Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:34 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Mając kartę VISA mogą być problemy z płatnościami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:38 

@Mihal09, zawsze mogą się pojawić jakieś problemy, ale jest to niezwykle mało prawdopodobne.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Paź 2016 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Wcale nie aż tak mało prawdopodobne. Debetowa Visa i Maestro nie przechodzą np. w wielu automatach biletowych, małych sklepach, często również w supermarketach Albert Heijn itp. Z kredytową Visą powinno być nieco lepiej, ale trzeba liczyć się z trudnościami. W knajpach i hotelach, muzeach, sieciówkach za to problemów być nie powinno.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2017 20:24 

Rejestracja: 12 Mar 2016
Posty: 66
Loty: 72
Kilometry: 94 341
W Albert Heijn byłem w kilku w ciągu ostatnich 4 dni zarówno w Eindhoven, Amsterdamie jak i Rotterdamie nie akceptuj ani Visy ani Mastercarda.. jedynie Maestro i gotówkę.. - to spore utrudnienie dla odwiedzających Polaków i nie tylko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Cze 2017 20:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Dziwne...
W 16 i 17 jak byłem w Amsterdamie, wszędzie w AJ płaciłem Mastercard i nie było problemu ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2017 04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W muzeum i na dworcu w kasie karta mi działała ale już na małej stacji gdzie był tylko automat biletowy nic z tego. Żadna polska nie zadziałała i musiałem prosić Holenderkę o zakup biletu. Automat nie przyjmował też banknotów, tylko bilon. Nie dało się też płacić polską kartą w sklepach. (Przynajmniej tych gdzie próbowałem.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Ja swego czasu radziłam sobie rozmieniając kilkadziesiąt euro w rozmieniarce do pieniędzy przy szafkach na lotnisku w Eindhoven i wożąc potem te miliony monet ze sobą ;) A teraz używam prepaida Maestro z ING i wszystko ładnie działa.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:17 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
@‌Zeus‌, bo Holendrzy mają taki dziwny zwyczaj niedorzecznych 'rozwiązań' gdzie w AJ na osiedlu odsuniętym sporo od centrum, gdzie kupują głównie miejscowi, zapłacisz każdą kartą a w AJ na lotnisku zapłacisz tylko Maestro (albo gotówką).
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Cze 2017 11:23, edytowano w sumie 1 raz
H
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
To mega dziwne. Byłem ostatni raz w kwietniu na lotnisku, i zapłaciłem Kredytową MM z mBanku beż problemu (Master Card)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Cze 2017 10:26 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
Może się w końcu zmodernizowali. Ja ostatnim razem próbowałem płatności MC w listppadzie '16. Bez powodzenia.
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Holendrzy, podobnie jak część Niemców, wypięli się na takie marki jak Visa czy MC i poza Maestro uznają jakieś swoje wynalazki. W zeszłym roku jeździłem na oparach szukając stacji paliw, która zaakceptuje którąś z moich kart. Teraz tylko gotówka do Holandii.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 05 Cze 2017 11:40, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:31 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
@‌krasnal‌, ae ;)
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
krasnal uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Cze 2017 11:52 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Faktycznie, nie akceptuja platnosci Visa i MC, aczkolwiek w kazdym wiekszym markecie jest bankomat w ktorym mozesz wyciagnac gotowke bez problemu.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Paź 2017 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
1. Z tego co się orientuję jedynie ING w Polsce wydaje karte walutową Maestro do konta w EUR.

2. Dla rozjaśnienia sytuacji w AH w Holandii.

Betalen: kan ik bij Albert Heijn betalen met een credit card of buitenlandse pas?
Er is een aantal AH winkels waar u met uw creditcard of buitenlandse pre-paid debetkaart kunt betalen:
- Onze winkels op Schiphol.
- De meeste stationwinkels.
- De winkel achter het paleis op de Dam in Amsterdam.
- De zelfscan winkel aan de Weteringschans in Amsterdam.
In alle andere winkels, inclusief Belgische winkels, kunt u niet op deze wijze betalen. Dit heeft onder andere te maken met de hoge kosten en de administratieve handelingen die dit met zich meebrengt.
Heeft u een buitenlandse bankpas met het Maestro logo of het V-Pay logo? Dan kunt u wel bij al onze winkels afrekenen.


Można tylko płacić karta V-Pay albo Maestro (również kartami wydanymi poza Holandią). Nieprzyjmowanie innych kart tłumaczą zbyt dużymi kosztami administracyjnymi. Jedynie w sklepach na Schiphol, na większości stacji kolejowych oraz w dwóch sklepach w Amsterdamie można płacić kartami wydanymi przez innych dostawców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Sty 2022 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
jedyny problem jaki napotkałem to odrzucenie płatności Mastercard Revolut w sieci sklepów AH Albert Heijn
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Sty 2022 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@ptak23
Nie ma się co dziwić ;) Od momentu, kiedy powstał ten wątek (10.2016) i kiedy był ostatni wpis (2017) bardzo dużo się w Holandii zmieniło i teraz normalnie można płacić większością kart wszędzie. Nawet na stronie kolei uruchomili płatność kartami Visa i Mastercard. Więc treści w tym wątku się po prostu zdezaktualizowały.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 16 Sty 2022 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
dlatego aktualizuje bo wątki niderlandzkie sporo się zdezaktualizowały :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lut 2023 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
Jeszcze w lipcu nie byłem w stanie zapłacić w AH żadną polską kartą. Dziś embosowana Visa z mBanku i wszystko działa. I nie tylko w AH, ale w zasadzie wszędzie, gdzie czasami wciąż na szybie potrafi wisieć informacja o tym, że tylko Maestro/Vpay
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group