Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2014 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wychodząc z własną inicjatywą, chcąc przyczynić się do stworzenia "nowego porządku" na forum zakładam niniejszy temat w celu ujednolicenia, uporządkowania istniejących informacji znajdujących się na tym forum/ podforum.

Wydaje mi się, że najsensowniej będzie w tym temacie zamieszczać praktyczne informacje związane z metodami i wiążącymi się z tym kosztami, podróży na trasie KLIA 2 - centrum miasta. Średnie stawki taksówek/ inf. dot. unikania konkretnych korporacji itd, możliwości dojazdu do centrum liniami kolejowymi, autobusowymi, metrem.

//
DO adminów:
Dobrze byłoby stworzyć podobnie brzmiący temat dot. lotniska międzynarodowego zarówno w Malezji/ Kuala Lumpur jak i w pozostałych podforach (sukcesywnie). W obu przypadkach należało by w pierwszym poście zamieścić zasady panujące w danym temacie. Powyższe w sposób znaczny ograniczyłoby wielokrotne zadawanie tych samych pytań. Ponadto przy dopisywaniu nowych informacji należałoby dodać info dot. czasu podróży.
DO usunięcia.
//
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Lis 2014 14:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22497
Autobus do KL Sentral 10 MYR, ponad godzinę jazdy, jedzie co 15-20 minut
Pociąg 35 MYR (albo -20% jak się kupi karta visa przez neta), 33 minut, pociąg co 15 minut
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2014 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
hmm, bardzo duża różnica. Te autobusy to sprzed terminala?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2014 05:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22497
Tak, lotnisko jest spoko oznakowane. Bilety się kupuje w kiosku, przed wyjściem z terminala, i masz przypisany nr miejsca w autokarze na bilecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2014 07:13 

Rejestracja: 04 Sty 2011
Posty: 10
Można pociągiem (linia KLIA Transit) za 15 MYR, ale podróż trwa godzinę. Należy wysiąść na Salak Tinggi albo Putrajaya/Cyberjaya i kupić bilet na dalszą podróż. Przerwa w podróży wynosi około 20-30 minut.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lis 2014 09:01 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
Taksówki: na lotnisku zlokalizowany jest specjalny punkt w którym należy zakupić "bilet". Cena zależy od rodzaju taksówki (budget, executive) oraz strefy naszego celu. Po podaniu adresu otrzymuje się bilet z którym należy udać się w miejsce postoju taxi. Na miejscu jest koordynator, który sprawdza bilet i wskazuje właściwą taksówkę. Przykładowo dojazd budget taxi do Bangsar South (przy stacji LRT Universiti) to koszt RM74. Jest też opcja zapłaty za przejazd na podstawie taksometru, taki bilecik również kupuje się w okienku. Jazda z włączonym taksometrem jest opłacalna głównie w nocy (brak korków), cena za przejazd powinna być niższa niż w przypadku pierwszej opcji z opłatą za strefę (wyszło nam chyba RM10 mniej).
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2014 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
z KLIA też są takie autobusy? Ląduję ok. 17 i zastanawiam się czy nie będą za duże korki. Nie chce mi się siedzieć w autobusie po długim locie, a będę z dzieciakiem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2014 10:44 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Z KLIA po odebraniu bagażu idziesz zgodnie z oznaczeniami na stację autobusów (w dół) i tam około raz na pół godziny jest autobus do KL Sentral - cena 10 MYR. Czas dojazdu - około 1 godziny. Ja wczoraj wylądowałem Turkish Airlines 0 17.20 i załapałem się na autobus o 18 (o 18.55 byłem na miejscu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2014 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2048
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Super, lecę tym samym samolotem.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lis 2014 08:19 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 20
Na stronie internetowej www.klia2.info oraz profilu KLIA2 na fb znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące transportu z/na lotnisko, ze wskazaniem cen i godzin odjazdów:

taxi - http://www.klia2.info/taxis
autobusy - http://www.klia2.info/buses/bus-operators
bezpośredni pociąg - http://www.klia2.info/rail/klia-ekspres

O wszystkich dostępnych środkach komunikacji przeczytacie tutaj: http://www.klia2.info/transportation
_________________
Zapraszam na blog o Malezji: http://azjatyckisloik.wordpress.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Gru 2014 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Najlepsza opcja, całkiem wygodna i rozsądna jeśli chodzi o długość podróży to autokar lotnisko ->KL Sentral. Koszt to ok. 10zł, 60 minut drogi autostradami niemal pod sam dworzec. Konkurencja duża i de facto nie rzadziej niż co 10 minut coś odjeżdża w kierunku miasta i na odwrót.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sty 2016 16:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Czy te autobusy o polnocy tez jezdza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 213
Kilometry: 394 267
niebieski
Tu masz rozkłady z lotniska
http://www.klia.com.my/index.php?m=airp ... id=1&aid=1
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group