Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 25 Paź 2018 05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Dzięki. Ta ostatnia opcja, jako że podróżujemy w dwie pary - nawet na to nie wpadłem :D

I kolejne pytanie do ekspertów. Rozumiem, że KLM nie podaje szczoteczki/pasty do zębów, zatyczek do uszu oraz klapek na oczy, jak to się dzieje np. w Qatar Airways? :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 25 Paź 2018 05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie ma sprawy, ciesze sie moglem pomoc. :)

rdw napisał(a):
KLM nie podaje szczoteczki/pasty do zębów, zatyczek do uszu oraz klapek na oczy, jak to się dzieje np. w Qatar Airways? :lol:

Yep, otrzymalem taki set i byly jeszcze skarpetki. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:49 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Przez pośrednika jest fajna oferta KLM do USA z Europy ale można tylko bagaż podręczny a za rejestrowany trzeba zapłacić. Serio trzeba za rejestrowany płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W taryfie light trzeba płacić. Co raz więcej linii wprowadza taką taryfę na loty do USA.
KLM ma taki plus, że bagaż może ważyć do 12kg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 03 Gru 2018 20:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Serio trzeba za rejestrowany płacić?

Ale tylko wtedy, gdy chcesz go zabrać ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wiater napisał(a):
Przez pośrednika jest fajna oferta KLM do USA z Europy ale można tylko bagaż podręczny a za rejestrowany trzeba zapłacić.

Na krotkie pobyty w USA wystarcza podreczny. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:28 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Akurat musze mieć rejestrowany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
No to musisz płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 03 Gru 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wiater napisał(a):

Akurat musze mieć rejestrowany :)

@wiater, jesli koniecznosc zmusza to mozna doplacic. :)
Tutaj jest baggage calculator:

https://www.klm.com/travel/ch_de/prepar ... /index.htm
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Gru 2018 12:46 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Dobra to jeszcze dwa pytanka :)
Jezeli lecę KLM i mam dwie przesiadki i jest informacja "Realizowana częściowo przez Delta" to normalnie nadaje bagaż w miejscu początkującym i leci ze mną aż do miejsca docelowego? Nie będę musiał odbierac w miejscu przesiadkowym bagaż rejestrowany i znowu go nadawać?
Jeżeli mam przesiadki i czas to koło 1 godziny i nie zdążę. To linie zapewniaja mi inny lot albo po prostu pomagają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@wiater
1.) generalnie poza kilkoma wyjatkami, jesli wszystkie odcinki na jednym bilecie to tak
2.) yep, jesli nie zdazysz to transport na koszt linii
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 04 Gru 2018 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
1.) jesli wszystkie odcinki na jednym bilecie to tak

A to nie zależy jednak od lotnisk przesiadkowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 04 Gru 2018 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@boots, sa wyjatki i zalezy nie tylko od lotnisk. 8-)

Kod:
Baggage and transferring
If the ticket you bought for your trip includes a transfer on a connecting flight in less than 24 hours, your check-in baggage will usually be sent to your final destination. The baggage claim tag that you receive when dropping off your baggage always states your bag’s final destination.

When transferring, you do need to collect your baggage and check it in again for your connecting flight, if:

    You have purchased 2 or more tickets from different airlines that have dissimilar conditions
    You transfer is from an intercontinental flight to a domestic flight (for example in the United States)
    You arrive at one airport and your connecting flight departs from another airport
    Part of your journey is by bus or rail

When transferring at Amsterdam Airport Schiphol or Paris Charles de Gaulle Airport, depending on your ticket conditions it may be possible to collect your baggage, however possibly against a fee.
https://www.klm.com/travel/ch_en/prepar ... /index.htm
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:04 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Czyli mimo iż będę leciał jedna linia będę musiał w przesiadce bagaż rejestrowany wziąć i znowu nadać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Nie jesteśmy wróżbitami, a Ty nie podajesz szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@wiater zalezy gdzie dokladnie lecisz, jaka trasa, etc. 8-)
Btw zawsze mozesz skontaktowac sie z KLM i zapytac, jesli nie jestes pewny.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:10 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Lecę z zona na wczasy do USA i odwiedzić rodzinę. Mogę kupić bilety dla dwóch osób za 5980zł. Z przesiadkami( jedna trwa 2h, a druga 4). Chce kupić na stronie KLM. I czy nie musze się bać o bagaż rejestrownu? Do tego wykupił bagaż rejestrowany ale nie wiem czy będzie tylko dla mnie, czy również żona będzie miała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:12 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Spróbuj zadać te same pytania, ale tak, żeby dało się na nie odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:26 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
boots napisał(a):
Spróbuj zadać te same pytania, ale tak, żeby dało się na nie odpowiedzieć.


Przepraszam, że tak chaotycznie napisałem, ale pisałem szybko bo mój telefon się psuje(czyt. sam się wyłącza kiedy chce, czy się zawiesza kiedy chce) i starałem się szybko napisać, aby zdążyć :D

A więc tak(teraz pisze na laptopie)
Chcę kupić bilety dla mnie i dla mojej żony do USA. Na jakieś dwa tygodnie. Szukam w miarę dobrych cen, ale bez dłuższych przesiadek. Znalazłem na stronie KLM bilety : WAW - AMS - ORD i ORD - AMS - WAW za 5980zł. Czas przesiadki na pierwszej trasie to 2h, a na drugiej to 4h. Trzeba wybrać jaką opcję i są trzy. Pierwsza to Light bez bagażu rejestrowanego, druga to Standard i trzeba dopłacić jak się chce mieć bagaż rejestrowany. Więc dopłaciłem. I pytanie brzmi: Czy ta opłata jest za bagaż tylko mój, czy mój i mojej żony?
Do tego chce miejsce obok mojej żony na trasie AMS - ORD i ORD - AMS to trzeba dopłacić. Więc dopłacę, ale...czy jeżeli nie dopłacę to mogą nas rozrzucić po samolocie? Czy przy odprawie będzie mozna wybrać sobie miejsce? Jaka jest w ogóle szansa, na to że jeszcze bedziemy mogli siedizec obok siebie. Ktoś leciał KLM na dłuższej trasie?
I czy w Amsterdamie będe musiał odbierać bagaż rejestrowany i go nadawać znowu? Czy leci prosto do USA?

Może i głupie pytania, ale wole zapytać niz potem załować, że coś nie wiedziałem a zrobiłem...


Ostatnio edytowany przez wiater, 04 Gru 2018 21:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 04 Gru 2018 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
wiater napisał(a):
Trzeba wybrać jaką opcję i są trzy. Pierwsza to Light bez bagażu rejestrowanego, natomiast druga opcha z bagażem rejestrowanym , ale z dopłatą - więc zapłaciłem. I pytanie brzmi: Czy ta opłata jest za bagaż tylko mój, czy mój i mojej żony?

Czarodziejska kula jak na razie nic nie mowi, za co dokladnie zaplaciles, ale mozesz sprawdzic poprzez "Manage my booking". ;)
Zreszta powinienes dostac potwierdzenie na maila.

wiater napisał(a):
Do tego chce miejsce obok mojej żony na trasie AMS - ORD i ORD - AMS to trzeba dopłacić. Więc dopłacę, ale...czy jeżeli nie dopłacę to mogą nas rozrzucić po samolocie? Czy przy odprawie będzie mozna wybrać sobie miejsce? Jaka jest w ogóle szansa, na to że jeszcze bedziemy mogli siedizec obok siebie.
Może i głupie pytania, ale wole zapytać niz potem załować, że coś nie wiedziałem a zrobiłem...

Jesli nie doplacisz za miejsca to oczywiste, ze moga was rozrzucic w samolocie.
Przy online check-in mozesz wybrac sobie miejsca, ale nie ma zadnej gwarancji, ze beda wolne akurat obok siebie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 315 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group