Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 30 Sie 2018 17:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@Klaudia432 nie wierzę, że w UK nie ma możliwości dostać się do lekarza na wizytę dla ciężarnej kobiety. Z pewnością jest wielu lekarzy, którzy Cię przebadają i wypiszą odpowiednie zaświadczenie, czy możesz w obecnym stanie lecieć lub nie samolotem. Nie musi być wcale na żadnym specjalnym druku linii lotniczych.

I nie pytaj nas na tym forum, czy możesz sfałszować takie zaświadczenie. Nie, nie możesz. To ważne jest zarówno dla Twojego zdrowia, jak i dla zdrowia dziecka, oraz bezpieczeństwa innych pasażerów i załogi podróżującej razem z Tobą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 31 Sie 2018 12:22 

Rejestracja: 31 Sie 2018
Posty: 1
Jestem w ciąży. Planowałam lecieć na Cypr na wakacje (byłby to tydzień ciąży od 15-18). Mój lekarz ginekolog nie widzi przeciwskazań, lekarz diabetolog również (stwierdzono u mnie w 12 tygodniu cukrzycę ciążową - póki co mam przestrzegać diety). Lubię latać samolotem, wyjazdy również. Po opiniach lekarzy stwierdziłam, że lecę. Moja mama dostała histerii. Dla niej lot samolotem i wakacje na Cyprze to ogromne ryzyko, którego nie wolno mi podjąć. Zresztą jak tylko dowiedziała się o ciąży to stwierdziła, że ja rezygnuję z wyjazdu. Argument: ona zrezygnowała z wyjazdu do Bułgarii, gdy dowiedziała się, że jest ze mną w ciąży - nie dziwię się, też nie zdecydowałabym się na 2-dniową podróż autokarem w lipcu + ciśnienie w samolocie, brak dostępu do lekarza na Cyprze, gorąco, brak higieny itd. Dodam tylko, że w obydwu miejscowościach, w których będę są szpitale i kilka przychodni, z dostępem do jedzenia nie powinno być problemów. Biegle mówię też po angielsku. Mój mąż nie wyraża swojego zdania. Generalnie nie wiem co mam robić w tej sytuacji. Rozumiem, że postawa mojej mamy wynika z troski, ale jej reakcja jest dla mnie całkowicie nieadekwatna do skali zagrożenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 31 Sie 2018 12:38 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak masz 16 lat to potrafię zrozumieć uzależnienie od matki ale jak masz trochę więcej to ciężko już mi to pojąć jak dorosła kobieta nie potrafi samodzilenie podejmować ważnych decyzji. Mąż nie ma zdania czyli jest mu to obojętne czy boi przeciwstawić się teściowej? Uwielbiam takie sytuacje :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 31 Sie 2018 13:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Skoro Ty chcesz lecieć a lekarze nie widzą p/wskazań to gdzie jest ten problem? ;)
Rozumiem że to Twoja pierwsza ciąża, niestety przekonasz się szybko że każdy - od własnych rodziców po obcych ludzi na ulicy - będzie mieć swoją opinię co powinnaś, a czego nie powinnaś robić - i będą te opinie wygłaszać przy każdej sposobności. Niestety tak samo będzie jak będziesz już miała dziecko. Pozostaje Ci nauczyć się ignorować te opinie - dla własnego zdrowia psychicznego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 31 Sie 2018 13:14 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Kup ubezpieczenie, leć i korzystaj. Nie postawisz się mamie teraz, to tym trudniej Ci będzie jak będziesz już miała dziecko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 31 Sie 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Nie wierzę co czytam :?

Leć, korzystaj póki nie masz jeszcze dzieci, leć jak będą na świecie. Im mniejsze ( nie chodzące) tym mniej z nimi problemów :)
I ciesz się tym bo szkoda czasu na słuchanie głupot :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 31 Sie 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Mama nie była przez córcię w Bułgarii to córcia przez mamę nie będzie na Cyprze, proste :mrgreen:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 31 Sie 2018 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wszyscy radzicie @monika102134 nie wiedząc o sytuacji nic ponadto, co sama napisała. A co jeśli jest totalnym nieogarem z różnymi dziwnymi zachowaniami, że aż mąż ma to gdzieś a matka histeryzuje???
Nie znamy całej sytuacji ze wszystkich stron, nie mamy obiektywnej wiedzy potrzebnej do tak bezpośredniego radzenia.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 31 Sie 2018 14:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
eskie...psujesz całą zabawę :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 31 Sie 2018 15:34 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Monia zostań w domu, po co mamę stresować.
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 02 Wrz 2018 15:26 

Rejestracja: 30 Sie 2018
Posty: 3
@Japonka76
Jesli bylaby taka mozliwosc to bym tutaj nie pisala - proste i logiczne. Idąc do przychodni każą dzwonic, dzwoniąc, każą przyjsc, idąc dają jakis bzdurny papier ktory nie ma nic wspolnego ze spotkaniem z moim lekarzem ani zgoda na lot. Byc moze dlatego ze tutaj ciężarna zajmuje sie położna, ktora mowi ze zaświadczenie mam dostac od lekarza do ktorego nie chca mnie umowic poniewaz twierdzą ze to położna ma dac zaświadczenie :)

Prosze mi pokazac gdzie zapytalam o to czy moge sfałszować taki papier bo ja nie widze takiego pytania i nawet mi to przez mysl nie przeszlo, chyba ze stworzenie formularza i danie go do wypełnienia poloznej (ktora nie wiem czy to w ogole bedzie chciala wypelnic) jest dla Pani fałszerstwem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:23 

Rejestracja: 08 Mar 2020
Posty: 1
Drodzy,

Może ktoś z Was będzie w stanie pomóc w tym temacie - planujemy wyjazd na Kubę, bilety lotnicze zarezerowaliśmy kilka miesięcy temu przez AirCanada.

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że moja żona jest w ciąży.

Czytając informacje w sieci (również na stronach WHO) natrafiliśmy na informację, że podróż na Kubę oraz w inne miejsca, gdzie istnieje ryzyko zakażenia wirusem Zika, jest zdecydowanie odradzana dla kobiet w ciąży - istnieje ryzyko uszkodzenia płodu - więc krótko mówiąc nic ciekawego.

Pytanie - czy ktoś z Was orientuje się jakie w tym momencie mamy wyjścia jeśli chodzi o kwestię anulowania biletów i odzyskania kosztów. Nie mam pojęcia jak podchodzą do takich rzeczy przewoźnicy. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość anulowania biletu i odzyskania kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Skontaktuj się z przewoźnikiem , przedstaw sytuację i być może uda się coś załatwić; jeden linie idą pasażerom na rękę (zazwyczaj proszę o dokumentację potwierdzającą zgłoszony przypadek), inne nie. Tutaj nikt Ci nie odpowie w wiążący sposób za Air Canada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 08 Mar 2020 21:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@alocubano Te tematy z forum powinny pomóc kobieta-w-ciazy-a-lot-samolotem-i-inne-pytania,184,11845?start=100 ubezpieczenie-od-kosztow-rezygnacji-z-biletu-lot-rejsowy,15,69910?start=80 Aby myśleć o rezygnacji z odzyskaniem środków na pewno trzeba mieć zaświadczenie lekarskie o ciąży i przeciwwskazaniu do odbycia podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 14 Kwi 2020 22:48 

Rejestracja: 16 Sty 2014
Posty: 97
Ja z tego samego powodu nie poleciałam do Tajlandii, mimo prawidłowej ciąży, ale miałam dobre ubezpieczenie od rezygnacji. Szczerze to nie sądzę, aby bez niego dało się załatwić całkowity zwrot, bo przewoznika raczej nie interesuje czyjaś sytuacja zdrowotna czy osobista, ale powinni chyba zwrócić podatki i opłaty lotniskowe - mi przewoźnik zwrócił ponad połowę zapłaconej kwoty, resztę ubezpieczyciel po otrzymaniu wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 06 Cze 2022 20:57 

Rejestracja: 06 Cze 2022
Posty: 2
Cześć,
Czy ktoś słyszał albo zna kogoś kto latał w ciąży mnogiej? mamy 13 tydzien i wylot pod koniec czerwca. Dwoch lekarzy kategorycznie zabronilo podrozy. Czy w przypadku biletow bez ubezpieczenia jest mozliwosc ugrac jakis zwrot powolujac sie na fakt ze rezygnacja bedzie z powodu przeciwskazan zwiazanych z ciaza zagrozona?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
A pytałaś przewoźnika?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:05 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Zakladam ze opinia dwoch lekarzy do Ciebie nie przemowila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:13 

Rejestracja: 06 Cze 2022
Posty: 2
-- 06 Cze 2022 21:11 --

przemowila dlatego pytam czy mozna cos uzyskac w kwestii zwrotu

-- 06 Cze 2022 21:13 --

przewoznik to Lot ale bilety zamowione przez booking co powoduje dodatkowe utrudnienie, nie mozna zrobic formularza zwrotu przez strone przewoznika tylko booking a ten z kolei twierdzi ze nie ma nic do tego, robi anulacje i tyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Cze 2022 21:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Obawiam się, że nic nie uzyskasz.
Proponuję czekać do ostatniej chwili, może lot będzie odwołany, albo przesunięty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group