Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 307 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 25 Sty 2021 16:15 

Rejestracja: 25 Sty 2021
Posty: 1
Po dłuższym czekaniu dodzwoniłem się na polską infolinię KLM i z uwagi na warunki jakie wprowadzili poprosiłem o refund i bez problemu przyjęli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#182 PostWysłany: 25 Sty 2021 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
opo napisał(a):
Cytuj:
Przecież wiadomo , że ludzie nie lecą na wakacje tylko do pracy lub w innych ważnych sprawach

pewnaś?

NIE TYLKO na wakacje.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 26 Sty 2021 11:05 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Kto wylatuje z WAW jest opcja zrobienia testu tu:

https://badamygeny.pl

Niestety nie oferują badań w nocy, ale są codziennie czynni od 8 do 19 z przerwa 3 godzinną miedzy 12 a 15. W sob i ndz 11-15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 27 Sty 2021 17:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
WAW od jutra test do zrobienia w Mariocie przy lotnisku. ANTYGEN 200 pln karta lub cash. Wynik w 20 minut po angielsku. PS Bedzie otwarty na 4h przed wylotem także pod KLM o 06:00
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#185 PostWysłany: 31 Sty 2021 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
W Krakowie koło terminala przylotów znajduje się kontener, w którym można zrobić szybki test antygenowy. Płatność kartą lub gotówką (200PLN).
Lecąc w sobotę 30.01 przez Amsterdam wykonałem test na 3h przez odlotem (lot o 6:00, test o 3:20).

Cała procedura bardzo sprawna. Czekałem około 10 minut na zrobienie testu (2 osoby przede mną) i około 10 minut na wynik. Za mną natomiast ustawiła się kolejka ok. 7 osób.
Test robi się przed check-inem i odprawą bagażu. Podczas odprawy należy mieć ze sobą wynik testu (sprawdzana jest godzina wykonania testu), oprócz tego należy mieć również wynik testu PCR.

Chyba nie wszyscy są świadomi, że test jest wymagany podczas podróży do Amsterdamu również podczas tranzytu - przy check-inie był obcokrajowiec, który nie miał testu (twierdził, że przy zakupie biletu, nie było podanej informacji o konieczności wykonania szybkiego testu), nie wiem jak skończyła się sytuacja.

Według informacji, którą otrzymałem, budka z testami jest otwierana na 4h przed pierwszym lotem - w tym wypadku około 2 rano.
Lot do Amsterdamu był nawet nieźle obłożony. Po przylocie do Amsterdamu (tranzyt) brak dodatkowych kontroli.

Załączniki:
KRK.jpg
KRK.jpg [ 179.96 KiB | Obejrzany 4481 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 31 Sty 2021 19:12 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
arti88 napisał(a):
Chyba nie wszyscy są świadomi, że test jest wymagany podczas podróży do Amsterdamu również podczas tranzytu - przy check-inie był obcokrajowiec, który nie miał testu (twierdził, że przy zakupie biletu, nie było podanej informacji o konieczności wykonania szybkiego testu), nie wiem jak skończyła się sytuacja.

Mnie tam nie było ale wiem jak się zakończyła ta historia :)
Kraków piękne miejsce, warto przedłużyć pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 05 Lut 2021 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Cytuj:
Trudno, poprosilem o zwrot (przez Messengera) i lece przez FRA.
EDIT: W sobote [23.01] po 15 minutach czekania dodzwonilem sie do agenta na infolinii w j. ang. Mily gosc bez problemu zaakceptowal full refund. Zwrot ma przyjsc w ciagu miesiaca-dwoch

Update: w srode 03.02 przyszedl pelny zwrot, czyli proces zajal 2.5 tygodnia. Przyznaje, jestem pod wrazeniem.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 07 Lut 2021 05:00 

Rejestracja: 14 Maj 2017
Posty: 182
srebrny
A miał ktoś może powrót z Kostaryki KLMem po wprowadzeniu 4h testów?
Z tego co wiem to nie da się zrobić tych testów w SJO czy w LIR.
Pytanie co z tym robi KLM. Samoloty puste wracają czy jak?
No chyba że uruchomili jakiś punkt testowania - wie ktoś coś?
Mam powrót za 3 tyg więc jeszcze się nie martwię bo czasu sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 07 Lut 2021 08:45 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Najlepiej zapytać samego KLMa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 07 Lut 2021 13:07 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Sytuacja z mijajacego tygodnia - Znajomy z dnia na dzien bookowal polaczenie DUB-AMS-GDN. Na drugi dzien (w dniu wylotu) stawil sie duzo wczesniej na lotnisku, aby wykonac szybki test (cena 99€ w Dublinie). Niestety kiedy z wynikiem testu zglosil sie do stanowiska odprawy KLM zostal poinformowany, ze musi miec dwa testy i w zwiazku z tym nigdzie nie polecial. W podobnej sytuacji byla polowa pasazerow (dostali 4 dni na zmiane daty polaczenia i tyle). Podobno na stronie KLM jest info o wymaganym szybkim tescie, a dopiero klikacac w zamieszczone tam linki mozna dowiedziec sie, ze po aktualizacji wymagany jest rowniez drugi test. Mila pani na infolinii poinformowala, ze nalezy uwaznie czytac wszystkie informacje zamieszczone na ich stronie i to na tyle... OSTRZEGAM i zalecam czujnosc.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 07 Lut 2021 13:08 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Rozumiem kolega testu RT-PCR nie ma? Szybki test to wymysł z 2 tygodni temu. RT-PCR jest od końca Grudnia 2020. Nie ma tu przed czym ostrzegać - było dużo czasu, aby przeczytać o wymaganiach aby wejść do samolotu...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 07 Lut 2021 13:20 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@Tom Jed a dostał opcje darmowej zmiany na inną datę od KLM? Bo czytałem że dają, nawet na najtańszych taryfach, pomimo że nie muszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 07 Lut 2021 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
No ale PCR na tranzyt w AMS jest już od jakiegoś czasu wymagany. Szybki test (drugi) na max 4h przed wylotem to stosunkowo nowy wymóg.

Ten szybki nigdy nie miał na celu zastąpienie PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 07 Lut 2021 13:52 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Duzo czasu na przeczytanie mial ktos, kto planowal swoja podroz, a nie osoba, ktora w poniedzialek dowiedziala sie o smierci ojca i bookowala bilet na wtorek, zwlaszcza ze jak napisalem na stronie glownej nie ma pelnej informacji i trzeba klikac linki, zeby sie wszystkiego dowiedziec.
Opcje zmiany daty dostali, ale nie jestem pewny, czy dali im 4 dni na dokonanie zmiany, czy nowa data miala byc nie pozniej, niz 4 dni od tej pierwotnej.
Wiem, ze kolezka zrobil tez drugi test (160€), po czym i tak polecial Ryanairem do Wroclawia za 300€, ale tak jak pisze - sytuacja byla dla niego i tak mocno stresujaca...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 25 Lut 2021 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2225
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Czy ktoś przerabiał zmianę lotów przez Paryż bezpośrednio pomimo kupna przez pośrednika ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 27 Lut 2021 12:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
KLM: Najnowszy E195-E2 w swój pierwszy rejs poleci do Warszawy

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... IL2AOBDlHk
Góra
 Profil Relacje PM off
szmer lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 01 Mar 2021 22:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Zeus napisał(a):
Jakby ktoś nie zauważył, to grupa KLM/AirFrance/Delta zmieniła zasady anulowania lotów i zwrotu pieniędzy w fromie vouchera.
Do 16/12 obowiązywało to lotów do końca marca 2021 ale teraz przedłużyli do końca września

Image

https://www.klm.com/travel/pl_pl/prepar ... /index.htm


KLM przedłużył opcję anulacji lotu i zwrot w formie voucheru, jak pasażer nie chce lecieć
Obecnie dotyczy lotów, gdzie data odlotu jest do 31/12/21

https://www.klm.com/travel/pl_pl/prepar ... /index.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 12 Sie 2021 20:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Ludzie którzy mnie znają, wiedzą ze darzę wielką miłością KLM. I to nie bez powodu.

Kupione jakiś czas temu VIE-CDG-MEX rt za gorsze. Lot CDG-VIE miał się odbyć do 4h po przylocie z MEX, ale lot został skasowany i przerzucony o jakieś 14h do przodu.

Twitter KLM (bo bilety na stoku KL były) beż problemu przyjęli moją propozycję CDG-AMS-KRK zamiast CDG-VIE a w koncu napisali ze martwią się czy wyrobię się w 2h w CDG i 40m w AMS i przebukowali za friko MEX-AMS-KRK.

Niestety VIE-CDG które zostało przesunięte o 15 minut, nie wchodzi w grę, ale jak mawiał poeta Mick Jagger: You Can’t Always Get What You Want
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 14 Sie 2021 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2020
Posty: 38
Ostrzeżenia: 1
Zeus napisał(a):
Ludzie którzy mnie znają, wiedzą ze darzę wielką miłością KLM. I to nie bez powodu.

Kupione jakiś czas temu VIE-CDG-MEX rt za gorsze. Lot CDG-VIE miał się odbyć do 4h po przylocie z MEX, ale lot został skasowany i przerzucony o jakieś 14h do przodu.

Twitter KLM (bo bilety na stoku KL były) beż problemu przyjęli moją propozycję CDG-AMS-KRK zamiast CDG-VIE a w koncu napisali ze martwią się czy wyrobię się w 2h w CDG i 40m w AMS i przebukowali za friko MEX-AMS-KRK.

Niestety VIE-CDG które zostało przesunięte o 15 minut, nie wchodzi w grę, ale jak mawiał poeta Mick Jagger: You Can’t Always Get What You Want

A kupowałeś przez OTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 14 Sie 2021 16:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Z strony klm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 307 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Asienka0504, Google [Bot], maczala1 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group