Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Sie 2016 20:22 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 10
Hej,

mam lot 31.08 WWA-MNL:

WWA-AMS, KLM
AMS-CAN, China Southern
CAN-MNL, China Southern

rezerwacja robiona przez tripsta.pl

Nie mogę się zalogować w żaden sposób na China Southern: http://global.csair.com, za każdym razem wyskakuje mi błąd:
"PNR is not booked online from this site.PNR servicing is not allowed." zatem nie mogę nic wyczytać o warunkach, w tym o bagażu podręcznym.

Na KLM bezproblemowo loguję się i pokazuje mi wszystkie odcinki podróży. Pojawia się tam informacja:
"1 piece(s) of check-in baggage
hand baggage + accessory"

Jako accessory rozumiana tu jest mała torba z laptopem.

Taka informacja podana jest przy wszystkich odcinkach, jednak po wejściu w ogólne informacje o bagażu podręcznym na China Southern jest info:
"International/regional flights: Economy Class, 1 piece, 5 kg"

Czy to znaczy, że wsiadając na pokład China Southern okaże się, że nie mogę wnieść tego laptopa w torbie? Problem jest taki, że mógłbym wtedy spakować laptopa do plecaka podręcznego i torbę wywalić, alee... mój plecak podręczny już ma 7kg, nawet jak zmniejszę go do 5kg, to laptop podwyższy wagę o kolejne 2kg.

Zatem
1. Jak zalogować się na China Southern i sprawdzić info na temat mojego bagażu podręcznego?
2. Co z tą różnicą wagową? Bardzo to sprawdzają? Mógłbym spokojnie przełożyć część rzeczy do rejestrowego, ale mam obawę, że nie zdążę na przesiadkę w Chinach, więc lepiej mieć te 2-3 rzeczy więcej przy sobie, a poza tym przy 24h w podróży wolę mieć potrzebne rzeczy w podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 30 Sie 2016 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Przy lotach CHina Southern dostęp do rezerwacji przez ich stronę masz tylko jeśli kupowałeś bezpośrednio na stronie CZ. Jak kupowałeś przez jakiegoś pośrednika albo KLM wystawiał bilety (co w opisanym przypadku jest prawdopodobne) to nie rozpozna PNR.

Co do bagażu to się nie przejmuj, możesz brać laptopa i podręczny. Leciałem CZ kilka razy i nie spotkałem się z jakakolwiek kontrola bagażu podręcznego po przejściu security.


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:44 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 20
Witam

Chcę sobie zarezerwować lot China Southern ten opisany powyżej. Nigdzie jednak w procesie rezerwacji nie potrafię znaleść infa potwierdzającego, że bagaż nadawany do luku jest zawarty w prezentowanej cenie. Wyszukuję przez KAYAK a następnie chcę rezerwować przez flighttix. Podpowiecie mi w jaki sposób się mogę upewnić czy bagaż nadawany do luku jest cenie żeby potem nie było wtopy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Jest
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:07 

Rejestracja: 19 Sie 2016
Posty: 20
To mamy potwierdzenie że bagaż jest. Tylko powiedzcie na przyszłość skąd czerpać taką informację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z tego co wiem to China Southern nie ma taryfy bez bagażu rejestrowanego, więc wszystkie taryfy mają taki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:35 

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 151
jeżeli nie ma dostępu do rezerwacji przez stronę China Southern jak można dookonać wyboru miejsc w samolocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sie 2016 13:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Przez stronę KLM albo przed odprawą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Lut 2017 16:58 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 1
Hej,

Wiecie może czy oprócz standardowego bagażu podręcznego o wadze do 5 kg można wnieść na pokład samolotu China Southern dodatkową torebkę damską/plecak/laptopa w torbie? Chodzi mi o taki "dodatkowy" bagaż podręczny. Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bagaz podreczny w KLM
#10 PostWysłany: 29 Wrz 2017 10:41 

Rejestracja: 29 Wrz 2017
Posty: 1
Witam!

Za kilka dni lecę do Amsterdamu KLM-em. Dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 55 x 35 x 25 cm. Moja walizka jest nieco szersza o 2 cm (37 cm). Czy jest to problem?

Pozdrawiam,
Bartosz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Wrz 2017 11:00 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 108
Mam to samo, moja ma 36.5cm :) Jeśli ktoś miał taki problem , prosimy o info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Wrz 2017 11:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Nie będzie problemu. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
gruszek1982 lubi ten post.
gruszek1982 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Mar 2018 16:45 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1
Witam.
Mam pytanie odnośnie bagażu podręcznego bo z wcześniejszych postów poświęconych AF wynikało, że KLM czasami lubi robić problemy. Ale do rzeczy. Podróżuję w maju do USA z przesiadką w AMS. Podróż do AMS KLMem, dalej Deltą. Moja walizka z kółkami ma 60 cm, bez 53 (wysokość) pozostałe wymiary w normie. Czy muszę się obawiać, że będzie nadwymiarowa? Cztery lata temu pokonywałem ten odcinek z tą walizką w drugą stronę i przy odprawie ani Delta ani KLM nie robili problemów, ale wiadomo, wszystko się zmienia :) więc lepiej dopytać.
Pozdrawiam Forumowiczów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Mar 2018 16:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Nie będzie problemu. Ewentualnie zostawisz przy wejściu do samolotu, i poleci do łuku bagażowego, jak samolot będzie mały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:40 

Rejestracja: 16 Sie 2012
Posty: 6
Hej,
Mam kabinówkę pod Ryanaira (55x40x20). Lecę za kilka dni KLM, który ma limity 55x35x25, czyli mam 5cm szerszą, ale też 5cm płytszą. Myślicie, że nie będzie problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Za dużo nimi nie latałem, ale jeszcze nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek zwracał uwagę na rozmiary podręcznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nie bedzie problemu, albo w ogole mozesz ja nadac do luku w check-inie (ja tak ostatnio zrobilem i mi ja zgubili na ciasnej przesiadce w AMS :P )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Paź 2019 12:09 

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 8
Cześć!
dołączę się do pytań o bagaż 55x35x25. Ręce KLM i AF ale z tego co czytam wyżej, nie powinno być problemu zabierając ze sobą walizki 55x40x20. Jednak będę też podróżować po Brazylii liniami Latam Airlanes i Gol Airlanes. Mają dokładnie takie same wymogi jak KLM czy AF. Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia? Czy nie będzie problemu z takimi walizkami? Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Mar 2020 22:43 

Rejestracja: 24 Lut 2020
Posty: 4
Witam. Lecimy jutro liniami KLM/Delta przez Amsterdam do Miami. Nie kupowaliśmy bagażu rejestrowanego z powodu krótkiego transferu i bagaż z jakim lecimy to podręczny i akcesorium. I tu moje pytanie: czy jako akcesorium zamiast torby na laptopa może być zwykły plecak Nike? Od razu wyjaśniam, że rozłożony ma trochę większe rozmiary, ale nie będzie wypchany. Mogą być problemy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Mar 2020 23:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie powinno być problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekznojek@wp.pl lubi ten post.
bartekznojek@wp.pl uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group