie powinno być problemu bo raczej nie złapiesz tam niczego a i jedzenie i warunki sanitarne nie sprawiają problemu. Gorzej jeśli chcecie podróżować po prowincji. Tam to różnie z tym bywa.

Na pewno warto wykupić w razie podróży dobry pakiet medyczny i sprawdzić najbliższe w waszych okolicach szpitale.
Ciąża to nie choroba, szczególnie drugi trymestr :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:56 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
wiem,że niczym niepodparte ale....lecieliśmy na Majorkę ( krótki lot z Berlina) na początku 4 miesiąca ciąży. Tydzień temu urodziła nam się córeczka z poważną wadą kończyny dolnej.....pewne absolutnie nie można łączyć tych 2 spraw bo takie rzeczy się zdarzają ( choć to bardzo rzadka wada).....ale człowiek już do końca życia będzie się zastanawiał czy to nie przez loty....przed narodzinami podchodziłem do tego,że skoro lekarz nie ma przeciwwskazań itp to luz ....teraz sam już nie wiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 08 Paź 2017 21:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@klimas To przypadek i nie szukaj winy,tylko dobrych medyków,którzy dużo mogą zrobić,aby było jak najlepiej.Dużo siły dla was i zdrowia dla malutkiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:09 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Mam taką sytuację:
żona w ciąży, mamy za tydzień loty do Włoch Ryanem. W momencie lotu do Włoch (z Modlina) żona będzie w 27. tygodniu ciąży. Wg regulaminu można lecieć bez specjalnego zaświadczenia. W momencie powrotu żona będzie już jakieś 2 dni w 28. tygodniu a zatem zaświadczenie niby potrzebne. I tu problem bo jej lekarz prowadząca nie chciała się na tym podpisać. Twierdzi, że potem może ktoś ją ciągać po sądach więc ona takich rzeczy nie podpisuje. I powiedziała, że wątpi aby ktoś inny podpisał.

Ciąża żony wzorowa, żadnych problemów czy przeciwwskazań. I teraz pytanie co robić? Z lotem do Włoch nie powinno być problemu, powrót już inaczej. Czy szukać innego lekarza aby papier podpisał czy lecieć bez tego. Oczywiście inne papierki o ciąży itp będą aby móc ustalić który tydzień. Ciąża nie jest zbyt widoczna. 3 tygodnie temu byliśmy w Budapeszcie i nikt nawet nie pytał itp.

Loty ogólnie krótkie bo Pescara i Treviso. Ale żona teraz zaczęła się stresować, że będą problemy itp ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Jestem przekonana, ze nikt nie zwroci nawet uwagi. Wiele razy latalam w ciazy, rowniez w podobnych tyg ciazy sie zdarzalo i tylko raz w KRK ktos zapytal, ktory tydzien i tyle :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Lip 2018 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
żona w 28 tygodniu leciała z KTW,
Pani odesłała ja z bramki do lotniskowego lekarza,
zapytał tylko który tydzień i wyraził zgodę na lot (wynika z tego, że nie warto się spóźniać),
co do rad to bym w tym temacie był ostrożny, mi tez pewien forumowicz opisywał jakie loty w ciąży są bezpieczne, a jak przyszło co do czego to jego własna żona do samolotu nie wsiadła:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 21 Lip 2018 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Bo to nie loty w tym czasie są niebezpieczne a nerwy o nich, gadanie że mogą być niebezpieczne, znowu nerwy, i znowu nerwy....
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:20 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Taki update. Żona próbowała jeszcze dostać papierek podpisany u innego lekarza (ten z ich strony) ale znowu robił problemy. Ci lekarze albo nie mają pojęcia w tym temacie albo są wystraszeni, że w razie jakichś problemów to oni by za to odpowiadali.
A zatem polecieliśmy bez papierka. Wystarczy mieć takie ubrania aby nie eksponować brzuchem i nikt nie zwróci uwagi. Sezon wakacyjny a zatem wszędzie tłok i boarding na szybko. Wróciliśmy bez problemu. Nikt nic nie pytał. Nawet te upały we Włoszech nie były męczące gdy się z głową zwiedzanie zaplanowało ...

Tak w ogóle jestem ciekaw czy komuś udaje się dostać od lekarza taki papierek. Bo niektórzy to chyba samolotem nie latali skoro jeden nawet straszył olbrzymimi przeciążeniami, szarpaniem itp w czasie lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 04 Sie 2018 16:23 

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 289
Loty: 36
Kilometry: 61 969
niebieski
W Holandii bez problemu dostaliśmy papierek od lekarza, że można lecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 30 Sie 2018 14:07 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
Witam, aktualnie mieszkam w Wielkiej Brytanii,
w 31 tygodniu ciąży będę lecieć do Polski już na stałe, linią lotniczą Wizzair,
wiem że potrzebne jest zaświadczenie od lekarza, niestety bardzo mi tu utrudniają, nie chcą mnie w ogóle umówić na wizytę do lekarza, sami nie wiedzą o co z tym chodzi, kto powinien mi to wypisać itp. Dlatego wpadłam na pomysl aby po prostu sama wydrukować takie zaświadczenie i dać mojej położnej aby to wypełniła, tyle że w internecie znalazłam takie zaświadczenia dla ciężarnych, ale innych linii lotniczych niż Wizzair, czy oni mają taki swój formularz?
Czy mogę stworzyć swój z informacjami, które są istotne i nie będzie problemu jeśli zdobędę pieczątkę/podpis?
Nie wiem czy dobrze, że kieruję tu to pytanie, ale nie mam pojęcia gdzie indziej mogę się dowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Sie 2018 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
bezposrednio w linii lotniczej?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 30 Sie 2018 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/pomoc-specjalna#/

Kod:
KOBIETY CIĘŻARNE
Ze względów bezpieczeństwa kobiety w ciąży mogą podróżować tylko do 34. tygodnia ciąży. (32. tygodnia w przypadku ciąży bliźniaczej).

Jeśli minął już 28. tydzień ciąży, prosimy o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zdolność do podróży samolotem. Zaświadczenie lekarskie powinno być wystawione nie wcześniej niż 6 dni przed wylotem.

Za problemy zdrowotne kobiet ciężarnych i/lub ich nienarodzonego dziecka, do których może dojść podczas lub w wyniku podróży lotniczej, Wizz Air ponosi odpowiedzialność w stopniu, jaki przedstawiono w Ogólnych warunkach przewozu.



Kod:
https://wizzair.com/static/docs/default-source/downloadable-documents/wauk-gcc---final_pl_pl_5fb69d16.pdf




Kod:
Punkt 13. SZCZEGÓLNE ZASADY ODNOSZĄCE SIĘ DO PRZEWOZU LOTNICZEGO
PASAŻERÓW
13.1 Przewóz pasażerów o szczególnych potrzebach
13.1.1. W przypadku jeśli pasażer ma jakiekolwiek specjalne potrzeby, powinien poinformować o tym
Wizz Air (patrz punkt 6.2).
13.1.2. Zgoda na przewóz pasażerów niepełnosprawnych lub o ograniczonej sprawności ruchowej,
niemowląt, dzieci bez opiekunów, osób kalekich, kobiet w ciąży, osób chorych lub wymagających
innej pomocy specjalnej podlega wcześniejszym ustaleniom z Wizz Air, niniejszym Ogólnym
warunkom przewozu, przepisom bezpieczeństwa i innym obowiązującym prawom.
13.1.3. Wizz Air nie przyjmuje na pokład kobiet w ciąży powyżej 34 tygodnia (32 tygodnia w przypadku
ciąży bliźniaczej). Kobiety, które ukończyły 28 tydzień ciąży mogą podróżować tylko pod
warunkiem, że uzyskają od lekarza zaświadczenie, że mogą podróżować samolotem. Wizz Air
ponosi odpowiedzialność za problemy zdrowotne kobiet ciężarnych i/lub ich nienarodzonego
dziecka, do których może dojść podczas lub w wyniku podróży lotniczej, jedynie zgodnie z
Ogólnymi warunkami przewozu. Zaświadczenie lekarskie powinno być wystawione nie wcześniej
niż 6 dni przed wylotem.


Czyli lekarz prowadzący do 6 dni przed wylotem .

Skorzystaj ze wzoru Ryanair - skopiuj sobie dane i zamień Ryanair na WIZZAIR


https://www.ryanair.com/doc/conditions/ ... Polish.pdf
https://www.ryanair.com/content/dam/rya ... ETTERS.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 30 Sie 2018 16:00 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
zbyhu napisał(a):
bezposrednio w linii lotniczej?


2 numery na które próbowałam dzwonić nie odpowiadają, kontaktu drogą mailową nie ma :) Listu raczej wysyłać nie będę, a wydaje mi się, że od tego m.in są takie fora, tak _ że dziękuję za - radę :)

Zanim odpowiesz na pytanie na forum przeczytaj je dobrze. Potem przeczytaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i przeczytaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że zrozumiesz o co ktoś pyta tylko nie potrafisz/nie chce Ci się udzielić na to odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 30 Sie 2018 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
@Klaudia432
Najlepszym źródłem informacji jest w tym przypadku linia lotnicza. Nie napisałaś że próbowałaś się kontaktować. Napisz na jaki numer bo nie wierzę że pod numerem z tej strony nikt nie odpowiadał: https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... t-z-nami#/

(Nie trzeba dzwonić pod droga infolinię 0700 - można na maltański numer wg instrukcji tu: kontakt-telefoniczny-z-wizzair,15,23835 )
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 30 Sie 2018 16:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Klaudia432...chyba zbyt roszczeniowo podchodzisz do tego Forum. Tutaj możesz uzyskac pewne info lub poradę ale i tak nie będą one wiążące do tego co próbujesz załatwić. Dostałaś wg mnie b.dobre odpowiedzi i możesz z tego skorzystać. Po co więc nerwy? Skoro masz w sobie tyle inicjatywy i pomysłów więc po co dodatkowo szukasz ,,złotego" pomysłu? Czasami nie potrafię zrozumieć pewnych zachowań...może za stary już jestem? :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group